برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای حذف ایندکسی که وجود ندارد سرکاری

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,996
راهنمایی برای حذف ایندکس سرکاری
قبلا از روی نفهمی برای هر مطلب 400 تا کیورد میزدم!! الان 40 تا مطلب دارم ولی تعداد ایندکس هزار تا هست, هرچند که همه چیز اصلاح شده و افزونه ارور 404 هم نصبه ولی تعداد ایندکس تغیری نکرده و داره به روند جدید سایت ضربه میزنه, ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که ایندکس غیر واقعی حذف بشه

decoweb

Registered User
لایک‌ها
247
حذف آدرس وب سایت از گوگل:

گاهی اوقات نیاز است تا یک url را از گوگل حذف کنیم برای این منظور گوگل راه های متفاوتی را تعریف کرده است که یکی از راه های سریع و آسان برای حذف یک صفحه از گوگل استفاده از گوگل وب مستر می باشد قبل از اینکه بخواهم در مورد حذف یک صفحه از گوگل توضیح دهم ابتدا به برخی از دلایلی که سبب می شود که یک لینک را از گوگل حذف کنیم اشاره می کنم .

1-یک صفحه را از وب سایت خود حذف کرده ایم اما هنوز لینک در گوگل وجود دارد

2-یک صفحه با تغییر الگوریتم گوگل ارزش پایینی گرفته باشد

3-از نمایش برخی از صفحات در نتایج گوگل می خواهید جلوگیری کنید

4- و....

برای بررسی لینک های وب سایت از site:yoursite.com استفاده کنید به جای yoursite.com نام وب سایت خود را قرار دهید

بهتر است بدانید اگر هنوز یک صفحه ایجاد نکرده اید و میخواهید آن را در برابر ربات های گوگل و سایر موتروهای جستجوگر مخفی کنید میتوانید از متا تگ Noindex استفاده کنید با اضافه کردن این متا تگ دیگر این صفحه و لینک آن در گوگل ایندکس نمی شود و شما نیازی به حذف صفحه از گوگل ندارید

طریقه استفاده از این متا تگ به صورت زیر می باشد:

این متا تگ قبل از اینکه صفحه در گوگل ایندکس شده باشد مورد استفاده قرار میگیرد اما در صورتی یک آدرس یک صفحه در گوگل ایندکس شده باشد باید مراحل زیر را برای حذف صفحه از گوگل طی کنید

مراحل حذف صفحه ایندکس شده در گوگل:

1-ابتدا به اکانت خود در گوگل وب مستر تولز بروید

2-وب سایت خود را انتخاب کنید و مانند تصویر زیر عمل کنید

3-در این مرحله برای حذف یک صفحه روی دکمه Temporarily کلیک کنید و سپس آدرس صفحه را وارد کنید

سپس روی دکه Continue کلیک کنید

4-در مرحله بعد شما 3 نوع انتخاب دارید گذینه اول به معنی به طور موقت مخفی کردن صفحه از نتایج جستجو و حذف حافظه پنهان گذینه دوم آدرس رو از کش پاک میکند و گذینه سوم به صورت موقت دایرکتوری را مخفی میکند

گذینه اول را انتخاب کنید

مرحله آخر درخواست برای پنهان صفحه از گوگل ثبت می شود و منتظر میماند تا گوگل به درخواست رسیدگی کند

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,996
حذف آدرس وب سایت از گوگل:

گاهی اوقات نیاز است تا یک url را از گوگل حذف کنیم برای این منظور گوگل راه های متفاوتی را تعریف کرده است که یکی از راه های سریع و آسان برای حذف یک صفحه از گوگل استفاده از گوگل وب مستر می باشد قبل از اینکه بخواهم در مورد حذف یک صفحه از گوگل توضیح دهم ابتدا به برخی از دلایلی که سبب می شود که یک لینک را از گوگل حذف کنیم اشاره می کنم .

1-یک صفحه را از وب سایت خود حذف کرده ایم اما هنوز لینک در گوگل وجود دارد

2-یک صفحه با تغییر الگوریتم گوگل ارزش پایینی گرفته باشد

3-از نمایش برخی از صفحات در نتایج گوگل می خواهید جلوگیری کنید

4- و....

برای بررسی لینک های وب سایت از site:yoursite.com استفاده کنید به جای yoursite.com نام وب سایت خود را قرار دهید

بهتر است بدانید اگر هنوز یک صفحه ایجاد نکرده اید و میخواهید آن را در برابر ربات های گوگل و سایر موتروهای جستجوگر مخفی کنید میتوانید از متا تگ Noindex استفاده کنید با اضافه کردن این متا تگ دیگر این صفحه و لینک آن در گوگل ایندکس نمی شود و شما نیازی به حذف صفحه از گوگل ندارید

طریقه استفاده از این متا تگ به صورت زیر می باشد:

این متا تگ قبل از اینکه صفحه در گوگل ایندکس شده باشد مورد استفاده قرار میگیرد اما در صورتی یک آدرس یک صفحه در گوگل ایندکس شده باشد باید مراحل زیر را برای حذف صفحه از گوگل طی کنید

مراحل حذف صفحه ایندکس شده در گوگل:

1-ابتدا به اکانت خود در گوگل وب مستر تولز بروید

2-وب سایت خود را انتخاب کنید و مانند تصویر زیر عمل کنید

3-در این مرحله برای حذف یک صفحه روی دکمه Temporarily کلیک کنید و سپس آدرس صفحه را وارد کنید

سپس روی دکه Continue کلیک کنید

4-در مرحله بعد شما 3 نوع انتخاب دارید گذینه اول به معنی به طور موقت مخفی کردن صفحه از نتایج جستجو و حذف حافظه پنهان گذینه دوم آدرس رو از کش پاک میکند و گذینه سوم به صورت موقت دایرکتوری را مخفی میکند

گذینه اول را انتخاب کنید

مرحله آخر درخواست برای پنهان صفحه از گوگل ثبت می شود و منتظر میماند تا گوگل به درخواست رسیدگی کند
شوربختانه romove url کنسول گوگل دائمی نیست و هر چی حذف کنم دوباره برمیگردن, و دوباره هم ارور 404 میاد برای همین افزونه ریدایرکت 404 نصب کردم. شما راه بهتری سراغ ندارید؟ نمیفهمم چرا لینک ها را موقت حذف میکنه و دائمی نیست

artablog

Registered User
لایک‌ها
145
کد:
<?php
header("Location: http://site.ir/" ,TRUE,301);
?>
بذار صفحه 404
هرچی باشه قشنگ میشوره میبره

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,996
کد:
<?php
header("Location: http://site.ir/" ,TRUE,301);
?>
بذار صفحه 404
هرچی باشه قشنگ میشوره میبره
این کد ریدایرکت 404 هست؟ کد چیه؟! افزونه ریدلیرکت 404 نصب کردم مشکلی ندارم . مشکل ایندکس لینک هایی هست که وجود ندارند و به سایت ضربه میزنن. چی کار کنم لینک های حذف شده برای همیشه بی تاثیر بشن و ایندکسشون حذف بشه؟!

Last edited:
بالا