• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

راهنمایی برای حفظ ارزش مالی و بیشتر شدن آن

Persian7171

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام من تازه عضو این سایت شدم قبلا با گوشی میومدم و دوستان خیلی راهنمایی های خوبی میکردن ممنون بابت سایت خوبتون . چند وقتی هست که یه مبلقی دستم اومده به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان و من نه تجربه این رو داشتم که تو بازار باشم و دستم تو کار باشه نه تحصیلاتی که در کارم بتونم استفاده کنم ازش . حرفه ای دارم که زیاد نمیتونم روش حساب مالی باز کنم . گزاشتن این مبلغ تو بانک ماهی ۱۰ میلیون میدن ولی این اصلا اقتصادی نیست چرا که زود گذره و شیرینیش برای چند سال بیشتر نیست و ارزش مالی من از دست میره . خودم خیلی دوست داشتم که یه ملک بگیرم در بالای شهر و با اجاره دادن ماهی ۳ میلیون بی دردسر در بیارم . و با مبلغ رهن هم سودش رو از بانک میتونم ۳۵۰۰ به طور متوسط در بیارم هم سرمایم سر جاشه هم در آینده سقفی دارم . البته سر مایه گزاری رو ملک نوساز . ولی خوب از طرف کسی (مطمن) بیشنهادی شده که در بخش کفش مثل نایک - آدیداس - ریبوک به صورت عمده عرضه کنیم و مبلغ کمی مثلا ۱۵۰ من بزارم و ۱۵۰ ایشون و با ۳۰۰ تومان در قشم یه مغازه بخریم و بزنیم تو این کار . حالا از دوستان با تجربه تقاضا میکنم منو راهنمایی کنن . اگر همچین مبلغی داشتین باهاش چه کارهایی میکردین و با علت توضیح بدید ببخشید زیاد حرف زدم

belak24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
430
یه پیشنهاد برات دارم
دوست عزیز بازار آدمه خودشو میطلبه...باید بلد باشی بری تو بازار وگرنه 60 70 درصد ضرره...چه فست فود چه پوشاک چه لوازم آرایشی چه گوشی
برو منطقه 22 تهران اونجا امتیاز مجتمع های مسکونی برای تعاونی های معتبر مثل س پ ا ه ... ا ر ت ش رو بخر...هم کاملا معتبره و هم سود ده...2 یا 3 سال دیگه که اون خونه ساخته شد سرمایت چند برابر شده و یه خونه نوساز داری با ویو عالی دریاچه...تازه 500 م شما زیادم هست...هم میتونی یه واحد 90 تا 100 متری بخری و باقیشم یه خورده برات میمونه که میتونی با اون طرف(نایک آدیداس) شریک بشی ببینی میصرفه برات یا نه....اینجوری به قول بورس بازا سبد متنوع سرمایه گذاری تشکیل دادی و اگه یه جا ضرر کنی تمام سرمایت از بین نرفته و شاید جای دیگه جبران بشه برات...

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
سلام
سرمایه گذاری روی ملک خوبه و حداقلش اینه که ارزش پولت حفظ میشه.اما چیزه زیادی به پولت اظافه نمیشه.باید پول توی گردش باشه.اگه میخوای با پولت کار بکنی یا با یه آدم با تجربه شریک بشو تا هم کار یاد بگیری و هم ضرر بی تجربگی رو نخوری ولی اگه میخوای بدون شراکت شروع بکنی باید خودتو درگیر بکنی و ممکنه ضرر هم بکنی ولی خوب اگه زرنگ باشی و هوش خوبی داشته باشی میتونی چند صد برابر تمام اون ضرر ها رو جبران بکنی و پولتو رو چندین و چند برابر بکنی ( البته نه توی 7 8 سال بلکه 20 30 سال ) علاوه بر اون تو بازار سری تو سرا در بیاری و ... (البته به نظر من پول مهم نیست بلکه فعالیت در راستای اون مهمه.اگه هدفت فقط پول باشه خوب شما فرض کن 100 میلیارد داری! باهاش چیکار میکنی؟!پس دنباله این نباش که طی کمتر از چند سال پیشرفت چشم گیری بکنی.همین که بیشتر از تورم سود بکنی و برآیند سودت در هر سال مثبت باشه خوبه.)
مهم رفتنه نه رسیدن
اما اگه اصرار به خرید ملک داری بیا پیش خودم.آپارتمان تو جهانشهر بهت بدم البته 500 کمه ( 165*4300=710 ) بگیرش تا یکی دو سال آینده مسکن یه افزایش قیمت بیشتر از تورم خواهد داشت.علاوه بر اون اگه دیدت بیشتر از 5 6 سال باشه که دیگه عالیه . تا اون موقع جهانشهر کرج میرسه به متری x تومن.
در مورد کرج هم باید بگم توی شهر کرج 2 جا از همه جا بهتره یکی عظیمیه و یکی جهانشهر البته جاهای دیگه هم هست ولی به پای اینا نمیرسه.اگه دوس داشتی پخ بده که یه قرار ملاقات سر ساختمون بزاریم و بهتون توضیح بدیم.
اما من نظرم بیشتر روی اینه که یه کارگاهی چیزی بزنید یا شریکی یا تنهایی بهتر از خرید ملکه
خرید ملک و کنار گذاشتن اون واسه حفظ ارزش پول واسه پیرمردای 65 سال به بالاس چون دیگه حوصله کار کردن ندارن ولی شما هنوز جوونی
;)

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
راستی یه پیشنهاد هم میتونم بهتون بدم در رابطه با ساخت و ساز , اگه مایل بودید یه پیام خصوصی برای من ارسال بفرمایید (برای توضیحات کامل)

Persian7171

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
ممنون از راهنمایی دوستان اگر دوستان با تجربه دیگه نظری ایده ای پیشنهادی دارن خوشحال میشم . ببینید من از اونجایی که ریسک با سرمایه بالا رو تو ایران اصلا روش حساب نمیکنم رو همین حساب حرف آقای belak24 تا حدی باهاشون موافقم که میگن همه سرمایت رو یه جا نخوابون ولی با این بخش مخالفم که گفتند ملک یا جاهایی که به بخصوص ماله **** ! یا کلا دولت هست سرمایه گزاری کنم چون ما یکی از دوستان تجربه بدی از این قضیه داشت و دستشم به هیچ جای بند نبود ! بخاطره مسایلی که حالا خودتون میدونید اینجا جاش نیست. بحث پیش فروش مغازه یا ملک تجاری تو دو جا من مد نظرم بود که مبلغم میرسید پیش خرید کنم و هر دو مکان های خوبی بودن یکی سعادت آباد و دیگری در صادقیه بود ولی نکته اینجاس که پیش فروش هم یه جور سرمایه گزاری با ریسک بالاس . . سازنده ورشکسته شه . . سازنده فوت کنه . . سازنده فرار کنه و و و هزار مسائل دیگه پیشبینی نشده و پول شما هیچکجا بند نیست ولی خب از طرفی هم مطمئن هستم که بعد از ساخت با سود خیلی خوبی روبه رو میشم بی شک . ولی از اونجایی که گفتم میترسم تمام سرمایه رو جایی قرار بدم که مشخص نیست آیندش 50 - 50 هست رو این حساب شک دارم . ولی همینطور که آقا داوود گفتن رشد مسکن صدر صد هست ولی چرا حالا کرج ؟ خب اگر کرج بره بالا کل ایران قیمت مسکن میره بالا وقتی هم بره بالا خوب مشخصا به همون اندازس دیگه ؟ نیست ؟ من مسکن بخرم 500 یا بخرم 300 یا بخرم 1 میلیارد همون اندازه که مبلغ داشتم سود میکنم و بقیه جاها هم به همون اندازه . نظرتون درباره پخش عمده کفش چیه ؟ شراکتی که عرض کردم . با نصف مبلغ مغازه بخرم و ما بقی یه خونه بگیرم بدم اجاره ؟

Persian7171

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
:D پیرمردای 65 سال و خوب اومدین . درسته ولی خب همه کار میکنن که پول در بیارن دیگه . خوب منم همون کارو میکنم فقط کار نمیکنم :D . تو صحبتهای بالا عرض کردم که میخوام شریک با یه نفر بشم که آشنا هست یعنی دامادمون هستن ایشون قبلا هم مغازه و پخش عمده لوازم آرایشی بهداشتی داشتن خیلی خوب هم در میوردن ولی خب یه اتفاقی افتاد بخاطره مسائل . . . . . دیگه مجبور شدن که مغازه رو واگزار کنن ! ولی حالا الان هم خودشون از نظر زبان خیلی خوبن خودمم زبان انگلیسیم خوبه هم تو کار بازاریابی هستن و میخواستیم واردات کفش انجام بدیم یه چند تا آشنا هم دارن . . . ولی نمیدونم واقعا پولزا هست ؟! نظرتون درباره خریده مغازه یا همون پیش خرید یه مغازه در صادقیه یا مکان های بالای تهران چیه ؟ یا ملک با سند اداری ؟

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
در مورد کرج باید بگم چون ساختمونمون اونجاست:D:general705::p
اما جدای از شوخی
خیر همه جا به یک اندازه زیاد نمیشه! بستگی به منطقه هم داره . مثلا اگه شما جایی رو بخرید که به سرعت در حال پیشرفت باشه قطعا افزایش قیمتی هم بیشتر خواهد بود. برگردید به 20 30 سال قبل تهران که مناطق بالاشهر امروزی همچین چیزه خاصی هم نبودن ولی کم کم به دلیل افزایش تقاضا به دلایل مختلف از اون مناطق , اون مناطق به بالاشهر امروزی تبدیل شدن.
همین صادقیه تهران تا 10 15 سال پیش چیزی نداشت ! ولی الآن مغازه متری 40 50 میلیون هم معامله میشه ولی از اون طرف مناطقی بودن که افزایش قیمتی اونا به اندازه تورم بوده. اگه دارایی شما به اندازه تورم افزایش پیدا کنه در حقیقت سودی نبردید ولی اگه بیشتر از تورم باشه سود میکنید.
اگه دیدتون بلند مدته باید دنباله جاهایی باشید که رشد سریع تر دارن (این خیلی مهمه)
مثال : پدر یکی از دوستان توی کرج چند سال پیش (بیشتر از 10 سال) یه زمین همینطوری میخره (مفت و جای پرت و به درد نخوری بوده) اما سه چهار سال پیش موقعیت تجاری اداری پیدا میکنه (دقیق نمیدونم کجاست) و میسازنش الآن فقط مغازه های زیرش به 7 8 میلیارد میرسه ( واحدهای اداری بالاش بماند ) حالا این زمین رو چند خریده بود ؟! خیییلی ناچیز که وقتی خودش گفت خندم گرفت! (دقیق رو یادم نیست ولی خیلی مسخره بود)
نمونه هایی از این دست زیاده.
درمورد پخش عمده کفش اطلاعی ندارم .
و اما خرید یه مغازه و خونه. با 500 تومن نمیشه جای خوب هم مغازه خرید و هم خونه . مغازه خوب حداقل متری 30 میلیون هست.البته مغازه هم بستگی داره که چیکار بخواید بکنید و باید ببینید که کجا به دردتون میخوره . ممکنه یه کاری رو بشه با مغازه متری 10 تومن هم راه انداخت و حتی با مغازه متری 70 80 تومن اصلا نشه یه ریال هم سود بکنی و از اون طرف ممکنه یه کاری به جایی نیاز داشته باشه که مغازه اونجا زیر متری 50 نیست!
در کل مغازه بهتر از مسکونی هست یه جمله معروف هم هست که میگه " با مغازه میشه خونه خرید ولی با خونه نمیشه مغازه خرید "
اگه قصد خرید مغازه دارید کل پول رو بزارید روی همون مغازه و اگه میتونید بیشتر هم بزارید.ما چیزی به اسم مغازه 20 سال ساخت نداریم ولی خونه 20 سال ساخت داریم!
اما در مورد پیشخرید از **** و بنیاد و غیره باید عرض کنم که حق با شماست و ممکنه یه پروژه 3 ساله 7 8 سال هم طول بکشه و خیلی چیزای دیگه که باید خودتون تجربه بکنید.اما اگه تمایل داشتید میتونم از طریق یکی از اعضای خانواده برای شما موقعیت های مناسب سرمایه گذاری رو معرفی بکنم.(اون شخص نظامی هستن و پروژه هایی که بهشون معرفی میشه رو به مردم عادی اجازه سرمایه گذاری نمیدن)
{اگه تمایلی روی این مورد داشتید هم میتونم یه قرار ملاقات توی کافی شاپ تنظیم بکنم که هم شما حضور داشته باشید هم اون شخص و هم بنده.البته به دلیل اینکه ایشون همیشه تهران نیستن باید زمانی ملاقات داشته باشید که ماموریت در تهران داشته باشن که حضوری هم دیگه رو ببینید:general601:}

klxl

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
438
من امروز رفتم یکم سهام پدیده خریدم.یک مقدار بخر.

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
:D پیرمردای 65 سال و خوب اومدین . درسته ولی خب همه کار میکنن که پول در بیارن دیگه . خوب منم همون کارو میکنم فقط کار نمیکنم :D . تو صحبتهای بالا عرض کردم که میخوام شریک با یه نفر بشم که آشنا هست یعنی دامادمون هستن ایشون قبلا هم مغازه و پخش عمده لوازم آرایشی بهداشتی داشتن خیلی خوب هم در میوردن ولی خب یه اتفاقی افتاد بخاطره مسائل . . . . . دیگه مجبور شدن که مغازه رو واگزار کنن ! ولی حالا الان هم خودشون از نظر زبان خیلی خوبن خودمم زبان انگلیسیم خوبه هم تو کار بازاریابی هستن و میخواستیم واردات کفش انجام بدیم یه چند تا آشنا هم دارن . . . ولی نمیدونم واقعا پولزا هست ؟! نظرتون درباره خریده مغازه یا همون پیش خرید یه مغازه در صادقیه یا مکان های بالای تهران چیه ؟ یا ملک با سند اداری ؟
اون قسمتایی رو که بلد کردم:
فقط کار نمیکنم : اگه هدف شما سرمایه گذاری باشه و توی یه کاری سرمایه گذاری بکنید خود به خود مجبور میشید که کار کنید حتی بیشتر از کسایی که براتون کار میکنن:D.مطمئن باشید:
هیچکس مثل خود شما برای خود شما کار نخواهد کرد
آشنا و پولزا : هر کاری میتونه پولساز باشه و مطمئن باشید :
هیچ کسی نمیتونه برای شما نسخه بپیچه الا خود شما
اگه آشنا دارید که میتونن راهنماییتون بکنن و پشتیبانتون بشن بهتره بیشتر تحقیق بکنید و اگه همه چی جور درمیاد شروع کنید . آشنا داریم تا آشنا ! یکی میگه آشنا دارم ولی هیچ کاری نمیتونه بکنه ولی یکی میگه آشنا و واقعا همه کاری میتونه بکنه . باید خودتون بررسی بکنید که این آشنا ها هر کدوم کجا میتونن دستتون رو بگیرن.
یه مثال در مورد وارد شدن به سرمایه گذاری جدید:
وارد شدن به یه سرمایه گذاری جدید مثل وارد شدن به یه جنگل میمونه . یا خودتون نقشه دارید و مسیر رو بلدید یا اینکه تعدادی راهنما , تابلو و انسان های آشنا به جنگل توی اون جنگل هست که راهو بهتون نشون بدن ولی باز هم همین راهنما ها هر چند کیلومتر به چند کیلومتر هست . اینکه از یه راهنما تا راهنمای بعدی رو چطوری طی کنید رو دوش خودتونه و کسی همراهتون و در کنارتون نخواهد بود.حالا میزان سرمایه شما مثل میزان آب و غذای خودتون هست که هرچه بیشتر باشه , درصورت گم شدن تو جنگل , بیشتر میتونید زنده بمونید.گاهی اوقاتم ممکنه به رودی چشمه ای چیزی برسید و یا حیوونی ببینیدو شکارش بکنید اینا هم مثل کمک های مالی (وام و قرض و ... ) میمونه و میتونه بیشتر شما رو زنده نگه داره.از اونطرف هم یه سری حیوون وحشی هست که ممکنه به شما آسیب برسونن و یا حتی شما رو بکشن,اینا هم همون قدیمی ها و کله گنده های کارتونن.حالا تمام شرایط رو در نظر بگیرید و ببینید که میتونید از این جنگل رد بشید و به اون طرف برسید یا نه ! اگه تونستید که پس دوباره هم میتونید و فقط ممکنه یه سری مشکلات جزئی و کوچیک به وجود بیاد ولی اگه نتونید و تمام شرایط موفقیت رو همون رود و شکار و راهنما بدونید ممکنه نتونید به مقصد برسید.

Persian7171

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
جمله آخرتون خیلی زیبا بود استفاده کردم . ممنون . منم مشکل دقیقا همین هست . هرجا سرمایه گزاری کنم ریسک هست توش . اینجا ایرانه امروز میخوابی فرداش میبینی کچل شدی . اصلا حساب کتابی نداره و همین حساب کتاب نداشتناش هست که خیلیا یک شبه به سرمایه های کلان میرسن و خیلی ها هم یه شبه همه چیزشون رو به باد میدن . من دنبال طمع کردن نیستم و رویایی فکر کنم بگم بزنم تو فولان کار ماهی 20 میلیون در بیارم که بخوام تو این فکر باشم راهای زیادی هست ولی به هر قیمتی نمیخوام ! اینش مهم هست . اون سرمایه گزاری که گفتین شخصی هست و من نمیدونم چقدر روش اعتماد کنم شاید بگم این اعتماد اصلا 0 باشه چه مکتوب باشه چه غیر مکتوب . دنبال راه بی دردسر تری هستم این مغازه ای که عرض کردم که میگین جفتش نمیشه منظورم این هست که یک مغازه در قشم بخریم و اونم بصورت شریکی شاید من 120 نهایت 150 تومان از سرمایم بره پای مغازه بقیش رو شریکم میزاره و برای واردات و پخش عمده کفش های برند مثل نایک و آدیداس و ریبوک اقدام بکنیم. ما بقی رو یه خونه کوچیک مثلا 70 متری چون مجرد هستم و مجرد هم میمونم خرج کلا خودم هستم و خودم

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
در مورد مجرد بودن باید بگم بهتره اصلا ازدواج نکنید یا بزارید بعد 30 35 ویا 40 :D
مجرد که باشی نمیخواد مسئولیت داشته باشی , اختیار دست خودته , و خیلی چیزای دیگه
یه جمله ای هست که میگه:
هرچی ریسک بیشتر , سود بیشتر
همه جا ریسک هست , چه ایران و چه سایر کشور ها ولی بعضی جاها بیشتره و بعضی جاها کمتر . مثلا ایران ثبات اقتصادی نداره و این خیلی خطر ناکه , ممکنه امروز یه ظرفیت میلگرد بخری کیلویی 3000 تومن و بخوابی و فردا بیدار شی ببینی شده کیلویی 2000 تومن (البته اینا مثاله هااا) . یه بار 3000 میخری فردا 4000 میشه.واسه همین یه جا سود بیشتره و یه جا کمتر.
برای اینکه ریسکتون کمتر بشه باید سرمایتون رو مدیریت بکنید.
1-دنباله کارای کم ریسک باشید . بیشتر سرمایه رو اینجا بزارید. ( مثال: سرمایه گذاری هایی که با ملک و زمین و اینا در ارتباطه مثل ساخت و ساز )
2-سبد سرمایه داشته باشید , یعنی تخم مرغ هاتون توی چندتا سبد بزارید . این مورد حتی توی ساخت و ساز که کم ریسکه صدق میکنه مثلا به جای اینکه با 10 میلیارد یه ساختمون بسازی با 10 میلیارد 2 تا بساز ولی جم و جور تر.اینطوری اگه حتی یکی از ساختمون ها به مشکل بر بخوره ( مشکل سند , کلاهبرداری , رکود منطقه ای , .... اصلا فرض کنید ممکنه زلزله بیاد و کل ساختمون رو خراب کنه اینم یه احتماله دیگه!)
برای همین اگه بخوای ریسکتو کاهش بدی باید سرمایه رو توزیع بکنی.
3-کم کم بخشی از سرمایه رو به یه جای امن انتقال بدید . مثلا بخشی از سرمایه رو تبدیل به زمین و ملک بکنید و یا از کشور خارج بکنید (درصورتی که فرصتی بهتر و کم ریسک تر از سرمایه گذاری در ایران پیدا کنید) و یا به حساب بانکیتون (به غیر از حساب اصلی) منتقل بکنید و یا مقداری سهام از یکی از شرکت های معتبر بورسی خریداری بکنید با دید بلند مدت و اصلا باهاش کاری نداشته باشید.سرمایه ای که به این شاخه اظافه میکنید باید درصد خیلی کمی از سرمایه ای رو تشکیل بده که دارید باهاش کار میکنید . مثلا 5 الی 10 %
و خیلی راه های دیگه
اما ریسک هم بکنید ولی با یه یخش بسیار کوچک از داراییتون . مثلا شما میتونید از 500 تومن 50 تومن رو به این بخش اختصاص بدید.
یه سری موار مهم هم باید بگم :
یه سری از خرجا در ظاهر خرجه ولی در حقیقت سرمایه گذاری هستش مثل تبلیغات , رسیدن به خودتون مثل ماشین خوب,ساعت و لباس و غیره , داشتن دفتر کار شخصی (میتونید با یکی که توی کار بیزینس هست یه دفتر جم و جور شریکی اجاره کنید) و یه سری چیزای دیگه
اگه 500 دارید یه جایی باید طوری رفتار بکنید انگار 5 میلیارد دارید و یه جاهایی باید طوری رفتار بکنید انگار 50 دارید!
اینایی که گفتم چیزایی هستش که خیلیا میدونن و گفتم بازم من بگم و تکرار بشه براتون شاید بهتون کمک کنه تصمیمات بهتر رو بگیرید (یه سری چیزای دیگه که یا جاش نیست و یا سکرته رو دیگه نمیگم:D )

mmf66

Registered User
لایک‌ها
417
هر جا سرمایه گزاری میکنی توی آپارتمان سرمایه گزاری نکن
میتونی یک واحد تجاری بصورت پیش فروش یا نقدی بخری که میتونی اجاره بدی یا خودت یه کاری راه بندازی
اگه خواستی میتونم بهت تو مشهد پروزه هایی معرفی کنم تا پیش فروش بخری از شرکتهای بسیار معتبر
البته زمین کلنگی یا خونه ویلایی هم خوبه برای سرمایه گزاری

Persian7171

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
طبق تحقیقاتی که خودم کردم قبلا اینه که خرید مغازه و ملک تجاری به صورت پیش فروش خیلی خوبه ولی ملک تجاری هم مثل مغازه میمونه . مکانش خیلی مهم هست . وقتی میبینم مثلا تو ونک که مرکز اداره جات کله گنده اونجان یا مطب پزشکا متری زیر 15 تومان نیست خوب پول من نمیرسه به اون که بخوام یه واحد تجاری بگیرم . یه واحد 70 متری بخوام بگیرم کمه کم باید یک میلیارد سرمایه داشته باشم خوب این ایده ی خیلی خوبی هست هم میتونم اجاره و رهن زیادی هم از قبالش بگیرم . ولی یکی اینکه پولش رو ندارم یکی اینکه اگر بخوام تو جاهای معمولی یه واحد تجاری بخرم اون موقع پول رهن و اجارشم کم هست . به قول معروف هرچقدر پول بدم همونقدر هم آش میخورمه . به طور نمونه عرض میکنم الان این قیمت ها به روز هست حالا یکم کم و زیادش رو کاری نداریم
100 متر 2 خواب فلکه اول صادقیه (سن بنا) 8 سال ساخت 20 میلیون رهن و 4 تومان هم اجاره خب مالک این دفتر تجاری پول بدی در نمیاره هم اینکه خب سرمایش هم در اختیار داره حالا مثل همین متراژ در فلکه اول صادقیه 107 متر دو خواب 585 میلیون تومان 9 سال ساخت به فروش میره . پس نشون میده که سن سال ساخت تو مغازه و ملک تجاری هم تاثییر گذار هست اگر شما بخوای یه نوساز مثل همین موقعیت ها تو صادقیه که تازه یه جای متوسط رو گفتم بخرین زیر 800 میلیون نیست . من با همین مبلغ میتونم یه ملک 70 متری در سعادت آباد یا شهرک غرب و . . بگیرم با همین قیمت اجاره ماهی 3 تا 4 تومان بدم اجاره . نوساز . فقط فرقشون اینه که این خونه و نوساز هست و اجاره میدین اون چند سال ساخت هست و باز به همون قیمت اجاره دارین میدین یعنی سرمایه گزاری تا 500 تومان یا 600 تومان چیزی فراتر از ماهی 3 تا 4 تومان نمیره تو این جور سرمایه گزاری ها . تو بعضی از موارد هم حتی ملک تجاری قیمت و بهای اجارش پایین تر میشه به علت موقعیت مناسبی که نداره . باز من با این مبلغ بتونم یه مغازه 12 متری یا 15 متری بخرم بازم بهای اجارش همون مقدار هست که عرض کردم . پس تفاوت ها در چیه ؟ فقط به خاطر این هست که ملک سن داره ؟ آیا مغازه یا ملک تجاری سن نداره ؟ بهای اجاره ی یه ملک تجاری نوساز و لوکس با بهای اجاره یه ملک تجاری 20 سال ساخته شده ازش تفاوت نداره ؟ یا مغازه . . شاید مشتری های کمی پیدا بشه که بخواد مثلا یه مغازه ای که 20 سال از سال ساختش میگذره رو بیاد ماهی 5 تومان بده اجاره مگر موقعیت مناسبی داشته باشه که خوب اون مغازه ای که موقعیتش مناسبه هیچوقت فروش نمیره چون خوده صاحبش داره مطمئنن سود میکنه ازش و دلیلی برای فروشش نمیبینه اگر باشه قیمتش بسیار بالاس

Persian7171

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
از دوستان دیگه باز هم اگر ایده و فکر و راهنمایی دارید ممنون میشم منو راهنمایی کنید تا شاید بتونم با جمع بندی نظرات دوستان به یه هدف کلی برسم .

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
از دوستان دیگه باز هم اگر ایده و فکر و راهنمایی دارید ممنون میشم منو راهنمایی کنید تا شاید بتونم با جمع بندی نظرات دوستان به یه هدف کلی برسم .
کسی پول داشته باشه ایده هم داشته باشه که نمیاد به شما ایده هاش رو بگه کسی هم که پول نداشته باشه ایده داشته باشه میخواد ایده هاش رو با پول شما تست کنه .امثال این تاپیک ها بسیار ایجاد شدن کسانی بودن که نمیدونستن با 4 میلیارد چی کنن بعدش معلوم شد همه سر کار بودن و 4 میلیاردی در کار نبوده .
در کل : مسکن - ارز - سکه - سهام فعلا توصیه نمیشن ( به دلیل ثبات قیمت ها در حال حاضر)
تولید هم خوب هست به شرطی که راهش رو بلد باشید و بتونید سهم خودتون رو تو بازار پیدا کنید چی تولید کنید رو خودتون باید پیدا کنید ولی ایده زیاد هست
واردات هم با توجه به شرایط کنونی سود معقول خودش رو داره که با توجه به داشتن شبکه فروش خوب میتونید سود خوبی داشته باشید

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
قاچاق کفش
احتیاج به دانستن زبان نداره !
هیچی الان پولزا نیست
فقط میتونی حفظ سرمایه کنی
مغازه هم اگر میخری مغازه با ملکیت باشه یعنی فقط سرقفلی نباشه !

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
کسی پول داشته باشه ایده هم داشته باشه که نمیاد به شما ایده هاش رو بگه کسی هم که پول نداشته باشه ایده داشته باشه میخواد ایده هاش رو با پول شما تست کنه .امثال این تاپیک ها بسیار ایجاد شدن کسانی بودن که نمیدونستن با 4 میلیارد چی کنن بعدش معلوم شد همه سر کار بودن و 4 میلیاردی در کار نبوده .
در کل : مسکن - ارز - سکه - سهام فعلا توصیه نمیشن ( به دلیل ثبات قیمت ها در حال حاضر)
تولید هم خوب هست به شرطی که راهش رو بلد باشید و بتونید سهم خودتون رو تو بازار پیدا کنید چی تولید کنید رو خودتون باید پیدا کنید ولی ایده زیاد هست
واردات هم با توجه به شرایط کنونی سود معقول خودش رو داره که با توجه به داشتن شبکه فروش خوب میتونید سود خوبی داشته باشید
دقیقا
کسی ایده پولساز داشته باشه شریک نمی خواد

mohammadali19

Registered User
لایک‌ها
119
به نظرم حداقل تا شش ماه آینده سود ۲۲ درصد بانکی

فرستاده شده از IdeaTab S6000-Hِ من با Tapatalk

بالا