سایت ساز وبزیخرید بک لینک

راهنمایی برای خرید گوشی

شروع موضوع توسط FARGO ‏10 آپریل 2004 در انجمن بایگانی

1. FARGO

FARGO Registered User

سلام خدمت همه رفقاي موبايل باز بالاخص رييس عطا جان لبخند نايكي!

من تقريبا همه تاپيكايي كه يه جورايي به اين سوالم مربوط ميشدن رو خوندم ولي جواب دقيق اين سوالم رو پيدا نكردم.
    تقريبا نزديكترين سوال همون سوال داش غزمر بود كه خب اخرالامر هم به نوكيا 7650 يا 3650 ختم شد.
    من مدتيه يه گوشي جديد ميخوام بگيرم. تقريبا مدلاي مختلف نوكيا رو بررسي كردم. يه نيم نگاهي هم به سوني اريكسون مخصوصا پي 800 و پي 900 داشتم.
    من گوشيو در وهله اول طبيعي است كه بعنوان گوشي ميخوام يعني انتن دهي مناسب, صداي عالي و باطري خوب و وزن مناسب.

ولي چون جديدا به صرافت افتادم روي زبان هم كار كنم ميخوام روش فايل صوتي و تصويري هم داشته باشم. طبيعي است كه خب mp3 باشه بهتره ولي من 48k نميخوام.
    فيلم برام خيلي مهمه.
    در مورد 3650 و 3660 تقريبا همه چيزو ميدونم. و شايد بهترين انتخاب باشه.
    ولي سه چيز باعث شده كمي تامل كنم:

يكي اينكه اينا هر دو دوربين دارن و كيفيت خوبي هم نداره و من برام اصلا دوربين مهم نيست و حتي اگر دوربين نداشته باشه بهتره چون پول الكي بايد بدم و سايز هم بزرگتر ميشه.

و دوم اينكه كمي روي handheld ها حساس شدم و خب طبيعي است كه يه چيزايي تو مايه هاي پالم يا همون كيوتك خب ادمو وسوسه ميكنه.

و سوم اينكه اصلا با قيافه 3650 و 3660 حال نميكنم. 7650 هم همينطور. نه بخاطر بزرگيشون. ولي مثلا پي 800 يا900 خيلي توپن. يا everex يا imate كه pocket pc تشريف دارن.
    ولي قيمت اينا كمي بالاس و توي ايران هم الكي گرونترن.

حالا لب مطلب:
    اقا موبايلي هست با همون امكانات مثلا 3660 (بخاطر تعداد رنگاش) ولي دوربين نداشته باشه و ارزونتر باشه.

وديگه اينكه روزبه يه سوالي كرده بود در مورد موبايل خودت داش عطا كه بيجواب مونده بود. همون موبايل اگر اشتباه نكنم hp. اگر ممكنه در مورد اون موبايلت هم كمي اينجا توضيح بده.

و اخر اينكه گرفتن مثلا يه پالم با اين تفاوت قيمتشون نسبت به مثلا 3650 يا 3660 معقوله با توجه به انتظارايي كه من از موبايلم دارم.

زياده جسارت است...مخلصات

2. بازدیدیار - افزایش بازدید سایت و سیگنال های برندخرید بک لینک
  3. milad_sm

milad_sm Registered User

salam...az ata porsidi, amma manam ye pishnehad daram...beza begam!
    man ba sharayete shoma, siemens sl45i ro begir bara mp3, va gheymat.
    sharmande ke enghadr kelas oomad paeen!!
    amma bara gheymatesh alan khoobe.
    amma moshkel filme..film nadare va safhasham rangi nist...
    aslan velesh kon!!
    chera pooleto hadar bedi?
    pasho boro ye p800...na p900...bekhar o keyfe donya o akherat ro bebar.
    estefadash na mahdoode...har kari bekhay mitooni bahash bokoni.
    be nazare man p900 ye eshtebahe bozorge, albate age pool barat mohem nist, khob kheily khoshgeltar az p800e!! amma az nazare karaee, kheily fargh nemikone ke gheymatesh enghadr bala tar bashe.
    in nazare man.

man khodam mikhastam 3650 ro befroosham pda-phone ya hamoon smart phone bekharam..amma didam gheymata kheily balast...va ba sarfe tarin ro p800 didam. va alan ham aslan pashimoon nistam!

4. mori

mori Registered User

داش حسين بعيد ميبينم گوشي بدون دوربين باشه كه فيلم پخش كنه
    در ضمن 6600 چي؟ نرفتي سراغش؟

5. FARGO

FARGO Registered User

ميلاد جان خيلي لطف كردي جواب دادي.
    ببين عزيز در مورد پي 800 احساس ميكنم اختلاف قيمتش با 3660 مساوي نيست با كاراييهاي بيشترش.
    بعبارتي احساس ميكنم نسبت به كاراييها پول بيشتري دارم ميدم. يعني مثلا وقتي با 265000 تومان (قيمت همين نيم ساعت پيش جمهوري) ميشه يه عالمه از اون كاراييها رو داشت شك ميكنم برم سراغ پي 800.
    نظرت چيه؟ خوشحال ميشم راهنمايي كني.

6. FARGO

FARGO Registered User

مرتضي جون ارادت.
    چرا اتفاقا در مورد 3650 و 3660 طراحي و قيافه بنظرم اصلا جذاب نيست (ميخواستم بگم مزخرفه دلم نيومد چون واقعا مزخرف نيست)
    ولي طراحي 6600 خيلي آكه :p
    ولي قابليتهاي اضافيش نسبت به 3660 چيزايي نيست كه وسوسه ام كنه حدود 110000 تومان بيشتر پول بدم.

چون گفتم 3660 كه تعداد رنگهاي نمايشش 65000 از طرفي real هم داره و از بابت فيلم و فايلهاي صوتي مشكلي نداره.
    آنتن دهي و باطري و اين مسايلش هم خوبه. خلاصه چيزايي كه ميخوامو تقريبا داره بخاطر همين نميرم سراغ 6600.
    مگر اينكه يه نكته خيلي جديد در مورد 6600 بشنوم.

7. milad_sm

milad_sm Registered User

salam...sajjadi jan, moghayese 3660 ba p800, moshkele shari dare va gonah dare...
    bebin, man khodam hodoode 1 saal 3650 dashtam...avvalesh be kilid ha va andazash ghor mizadam...amma karaeesh ro motalee kardam, yad gereftam, va andazeye harddisk am azash khosham oomad o bahash hal kardam.
    baad didam na...p800 behtare...va avazesh karda. hala chera alan migam.
    avval inke, man donbale touch screen boodam. man safheye bozorg mikham.
    heyfam mioomad roo 3650 web stream dashte basham (man malezi boodam, oonja GPRS cherke daste...kheily arzoon...)
    dige inke, man sms va kollan text ziad type mikonam...p800 mitooni dast khat benevisi, ya inke ye keyboarde kocholo dare, ke kheily rahat tar mitooni type koni...
    dige....hafeze....motmaen nistam RAM e 3660 chande,....amma 3650 dar vaghe 4mb ram bishtar nadasht ke hal migereft!!! p800 hodoode 11 mb rame ghabele estefade dare. (16mb full)..ke baraye ejraye barname kaafie...
    p800 az symbian 7 estefade mikone, amma nokia ta hala az symbian 6 estefade karde...ke khob kheily fargh dare, dar zamineye narmafzar haye mojood.
    shoma ke mp3 va video mikhay, p800 fekr mikonam tanha mobile (mobile...na PDA) bashe ke sedash stereo hast...baghie hame mono hast...bara shoma, in monaseb tare.
    bara video ham, ham hafezeye balatari dare, ham safheye bozorgtar!! 3650 ke mano kalafe mikard ta ye film bekham bebinam!! hamash bayad restart mikardam...
    ha...p800 ye khobie kheily khob ke dare, mitooni memory stick ro bedoone khamoosh kardane dastgah dar biari! 3650 va fekr konam 3660 ham hamintore, MMC zire battrie!! bayad khamoosh koni ta daresh biari...bara copy film hatman az card reader estefade mikoni na?! nagoo infra red ke mikhandam!!
    begzarim...kheily maziat dare p800...man ba 3660 kar nakardam haghighatesh...amma midoonam tafavot haye jozi ba 3650 dare...va be tore kolly hamoon function ha ro dare...(az nazare ghiafe khob kheily behtare!)
    rasty, p800 koochik tar az 3650 eh!! avvalesh bavaram nemishod, amma andaze gereftam!
    amma baraye man, mohemtarin khasiate p800, safheye bozorgeshe. kheily hal dare. mitooni ketab bekhooni, zoom koni, aks haro rahat bala paeen bebari...bozorg koochik koni...
    amma dorbinesh hatta az 3650 ham bad tare...nemidoonam chera.
    kholase, p800 kheily kare mano rahat karde...kheily rahat note bardari mikonam...kheily ham soratesh khoobe...bekhosoos mogheye boot kardan.
    anten dehish ham az samsung behtare....amma nokia ro haghighatesh moghayese nakardam.
    khob, fekr konam dalil ha kafi bashe! age baz migi kame, begoo ta 3 safhe dige benevisam!! !hehe!
    hamin ke enghadr hal dashtam enghadr benevisam, khodesh ye dalile khoobie ke cheghadr in dastgah ro doost daram! hehe!

ya hagh!

8. FARGO

FARGO Registered User

ميلاد جان مجددا دستت درد نكنه. واقعا وسوسه ام كردي. من تقريبا ديگه در مورد 3660 نظرم نهايي شده بود مخصوصا كه اين عطا خان كه ما هم دست به دامنش شده بوديم جوابمونو نداده بود.
    ولي الان بايد دوباره بررسي كنم مخصوصا در مورد پي 800.

واقعيتش اينه كه وقتي موضوع پي 800 مطرح ميشه و خب رنج قيمت اون من نيم نگاهي هم به imate و كلا اسمارت فونها و پكت پي سي فونها ميندازم.
    اين everex e500 هم گهگاهي وسوسه ميكنه. http://pocketpcdubai.com/everex/everex.htm

بخاطر همين ديگه خيلي به اونا فكر نكردم و داشتم ميرفتم سراغ 3660

9. milad_sm

milad_sm Registered User

من اندازه صفحه برام خيلي مهمه!!
    smart phone اش خوبند اما صفحه شون كوچيك اند.
    اين everex چنده؟

10. ehsan

ehsan Administrator

11. milad_sm

milad_sm Registered User

مي بخشي!!
    من تايپ فارسيم خيلي يواشه!! ببخشيد...

12. mori

mori Registered User

بابا 6600 كه از p800 بهتره فقط فينگرتاچ نيست

13. FARGO

FARGO Registered User

به به ببينين كي اومده :eek:

14. en2fa

en2fa Pocket PC کاربر فعال کاربر فعال

آقا خريدی يا نه؟
    من دير اينجا رو ديدم و گرنه نظرت رو عوض ميکردم(در هر صورت..اگه p800 ميخوای ميگفتم 6600 بهتره اگه 6600 ميخوای ميگفتم i-mate بهتره و اگه everex ميگم که p900 و اگه....)
    حالا جدا از شکی گرفتی يا نه؟نظر بدم يا نه؟

15. FARGO

FARGO Registered User

روزبه جون نظر بده....هنوز دارم گيج ميزنم
    يه بار تا مرز خريد 3660 رفتم ولي برگشتم
    صحبتاي تو و عطا رو هم دو بار خوندم (در مورد اسمارت فون و هند هلد و پاكت پي سي)
    خلاصه گير افتادم بدتيريپ :wacko:

16. en2fa

خيب به حضور انورتون عارض شم که:
    اينها نتيجه تحقيقات خودم هست..البته ميدونم اگه عطا بياد اينجا با بعضی هشون مخالفه اما خوب....نظر منه ديگه....
    من خودم با p800,3650,i-mate smartphone-i-mate pocket pc-everex کار کردم...
    البته نه اينکه همه رو داشتم يا دستم بوده..مثلاً everex رو تو نمايشگاه بين المللی ديدم و دلو رودش رو در اوردم..
    و چون بعد هم ميخواستم بخرم زياد تو forum ها اينورو اونور گشتم....ميدونم بهت تضمين کنم تو هر forum symbian يا pocket pc ميتونی منو پيدا کنی....

در کل اگه بچه مايه داری توصيه من اينه که همشون رو امتحان کن يا بخر....
    من مثلاً يکی از دوستام(خارجکی هست البته)يک گوشی واسه مهمونی داره يکی واسه مخ زدن دختر و يکی هم واسه کار و..همينجور برو تا ته....

در حقيقت اگه خوب بری تو بهرشون اين تکنولوژی رو انگار نميخان مثل آدم در اختيار ملت قرار بدن..هر چيزی که ببينی يک عيب داره..و در ضمن همه عيب ها رو هم خيلی راحت ميتونستن حال کنن....
    حالا بگزريم.....

17. en2fa

من نکات بد و خوب رو ميگم ديگه با خودته....

بحث زيباشنسی:
    البته اين قضيه کاملاً سليقه اي هست اما خوب چون نظر من خيلی مهمه ميگم
    اولاً 3650 زشته..حالا 3660 يک چيزی..اما در هر صورت همه ديگه 3650 خريدن..حداقل 3660 بخری بهتره...در ضمن دکمه هاش واقعاً شکلشون مسخرس و sms هم عذاب اليمه..
    جداً من از چند دختر خوشگل پرسيدم همه گفتن 3650 و p800 زشتن....اينم دليلی اوردم که روش حرف نتونی بزنی
    everec قيفه جالبی داره..و p900 هم قشنگه...اما به نظر من p800 خيلی زشته...i-mate sp(smartphone)هم خيلی دختر کشه..من خودم نمونش با همين گوشی با هيچ کس دوست نشدم...البته چون بی عرضه هستم اما هيچ ربطی به گوشی نداره...به خدا!
    i-mate ppc هم خيلی جالب نيست..هر چند که باهاش تو خيابون راه بری اينکه همه دارن نگاهت ميکنن خيلی جالبه....وقت نشد متأسفانه درجه دختر کشيش رو پيدا کنم..اما سيبيل کش که بود....

باطری:
    در کل عمر باطری همه اينا بده...
    3650-3660 عمر باطريشون بدک نيست اما واسه اينه که قدرت cpu کمه....
    i-mate sp هم خوب نيست...من باهاش 3 ساعت مکالمه داشتم...و يک فيلم يک ساعته هم ديدم....اما اگه اهل بازی باشی بخاطر زياد فشار دادن دکمه ها زود تموم ميشه....
    تقريباً هر شب دارم شارج ميکنم....
    P800 افتضاحه...p900 هم عطا ميگفت خيلی خوبه اما شک دارم...
    i-mate ppc خوبه..يعنی قابل قبول هست
    everex هم خوب نيست...زود تموم ميشه...طرف تو نمايشگاه از صبح تا شب ميگفت 3-4 بار شارج کردم
    6600 هم شنيدم خوب نيست

movie
    3650 3660 فيلم مثل آدم توش نميتونی ببينی...قيد فيلم پخش کردن جلو برو بچ رو بزن...يعنی کيفيتش اصلاً خوب نيست...
    صدا رو بلند پخش نميکنه در نتيجه اصلاً مناسب اين کار نيست...
    p800 بدک نيست هر چند برنامه پيدا کردن واسه real پخش کردن سخته...divx هم خوب پکش نميکنه....و از همه مهمتر صفحه 12بيت هست...يعنی اصلاً قيد کيفيت رنگ رو بزن...
    p900 خوب اين مشکل توش حال شده...16بيت هست....
    در ضمن p800 صداش خيلی بلند نيست...تو همه اينا من i-mate sp رو بلند تر ديدم بعد i-mate ppc(البته اين خوب يادم نيست)
    everex هم جالب نيست
    6600 رو هم ميدنم اصلاً در ضمينه صدا مزخرفه هم speaker هم microphone....
    چون همه اينا اگه headset رو وصل کنی به شکل stereo ميدن بيرون اما 6600 اصلاً سوکتش مشکل داره و همه ميگن که اصلاً به عنوان mp3 player نميشه مطرحش کرد....
    هر چند فيلم ديدن ميگن توش خوبه....
    i-mate ها هم خدان....جدی ميگم....خودم يک برنامه بهت ميدم واسه i-mate sp واسه divx پخش کردن..که خود هاجيت کلی دستکاريش کرده...اصلاً آه...توپ....
    جداً ppc و sp ها واسه فيلم ديدن خوبن....
    هر چند صفحه ppc ها رو اگه چند روز ببينی ديگه برات خيلی سخته بری سراغ sp ها اما خوب....
    everex هم در ضمن خروجی tv هم داره که کيف کنی...اما صفحه خودش 12 bit هست....

music
    3650 اصلاً از speakerش صدا در نمياد...3660 رو نميدونم..اما اينم بعيده...
    6600 هم بيخيال
    everex هم جالب نيست..اما خوب با headphone خوبه...
    p800 هم صداش خوب نيست (از speaker)..
    p900 رو نميدونم
    i-mate sp خيلی خوبه...ميترکونه..قشنگ يک اطاق رو تقذيه ميکنه....

برنامه:
    خيلی راحت بگم بيشترين برنامه ها رو واسه ppc ها پيدا ميکنی...از age of empires گرفته تا يکجور autocad...
    بعد p800-900 و symbian ها و در آخر سر هم i-mate sp....متأسفانه....البته چند سال ديگه اين روند فرق ميکنه..

بازی:
    ppc ها بهترين choice هستن..بعد به نظر من symbian و بعد sp و بعد p800-900...هر چند که عطا جداً مخالف اين موضوع بود...اين نظر منه حالا....

smartphones vs pocket pc
    pocket pc ها خوب خيلی گنده هستن..اصلاً تو جيب مثل آدم جا نميشن...i-mate ppc رو که قيد تو جيب گزاشتنش رو اصلاً بزن...بهترين ppc ا تو جيب جا شه فکر کنم همين everex هست....
    تلفن گرفتن خيلی سخته...يک دستی نيستن اصلاً....اما خوب sp ها خيلی بهترن....
    صفحه نمايش ppc خيلی گنده تر هست....و متن تو sp ها خوندنش خيلی سخته....
    بخاطر touch screen بودن در کل به نظر من کيفيت صفحه ppc ها بده...اما نه اونهمه....
    ram و قدرت cpu خيلی کمتری دارن sp ها...هر چند p800-900(؟) خيلی ضعيف تر هستن نسبت به گروه عمده اي از ppc ها...
    مثلاً cpu i-mate sp 133hz هست و p800 که مثلاً pda هست 150hz(? دقيقش رو نميدونم)

کلاس:
    همه ميگن p900 خيلی کلاس داره....البته خوب چون خيلی گرونه...اما چون ملت همه جا p900 رو ديدن اينو ميگن...i-mate ppc رو ببری جمهوری اصلاً نميفهمن چی هست....تازه گرون تر هم هست
    3650 خيلی جواته..اصلاً هم کلاس نداره...3660 هم چون فرقش رو از دور کسی با 3650 نميفهمه مثل همون جواته...
    i-mate sp رو هم بايد به ملت توضيح بدی چی هست تا کف کنن وگرنه کسی نميفهمه چه گوشی خفنی داری...
    6600 هم خوبه...به قول يکی از دوستم زنه زندگيه....
    p800 هم زشته زشته زشته....جواته جوات

دختر کشی:
    نظر چندين دختر رو که ما جويا شديم همه گفتن با 6600 ميميرن و اونايی هم که p900 سرشون ميشد ميگفتن p900....
    البته يک مسابقه microsoft بر گزار کرده بود در که با گوشی sp خود چجوری دل يک دختر رو به دست اورديد....خيلی جالب بود...تو خارج انگار دختر کشه...
    3650 هم صدرصد پسر کشه...يک سر بيای قزوين بهت ميگم....
    everex هم فکر نکنم دختری ديده باشه!!!

18. en2fa

حالا خوب گه گيجه گرفتی يا نه؟
    در کل من خودم اگه باز بخوام بگيرم ميرم everex ميگيرم....
    چون اندازه گوشی تقريباً هست...برنامه زياد داره...تنها بايد با رنگ تصوير 12 bit کنار بيای...
    تازه بعداً اگه خريدی ميتونی فرايند خود توجيحی رو طی کنی...مثلاً به قول دوستم که p800 داره اصلاً 12 bit بودن کمک ميکنه به عمر باطری و رنگ کمتر اصلاً باعث ميشه که چشما صدمه نبينن.....توجيح توجيحه ديگه....
    البته عطا ميگفت اگه ميخوای ppc بخری برو يک مارک معروف بخر..اين everx بگم با بعضی چيزا مشکل داره...حتماً compatibily list رو واسش بخون...

بعدش هم ميرفتم i-mate sp ميگرفتم....چون کمتر کسی داره....و نکات دختر کشی و فيلم و music خوبی داره...
    من از همه لحاظ باهاش مشکلی ندارم جز اينکه
    اگه خراب شه بايد dhl بفرماييد دبی
    صفحش خيلی زود خش ميخوره....مال من کلی خش پيدا کرده...تا خريدی بايد يک چسبی چيزی روش بزنی

بعد 6600 که زنه زندگی هست

بعد p900 چون اصلاً از صفحه اصليش خوشم نمياد...

بعد i-mate ppc

بعد 3660

و هيچ وقت هم p800 و 3650 نميگرفتم..البته p800 رو مسيهه روش يک فرايند شديد توجيحی طی کرد اما 3650 اصلاً فاز نميده...

راستی بگم i-mate ppc,everex,p800,p900,3650,3660 همگی دوربين دارن اما i-mate sp نداره...
    هرچند که i-mate sp 2 داره اگه دبی فقط گير بياری...تازه امده....و خيلی هم خوبه...اگه ميخوای بگيری اينو بگير

ppc ها و sp ها همه رم های mmc و sd ميخورن اما nokia ها فقط mmc و p800-p900 ها هم sony که خيلی نسب به اينا گرون تر هست...
    p800 محدوديت رم 128 داره....
    ppc و sp تا يک گيگ هم support ميکنن(فکر کنم p900 هم...؟)

نوع های ديگه اي هم از sp هست:
    motorola mpx200 چند روز پيش من به يکی تو پايتخت گفتم اين مدل هست و چند روز پيش ديدم که اورده..که اگه ارزون بود خيلی بهتر از i-mate sp هست...دوربين داره..رمش بيشتر..سريع تر هسم هست...)
    mitac..که اين از لحاظ سرعت اخرشه...اما بعيده پيدا کنی...

يک مدل جديد از ppc هم مياد به اسم motorola mpx که ديگه اخرشه..وضوح صفحه 640 در 480 داره يعنی پرواز...
    و full keyboard هم هست....

راستی يک خصوصيت خوب ppc و sp ها تغيير شکل صفحه اصلی هست و همچنين به خاطر بلندگو خوب امکان پخش آهنگ واسه زنگ..که اين امکان رو p800 نداره(زنگ)
    و هيچ کدوم هم مثل اينا خون home screenشون costumize نميشه...

من ديگه خسته شد.....

19. en2fa

حالا برو بچ ترفدار 3650 و 3660 ميان الان دعوا...خدا رحم کنه...
    من همين جا اعلام ميکنم که هر چيزی که گفتم در اثر دارو های خواب اور و شکنجه بوده..و هيچ گونه سنديتی ندارن

20. milad_sm

milad_sm Registered User

واي غوغا كردي.....جون تو بايد يه 2 ساعت وقت بذارم همشه بخونم!! الان تمركز ندارم! اما نسبت به پي 800 كم لطفي كردي.
    اما اشكال نداره...چون الان عاشق i-mate ppc و everex هستم.
    بعدا مخالفت هامو باهات مي گم!! اما جدا دستت درد نكنه. يه كيبرد طلبت.

21. FARGO

FARGO Registered User

روزبه چه كردي دادا.....ايول

عسل طبیعی و گرده گل ایرانیخرید و فروش اتوماتیک ارزهای الکترونیکی