برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای خرید یک پرینتر لیزری بسیااار کم مصرف

ali_disslove

Registered User
لایک‌ها
16
با سلام

من میخوام یه پرینتر لیزری بخرم فقط و فقط میخوام کم مصرف باشه یعنی هزینه مصرف جوهرش خیلی کم باشه و هزینه شارژش هم کم دیگه مارکش مهم نیست

قیمت تا 500 تومن-رنگی باشه و چند کاره هم نباشه

کیفیت خوبی داشته باشه در در حد a4 چاپ کنه-روزی 2-3 تا برگه هم قرار نیست بیشتر پرینت کنه

من با این پرینترا آشنا نیستم اصلا هزینه شارژ جوهرش هر دفعه چه قدر در میاد ؟چند برگه میزنه میانگین ؟هر سایزی رو پرینت میکنه یا سایز های خاصی ؟

ممنون از کمکتون

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
سلام
کیفیت چاپ - پوشش رنگ برگه - عمق رنگ و صد البته هزینه مصرف جوهرش همه ارتباط مستقیمی بهم دارن که باید خودتون رو واسه خرید نوع مناسبش قانع کنید.
.
یعنی انتخابی مثه مصرف خیلی کم - کیفیت خوب - هزینه شارژ پایین نداریم.
.
ی مورده LaserJet CP2025 که تقریبا شاید 600 بشه خریدش و دارای 4 کارتریج رنگی که هر کدوم 120 تومن هست یعنی 500 تومن از 600 هزینه کل دستگاه قیمت کارتریج شماست
.
به طور تقریبی میشه با پوشش 10 درصد هم=
تونر زرد برای چاپ 1200 برگ متن
تونر قرمز برای چاپ 1200 برگ متن
تونر آبی برای چاپ 1200 برگ متن
تونر مشکی برای چاپ 1200 برگ متن
پرینت گرفت ( تقریبا برگه ای 120 تا 150 تومن مستحلک میشه)
نکته : پرینت باکیفیت بالا و پوشش 100 درصد مثلا از گل و بلبل و جنگل و دشت و صحرا و .... ( برگه ای 500 تا 600 تومن )
.
هزینه شارژ هم با کیفیت های مختلف تو بازار هست که با 100 تا 150 تومن هم میشه شارژ خوبی کرد یعنی تقریبا 25 تا 35 درصد قیمت فابریک کارتریج اصلی و مجدد در صورت شارژ خوب تا 90 ٪ کیفیت و تعداد اعداد بالارو پرینت گرفت
.
یک موردی هم هست با نام HP LaserJet Pro CP1025 که اینم جز ارزون ترین هاست ولی مورد بالا درام کیت نداره که مزیت محسوب میشه.

نکته اخر :‌کیفیت چاپ پرینتر های لیزری از پرینترهای جوهر افشان پایین تر هست که باید به این نکته هم دقت داشته باشید که خیلی ها بعد خرید میفهمن.
امیدوارم مفید بوده باشه :)

ali_disslove

Registered User
لایک‌ها
16
سلام
کیفیت چاپ - پوشش رنگ برگه - عمق رنگ و صد البته هزینه مصرف جوهرش همه ارتباط مستقیمی بهم دارن که باید خودتون رو واسه خرید نوع مناسبش قانع کنید.
.
یعنی انتخابی مثه مصرف خیلی کم - کیفیت خوب - هزینه شارژ پایین نداریم.
.
ی مورده LaserJet CP2025 که تقریبا شاید 600 بشه خریدش و دارای 4 کارتریج رنگی که هر کدوم 120 تومن هست یعنی 500 تومن از 600 هزینه کل دستگاه قیمت کارتریج شماست
.
به طور تقریبی میشه با پوشش 10 درصد هم=
تونر زرد برای چاپ 1200 برگ متن
تونر قرمز برای چاپ 1200 برگ متن
تونر آبی برای چاپ 1200 برگ متن
تونر مشکی برای چاپ 1200 برگ متن
پرینت گرفت ( تقریبا برگه ای 120 تا 150 تومن مستحلک میشه)
نکته : پرینت باکیفیت بالا و پوشش 100 درصد مثلا از گل و بلبل و جنگل و دشت و صحرا و .... ( برگه ای 500 تا 600 تومن )
.
هزینه شارژ هم با کیفیت های مختلف تو بازار هست که با 100 تا 150 تومن هم میشه شارژ خوبی کرد یعنی تقریبا 25 تا 35 درصد قیمت فابریک کارتریج اصلی و مجدد در صورت شارژ خوب تا 90 ٪ کیفیت و تعداد اعداد بالارو پرینت گرفت
.
یک موردی هم هست با نام HP LaserJet Pro CP1025 که اینم جز ارزون ترین هاست ولی مورد بالا درام کیت نداره که مزیت محسوب میشه.

نکته اخر :‌کیفیت چاپ پرینتر های لیزری از پرینترهای جوهر افشان پایین تر هست که باید به این نکته هم دقت داشته باشید که خیلی ها بعد خرید میفهمن.
امیدوارم مفید بوده باشه :)

خیلییی ممنون از جواب بسیار خوبتون

من واسه فروشگاه اینترنتی میخوام -میخوام روی جعبه بازی ها بتونم پرینت بزنم-واسه همین میخوام خیلی کم در بیاد هزینه پرینتش
یه پرینت جعبه بازی یعنی چند در میاد با این نوع پرینترها؟اینا میتونند در هر سایزی که کوچکتر از a4 هست پرینت کنند یا باید کاغذ در ابعاد خاصی باشه؟
مقوای جعبه بازی هم که میشه توش گذاشت ؟

online_biz

Registered User
لایک‌ها
13
هر چی می خوای بگیری epson نگیرررررررر واقعا مزخرفه ...

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
خیلییی ممنون از جواب بسیار خوبتون

من واسه فروشگاه اینترنتی میخوام -میخوام روی جعبه بازی ها بتونم پرینت بزنم-واسه همین میخوام خیلی کم در بیاد هزینه پرینتش
یه پرینت جعبه بازی یعنی چند در میاد با این نوع پرینترها؟اینا میتونند در هر سایزی که کوچکتر از a4 هست پرینت کنند یا باید کاغذ در ابعاد خاصی باشه؟
مقوای جعبه بازی هم که میشه توش گذاشت ؟
معمولا واسه جعبه بازی اگه dvd منظورت باشه همین A4 رو میزنن و تقسیم بر 4 کنن میشه همون
البته سایز کوچیکتر هم میزنن
مقوای جعبه هم بستگی داره چند گرمی باشه
ولی پیشنهاد میشه اگه تنوع کار کم هست و تعداد زیاد ببرید بدید این خدمات چاپی براتون با نازل ترین قیمت پرینت کنن

ali_disslove

Registered User
لایک‌ها
16
معمولا واسه جعبه بازی اگه dvd منظورت باشه همین A4 رو میزنن و تقسیم بر 4 کنن میشه همون
البته سایز کوچیکتر هم میزنن
مقوای جعبه هم بستگی داره چند گرمی باشه
ولی پیشنهاد میشه اگه تنوع کار کم هست و تعداد زیاد ببرید بدید این خدمات چاپی براتون با نازل ترین قیمت پرینت کنن

متاسفانه برعکس تنوع بسیار زیاد ولی تعداد یکی دو تاست و معلوم نیست چی رو بخرند چی رو نخرند
آخه 400-500 واسه یه برگه اندازه a4 بیفته که خیلی زیاده اصلا نمیصرفه من میخوام دونه ای 100 نهایتا بیفته باید چی کار کنم ؟پرینتر نوع دیگه حالا غیر لیزری نمیدونم جوهر افشان یا .... نیست که ارزون تر بیفته؟

یه سوال دیگه اینکه این جعبه های بازی کاغذ کوتد هست ؟160 گرمی یا 260گرمی ؟

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
متاسفانه برعکس تنوع بسیار زیاد ولی تعداد یکی دو تاست و معلوم نیست چی رو بخرند چی رو نخرند
آخه 400-500 واسه یه برگه اندازه a4 بیفته که خیلی زیاده اصلا نمیصرفه من میخوام دونه ای 100 نهایتا بیفته باید چی کار کنم ؟پرینتر نوع دیگه حالا غیر لیزری نمیدونم جوهر افشان یا .... نیست که ارزون تر بیفته؟

یه سوال دیگه اینکه این جعبه های بازی کاغذ کوتد هست ؟160 گرمی یا 260گرمی ؟
منظور از جعبه بازی ها چیه من دقیقا متوجه نمیشم اینی که میزارن زیر صفحه قاب های پلاستیکی فیلم های سینمایی و معرف عکس و بازیگرانه فیلم هست منظورتونه که اکثرا همین کاغد های معمولی 80 گرمی هستن یا اینکه شما بعد چاپ رو کاغذ های مخصوص و تا کردنشون برای دی وی دی جعبه میخواهید درست کنید !
شما کیفیت رو هرچقدر هم بیارید پایین ممکن نیست برگه A4 رنگی رو 100 تومن در بیارید البته شاید با پرینترهای لیزری با صرفه حدودا 250 بتونبید برسونید/
اصلا به فکر پرینتر جوهر افشان برای کارتون هم نباشید/

ali_disslove

Registered User
لایک‌ها
16
منظور از جعبه بازی ها چیه من دقیقا متوجه نمیشم اینی که میزارن زیر صفحه قاب های پلاستیکی فیلم های سینمایی و معرف عکس و بازیگرانه فیلم هست منظورتونه که اکثرا همین کاغد های معمولی 80 گرمی هستن یا اینکه شما بعد چاپ رو کاغذ های مخصوص و تا کردنشون برای دی وی دی جعبه میخواهید درست کنید !
شما کیفیت رو هرچقدر هم بیارید پایین ممکن نیست برگه A4 رنگی رو 100 تومن در بیارید البته شاید با پرینترهای لیزری با صرفه حدودا 250 بتونبید برسونید/
اصلا به فکر پرینتر جوهر افشان برای کارتون هم نباشید/

میخوام با کاغذ های مخصوص جعبه درست کنم(مقوایی ها-اینا چند گرمیند؟روشون لیزه یه کم)
مثل این عکس

آخه فوروما رو خوندم p50 و t50 و r290 که خیلی قدیمیه معرفی کرده بودند که تانک وصل کنندو اینا نوشته بود از لیزری هم ارزون تر در میاد

حالا اگه این جعبه ها که خودم میخوام درست کنم گرون در میاد خوب از همین قاب لاکی ها میخرم و روش عکس معمولی میچسبونم

میشه بگید در هر حالت چند درمیاد ؟
به غیر از بیرون دادن راه دیگه ای وجود نداره که ارزون تر تموم شه؟بیرون دونه ای چند میزنند ؟

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
فکر خوبیه و کیفیت هم احتمالا خیلی بالاتر میشه ولی تو کاره تانک رنگ و این جور مسائل نبودم و استفاده نکردم ولی میتونید از کسی که داشته و استفاده کرده جویا بشید.
این کاغذ نمونه هم که گذاشتید فکر کنم کاتد 250 گرمی باشه/
معمولا چند تا موسسه و شرکت ها هستن که کار چاپ و پخش این جور کارها رو دارن و خوبی که دارن اینه که چاپ اون ها افست هست و پر تیتراژ و خیلی ارزون در میاد و معمولا ازش کارهای تبلیغاتی و جلد کتاب و بروشور و ... هم استفاده میکنن که بتویند این جور موسسات رو پیدا کنید بهترین و به صرفه ترین کار رو کردید.
.
ولی بخواهید خودتون اقدام کنید ناچارا مجبورید ببرید چاپ دیجیتال بزنید که قیمت های چاپ و کاغذ A4 یکرو تقریبا اینه
80 گرمی=330
135 گرمی = 360
170 گرمی = 390
250 گرمی = 420
300 گرمی= 450
و لیبل = 550 تومن
که اگه بخواهید ازش کارتن بسازید هر برگ A4 میشه برای یک دی وی دی ولی اگه بخواهید عکس معمولی بزارید هر برگ میشه برای 2 یا 4 تا دی وی دی.

ali_disslove

Registered User
لایک‌ها
16
فکر خوبیه و کیفیت هم احتمالا خیلی بالاتر میشه ولی تو کاره تانک رنگ و این جور مسائل نبودم و استفاده نکردم ولی میتونید از کسی که داشته و استفاده کرده جویا بشید.
این کاغذ نمونه هم که گذاشتید فکر کنم کاتد 250 گرمی باشه/
معمولا چند تا موسسه و شرکت ها هستن که کار چاپ و پخش این جور کارها رو دارن و خوبی که دارن اینه که چاپ اون ها افست هست و پر تیتراژ و خیلی ارزون در میاد و معمولا ازش کارهای تبلیغاتی و جلد کتاب و بروشور و ... هم استفاده میکنن که بتویند این جور موسسات رو پیدا کنید بهترین و به صرفه ترین کار رو کردید.
.
ولی بخواهید خودتون اقدام کنید ناچارا مجبورید ببرید چاپ دیجیتال بزنید که قیمت های چاپ و کاغذ A4 یکرو تقریبا اینه
80 گرمی=330
135 گرمی = 360
170 گرمی = 390
250 گرمی = 420
300 گرمی= 450
و لیبل = 550 تومن
که اگه بخواهید ازش کارتن بسازید هر برگ A4 میشه برای یک دی وی دی ولی اگه بخواهید عکس معمولی بزارید هر برگ میشه برای 2 یا 4 تا دی وی دی.

اقا دمت گرم

الان این قیمتا ماله زمانیه که بدم بیرون چاپ کنند دیگه ؟یعنی کاغذ و چاپ در بیرون-درسته؟تعداد 5-6 تا همین میزنند یا اینا ماله 100 تا به بالاست ؟

2- با تانک و جوهر افشان ارزونتر از لیزری میشه-درسته؟میتونم با تانک و جوهر افشان ارزون تر از قیمتایی که بالا گفتی در بیارم؟

سوم اینکه اگه چند تا لیزری در 3 رده 300 و 600 و 1 میلیون کم مصرف بگی دیگه خیلی ممنونت میشم-اگه روی سی دی چاپ هم بزنند که دیگه حرف نداره

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
الان این قیمتا ماله زمانیه که بدم بیرون چاپ کنند دیگه ؟یعنی کاغذ و چاپ در بیرون-درسته؟تعداد 5-6 تا همین میزنند یا اینا ماله 100 تا به بالاست ؟
بلی-بلی-معمولا اکثرا برای جلوگیری از مشتری های گذری سفارش کار حداقل 10 هزار تومن میگرن (یعنی 20 تا برگ)
2- با تانک و جوهر افشان ارزونتر از لیزری میشه-درسته؟میتونم با تانک و جوهر افشان ارزون تر از قیمتایی که بالا گفتی در بیارم؟
احتمالا - ولی تانک هم احتمالا مشکلات و مسائل خودش رو داشته باشه ( مارک رنگ - عمر رنگ - قیمت رنگ و قیمت تانک و ... ) که باید تحقیق کنید
سوم اینکه اگه چند تا لیزری در 3 رده 300 و 600 و 1 میلیون کم مصرف بگی دیگه خیلی ممنونت میشم-اگه روی سی دی چاپ هم بزنند که دیگه حرف نداره
لیست پرینتر
و حتما اگه قصد خرید پرینتر مخصوصا لیزری رو هم داشتید نمونه کار از پرینتر مورد نظر رو در سه کیفیت ( پایین - متوسط - خوب ) ببینید و بعد اقدام به خریدش کنید.

100x100

Registered User
لایک‌ها
37
دوستان این پرینترهای چندکاره لیزری تک رنگ سامسونگ چطوریه خوبن؟ تمام شدن جوهر باید چی تعویض بشه؟

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
دوستان این پرینترهای چندکاره لیزری تک رنگ سامسونگ چطوریه خوبن؟ تمام شدن جوهر باید چی تعویض بشه؟
واسه کارای خونگی و حجم کم خوبن
بعد تموم شده توش جوهر باید ریخت ( خودتون یا میدیدش بیرون )
ولی بعضی مدل ها روشون یک چیپستی هست که شما هر دفعه پرینت میکنید شماره میندازه (Counter-Pager) و وقتی شماره به یک جایی که خود شرکت تعبیه کرده برسه خطای Toner Empty میده حتی با وجود اینکه تونر شما شاید نصف هم نشده باشه.
شما یا باید دستی ریست کنید اون شماره اندازشو یا با هزینه 10 تومن میدید بیرون.
تو نت هم جستجو کنید پیدا میکنید.

sghd

Registered User
لایک‌ها
19
سلام
دنیال یه پیرنتر لیزری رنگی هستم برای دفتر
بیشتر سیاه سفید چاپ دارم ولی برای آگهی فوت و غیره رنگی هم چاپ دارم
متوسط روزی 50 تا برگه چاپ دارم
تا 400 - 500 چی پیشنهاد میدید
هزینه کاتریجشون چقدره برای هر بار شارژ البته بالا دوستمون اشاره کردند قیمتارو ولی شاید گرون یا ارزون شده باشه
الان یدونه canon lbp2900 دارم پنج سالی میشه خیلی عالیه ولی سیاه سفیده شارژ هر دفعشم حداکثر 7 تومنه

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
سلام
دنیال یه پیرنتر لیزری رنگی هستم برای دفتر
بیشتر سیاه سفید چاپ دارم ولی برای آگهی فوت و غیره رنگی هم چاپ دارم
متوسط روزی 50 تا برگه چاپ دارم
تا 400 - 500 چی پیشنهاد میدید
هزینه کاتریجشون چقدره برای هر بار شارژ البته بالا دوستمون اشاره کردند قیمتارو ولی شاید گرون یا ارزون شده باشه
الان یدونه canon lbp2900 دارم پنج سالی میشه خیلی عالیه ولی سیاه سفیده شارژ هر دفعشم حداکثر 7 تومنه
روزي 50 تا يعني ماهي مابين 1000 تا 2000 تا
شما بايد ي پرينتر خوب بخريد كه حداقل چيزي هم با خرج خود دستگاه براتون بمونه
همون CP2025 كه بالا گفتم و واقعا پرينتر خوب و به صرفه اي بود اون زمون كه دلار 1500 هم شده بود من چند تايي 550 واسه سفارشي خريده بودم كه الان بعد عيد قيمت كردم شده بود نزديك 1 تومن.
نهايتا شما بايد رو مدل هايي مثه LASERJET PRO CP1525NW فكر كنيد.

بالا