برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای خرید PPC

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان من همون طوری که در اینجا هم گفتم دنبال یک PPC خوب با امکانات زیر می گردم :
1 - صفحه نمایش VGA ( رنگش اونقدر مهم نیست ولی 262k باشه بهتره ) : البته اگر سایر امکاناتی رو که می خواهم
داشته باشه ولی صفحه نمایشش Q-VGA باشه ، معرفیش بکنید ولی من VGA می خوام :)
2 - Windows Mobile 5.0
3 - کیبورد QWERTY
4 - دوربین با امکانات زیر :
حداقل رزولوشن 1.3 مگاپیکسل - لنز ماکرو - زوم 4 یا در نهایت 2 برابر ( قبل از عکس - هنگام فیلمبرداری ) - فیلمبرداری
CIF بدون فریم فریم شدن تصویر و قطع شدن صدا و ... ( در صورتی که Accessories یا نرم افزاری برای رفع این معایب
در صورت وجود یا ایجاد این امکانات در صورت عدم وجود باشند ، خیلی مهم نیست سخت افزاری این کارها را انجام دهد )
برای این مورد نمونه عکس و فیلم اگر دارید برای دانلود بگذارید
5 - CPU حداقل 400mhZ ( یک جوری که با توجه به صفحه ی VGA کم نیاره ) و RAM و ROM بالایی داشته باشه
خلاصه لنگ سرعت نمونیم :) راستی یکی توضیح بده ROM چیه و فرقش با RAM رو به ما بگه ( همین جا اگر مغدوره )
6 - Wi - F
7 - صدا با ولوم بالا
8 - طراحی خوب و مناسب
9 - وزن آنقدر مهم نیست ولی هر چی کمتر بهتر
10 - باطریش قوی باشه
11 - از SDIO پشتیبانی کنه ( چون اگر من بتونم یک همچین چیزی تهیه کنم حتما به فکر TV و Radio FM هم خواهم
بود و در تاپیک PDA : Hi Tech دیدم با استفاده از SDIO میشه این امکانات رو اضافه کرد )
:blink: راستی لازم نیست حتما گوشی آمده باشه . اگر در حالت Coming Soon هم باشه من باید چند وقتی واسه جور
شدن پولش صبر کنم . یک نکته :
من الان Jas Jar رو برای خرید مناسب می دونم ولی Jas Jar با مورد 4 برای من مشکل داره و همین نمیگذاره راحت برم
و بخرمش . پیشاپیش ممنونم

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
یک نیم نگاهی کنید خوشحال میشوم !

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از tintin :
یک نیم نگاهی کنید خوشحال میشوم !
قربان شما ماشاله خیلی خوش خوراک هستید، بنده فکر نمی کنم کسی پیدا بشه که این همه کار بخواد از پی دی ای ش بکشه ، حتی اگر هم پیدا شه، باید اون قد با انصاف باشه که اگر قیمت همه این ابزار هایی که باهم در یه دستگاه خواستید رو بده:D
فکر کنم اگر فروم های پی دی ای گاید و های تک رو بخونید، تصور واقعی تری داشته باشید ، تقریباً این همه چیز که خواستیدامکان نداره یه جا جمع شه.اما مختارید که برا یافتن اش تلاش کنید.

من که می گم ، اول فرض کنید ، که کارکرد اصلی ش برایتون چی خواهد بود؟مثلاً اگر اصل کار تلفن زدنه ، اصلا برید اسمارت فون بخرید.
بعد بگید که دو یا سه کارکرد دیگه ای که باهاش دارید چیه ، و بعد بر مبنایش ، و با توجه به اطلاعاتی که پراکنده در دو فروم بالا گفتم ، انتخاب کنید، دست آخر ، اگر محدودیت قیمت دارید، حتماً سعی کنید که در همه مراحل در نظرش بگیرید

ببخشید البته اگر فضولی کردم:blush:

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
نه چون من محدودیت اگر واقعا یک همچین چیزی پیدا بشه براش قائل نمیشم !
در واقع موارد 1 - 3 - 4 - 11 برای من خیلی مهمه . همونطوری که گفتم خیلی هم خوش خوراکی نیست !!!
چون Jas Jar فقط مورد 4 رو نداره که خوب اونم صرفا برای اینه که All In One نشه

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از tintin :
نه چون من محدودیت اگر واقعا یک همچین چیزی پیدا بشه براش قائل نمیشم !
در واقع موارد 1 - 3 - 4 - 11 برای من خیلی مهمه . همونطوری که گفتم خیلی هم خوش خوراکی نیست !!!
چون Jas Jar فقط مورد 4 رو نداره که خوب اونم صرفا برای اینه که All In One نشه
والاه ، مورد 4 شما، خودش چند تا زیر مورد داره ، بنابراین ، من فکر کنم هنوز پیشنهادم که فروم ها رو بخونید ، بهترین کار باشه ،بقیه مورد هایی که براتون از همه مهم تره ، در بیش از 40تا دستگاه دیده می شه ، گفتم ، باز باید ببنید که دیگه چه کاری ازشون می خواید
مثلاً طبیعی که یه پی دی ای یا کیو وی جی ای باشه یا وی جی ای ، دیگه خارج از این نیست، باید به شرایط تون بیشتر توجه کنید.مثلا ایا امکان خرید از خارج ایران رو دارید؟

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
متوجه این جملتون نشدم یکم میشه بازش کنید و ربطش با جمله ی بعدی رو بگین . من یکم IQم مرغی میشه بعضی وقتها :

مثلاً طبیعی که یه پی دی ای یا کیو وی جی ای باشه یا وی جی ای ، دیگه خارج از این نیست، باید به شرایط تون بیشتر توجه کنید.مثلا ایا امکان خرید از خارج ایران رو دارید؟

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از tintin :
متوجه این جملتون نشدم یکم میشه بازش کنید و ربطش با جمله ی بعدی رو بگین . من یکم IQم مرغی میشه بعضی وقتها :
تن تن جان ، ای کیو شما مرغی نیست.من تله گرافی نوشتم.منظورم این بود که الان تو بازار فقط صفحه QVGA or VGAهست .پس بهتره معلوم کنید که کدوم رو می خواید (برای خودتون البته)
بعد هم ، در ایران شما از میون اون همه دستگاه که در ترد های تک معرفی شد ، فقط می تونید تعداد اندکی رو انتخاب کنید، پس ببینید که از کجا می خواید خرید کنید، منظورم اینه که انتخاب شما تا حد خیلی زیادی وابسته به شرایط تونه.
مثلا ً من در مورد موبایل ها نمی دونم، ولی مشخصاتی که برای دوربین اش خواستید ، من در هیچ پی دی ای ندیدم، چون پی دی ای ها دوربین نیستند، چیز هایی که شما خواستید ، مربوط به یه دوربین دیجیتاله
موفق باشی

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
صفحه ی VGA می خوام
برای خرید هم ، خیلی محدودیت ندارم . چون هستند کسانی که برام بیارن
راستی بنظر شما Gigabyte G-Smart این امکانات دوربین رو نداره ؟

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از tintin :
صفحه ی VGA می خوام
برای خرید هم ، خیلی محدودیت ندارم . چون هستند کسانی که برام بیارن
راستی بنظر شما Gigabyte G-Smart این امکانات دوربین رو نداره ؟
نه ، به نظرم امکاناتی که ذکر کردی ، اگر واقعاً معنی شون رو می دونی ، باید فقط تو یه دوربین دیجیتال واقعی دنبال اش باشی، ببین ، دوربین اینها، همش همین لنزیه که می بینی، یعنی حتی چیپ ست اش هم همراه خودشه، اون طور که من تو عکس ها دیدم.خیلی از کارهای این دوربین ها، نرم افزاری انجام می شن.پس خیلی به دوربین دلخوش نباش.گرچه گیگا ظاهراً قوی ترین دوربین ها رو تولید کرده(در موبایل) ولی به هر حال ، همه شون در محیط کم نور فلج می شن!

اگر می خوای از بیرون بیارن ، و از فورم فکتور انکس تکی که معرفی کردم بدت نمی آد، بهتره بهش فکر کنی، هم خیلی قلدره و سریع و هم کارایی ش به خاطر فول کیوورتی عالیه ، فقط کیو وی جی یه،اگرم وی جی ای می خوای باید بگم تنها چیزی که کمی نزدیک می شه به خواسته هات ، همون شارپه هست، ولی خیلی سخت خواهد بود پیدا کردن اش.

راستی اصلاً نگفتی ، فون ادیشن می خوای ، یا فقط پاکت پی سی

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
اتفاقا من چون من معنی اینها رو می دونستم درخواست کردم ببینید این اصل جمله ی منه :

4 - دوربین با امکانات زیر :
حداقل رزولوشن 1.3 مگاپیکسل - لنز ماکرو - زوم 4 یا در نهایت 2 برابر ( قبل از عکس - هنگام فیلمبرداری ) - فیلمبرداری
CIF بدون فریم فریم شدن تصویر و قطع شدن صدا و ... ( در صورتی که Accessories یا نرم افزاری برای رفع این معایب
در صورت وجود یا ایجاد این امکانات در صورت عدم وجود باشند ، خیلی مهم نیست سخت افزاری این کارها را انجام دهد )
برای این مورد نمونه عکس و فیلم اگر دارید برای دانلود بگذارید
همه ی اینها در گوشی معرفی شده ای مثل W900 موجوده
رزولوشن : 2 مگاپیکسل + لنز مارک + اتوفوکوس + زوم 4 قبل از عکس و هنگام فیلمبرداری - فیلمبرداری
CIF
با 30 فریم ریت - نمونه ی عکس و فیلمش هم در mobile-review هست .
من چند وقتی از دنیای PPC ها دور بودم و همون موقع هم که نزدیک بودم اونقدر اطلاعات نداشتم واسه همین فکر کردم
PPC ها در دوربینشون هم به اندازه ی امکاناتشون پیشرفت کردند ( در دنیای گوشی های اسمارت و جاوابیس که اینطور
بوده ) ولی خوب گویا شما میگین که این امکاناتی که من می خوام در حد یک دوربین دیجیتاله . ولی باور کنید W900 یک
گوشیه . البته در نور کم هنوز خیلی خیلی خیلی جا دارند تا کامل بشوند . ولی من هم ازشون تو نور کم انتظاری ندارم
همونایی که گفتم واسه نور روز خوبه .

از این دستگاههی که گفتی لینکی چیزی نداری ؟

فکتور انکس تکی

راستی من فون ادیشن می خوام

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از tintin :
اتفاقا من چون من معنی اینها رو می دونستم درخواست کردم ببینید این اصل جمله ی منه :

همه ی اینها در گوشی معرفی شده ای مثل W900 موجوده
رزولوشن : 2 مگاپیکسل + لنز مارک + اتوفوکوس + زوم 4 قبل از عکس و هنگام فیلمبرداری - فیلمبرداری
CIF
با 30 فریم ریت - نمونه ی عکس و فیلمش هم در mobile-review هست .
من چند وقتی از دنیای PPC ها دور بودم و همون موقع هم که نزدیک بودم اونقدر اطلاعات نداشتم واسه همین فکر کردم
PPC ها در دوربینشون هم به اندازه ی امکاناتشون پیشرفت کردند ( در دنیای گوشی های اسمارت و جاوابیس که اینطور
بوده ) ولی خوب گویا شما میگین که این امکاناتی که من می خوام در حد یک دوربین دیجیتاله . ولی باور کنید W900 یک
گوشیه . البته در نور کم هنوز خیلی خیلی خیلی جا دارند تا کامل بشوند . ولی من هم ازشون تو نور کم انتظاری ندارم
همونایی که گفتم واسه نور روز خوبه .

از این دستگاههی که گفتی لینکی چیزی نداری ؟

راستی من فون ادیشن می خوام

نه من هم منظورم این بود که پی پی سی ها خیلی عقب موندن، چون خیلی ها از پی پی سی چیزی غیر از موبایل انتظار دارن.حتی جایی می خوندم که به دلیل اینکه در بسیاری از شرکت ها، به دلایل امنیتی ، اجازه بردن دستگاه های دوربین دار رو نمی دن، و پی دی ای ها ، تقریباً نصف مغز یه بیزینس من شون هست، خیلی ها درخواست یه دستگاه بدون اون رو می کنن.

البته من عکس های دبلیو 900 رو ندیدم، ولی بهترینی که دیدم، ان 80 بود، البته باز باید بگم ، که هنوز با دوربین های روتین مثل کنون پاور شات آ 410 یا 510 یا 520 خیلی فاصله دارن.مثلاً ویدیو ای که می گیرن، یادمه خود کسی که اول بار گرفته بود، اعتراف می کرد که اصلاً جایگزینی برای یه دوربین حتی کمرا نیست، ولی خوب خوبه که میشه مثلاً در یه کنسرت ، فیلم برداری کنی و کسی هم بهت معترض نشه که حق ورود دوربین نداری.
در شب هم ، همون طور که گفتی ، هنوز مشکل واقعاً بزرگی پابرجاست.

در مورد آخر هم ، ببین، formfactor یعنی شکل ظاهری دستگاه ، (اساعه ادب نشه ، چون شما کلمه رو نصفه نقل کرده بودی ، گفتم سوء تفاهم پیش نیاد، قصد بدی ندارم) ، مثلا ً همه دستگاه هایی مثل آی میت جم ، جمین، اورکس و خیلی های دیگه رو بهشون فورم فکتور فلت ، کی لس می گن.
در مورد انکس تک هم، هم یه پست گذاشتم و هم کلی لینک هست، در ترد های تک، پیشنهاد می کنم که اون ترد رو مرتب بخونید، ایده آل اینه که کلاً همه شون بخونی

خوب حالا که فون ادیشن بودنشو مطمئن شدی، می گم حالا انتخاب کن که صفحه 2.8 می خوای یا 3.5؟:blush:

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از king_dani :
نه من هم منظورم این بود که پی پی سی ها خیلی عقب موندن، چون خیلی ها از پی پی سی چیزی غیر از موبایل انتظار دارن.حتی جایی می خوندم که به دلیل اینکه در بسیاری از شرکت ها، به دلایل امنیتی ، اجازه بردن دستگاه های دوربین دار رو نمی دن، و پی دی ای ها ، تقریباً نصف مغز یه بیزینس من شون هست، خیلی ها درخواست یه دستگاه بدون اون رو می کنن.

البته من عکس های دبلیو 900 رو ندیدم، ولی بهترینی که دیدم، ان 80 بود، البته باز باید بگم ، که هنوز با دوربین های روتین مثل کنون پاور شات آ 410 یا 510 یا 520 خیلی فاصله دارن.مثلاً ویدیو ای که می گیرن، یادمه خود کسی که اول بار گرفته بود، اعتراف می کرد که اصلاً جایگزینی برای یه دوربین حتی کمرا نیست، ولی خوب خوبه که میشه مثلاً در یه کنسرت ، فیلم برداری کنی و کسی هم بهت معترض نشه که حق ورود دوربین نداری.
در شب هم ، همون طور که گفتی ، هنوز مشکل واقعاً بزرگی پابرجاست.

در مورد آخر هم ، ببین، formfactor یعنی شکل ظاهری دستگاه ، (اساعه ادب نشه ، چون شما کلمه رو نصفه نقل کرده بودی ، گفتم سوء تفاهم پیش نیاد، قصد بدی ندارم) ، مثلا ً همه دستگاه هایی مثل آی میت جم ، جمین، اورکس و خیلی های دیگه رو بهشون فورم فکتور فلت ، کی لس می گن.
در مورد انکس تک هم، هم یه پست گذاشتم و هم کلی لینک هست، در ترد های تک، پیشنهاد می کنم که اون ترد رو مرتب بخونید، ایده آل اینه که کلاً همه شون بخونی

خوب حالا که فون ادیشن بودنشو مطمئن شدی، می گم حالا انتخاب کن که صفحه 2.8 می خوای یا 3.5؟:blush:
بالاخره ما شاگردیم و شما استاد
من که خیلی از این فرم و فاکتور و اینا سرم نمیشه !!! اما خوب به یمن حضور شما هم که شده چهار تا چیز تو همین 1 هفته
یاد گرفتیم :) واقعا دستتون درد نکنه . ولی اگر این کلمات انگلیسی رو به همون شکل انگلیسیش بنویسی خیلی خوب
میشه . و اگرم کسی مثل من درست نفهمه می تونه کلمه رو کپی و سرچ کنه و دیگه به شما زحمت نده :)
البته باز هم میگم ، مونده تا دوربینهای گوشی ها به دوربین دیجیتال ها و فیلمبرداری ها نزدیک بشن ولی پیشرفت کمی
هم نداشتند . خلاصه من یک Pocket PC Phone Edition صفحه 3.5 با کیبورد QWERTY و پورت SDIO و WM5 می خوام
که دوربین 1.3 مگاپیکسل هم داشته باشه . Wi Fi رو هم بگمونم اکثرشون دارن ؟؟
فکر کنم همون Jas Jar برای من بهترین باشه ! حالا نظر شما رو هم بدونم خوبه

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از tintin :
بالاخره ما شاگردیم و شما استاد
من که خیلی از این فرم و فاکتور و اینا سرم نمیشه !!! اما خوب به یمن حضور شما هم که شده چهار تا چیز تو همین 1 هفته
یاد گرفتیم :) واقعا دستتون درد نکنه . ولی اگر این کلمات انگلیسی رو به همون شکل انگلیسیش بنویسی خیلی خوب
میشه . و اگرم کسی مثل من درست نفهمه می تونه کلمه رو کپی و سرچ کنه و دیگه به شما زحمت نده :)
البته باز هم میگم ، مونده تا دوربینهای گوشی ها به دوربین دیجیتال ها و فیلمبرداری ها نزدیک بشن ولی پیشرفت کمی
هم نداشتند . خلاصه من یک Pocket PC Phone Edition صفحه 3.5 با کیبورد QWERTY و پورت SDIO و WM5 می خوام
که دوربین 1.3 مگاپیکسل هم داشته باشه . Wi Fi رو هم بگمونم اکثرشون دارن ؟؟
فکر کنم همون Jas Jar برای من بهترین باشه ! حالا نظر شما رو هم بدونم خوبه
اختیار دارید قربان ، آنکه می آموزه من هستم، همیشه.
البته اول این رو بگم که رفتم و دانلود کردم نمونه عکس ها رو، البته بگم ، هنوز هیچ چیزی از کی 750 بیشتر نداره تو دوربین، واقعاً ولی چه کیفیتی داره،البته به چشم من اومد که 750 تو روز بهتر می گیره و 900 تو شب.شایدم اشتباه دیدم:blink:
به هر صورت، چیزی که اون ها ارائه می دن رو فراموش کنید، حتی اتم، با دوربین 2 اش، و حتی با آپ گریدی که قرار بود کارکرد دوربین رو بهبود بده، اصلاً به گرد پای این ها هم نمی رسه، مثلاً ویدیو یی که اینا می گیرن محشره(نسبی).
همون طور که گفتید جس جار خیلی خوبه (سایت پاکت پی سی دوبای زده قیمت 870، البته 10درصدش کم می شه) البته اگر دستتون به همه دنیا می رسه ، اون شارپ رو هم در نظر بگیرید.بقیه دستگاه ها اغلب به دلیل نداشتن دبلیو ام 5 شدیداًdiscourageمی شن(توسط من):rolleyes:
البته بازم بگم، به خرید از اون ور فکر کنید.
در آخر اینکه ، الان نرم بازار ، صفحه 2.4 شده، دلیل اش رو شاید نوشتم در ترد کامپلیت ، ولی همون طور که خواهید دید، 3.5 های فون ادیشن دارن محدود می شن.
راستی به فورم فکتور(باز فارسی شد) تریو پالم فکر کردید؟

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
بله
راستش LCD بزرگ یکی از دلایلی بود که من دوباره به PPC ها فکر کنم و واسه همین هم 3.5 می خوام
خوب این مدل پالم هم متاسفانه QVGA یه و با نیاز ما سازگار نیست
اونوقت شما فیلم W900 رو گفتین محشره یا Pocket Pc ها رو ؟
در مورد راهنمایی های دیگتونمممنون

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از tintin :
بله
راستش LCD بزرگ یکی از دلایلی بود که من دوباره به PPC ها فکر کنم و واسه همین هم 3.5 می خوام
خوب این مدل پالم هم متاسفانه QVGA یه و با نیاز ما سازگار نیست
اونوقت شما فیلم W900 رو گفتین محشره یا Pocket Pc ها رو ؟
در مورد راهنمایی های دیگتونمممنون

پالم تریو دبلیو 700 بر پایه دبلیو ام 5 طراحی شده. بعد هم من گفتم فیلم سونی اریکسون محشره

خوب همون پیشنهاد های منه ، اگر 3.5 می خواید

بالا