برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای شروع کارشناسی نرم افزار

titan_550

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من امسال کنکور آزاد امتحان دادم برای مهندسی نرم افزار شیراز و مطمعن هستم که امسال قبول می شم چون پارسال با این که درس ها رو ضعیف بودم قبول شدم. امسال وضعیتم خیلی بهتر شده.
خوب من چند سوال اساسی دارم:
1.من رشته تجربی دیپلم گرفتم و به همین دلیل نتونستم ریاضی رو جواب بدم و می دونم 100% پیش نیاز می خواد.حالا می خوام بپرسم این پیشنیاز چطوری هست من باید چه چیز هایی رو بخونم. کلا می خوام بدونم از ریاضی چه مباحثی رو برم کلاس تا اول سال توی دروس مشکل نداشته باشم؟
2.اگر تعریف از خود نباشه من تو کامپیوتر کمی استعداد داشتم و وقتی که کامپیوتر گرفتم خیلی با کامپیوتر کار کردم و با این که تو یک شهر نسبتا محروم زندگی می کنم ولی تونستم تقریبا بدون معلم و فقط با جزوه و راهنمایی اینترنتی و ور رفتن با کامپیوتر خیلی چیز ها یاد بگیرم ولی به دلیل فشار اطرافیان و جنون پزشکی:wacko::f34r: رفتم رشته تجربی و هیچ وقت هم قسمت نشد زبان برنامه نویسی یاد بگیرم (کمی فقط php) حالا شما پیشنهاد می دید من در این مدت سعی کنم چه زبان برنامه نویسی رو شروع کنم؟
3. من از الان به فکر کارشناسی ارشد هستم و می خوام از همین ترم اول با قدرت شروع کنم برای این که بتونم با قدرت درس ها رو بخونم و اینکه همزمان خودم رو ب رای ارشد هم آماده کنم چه پیشنهادی دارید؟(خلاصه نویسی...کار کردن زیاد روی مبحث خاص و...)
4.با توجه به این که هزینه دانشگاه آزاد زیاده فکر می کنید بتونم بدون لطمه خوردن به درس هام یک کافی نت رو هم اد اره کنم؟(من قبلا کافی نت داشتم ولی بستمش اما هنوز سیستم ها رو دارم)
5.می تونم در حین تحصیل mcse یا ccna ... رو بگیرم؟ آیا این مدارک موازی مدرک دانشگاه نیست؟
6. در آخر نصیحت و پندی برای من که تازه می خوام شروع کنم ندارید؟خواهش می کنم شما که این دوران رو گذروندید هر چیزی که فکر می کنید به درد من می خوره رو بگید.

پیشاپیش متشکرم...

Last edited:

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
نکته اول شما که پارسال قبول شدی چرا نرفتی که امسال بازم همونجا قبول میشی انشاا... :)

1- پیش نیاز از نوع ریاضیش فکر کنم 2 واحد هست که مباحث ابتدایی دبیرستان و نهایتا پیش دانشگاهی رو میگن (حد - مشتق - خط - منحنی ...) شما به هیچ وجهی نرو کلاس که اصلا دانشگاه جای درس خوندن نیست که الان انقدر نگرانش باشی وقتی رفتی می فهمی همون کلاس های دانشگاه هم زیادیه و ...

2- شما با این استعداد و چیزایی که حتمی بیشتر از بقیه بلدی وقتی رفتی دانشگاه به هیچ عنوان نزار کسی بفهمه چون بازم دانشگاه جای خوبی برای کسایی که خیلی بلد هستن نیست ... کلا مثل بقیه باش :) زبان برنامه نویسی هم C# , vb , delphi یه چیزی یاد بگیر همشون مثل هم هستن ...

3-بی خیال ارشد کلا من دانشگاه که بودم هرکسی مثل شما فکر میکرد و حرف میزد سوژه خنده امون بود :) ولی جسارت نباشه همه اولش همینجوری داغ هستن اخرش هم هیچی نمیشن :) بهتره هر کاری رو درست و به موقعش انجام بدی ... برای ارشد شما هنوز خیلی زوده که بخوای حرفشو بزنی...

4- اره در این مورد هم فکرت خوبه هم عاقلانه است دانشگاه ازاد که اصلا وقت نمیخواد شما راحت به کارت برس درآمدت هم دربیار که بهتر از دانشگاه رفتنه :)

5- می تونی بگیری هیچ ربطی به هم ندارن فقط وقت و هزینه ات رو درنظر بگیر دانشگاه اصلا چیزی نیست که توی این تصمیمت نقش داشته باشه ...

6- ترم اول مثل بچه های خوب برو دانشگاه ! ترجیحا بچه بازی در نیار که تا آخر کارشناسی هم کلاسی هات دست بندازنت ... کم کم تو دانشگاه بزرگ میشی میفهمی چی به چیه :) لطفا زیاد هم جو درس و علم نگیرت اصلا خبری نیست !

موفق باشی :)

titan_550

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب من نمی خوام پول بی زبون رو بریزم برای کاغذ پاره! :دی
بالاخره تجربه دارم تو هر کاری شل بگیری آخرش خراب می کنی!

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
بنده خدا تو دانشگاه همه همون کاغذه رو میگیرن :) اصلا حرف گوش کن نیستی :) این تجربه من بود :) فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر نرم افزار نفر اول در گروه ! حالا برو اگه بعدا یه روزی نگفتی یکی بود بهم گفت گوش نکردم :دی

gigawarn

Registered User
لایک‌ها
25
شما از همین الان رو مباحث ریاضی کار کن 3 تا ریاضی هست ریاضی 1-ریاضی2 و ریاضی مهندسی فوق العاده سخت هست
برای برنامه نویسی هم پیشنهاد می کنم c++ رو شروع کنی
تو دانشگاه هم حدود 8 واحد فقط برنامه نویسی C داری که خیلی مهمه

پیشنهاد من اینه که بیخیال این جور خیالات باش از روز اول فقط بشین درسارو بخون و خوب یاد بگیر برقیه کار ها خودش به مرور درست میشه.حالا حالا ها هم برای شما زوده رو مباحث برنامه نویسی کار کنی حدود 120 واحد باید پاس کنی تا بتونی فارق التحصیل بشی که راه خیلی زیاد و دل شیر می طلبد

hexasystem

Registered User
لایک‌ها
6

* دانلود كتاب های و جزوات رشته عمران

* دفترچه شماره 1 ارشد سال 1390

* سوالات ارشد آی تی سال 1389

* کتاب ذخیره و بازیابی اطلاعات پارسه

* کتاب نظریه زبان ها و ماشین استاد صفایی

* نظریه زبان ها و ماشین پورحاجی کاظم

* تست های VLSI از سال 81 تا 87

* معماری کامپیوتر از سال 79 تا 87