برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای مهاجرت و اقامت

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
یه پیری می گفت :

عزیزم چند گروه آدم هستند که اگه برن خارج موفق میشن :
1) اونایی که دانشمند هستند و مخ
2) اونایی که ورزشکاران اونم از نوع قهرمانی
3) اونایی که هنرمند هستند
4) اونایی که سرمایه دارند ( البته اینا داخل هم موفق هستن )
5) اونایی که سیاستمدارن بخصوص اونایی که مخالف **** فعلی ایران هستند

وگرنه بخوایی بری کارگری و عمله گی تو کشور خودت از همه جا موفق تری :)

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از Electronics Art :
یه پیری می گفت :

58.gif

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
چرا واقعا راست گفته ولی یکمم بانمک بود دیگه :)

fifty_okay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از aurora :
خطاب به FIFTY-OK :
شما تا حالا از ایران خارج شدی ؟ تا حالا امریکا بودی؟ اون رفیق " آمریکایی" تو از نزدیک دیدی؟
نمیخوام چیزی بگم که ناراحتت کنم ولی دید خیلی سطحی ای داری که تا نیای و نبینی هرچی هرکی بهت بگه باور نمیکنی. جر و بحثم فایده نداره. شما که حرفای ساده ی یه هم وطنت وقتی بهت میگه زندگی تو امریکا راحت نیس برات سنگین در میاد خیلی دلم میخواد ببینم امریکا چه جوری میخوای سر کنی!
شما؟ :blink: اقا نگران من نباش .من اینجا از کسی ناراحت نیستم !

fifty_okay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از Electronics Art :
یه پیری می گفت :

این پیره احیانن پیپ نمی کشه؟:lol: مخلصیم نظر بامزیی بود امیدوارم دوستان استفاده کنن:D

fifty_okay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
.حالا که فعلا دانشجوام و بعدشم باید برم دنبال معافیم وقتی معافیمو گرفتم دیگه ساخته شدم .کسایی که دنباله کار معافیشون بودن می فهمم .شایدم سپردم به وکیل تا واسم معافی بگیره. انرژی مو باید واسه امریکا نگه دارم.(ایکون نگه داشتن انرژی) شوخی کردم.
همشهری سلام نوکرتم anten-anten.بابت نظرت ممنون .اگه با یاهو مسنجر کار می کنی منو اضافه کن.بعدشم شما از کجا تحقیق کردین .جایی سراغ داری که برم کامل اونجا راهنماییم کنن؟
چندتا سوال دارم .من نمی تونم از همین الان که دانشجوام چند تا از کارامو ردیف کنم یا حتما باید معافی داشته باشم؟ سوال بدیم اینکه اقا من اصلا من باید چه مراحلی بگذرونم تا بتونم مقیم امریکا شم؟یعنی شرایط گرفتن پسورد و گرین کارت و ویزا و اقامت در امریکا چیه؟این سوالم خیلی مسخرس.گرین کارت چه فرقی با ویزا داره؟
بعدشم مگه بلیت هواپیما بین 400 تا 700 دولار نیست چرا می گین لیساسن نیم میلیون دولار خرجشه می شه این مخارجو لیست کنید!!!!!!!!!!!
فعلا همین سوالا بسه .:D

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از fifty_okay :
.حالا که فعلا دانشجوام و بعدشم باید برم دنبال معافیم وقتی معافیمو گرفتم دیگه ساخته شدم .کسایی که دنباله کار معافیشون بودن می فهمم .شایدم سپردم به وکیل تا واسم معافی بگیره. انرژی مو باید واسه امریکا نگه دارم.(ایکون نگه داشتن انرژی) شوخی کردم.
همشهری سلام نوکرتم anten-anten.بابت نظرت ممنون .اگه با یاهو مسنجر کار می کنی منو اضافه کن.بعدشم شما از کجا تحقیق کردین .جایی سراغ داری که برم کامل اونجا راهنماییم کنن؟
چندتا سوال دارم .من نمی تونم از همین الان که دانشجوام چند تا از کارامو ردیف کنم یا حتما باید معافی داشته باشم؟ سوال بدیم اینکه اقا من اصلا من باید چه مراحلی بگذرونم تا بتونم مقیم امریکا شم؟یعنی شرایط گرفتن پسورد و گرین کارت و ویزا و اقامت در امریکا چیه؟این سوالم خیلی مسخرس.گرین کارت چه فرقی با ویزا داره؟
بعدشم مگه بلیت هواپیما بین 400 تا 700 دولار نیست چرا می گین لیساسن نیم میلیون دولار خرجشه می شه این مخارجو لیست کنید!!!!!!!!!!!
فعلا همین سوالا بسه .:D
ببین من فکر کردم کار گرین کارتت ردیفه !!!!!!!! :blink: پس هنوز در مرحله اقدامی !!!! زودتر میگفتی انقدر توضیح ندم برات بابا !!!! الان که میپرسی فرق ویزا با گرین کارت چیه تازه فهمیدم که چرا از حرفام ناراحت شدی !!!
ویزا چندین مدل داره که به هر کسی نمیدن ... اونم سن تو ... یعنی باید یه جوری ثابت کنی که اگه بری موندنی نمیشی ... مثلا" اینکه ایران زن و بچه داری یا یه شغلی که بخاطرش بر میگردی ایران دوباره ! اگه سفیر یک درصد حس کنه قصدت موندنه بهت ویزا نمیده !
حالا بگیریم ویزا هم بهت داد ... اگه ویزا توریستی بده که یا 3 ماهست یا 6 ماهه و وقتی تموم شد اگه کشور رو ترک نکرده باشی مستقیم زندان و شوخی هم ندارن ! تازه با ویزا هیچ کاری نمیتونی بکنی ... نه تصدیق رانندگی میتونی بکنی نه social security بهت میدن که در نتیجه کار هم نمیتونی بکنی ! مگه اینکه ویزا کار بگیری که در حال حاظر به ایرانیها نمیدن مگه اینکه یا بچه شریف باشی یا یه دکتری باشی که امتحان USMLE ر. پاس کرده باشی !!!
در مورد گرین کارت ... یا باید تو قرعه کشی بدست بیاری ... یا از طریق اقوام درجه یک !!
که اونم اگه بالای 21 سالت باشه بین 8 تا 14 سال طول میکشه !
فرقش چیه ؟ با گرین کارت تو به عنوان شهروند پذیرفته میشی و کلیه حقوق یه شهروند رو داری و بعد از 5 سال هم میشی سیتی زن و رسما" میشی یه آمریکایی و پاسپورت آمریکایی میگیری ! با ویزا مهمون به حساب میای و خیلی از مزایای رو نداری ...
یادته گفتم دوستام گرین کارت ندارن و با ویزا اومدن و پدرشون در اومده ؟؟؟ به خاطره همینه ! همه چیز رو دارن 3 برابر یه شهروند یا یه کسی که گرین کارت داره میدن !!!

حالا یه نصیحت دوستانه بهت بکنم ! من فکر کردم تو کارهات ردیفه ... اگر تو این مرحله هستی که میخوای گرین کارت بگیری و نمیدونی چه جوریه باید بهت بگم خیلی ساده به قضیه نگاه کردی ... الان آدمها هستن که همینجا دارن سالها زندگی میکنن شاید 20 سال ولی هنوز گرین کارت نگرفتن ...
چیزی نیست که هر وقت تو اراده کنی بهت بدن ... باید کسی برات تقاضا بده و اون کس باید از خانواده درجه یکت باشه ! اینو میدونم که دارم بهت میگم ... حتی خاله و عمه و دایی هم نمیتونن برات تقاضا بدن
حالا اگه میخوای یا تو لاتاریه گرین کارت شرکت کن که سهمیه ایران خیلی خیلی کمه !!! یا با ویزا اقدام کن که ویزا هم خرج مخارجش خیلی زیاده و احتمال گرفتنش برای تو با توجه به سن و سالت و اشتیاقت به اومدن شاید 5 % باشه ...
سفیره تا بفهمه میخوای بمونی یه مهر میزنه تو پاسپورتت که تا 6 ماه دیگه اقدام به تقاضای ویزا نکنی

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
اینم بگم ... سوالاتت خیلی کلیه ... اگر جزی جزیی بپرسی من 80% اطلاعاتی که بخوای رو دارم ... نحوه تقاضا دادن برای گرین کارت ... راهها ... کلکها ... مشکلات ... معضلات !
به هر حال خودم یه مهاجر بودم و تمام این مراحل رو طی کردم و با خیلی از ایرانیها اینجا درباره نحوه وردشون و قوانین و غیره صحبت کردم تا به دوستای خودم کمک کنم ...
اگه بتونی یه سازمان بندی ایجاد کنی تو مغزت که دقیقا" چی میخوای و چی کار میخوای بکنی و هدفت چیه میتونم هم کمکت کنم هم خیلی واقعیتها رو به عنوان دوستت برات روشن کنم

SpringWater

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ice... bebinam dar morede CANADA ham midooni ? man vancouveram ba study permit o neidoonam chetory mitoonam moghim sham , age chizi midooni , rahnamayi koni kheyli hal dadadi
chakerim

arian-host

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا در مورد کانادا هم یک مقداری راهنمایی کنید . والا من یک دختر ایرانی پیدا کردم که هنوز اونجا citizen نشده ولی به من گفته اگه ازدواج کنیم می تونی بیای اینجا :happy:

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از arian-host :
آقا در مورد کانادا هم یک مقداری راهنمایی کنید . والا من یک دختر ایرانی پیدا کردم که هنوز اونجا citizen نشده ولی به من گفته اگه ازدواج کنیم می تونی بیای اینجا :happy:

مبارکه
124.gif

david_sh

Registered User
لایک‌ها
5
fifty_okay كارات تو چه مرحله ايه ببين رفيق اين چيزايي كه برخي از دوستان اينجا بهت گفتند درسته (البته براي زندگي با ويزا نه با گرين كارت ) ولي من در كل يه چيزي بهت بگم ، در تمام اديان و بخصوص اسلام توصيه فراوان شده به انسانها كه اگر ديديد زندگي در جايي كه هستيد براتون سخت شده و براتون بركت نداره از اونجا كوچ كنيد و به جاي ديگه هجرت كنيد . من اين كار شما رو تحسين ميكنم و مطمئن هستم موفق ميشي و خدا هم كمكت ميكنه توصيه اكيد دارم حتماً اين كار رو انجام بدي فقط قبل از هر كاري يه تماس با اون شماره تلفني كه بهت دادم بگير بعد اقدام كن. ولي اگه اون دوستت كه اونجاست يه زن برات از اونجا پيدا كنه خوب ميشه:lol:

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
به نقل از IcedAngel :
ببین من فکر کردم کار گرین کارتت ردیفه !!!!!!!! :blink: پس هنوز در مرحله اقدامی !!!! زودتر میگفتی انقدر توضیح ندم برات بابا !!!! الان که میپرسی فرق ویزا با گرین کارت چیه تازه فهمیدم که چرا از حرفام ناراحت شدی !!!
ویزا چندین مدل داره که به هر کسی نمیدن ... اونم سن تو ... یعنی باید یه جوری ثابت کنی که اگه بری موندنی نمیشی ... مثلا" اینکه ایران زن و بچه داری یا یه شغلی که بخاطرش بر میگردی ایران دوباره ! اگه سفیر یک درصد حس کنه قصدت موندنه بهت ویزا نمیده !
حالا بگیریم ویزا هم بهت داد ... اگه ویزا توریستی بده که یا 3 ماهست یا 6 ماهه و وقتی تموم شد اگه کشور رو ترک نکرده باشی مستقیم زندان و شوخی هم ندارن ! تازه با ویزا هیچ کاری نمیتونی بکنی ... نه تصدیق رانندگی میتونی بکنی نه social security بهت میدن که در نتیجه کار هم نمیتونی بکنی ! مگه اینکه ویزا کار بگیری که در حال حاظر به ایرانیها نمیدن مگه اینکه یا بچه شریف باشی یا یه دکتری باشی که امتحان USMLE ر. پاس کرده باشی !!!
در مورد گرین کارت ... یا باید تو قرعه کشی بدست بیاری ... یا از طریق اقوام درجه یک !!
که اونم اگه بالای 21 سالت باشه بین 8 تا 14 سال طول میکشه !
فرقش چیه ؟ با گرین کارت تو به عنوان شهروند پذیرفته میشی و کلیه حقوق یه شهروند رو داری و بعد از 5 سال هم میشی سیتی زن و رسما" میشی یه آمریکایی و پاسپورت آمریکایی میگیری ! با ویزا مهمون به حساب میای و خیلی از مزایای رو نداری ...
یادته گفتم دوستام گرین کارت ندارن و با ویزا اومدن و پدرشون در اومده ؟؟؟ به خاطره همینه ! همه چیز رو دارن 3 برابر یه شهروند یا یه کسی که گرین کارت داره میدن !!!

حالا یه نصیحت دوستانه بهت بکنم ! من فکر کردم تو کارهات ردیفه ... اگر تو این مرحله هستی که میخوای گرین کارت بگیری و نمیدونی چه جوریه باید بهت بگم خیلی ساده به قضیه نگاه کردی ... الان آدمها هستن که همینجا دارن سالها زندگی میکنن شاید 20 سال ولی هنوز گرین کارت نگرفتن ...
چیزی نیست که هر وقت تو اراده کنی بهت بدن ... باید کسی برات تقاضا بده و اون کس باید از خانواده درجه یکت باشه ! اینو میدونم که دارم بهت میگم ... حتی خاله و عمه و دایی هم نمیتونن برات تقاضا بدن
حالا اگه میخوای یا تو لاتاریه گرین کارت شرکت کن که سهمیه ایران خیلی خیلی کمه !!! یا با ویزا اقدام کن که ویزا هم خرج مخارجش خیلی زیاده و احتمال گرفتنش برای تو با توجه به سن و سالت و اشتیاقت به اومدن شاید 5 % باشه ...
سفیره تا بفهمه میخوای بمونی یه مهر میزنه تو پاسپورتت که تا 6 ماه دیگه اقدام به تقاضای ویزا نکنی
بی کاری ها!!
داری تو گوش خر یاسین میخونی!!
مردک حرف زدن بلد نیست!!حالا میخواد بره آمریکا!!

Bahreyni

Registered User
لایک‌ها
6
راست میگه نخونین:d

mse1445

Registered User
لایک‌ها
2
با حسام خان موافقم

بند ه خدا فكر ميكنه موزيك رپ و در وري گوش ميده امريكا هم زندگي كردن همينطوري

رو هواست

taher007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نظر من هم بیخیال شید سنگین ترید، برای زندگی آش دهان سوزی نیست آمریکا... خیلی از کشورهای اروپایی وضعیت رفاهی و اجتماعی خیلی بهتری دارند. این روزها برای ما که عنوان « ایرانی » را به یدک می کشیم، تقریبا میتونم بگم محاله تهیه ویزا...

همین چند ماه پیش بود که برادر من (که بورسیه از چند دانشگاه معتبر آمریکا دارد) برای دومین بار درخواست ویزاش رد شد... شنیدم حدود دویست ایرانی هم حدود 2 ماه پیش به سفارت امریکا در دوبی رفته بودند که حتی یک نفر هم نتوانسته ویزا تهیه کند!! میدونید این یعنی چه پول هنگفتی!! حتی یک نفر رو میشناسم که رتبه تک رقمی کنکور بوده و بورس بسیار خوبی هم در اختیار داشته (حدود 20 هزارتا در ماه!!) ولی به ایشان هم ویزا نداده اند.

خلاصه...
اگر انجا فامیل درجه یک ندارید بهتره دور امریکا رو خط بکشید...
البته فکر کنم که فقط مشکل ایرانی هاست.
این ترک ها (ترکیه) و عرب ها و هندی ها و... اصلا به سختی اخذ ویزا فکر نمیکنند... عین آب خوردن بهشون ویزا میدند. تازه امسال ظرفیت ویزای هندی ها رو 3 برابر هم کرده اند...

بگذریم، امیدوارم موفق باشید!

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آره اگه اینجا 63 سالت باشه و senior citizen بشی اگه تکس هات رو داده باشی همه چیزت مجانیه
یاد کارت منزلت افتادم
90.gif
30.gif

بالا