برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای مهاجرت و اقامت

NAKOOT

Registered User
لایک‌ها
454
درود
دوستان کارفرما به من گفته مدارکم رو از سفارت امارت تایید بگیرم، مدارکی که لیست کرده بودن رو ترجمه و تایید وزارت امورخارجه و دادگستری گرفتم، فردا می خوام برم برای تایید گرفتن از سفارت، می شه لطف کنید مراحل رو توضیح بدید؟
مدارک شامل: مدرک کاردانی، شناسنامه، عقدنامه که هر سه ترجمه و تایید شدن.
اونجا دقیقا کدوم قسمت باید مراجعه کنم؟
ساعت چند اونجا باشم؟ (خیابان ظفر هستش درسته؟)
یا توجه به اوضاع دیپلماتیک ایران و امارات، آیا به مشکل بر می خورم؟
این روند چقدر هزینه داره؟
سپاس

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
کلا چقد پول نیاز هست برای اقامت توی امریکا ب تومن بگید .

داداش با پول اقامت گرفتن تو آمریکا میشه اقامت و رکت و خونه تو کشورا دیگه خرید :D
به فرض داداشت آمریکاس حالا میخواد ببرت تازه 7 سال طول میکشه نوبت پرونده ات برسه 1 سالم برای بررسی زمان میبره
سرمایه گذاری هم که ما ها امکانشو ندارم
میمونه راه ازدواج و راه پیچوندنی -- که راه پیچوندنی یکی از دوستان دوستام رفت 100 میلیون داد 1 ساله رفت گرین کارت دستش بود رفت

حالا گیریم 100 میلیون داشتی - خوب رفتی اونور نمیخوای تو جوب زندگی کنی که باید حداقل 200 میلیون دستت باشه تا زندگیت از پایه شروع نکنی

اما یادمه آخر سال 88 اوایل سال 89 بود رفیقم رفت ترکیه اقامت بگیره - ثبت شرکت کردن 2 نفر بودن و اقدام به اخذ اقامت کردن کلا نفری اون زمان 6 میلیون دادن - 5 سال میموندی ترکیه پاسپورت ترکیه میگیرفتی - حالا زن ترک بگیری 4 ساله شهروند میشی - اگر پدر یا مادرت یکی از شهرها ترک نشین بدنیا اومده باشن بهت 2 ساله شهروندی میدن

یا همین تایلند قبلا با 5 میلیون میشد اثقامت گرفت که هر سال تمدید میشد - بعد از 3 سال با گرفتن زن تایلندی یا خرید یه ملک با ارزش خرید حداقل 70 هزار بات بهت تابعیت تیلندی میدادن

از این کشورا زیاده یادمه تو یه فروی میرفتم کلا درباره مهاجرت و پناهندگی بود - یادمه یکی از اکوادرو نوشته بود که با لیسانس بری اونجا استاد دانشگاهت مینن خونه میگرن برات خواروبار ماهانه میدن حقوقم میدن - یا یکی دیگه درباره گرینلند نوشته بد که رفته بود اونجا موندگار شده بود بعد از ثباتش رفته بود دانمارک چون گرینلند مستعمره دانمارکه

خیلی از این چیزا هست که با کمتار از 10 میلیون میشه اقامت گرفت اما امثال آمریکا باید 500 میلیون داشته باشی تا راحت بری و ................

کلا هر جا بری غیر از عراق و افقانستان از اینجا بهتره

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,983
چرا امریکا ؟

انسانی که تخصص و هنر و استعداد داشته باشه همه جا ازش دعوت میشه

نیوزلند هم کشور خوبیه

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,854
درود

چه مقدار هزینه و زمان برای مصاحبه در دفاتر un ترکیه و پناهندگی نیاز است؟

Praji

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام هرکی در مورد اقامت سوالی داشت میتونم خیلی راحت راهنمایی کنم و براحتی براش اقامت بگیرم البته فقط کشورهای اروپایی.به تلگرام پی ام بزنید prajvand@

ali.h12

Registered User
لایک‌ها
113
چه سوال های می پرسن: ایا فلا کشور همین جوری اقامت می ده؟ ایا بی پول می شه رفت؟ ایا کار می شه کرد؟ چقد پول می خواد؟

من موندم شما ها که یک تحقیق ساده نمی تونید بکنید چجوری می خواید مهاجت کنید ها ها ها

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
چه سوال های می پرسن: ایا فلا کشور همین جوری اقامت می ده؟ ایا بی پول می شه رفت؟ ایا کار می شه کرد؟ چقد پول می خواد؟
من موندم شما ها که یک تحقیق ساده نمی تونید بکنید چجوری می خواید مهاجت کنید ها ها ها

احتمالا شما فکر کردی تمام مردم جلبکن تنها عاقل و عقل دار دنیا تویی

ali.h12

Registered User
لایک‌ها
113
احتمالا شما فکر کردی تمام مردم جلبکن تنها عاقل و عقل دار دنیا تویی

تو روانشناصی؟
این که من کیم چی فک می کنم بخودم مربوطه
من و فک کردن منو استدلال نکن

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
تو روانشناصی؟
این که من کیم چی فک می کنم بخودم مربوطه
من و فک کردن منو استدلال نکن

اتفاقا تحصيلات من آسيب شناسي اجتماعيه و كارم پيدا كردن آسيب ها جامعه و معضلات جامعه مثل توه

اااا چه جالب به چي فكر ميكني مربوط به خودته ، بعد بقيه يه سوال پرسيدن و راهنمايي خواستن ، به جا كمك و راهنماييشون برداشتي دست انداختي و فكر كردي تنها عاقل دنيايي ، بجا استدلال نمادين و سفسطه روي شخصيتت كار كن همه چيز دان ، همه كاره هيچ كاره

از قديم گفتن پرسيدن عيب نيست ندانستن عيبه

AhmadiM

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام

دوستان ممنون میشم کسی کم کنه :

برای سفر به ترکیه از چه راهی اقدام بشه بهتره ؟

کار ، تحصیل یا ... ؟

راههای بسیاری جهت دریافت اقامت در ترکیه وجود دارد ولی در اینجا متداولترین و راحتترین راهها عنوان شده است
- خرید ملک: بنا بر قانون شماره 6458 که در تاریخ 11.04.2013 در روزنامه رسمی جمهوری ترکیه منتشر شده است اتباع خارجی با خرید ملک می توانند اقامت یک ساله این کشور را گرفته و تا 5 سال این اقامت را تمدید کرده و پس از 5 سال می توانند برای اقامت دائم مراجعه نمایند.
-اجاره ملک (اقامت توریستی): با عقد قرارداد اجاره نامه در ترکیه و تایید این قرارداد در یکی از دفاتر اداره ثبت اسناد این کشور می توان اقامت یکساله توریستی دریافت کرد.
- ازدواج: از طریق ازدواج با یک شهروند ترکیه می توان اقامت این کشور را دریافت کرد.

- استخدام: با توجه به تخصص و حرفه مورد نیاز، شرکت های ثبت شده در ترکیه می توانند برای فرد مورد نظر خود از وزارت کار این کشور درخواست اجازه کار کرده و در صورت مثبت بودن نتیجه این درخواست و دریافت اجازه کار به آن فرد اقامت یک ساله داده می شود.

-تحصیل: یکی دیگر از راه هایی که اشخاص می تواند در ترکیه اقامت یک ساله دریافت کند تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور می باشد.
- ثبت شرکت: ثبت شرکت به تنهایی حق دریافت اقامت را به اشخاص نمی دهد اما پس از دریافت اجازه کار از طریق ثبت شرکت می توان اقامت یک ساله رادریافت کرد.
برای کسب اطلاعات بیشتر به ادرس http://www.turkeyportal.ir/اقامت-ترکیه.html مراجعه فرمایید

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
خود من عاشق رفتن از ایران بودم و هستم
حتی یه بارم تجربه نیمه موفق هم داشتم رفتیم و مدتی موند اما بخاطر مشکلاتی برگشتم
الان دیگخ 28 سالمه فکر کنم باید دیگه این فکر مهاجرا از سر بندازم بیرون - بسوزمیو بمیریم

stryk3r

Registered User
لایک‌ها
560
خود من عاشق رفتن از ایران بودم و هستم
حتی یه بارم تجربه نیمه موفق هم داشتم رفتیم و مدتی موند اما بخاطر مشکلاتی برگشتم
الان دیگخ 28 سالمه فکر کنم باید دیگه این فکر مهاجرا از سر بندازم بیرون - بسوزمیو بمیریم
سلام دوست عزیز.
نوشتی به خاطر مشکلاتی برگشتی ایران ، میدونی اگه اون مشکلات رو اینجا توضیح بدی شاید بتونی به خیلی ها کمک کنی؟

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
سلام دوست عزیز.
نوشتی به خاطر مشکلاتی برگشتی ایران ، میدونی اگه اون مشکلات رو اینجا توضیح بدی شاید بتونی به خیلی ها کمک کنی؟

سلام

اول یه توضیح کوچیک بدم بعد شرایط که باعث برگشتنم شد میگم
اول اینکه 3 دسته مهاجرت میکنن : 1- قشر مرفه و خر مایه 2- قشر بدبخت که میخوان کاری که اینجا میکنن با حقوقش نیشه اجاره خونه رو داد چه برسه خرجا دیگه ( این دسته میرن همون کار ر اونجا انجام بدن حداقلش میدونن کاری مکینن زندگی راحتی دارن ) 3- نخبه ها و ورزشکارا مدال آور

خیی از ماها قشر دسته دومیم - حالا بعضی ها زودتر رفتن یه کار خوب گیشون اومده مثل همین تو شبکه ها فارسی زبان و ......

من وقتی رفتم تو سرم این بود برم میمونم حتی شده تو جوب بخوابم , رفتم

مشکل اول : وقتی رفتم به مشکل زبان خردم ,,,, حتما میگید خوب میدونستی چرا رفتی اول فلان زبانتو قویی میکردی اما دوستان دیدی حتما که خیلی ها میگن تو محیط یاد میگیرید فلانی رفت 1 ساله فول شد و .....

وقتی زبان بلد نیستی همش به دردسر میخوری - تو ایران بری دیکشنری بخونی یا کلاس بری فایده نداره
اینجا همش چرته - مثلا همین فارسی نوشتنمون با حرف زندمون یکی نیست - اونام بدتر از مان - کلا اکثر رفاشون عامیانه اس و تا حالا نشیدی

یه مثال کوچیکش
عصبانی میشه Angry - اما اونا وقتی عصبی بودن میگفتن hot water یا Boiling water
و ...............

مشکل دوم : خوب من با دست پر رفتم پولی که من با خودم بردم اینجا قابل توجه بود اما اونجا رسیدم و زندگی شروع کردم دیدم پولم پشیزی اونجا ارزش نداشت ( به مشکلات مالی خوردم )

مشکل سوم : خوب مسئله کار پیش اومد , به فرض اونجا حقوق هر استان یا هر ایالت متفاوت بود تو ایالتی که من بودم به فرض حقق پایه ماهی 2000 دلار بود ( یعنی کمترین حقوق انقدر بود )

جالبت اینجاست بدونید کارا مضخرف به قول خودمون درآمد بهتری داشت مثلا یه نیرو خدمات شهداری ( سوپر درآمد بیشتری داشت تا یه کارمند سطح پایین , سوپر سختی کار مییگره )

ولی همین کار پیدا کردن دردسره - هیچکی شما رو نمیگیره - چون اول اصلاتن برای اون کشور نیستید و مرحله دوم بومی اون ایالت نیستید ( الویت با اون هاست )

حالا یکی خر شد خواست از شما به کار گیری کنه , به شما 2000 دلار نمیده به شما حداکثر 1000 دلار حقوق میده - به من که میگفتن 600 دلار - پول اجراه یه اتاق بود فقط

خوب حالا همون رفتی سر کار - مثلا از 8 صبحه معموله کار ها , از 8 صبج تا 5 بعد از ظهر , بعضی کار ها 8 صبح تا 11 شب

کاری که من پیدا کردم کارشم راحت بود جوشکاری بود یه اسلحه مانند بود جلوش سپر بود , یه پنجره کوچیک بود - اون احرم که مثل ماشه بود میزدی جوش میزد , بقیه کاری هایی که بهتون پیشنهاد میدن واقعا سختن مثل آسفال کشی جاده ها بزرگ راهی آمریکا که پوستتو میکنه و ...............

مثل خر کار میکشن - من ساعت 15 پام خشک شد تا اومدم بشینم 2 دقیقه نشد انداخنم بیرون - اونجا حق نداری حتی 1 ثانیه م بشینی - نه فقط من کلا فرهنگشون اینه
تاز اون موقع بود یاد حرف قدیمی هایی ه خارج رفته بودن افتادن که میگفتن ناموس خارجیا کارشونه

مشکل چهارم : جا غریبی و آزار و اذیتت میکنن و حق نداری چیزی بگی چون تابعیت اونجا رو نداری

مشکل پنجم : از نظر هیکلی و قدی و ......... اصلا به اونا نمیخوریم , من قیم 175 ه دیگه تو ایران نرمال حساب میشم بعد اونجا بچه 18 ساله دوبرابر من قد داره و این باعث میشه بهت زور بگن ( از نظر جنسی هم که معلومه برای شما برای بچه فوقش 14 ساله اونا حساب میشه )
همین سیاه پوستا دهن منو صاف کردن بعد تو ایران طرفداری از حقوق پایمال شده سیاه پوستا میکنن همش حرف میزنن - اونجا که همش خف گیری میکنن و ..... طرف هکیلش 5 برابره من بود
سیاه پوستاش از هر چی سیا پوست تو فیلاما دید سیاه ترن - یعنی کلا ذغالن

و مشکلات ریز دیگه که قابل گفتن نیستن

اینم یه نکته کلیدی : دخترا اونجا با اینجا متفاوتن , مثلا میرید بیرون اون حتما دونگ خودشو حساب میکنه - دختره رو میبنی مثل پری میمونه واقعا قشنگه بعد دوست پرش مثل معتادا ایرانی :p کم توقع - بساز
بخصوص از مردا ایرانی خوششون میاد بخاطر یکمی همون موندگاری و معرفتشون - اما از دخترا ایرانی خوششون نمیاد
جالب اینجاست به انگلیسی سرچ کنید نظرات درباره ایرانی ها همه از پسر ها یرانی تعریف کردن - بعد از دخترا ایرانی بد گفتن

نکته کلیدی 2 : هر جنسی بخرید تا یک هفته کامل وقت دارید جنس برگردونید حتی بدون دلیل , جنس ها ریفر تو بازار های ایران و خاورمیانه متعلق به این نوع پس گرفتن ها هستن

نکته 3 : هر جا باشید دولت باز ا محلی رایگان درست کرده میدونید بهترین جنس ها رو با کمترین قیمت بخرید - بعضی هام دم خونشون میز میزارن جنس ها میچنن بقیه که رد میشن میخرن
من یه ps2 ب گیتار - با اسلحه - با کیف ps2 با 20 تا دیسک بازی اصلی خریدم 20 دلار :p

نکته 4 : اونجا ها سلبریتی پرستی هست یعنی باید مثل اونا باشید بهترین انسان دنیام باشی مثلا دختری که باهاشی عاشق تو نیست عاشق بردپیته و ............. ( فقط قدیمی هاشون اینطوری نیستن و تا آخر عر باهم میمونن )
نسل ها جدیدترشون حتی ازدواج قبول ندارن

نکته 5 : مراکز دست دوم فروشی و یک دلاری پره اونجا ها و بهترین جاست برای خرید

نکته 6 : به هر مشکلی بخوری بچاره ای , مثل لوله ات ترکیده , مغازه لوله کشی نیست باید زنگ بزنی فلان کمپانی ها بیان درست کنن و هزینه ها سرساماوری دارن

نکته 7 : نمیتونی راحت بری داروخنه بگی 2 ورق سرماخوردگی بده اصلا بهت نمیدن - فقط نسخه باید داشته باشی
هزینه ها درمان کمر شکنه

نکته 8 : تلویزیون روشن میکنی 10 دقیقه اول خبر ها قتل و تجاوز و ...... ه اصلا خبر ها سیاسی به ندرت پخش میکنن
یعنی میتونم بگم امنیت اجتماعی ما تو ایران خیلی بهتر از اونجاست
بخصوص وقتی جوونا اونجا دیدم گفتم دم خرلافکارترین پسر ها ایرانمون بازم گرم به گرد پا اینا نمیرسن

نکته 9 : واقعا مردم شادین سعی کنید وارد جمع اونا بشید حالا همسایه یا همکار و شاد باشید وگرنه ترد میشید

نکته 10: هر چی اومد نخرید همون اول , وقتی مدل بعدیش به ودی اومد مدل قبلی مفت میشه

با هر شرایط کاری شما راحت بعد از 2 تا 4 سال میتونی یه آپارتمان کندو خوب اجاره کنید - ماشین متوسط به روز داشته باشید و سرمایه کنار داشته باشید و تفریحتونم برسید

راهنمایی : اگر تونستید تو اداره پلیس کار کنید هر چی شده باشه , اونجا 72 تا سازمان مسقل داره - که هنه از هم جدا و مستقلن

Last edited:

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
robocop-game خیلی خوب توضیح دادی دمت گرم

فدات عزیز , این تجربیاتی بود که من با هزینه زیادی بدست آوردم
و همینا میتونه کلی کمک بقیه که قصد یا هدف به رفتن دارن کنه

یه چیزیو خوب فهمیدم آمریکا و استرالیا شرایط مهاجت سخته ( مزیتش تکنولوژی پیشرفته - نیرو نظامی قدرتمند - چند ملیتی بودن )

اروپا شرایط مهاجرت بهتره - دقت کریدن تو آمریکا پر خیابون خوابه اما تو اروپا بدرت یکی خیابون خواب پیدا میشه
اروپا بیشتر میرسن - بیشتر شادن - کار کردن بهتره - دولت ها بیشتر هوا دارن
بدیش اینه این کشور ها نزاد پرستی بیشتری دارن

AR4SH66

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
201
دقیقا با نظرت موافقم، حالا به نظرت کانادا چطوره، یعنی به سمت امریکا میل پیدا میکنه یا اروپا ؟

بالا