منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای مهاجرت و اقامت

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,286
همان طور که گفتم حرف مردم و اخبار رو فراموش کنید.یک ایرانی هم در صورت شناسایی استعداد میتونه 10 ماشین در ایران بخره.بحث من سر این بود که آقا و خانم محترم شما تا چند درصد خودت و تواناییت رو ارتقا دادید و در همین ایران بکجا رسیدید.شمایی که در ایران نتوانستید از فرصت ها استفاده کنید(حتی اگر هیچ پولی در جیب داشته باشید)قطعا در خارج هم نخواهید توانست.گرفتار تنهایی,خیانت,کلاهبرداری در صورت ندانستن زبان ...رو اصلا دربارش صحبت نکردم.سرخوردگی و ناامیدی پایان کار هست.
دوستان عزیز من یک زن هستم که تمام این مواردی که در بالا گفتم رو با تمام وجود حس کردم.هیچ وقت سعی نکردم با سیاست راهنمایی دروغ بکسی بدم.اگر زبان بلد نیستید اگر نمیتوانید از خانواده دست بکشید اگر با تنهایی نمیتوانید سر کنید فقط به یکی از این مسایل فکر کنید نه شما نمیتوانید چون در این شرایط نبودید.فقط شنیدید.الان بخود میگید هر طور شده از ایران برم اما این پایان ماجرا نیست.دوباره بر میگردیدو یا روی برگشتن ندارید خیلی ها دست به کارهایی میزنند که از آنها بعید بوده.خیلی ها معتاد شدند هرزه شدند.و همان ها در عکس و فیلم و در گفته هایشان خود رو عالی بشما نشان میدهند.شما میگید این چه بهشتی هست در آن زندگی میکنه.نه اینکه مهاجرت بد و زشت هست تا وقتی از لحاظ فکری و کاری خود ساخته نشدید راهی نشید.حداقل کاری اینه یکبار توریستی چند ماهی در کشور مورد نظرتون ساکن بشید.

خارجی که شما دارید این همه بد ازش میگید استانبول است ؟

---
یک ایرانی طبقه متوسط برای یک فضای سوم 3rd space ( که بعد از خانه و کار میباشد ) تنها سرگرمیش یک کافه میتونست باشه ! که اونم شده برای طبقه لاکچری !!

این تعمیم بده به کل ماجرا !

pedro88

Registered User
لایک‌ها
973
همان طور که گفتم حرف مردم و اخبار رو فراموش کنید.یک ایرانی هم در صورت شناسایی استعداد میتونه 10 ماشین در ایران بخره.بحث من سر این بود که آقا و خانم محترم شما تا چند درصد خودت و تواناییت رو ارتقا دادید و در همین ایران بکجا رسیدید.شمایی که در ایران نتوانستید از فرصت ها استفاده کنید(حتی اگر هیچ پولی در جیب داشته باشید)قطعا در خارج هم نخواهید توانست.گرفتار تنهایی,خیانت,کلاهبرداری در صورت ندانستن زبان ...رو اصلا دربارش صحبت نکردم.سرخوردگی و ناامیدی پایان کار هست.
این حرفتون خیلی درسته کسی میره حداقل یک حداکثر های رو باید داشته باشه

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
3,307

دوستان عزیز من یک زن هستم که تمام این مواردی که در بالا گفتم رو با تمام وجود حس کردم.هیچ وقت سعی نکردم با سیاست راهنمایی دروغ بکسی بدم.اگر زبان بلد نیستید اگر نمیتوانید از خانواده دست بکشید اگر با تنهایی نمیتوانید سر کنید فقط به یکی از این مسایل فکر کنید نه شما نمیتوانید چون در این شرایط نبودید.فقط شنیدید.الان بخود میگید هر طور شده از ایران برم اما این پایان ماجرا نیست.دوباره بر میگردیدو یا روی برگشتن ندارید خیلی ها دست به کارهایی میزنند که از آنها بعید بوده.خیلی ها معتاد شدند هرزه شدند.و همان ها در عکس و فیلم و در گفته هایشان خود رو عالی بشما نشان میدهند.شما میگید این چه بهشتی هست در آن زندگی میکنه.نه اینکه مهاجرت بد و زشت هست تا وقتی از لحاظ فکری و کاری خود ساخته نشدید راهی نشید.حداقل کاری اینه یکبار توریستی چند ماهی در کشور مورد نظرتون ساکن بشید.
در ابتدا ، متاسفم از این که هجرت ، به شما سخت میگذره.امیدوارم شرایط بهتر بشه براتون.

مهاجرت چندین ابعاد داره ،
میخوام به زبون ساده بنویسم
یکی برای خودش مهاجرت میکنه ، یکی برای آینده ی فرزندش
یکی برای پول و زر و سیم مهاجرت میکنه ، یکی برای آزادی های مدنی و معنوی و..
یکی براش یک بشقاب غذای گرم مهمه ، یکی برای این مهمه که بچه اش سر صف مدرسه مرگ بر فلان میگه یا تو کلاس اسم شهید و امام رو حفظ میکنه
متوجه اید ؟
احتمالا هدفی که در پندار داشتید ، با چیزی که بهش رسیدید خیلی فاصله داشته که تو ذوق تون زده
البته از نظر من
پول ، کم و بیش همه جا پیدا میشه. برای من چیز هایی دغدغه اس که در ایران وارونه است!

بعد یه نکته دیگه هم هست که
آقا ، کشور داریم تا کشور ، قاره داریم تا قاره.
طرف رفته قاره امریکا ، منتها مکزیک !
یا یکی دیگه رفته خارج ، منتها گرجستان ، ترکیه .
یا طرف رفته نپال !

خب خیلی فرقه بین کشورا و فرهنگ و اقتصاد و...

سارا222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
عزیزان مسایلی که من ذکر کردم سعی کردم جامع و خلاصه و مفید باشند.شما حتما باید با خود این مسایل را با خود حل کنید.متاسفانه خیلی از ما عادت داریم اول در معرض مشکل قرار بگیریم و بعد فکری برایش بکنیم اما این مساله ای نیست که شوخی بردار باشه.شما حتی با دانستن زبان,تخصص کاری,شخصیت تکامل یافته,داشتن سرمایه کافی,مطمین بودن به شریک زندگی و ... باز هم با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.

xtra20

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
وای چقد خارج بده. خوب شد گفتی سارا جان وگرنه این همه زحمت می کشیدم می رفتم معتاد می شدم. من که منصرف شدم. همینجا به قول شما پادشاهی می کنم .🤪

سارا222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
متاسفانه دیده شد برخی دوستان سو برداشت کردند.وقتی به حداقل پختگی رسیدید میتوانید انوقت روی آن فکر کنید.بسیاری از افراد با حرف مردم راهی ان طرف شدند و پس رفت کردند. با تفکر ساده و با امید و توکل خدا نمیتوان اقدام به این بزرگی را استارت زد و خیلی کم دیدیم انسانهایی هوشمندانه برنامه ریزی کردند و شاهد پیشرفت آنها بودیم.

xtra20

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
این بخش از حرف شما رو منصفانه قبول دارم که بدون آمادگی و خصوصا عدم آشنایی به زبان کشور مقصد مهاجرت یه جور خودزنی حساب میشه بله خیلی ها هستن بدون هدف بدون دلیل بدون زبان بدون هیج تخصصی راهی میشن اونا رو میشه نصیحت کرد. ولی توجه کنید که نمی شه برای همه یک نسخه پیچید، شاید یه نفر به این نتیجه برسه که هر جا باشه بهتر از اون جاییه که هست و حتی بین مرگ و زندگی انتخاب کنه اون موقع دیگه اصلا این حرف ها مفهومی نداره.

و البته کسی که با حرف مردم راهی بشه با حرف مردم هم هزار تا بلا سرش میاد. با این حال من جای شما بودم استانبول رو خارج حساب نمی کردم جایی که حتی کارت خون ایرانی کار می کنه نمی تونی بگی غربت نمی تونی بگی تجربه غربت ... بله تجربه زندگی توی یک کشور دیگه اس، کار پیداکردن و زندگی دائم برای مهاجر چالش حساب میشه ولی تو بدترین شرایط دو ساعت تا تهران پروازه، ضمن اینکه خودت مهاجری نمی تونی نصیحت کنی، امیدوارم ناراحت نشی ولی من همیشه میگم آدم سیگاری نمی تونه به بچش بگه سیگار بده اصلا حق نداره این حرف رو بزنه.

سارا222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
این بخش از حرف شما رو منصفانه قبول دارم که بدون آمادگی و خصوصا عدم آشنایی به زبان کشور مقصد مهاجرت یه جور خودزنی حساب میشه بله خیلی ها هستن بدون هدف بدون دلیل بدون زبان بدون هیج تخصصی راهی میشن اونا رو میشه نصیحت کرد. ولی توجه کنید که نمی شه برای همه یک نسخه پیچید، شاید یه نفر به این نتیجه برسه که هر جا باشه بهتر از اون جاییه که هست و حتی بین مرگ و زندگی انتخاب کنه اون موقع دیگه اصلا این حرف ها مفهومی نداره.

و البته کسی که با حرف مردم راهی بشه با حرف مردم هم هزار تا بلا سرش میاد. با این حال من جای شما بودم استانبول رو خارج حساب نمی کردم جایی که حتی کارت خون ایرانی کار می کنه نمی تونی بگی غربت نمی تونی بگی تجربه غربت ... بله تجربه زندگی توی یک کشور دیگه اس، کار پیداکردن و زندگی دائم برای مهاجر چالش حساب میشه ولی تو بدترین شرایط دو ساعت تا تهران پروازه، ضمن اینکه خودت مهاجری نمی تونی نصیحت کنی، امیدوارم ناراحت نشی ولی من همیشه میگم آدم سیگاری نمی تونه به بچش بگه سیگار بده اصلا حق نداره این حرف رو بزنه.

ممنون از اینکه نظرتان را گفتید و استفاده کردیم.دقت داشته باشید مهاجرت از هر نظر نگاه کنید مهاجرت است.اگر بصورت جامع به این موضوع نگاه کنیم بسیار پیجیده است.بله در این مورد هر کسی مختار است و مساله ای که وجود دارد این است گاهی ما اوضاع فعلی را افتضاح میدانیم اما در شرایط سخت تر میبینیم بله بالاتر از سیاهی هم رنگی وجود دارد و کاش قدر فرصت های قبل را میدانستیم و خود را میسنجیدیم ایا من واقعا مرد این مسولیت بزرگ مهاجرت بودم یا نه.باز هم تکرار میکنم و معتقدم کسی که نتوانست در کشور خود قدمی بر پیشرفت بردارد(با وجود تورم و گرانی و ...) در کشور غیر کشور مادری خود نیز نمیتواند.پایدار باشید

eh.zamani

Registered User
لایک‌ها
91
سلام
شرمنده یک سوال مبتدیانه می پرسم
یک معلم ابتدایی آیا امکان مهاجرت داره؟
چه شرایطی باید داشته باشه؟
بالا