برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای مهاجرت و اقامت

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,798
همان طور که گفتم حرف مردم و اخبار رو فراموش کنید.یک ایرانی هم در صورت شناسایی استعداد میتونه 10 ماشین در ایران بخره.بحث من سر این بود که آقا و خانم محترم شما تا چند درصد خودت و تواناییت رو ارتقا دادید و در همین ایران بکجا رسیدید.شمایی که در ایران نتوانستید از فرصت ها استفاده کنید(حتی اگر هیچ پولی در جیب داشته باشید)قطعا در خارج هم نخواهید توانست.گرفتار تنهایی,خیانت,کلاهبرداری در صورت ندانستن زبان ...رو اصلا دربارش صحبت نکردم.سرخوردگی و ناامیدی پایان کار هست.

دوستان عزیز من یک زن هستم که تمام این مواردی که در بالا گفتم رو با تمام وجود حس کردم.هیچ وقت سعی نکردم با سیاست راهنمایی دروغ بکسی بدم.اگر زبان بلد نیستید اگر نمیتوانید از خانواده دست بکشید اگر با تنهایی نمیتوانید سر کنید فقط به یکی از این مسایل فکر کنید نه شما نمیتوانید چون در این شرایط نبودید.فقط شنیدید.الان بخود میگید هر طور شده از ایران برم اما این پایان ماجرا نیست.دوباره بر میگردیدو یا روی برگشتن ندارید خیلی ها دست به کارهایی میزنند که از آنها بعید بوده.خیلی ها معتاد شدند هرزه شدند.و همان ها در عکس و فیلم و در گفته هایشان خود رو عالی بشما نشان میدهند.شما میگید این چه بهشتی هست در آن زندگی میکنه.نه اینکه مهاجرت بد و زشت هست تا وقتی از لحاظ فکری و کاری خود ساخته نشدید راهی نشید.حداقل کاری اینه یکبار توریستی چند ماهی در کشور مورد نظرتون ساکن بشید.
در ابتدا ، متاسفم از این که هجرت ، به شما سخت میگذره.امیدوارم شرایط بهتر بشه براتون.

مهاجرت چندین ابعاد داره ،
میخوام به زبون ساده بنویسم
یکی برای خودش مهاجرت میکنه ، یکی برای آینده ی فرزندش
یکی برای پول و زر و سیم مهاجرت میکنه ، یکی برای آزادی های مدنی و معنوی و..
یکی براش یک بشقاب غذای گرم مهمه ، یکی برای این مهمه که بچه اش سر صف مدرسه مرگ بر فلان میگه یا تو کلاس اسم شهید و امام رو حفظ میکنه
متوجه اید ؟
احتمالا هدفی که در پندار داشتید ، با چیزی که بهش رسیدید خیلی فاصله داشته که تو ذوق تون زده
البته از نظر من
پول ، کم و بیش همه جا پیدا میشه. برای من چیز هایی دغدغه اس که در ایران وارونه است!

بعد یه نکته دیگه هم هست که
آقا ، کشور داریم تا کشور ، قاره داریم تا قاره.
طرف رفته قاره امریکا ، منتها مکزیک !
یا یکی دیگه رفته خارج ، منتها گرجستان ، ترکیه .
یا طرف رفته نپال !

خب خیلی فرقه بین کشورا و فرهنگ و اقتصاد و...

سارا222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
55
عزیزان مسایلی که من ذکر کردم سعی کردم جامع و خلاصه و مفید باشند.شما حتما باید با خود این مسایل را با خود حل کنید.متاسفانه خیلی از ما عادت داریم اول در معرض مشکل قرار بگیریم و بعد فکری برایش بکنیم اما این مساله ای نیست که شوخی بردار باشه.شما حتی با دانستن زبان,تخصص کاری,شخصیت تکامل یافته,داشتن سرمایه کافی,مطمین بودن به شریک زندگی و ... باز هم با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.

xtra20

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
وای چقد خارج بده. خوب شد گفتی سارا جان وگرنه این همه زحمت می کشیدم می رفتم معتاد می شدم. من که منصرف شدم. همینجا به قول شما پادشاهی می کنم .🤪

سارا222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
55
متاسفانه دیده شد برخی دوستان سو برداشت کردند.وقتی به حداقل پختگی رسیدید میتوانید انوقت روی آن فکر کنید.بسیاری از افراد با حرف مردم راهی ان طرف شدند و پس رفت کردند. با تفکر ساده و با امید و توکل خدا نمیتوان اقدام به این بزرگی را استارت زد و خیلی کم دیدیم انسانهایی هوشمندانه برنامه ریزی کردند و شاهد پیشرفت آنها بودیم.

xtra20

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
این بخش از حرف شما رو منصفانه قبول دارم که بدون آمادگی و خصوصا عدم آشنایی به زبان کشور مقصد مهاجرت یه جور خودزنی حساب میشه بله خیلی ها هستن بدون هدف بدون دلیل بدون زبان بدون هیج تخصصی راهی میشن اونا رو میشه نصیحت کرد. ولی توجه کنید که نمی شه برای همه یک نسخه پیچید، شاید یه نفر به این نتیجه برسه که هر جا باشه بهتر از اون جاییه که هست و حتی بین مرگ و زندگی انتخاب کنه اون موقع دیگه اصلا این حرف ها مفهومی نداره.

و البته کسی که با حرف مردم راهی بشه با حرف مردم هم هزار تا بلا سرش میاد. با این حال من جای شما بودم استانبول رو خارج حساب نمی کردم جایی که حتی کارت خون ایرانی کار می کنه نمی تونی بگی غربت نمی تونی بگی تجربه غربت ... بله تجربه زندگی توی یک کشور دیگه اس، کار پیداکردن و زندگی دائم برای مهاجر چالش حساب میشه ولی تو بدترین شرایط دو ساعت تا تهران پروازه، ضمن اینکه خودت مهاجری نمی تونی نصیحت کنی، امیدوارم ناراحت نشی ولی من همیشه میگم آدم سیگاری نمی تونه به بچش بگه سیگار بده اصلا حق نداره این حرف رو بزنه.

سارا222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
55
این بخش از حرف شما رو منصفانه قبول دارم که بدون آمادگی و خصوصا عدم آشنایی به زبان کشور مقصد مهاجرت یه جور خودزنی حساب میشه بله خیلی ها هستن بدون هدف بدون دلیل بدون زبان بدون هیج تخصصی راهی میشن اونا رو میشه نصیحت کرد. ولی توجه کنید که نمی شه برای همه یک نسخه پیچید، شاید یه نفر به این نتیجه برسه که هر جا باشه بهتر از اون جاییه که هست و حتی بین مرگ و زندگی انتخاب کنه اون موقع دیگه اصلا این حرف ها مفهومی نداره.

و البته کسی که با حرف مردم راهی بشه با حرف مردم هم هزار تا بلا سرش میاد. با این حال من جای شما بودم استانبول رو خارج حساب نمی کردم جایی که حتی کارت خون ایرانی کار می کنه نمی تونی بگی غربت نمی تونی بگی تجربه غربت ... بله تجربه زندگی توی یک کشور دیگه اس، کار پیداکردن و زندگی دائم برای مهاجر چالش حساب میشه ولی تو بدترین شرایط دو ساعت تا تهران پروازه، ضمن اینکه خودت مهاجری نمی تونی نصیحت کنی، امیدوارم ناراحت نشی ولی من همیشه میگم آدم سیگاری نمی تونه به بچش بگه سیگار بده اصلا حق نداره این حرف رو بزنه.

ممنون از اینکه نظرتان را گفتید و استفاده کردیم.دقت داشته باشید مهاجرت از هر نظر نگاه کنید مهاجرت است.اگر بصورت جامع به این موضوع نگاه کنیم بسیار پیجیده است.بله در این مورد هر کسی مختار است و مساله ای که وجود دارد این است گاهی ما اوضاع فعلی را افتضاح میدانیم اما در شرایط سخت تر میبینیم بله بالاتر از سیاهی هم رنگی وجود دارد و کاش قدر فرصت های قبل را میدانستیم و خود را میسنجیدیم ایا من واقعا مرد این مسولیت بزرگ مهاجرت بودم یا نه.باز هم تکرار میکنم و معتقدم کسی که نتوانست در کشور خود قدمی بر پیشرفت بردارد(با وجود تورم و گرانی و ...) در کشور غیر کشور مادری خود نیز نمیتواند.پایدار باشید

eh.zamani

Registered User
لایک‌ها
93
سلام
شرمنده یک سوال مبتدیانه می پرسم
یک معلم ابتدایی آیا امکان مهاجرت داره؟
چه شرایطی باید داشته باشه؟

سارا222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
55
بله برای شما هم ممکن است چرا که نه.شرایطتون رو به وکیلتون توضیح بدید

tazone

Registered User
لایک‌ها
365
سلام لازمه که یسری توضیحات رو بدم و بهترین توصیه ای که میشه برای مهاجرت کرد.پست کامل و جامعی ندیدم برای همچین چیزی.
نکته اول هدف گذاری هست.چی میخواید از مهاجرت؟ اگر صرفا هدفتون فراره و سرمایه 50 میلیارد تومنی (نقد) ندارید مهاجرت راحتی رو تجربه نمیکنید.
اگر کسی اینجا موفق نیست احتمال موفقیتش اونجا کم تره.
اگر اونجا آشنا ندارید رنج بیشتری رو بجون میخرید (یک نفر و یک خانواده آشنا کافی نیست چون احتمال بهم خوردن رابطه زیاده )
بدون تخصص مهاجرت کنید کلاتون پس معرکست مگر اینکه اون 50 میلیارد تومن رو داشته باشید.(تخصص یعنی یچیز درست حسابی نه اینکه وردپرس بلد باشی یا بلد باشی با دریل سوراخ بزنی)تخصص های خوب اینان در رشته های مختلف
پزشک متخصص و به خصوص کسی که علم پزشکی رو ارتقا بده
برنامه نویس سینیور و سابقه دار
مهندسی مکانیک (داشتن اختراع و ساخت چیز های کاربردی سابقه داشته باشی ((((((نو آوری)))))
شیمی دان کاشف (کسی که علم شیمی رو ارتقا میده ) اینارو فقط کسایی که توی این رشته هستن میفهمن
فیزیک دان کاشف (کسی که علم فیزیک رو ارتقا میده) اینارو فقط کسایی که توی این رشته هستن میفهمن
مهندسی مواد
مهندس الکترونیک
.......
روی پناهندگی فکر نکنید مگر اینکه وقت و عمر و غرورتون براتون ارزش نداشته باشه.
بلد بودن انگلیسی که جزو واجباته
اگر آدم های مطمینی رو پیدا کنید و باهاشون مهاجرت کنید بنفعتونه و تیمی باهم اونجا کار کنید ولی بازم تخصص و سرمایه لازمه.(پیدا کردن همراه نیاز به تجربه و قوه عقلیه بسیار زیادی داره و شیشه خورده اخلاقی هم نباید نه خودتون داشته باشید نه همراهانتون /نمونش : معرفت گیر منفعت /دروغ گو/آدم فروش/خبرچین/بد قول/دو قطبی/نمکدون شکن.....
موثر ترین چیز توی مهاجرت مهارت هاتونه :خوب صحبت کردن/مهربون بودن/احترام گذاشتن/حامی بودن/ داشتن هوش بالا و مهارت های پایه

سارا222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
55
ممنون از تازوان عزیز.بله همینطوره اینها بخش کوچکی از مهارتهایی ست که اشاره کردیدو لازمه ورود به کشور دیگر هست.در این راه مسایل پیش پا افتاده میتواند تبدیل به مشکلات بزرگ در کشور جدید بشود در صورتیکه همان مشکل در کشور خودمان به راحتی قابل حل بود.پس هم مهارت اخلاقی و هم شغلی به اندازه هم مهمند

tazone

Registered User
لایک‌ها
365
ممنون از تازوان عزیز.بله همینطوره اینها بخش کوچکی از مهارتهایی ست که اشاره کردیدو لازمه ورود به کشور دیگر هست.در این راه مسایل پیش پا افتاده میتواند تبدیل به مشکلات بزرگ در کشور جدید بشود در صورتیکه همان مشکل در کشور خودمان به راحتی قابل حل بود.پس هم مهارت اخلاقی و هم شغلی به اندازه هم مهمند
واقعیتش اینه که بر خلاف چیزی که مردم فکر میکنن موقعی که مهاجرت میکنی یجورایی داری عقب گرد میکنی.همه ی ما داخل ایران خیابون و کوچه و پاساژ و محل خرید و فروش چیزای مختلف و طرز رفتار و فرهنگ بقیه رو میشناسیم و کلی دوست داریم که مدت زمان زیادیه که میشناسیم شون و خانواده و پدر و مادری داریم که پشتمونه ولی اونجا دیگه ازین خبرا نیست. به خصوص اگر وضعیت مالی خوبی نداشته باشی و هیچ تخصص و پشتوانه ای در کوچیک ترین مشکلی توی محل کار اتفاق بیفته حتی اگرم تقصیری نداشته باشی قطعا هم وطن خودشون رو به یک کارگر ساده نمیفروشن.پس یا باید تخصص داشته باشی یا پول زیادی تا کارگر نشی.دقیقا وضعیتی که یه کارگر افغانی اینجا داره رو اونجا پیدا میکنی.
من خودم دوستانی داشتم سرمایه بردن کانادا و باهم رستوران زدن (کبابی)الانم خیلی کارشون گرفته ولی دقت کنید با سرمایه رفتن .
بدون تخصص و مهارت و سرمایه رفتن قطعا نتیجه ای جز کارگری و خفت نداره.ما توی ایرانم ورشکستم بشیم و فقیرم باشیم و بیکار بازم خونه پدر و مادر هستش.ولی اونجا ازین خبرا نیست اگر بدون پشتوانه باشی.
پس عزیزان روی هوا پا نشید برید مهاجرت کنید به خصوص من شنیدم یسریا میان میگن آره اونجا نمیخواد کار کنی حقوق بیکاری میدن یا بیا اینجا من خودم ساپورتت میکنم و ازین چیزا.عزیزان کسی دنبال نون خور اضافه نمیگرده چه شخصش چه کشورش.من خودم دیدم کسایی که بدون سرمایه و تخصص رفتن درخواست پناهندگی دادن یا دیپورت شدن یا الان کارگرن و دارن ظرف میشورن و تی میکشن ....
معروف ترین شخصی که همه میشناسید شاهین .... که خودش گفته توی آلمان توی مک دونالد ازش بیگاری میکشیدن نسبت به حقوقی که میدادن(کارکردن اونجا رو با برده بودن یکی میدونسته).(سال های اولی که رفته بوده توی مک دونالد کار میکرده یمدت و میاد بیرون
البته قطعا شما نمیتونید با حاشیه سازی معروف بشید و ازین کار درآمد کسب کنید پس همون کارگر میمونید)

Last edited:

سارا222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
55
با حرفاتون موافقم.بهتره در جامعه خود بهترین باشیم.چیزهایی مثل خانواده که الان هستند و شاید برای بعضی ها زیاد مهم نباشد.اما وقتی رفتید همان پدر مادر که ازشان راضی نبودید برایتان باارزش ترینه جهان میشود.این حرف را مادرم گفت که پزشک امریکایی زار زار سر مزار گریه میکرد مرد 60 سالی داشت مادرم پرسید چه شده گفت کاش برمیگشتم الان پدر مادر ندارم.کسی نمیتواند احساس واقعی اش را ان چیزی که هست بیان کند چون قابل توصیف نیست و چون شما در ان موقعیت نیستید هم نمیتوانید حتی 20 درصد ان را درک کنید.بله ان زرق و برقی که شما میبینید حقیقی نیست.مگر کسی هست که بخواهد بدبختی و بی چارگی اش را به شما نشان دهد(منظورم 100 درصد مهاجران نیست) او با کلی ذوق و هزینه به انجا رفته هیچ وقت بعد بد را به شما نشان نمیدهد.بله هر کسی در کشور خود ابادانی کند بهتر است(هر طور که برداشت میکنید من از روی صفای دل و با تمام وجود این نوشته ها را منتشر میکنم اگر حداقل یکنفر درست تر به این مهم نگاه کرد کافی است و من نزد خدایم سر بلند)

Adsenseir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
دوستان عزیز من یک زن هستم که تمام این مواردی که در بالا گفتم رو با تمام وجود حس کردم.هیچ وقت سعی نکردم با سیاست راهنمایی دروغ بکسی بدم.اگر زبان بلد نیستید اگر نمیتوانید از خانواده دست بکشید اگر با تنهایی نمیتوانید سر کنید فقط به یکی از این مسایل فکر کنید نه شما نمیتوانید چون در این شرایط نبودید.فقط شنیدید.الان بخود میگید هر طور شده از ایران برم اما این پایان ماجرا نیست.دوباره بر میگردیدو یا روی برگشتن ندارید خیلی ها دست به کارهایی میزنند که از آنها بعید بوده.خیلی ها معتاد شدند هرزه شدند.و همان ها در عکس و فیلم و در گفته هایشان خود رو عالی بشما نشان میدهند.شما میگید این چه بهشتی هست در آن زندگی میکنه.نه اینکه مهاجرت بد و زشت هست تا وقتی از لحاظ فکری و کاری خود ساخته نشدید راهی نشید.حداقل کاری اینه یکبار توریستی چند ماهی در کشور مورد نظرتون ساکن بشید.
موافقم. طرف ممکنه حتی به شهر دیگه در داخل کشور مهاجرت کنه اما فضاش رو نتونه تحمل کنه و پشیمون بشه
اینجا بحث مهاجرت به خارج از کشور هست که رفتن و برگشتنش به سادگی و راحتی نیست. ضمن اینکه مردم آن کشور هر چقدرم خوب و مهربان باشند شما رو خارجی میدونند و به چشم دیگه ای می بینند. همونطور که ما خارجیها رو در ایران جور دیگر میبینیم.. حداقل چند وقت در اونجا بمونید که اگر دیدید نمیتونید یا پشیمون شدید ضرر نکنیدشکست نخورید

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
واقعیتش اینه که بر خلاف چیزی که مردم فکر میکنن موقعی که مهاجرت میکنی یجورایی داری عقب گرد میکنی.همه ی ما داخل ایران خیابون و کوچه و پاساژ و محل خرید و فروش چیزای مختلف و طرز رفتار و فرهنگ بقیه رو میشناسیم و کلی دوست داریم که مدت زمان زیادیه که میشناسیم شون و خانواده و پدر و مادری داریم که پشتمونه ولی اونجا دیگه ازین خبرا نیست. به خصوص اگر وضعیت مالی خوبی نداشته باشی و هیچ تخصص و پشتوانه ای در کوچیک ترین مشکلی توی محل کار اتفاق بیفته حتی اگرم تقصیری نداشته باشی قطعا هم وطن خودشون رو به یک کارگر ساده نمیفروشن.پس یا باید تخصص داشته باشی یا پول زیادی تا کارگر نشی.دقیقا وضعیتی که یه کارگر افغانی اینجا داره رو اونجا پیدا میکنی.
من خودم دوستانی داشتم سرمایه بردن کانادا و باهم رستوران زدن (کبابی)الانم خیلی کارشون گرفته ولی دقت کنید با سرمایه رفتن .
بدون تخصص و مهارت و سرمایه رفتن قطعا نتیجه ای جز کارگری و خفت نداره.ما توی ایرانم ورشکستم بشیم و فقیرم باشیم و بیکار بازم خونه پدر و مادر هستش.ولی اونجا ازین خبرا نیست اگر بدون پشتوانه باشی.
پس عزیزان روی هوا پا نشید برید مهاجرت کنید به خصوص من شنیدم یسریا میان میگن آره اونجا نمیخواد کار کنی حقوق بیکاری میدن یا بیا اینجا من خودم ساپورتت میکنم و ازین چیزا.عزیزان کسی دنبال نون خور اضافه نمیگرده چه شخصش چه کشورش.من خودم دیدم کسایی که بدون سرمایه و تخصص رفتن درخواست پناهندگی دادن یا دیپورت شدن یا الان کارگرن و دارن ظرف میشورن و تی میکشن ....
معروف ترین شخصی که همه میشناسید شاهین .... که خودش گفته توی آلمان توی مک دونالد ازش بیگاری میکشیدن نسبت به حقوقی که میدادن(کارکردن اونجا رو با برده بودن یکی میدونسته).(سال های اولی که رفته بوده توی مک دونالد کار میکرده یمدت و میاد بیرون
البته قطعا شما نمیتونید با حاشیه سازی معروف بشید و ازین کار درآمد کسب کنید پس همون کارگر میمونید)
یارو چرت گفته
از مکدونالد اینم گفته شیفت اخر شب چقدر غذا بهش میدن بیاره؟ یا با همون‌پول حقوقش چقدررر بیشتر از ایران میتونه چیزی بخره؟
ایشون مثکه یادش رفته تو ایران به عنوان ی متخصص هم بیگاری مبکشن ازت چ برسه‌کارگری
بعد انتظار داشته بره کشور خارجی کارگری کنه بردگی هم نباشه؟

سارا222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
55
یارو چرت گفته
از مکدونالد اینم گفته شیفت اخر شب چقدر غذا بهش میدن بیاره؟ یا با همون‌پول حقوقش چقدررر بیشتر از ایران میتونه چیزی بخره؟
ایشون مثکه یادش رفته تو ایران به عنوان ی متخصص هم بیگاری مبکشن ازت چ برسه‌کارگری
بعد انتظار داشته بره کشور خارجی کارگری کنه بردگی هم نباشه؟
دوستان عزیز این نوع طرز فکر و زاویه را ببینید که با تعبیر کار زیاد بعنوان بیگاری و از طرف دیگر پذیرش ستم ارگان یا افراد دیگر بر خود نگاه میکند.این روحیه مناسب مهاجرت نیست.اگر عاشق حرفه خود حتی شغل شریف جمع اوری زباله باشید از کار فرار نمیکنید و فهالیت روزانه را طوری پیش میبرید که اطرافیان از دیدن کار و انرژی مثبتتان لذت ببرند بجای طرز فکرهای منفی که روز بروز در حال پیشرفت و رواج هستند.خبر خوب اینکه در هرسنی برای اینکه زاویه دید را تعییر دهیم زمان هست.حال این موضوهات چه ارتباطی به مهاجرت داشت جواب این است که هر وقت توانستیم مغزمان را در جهت سلامت پیش ببریم ان وقت میتوانیم جنبه های دیگر پیشرفت خود را استارت بزنیم

Last edited:

alireza386444

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
منکه اصلا دلم نمیاد از کشورم خارج بشم. وابستگی خانواده و دوستان و فعالیت های مورد علاقه ای که اینجا انجام میدم نمیزاره به مهاجرت فکر کنم

سارا222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
55
بنظرم برنده شدن با لاتاری هم خیلی جالبه

بالا