برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای مهاجرت و اقامت

eh.zamani

Registered User
لایک‌ها
93
من و همسرم هر دو معلم هستیم
من لیسانس آموزش ابتدایی و همسرم لیسانس شیمی
امکان مهاجرت در چه شرایطی هست؟
می دونم مدارکمون خیلی کارآمد نیست
فقط خواستم بدونم
ممنون

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
من و همسرم هر دو معلم هستیم
من لیسانس آموزش ابتدایی و همسرم لیسانس شیمی
امکان مهاجرت در چه شرایطی هست؟
می دونم مدارکمون خیلی کارآمد نیست
فقط خواستم بدونم
ممنون
قدم اول مدرک زبان هست.
اگه این مورد هم خودتون و هم همسر شما داره میتونید به ادامه کار فکر کنید.
با مدرک هردو میشه کار پیدا کرد ولی پیش فرض مدرک زبان هست.

eh.zamani

Registered User
لایک‌ها
93
قدم اول مدرک زبان هست.
اگه این مورد هم خودتون و هم همسر شما داره میتونید به ادامه کار فکر کنید.
با مدرک هردو میشه کار پیدا کرد ولی پیش فرض مدرک زبان هست.
ویرایش:بیشتر صفحات تاپیک رو مطالعه کردم
به جوابم رسیدم.همینجا می مونم و پراکسی های مختلف رو امتحان می کنم😔:D

Last edited:

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
ویرایش:بیشتر صفحات تاپیک رو مطالعه کردم
به جوابم رسیدم.همینجا می مونم و پراکسی های مختلف رو امتحان می کنم😔:D
شاید برای بقیه هم سوال باشه
برای سرمایه گذاری 5
برای تحصیل و کار 7

پ.ن:عمر پراکسی گذار هم یه روز تموم میشه!

mehran_mo

Registered User
لایک‌ها
146
دوستانی که به مهاجرت فکر می کنن، بغیر از توانایی مالی و بقیه مسایل، باید مساله زبان را بسیار مهم و حیاتی در نظر بگیرن. صرف نمره آوردن در آیلتس شاید امتیاز کافی را براتون بیاره، اما مساله اینه که بعد از مهاجرت در صورتیکه سطح زبانتون در حد معمول باشه، صرفا میتونید همون کارهای روزمره خودتون را راه بندازین و خیلی معمولی همه چیز را پیش ببرین. چون بعد از مهاجرت مساله کانکشن پیدا کردن و ارتباط برقرار کردن با افراد سطح بالای جامعه مطرحه که این مستلزم مسلط بودن به زبان هست. چنانچه این مساله را توی ذهنتون کنرنگ باشه، بعد از مهاجرت راه بجای خاصی نخواهید برد و توی کشور محل اقامت میتونید یه زندگی معمولی سطح پایین یا متوسط برایذخودتون فراهم کنید.
در صورتیکه افکار بلند دارید و برای موفقیت و استفاده از موقعیت های بهتر مهاجرت می کنید، زبان جز مسایل بسیار حیاتی هست. در غیر اینصورت موقعیت ویژه خاصی نصیبتون نمیشه و یا اگر هم بشه بخاطر ادبیات ضعیفی که توی صحبت کردنتون در اون زبان خارجی دارین کسی جدی نمیگیرتتون و بهتون بها نمیده.
چون مورد خیلی مهم بود و این تاپیک هم مرتبط با موضوع مهاجرت و اقامت بود، خواستم تجربه ۱۰ ساله خودم را در اختیارتون قرار بدم تا از اول کار دید واقع بینانه داشته باشین.
امیدوارم همه به آرزوهاتون برسین و از زندگیتون هر جایی که هستین لذت ببرین.

jetpack

Registered User
لایک‌ها
340
دوستانی که به مهاجرت فکر می کنن، بغیر از توانایی مالی و بقیه مسایل، باید مساله زبان را بسیار مهم و حیاتی در نظر بگیرن. صرف نمره آوردن در آیلتس شاید امتیاز کافی را براتون بیاره، اما مساله اینه که بعد از مهاجرت در صورتیکه سطح زبانتون در حد معمول باشه، صرفا میتونید همون کارهای روزمره خودتون را راه بندازین و خیلی معمولی همه چیز را پیش ببرین. چون بعد از مهاجرت مساله کانکشن پیدا کردن و ارتباط برقرار کردن با افراد سطح بالای جامعه مطرحه که این مستلزم مسلط بودن به زبان هست. چنانچه این مساله را توی ذهنتون کنرنگ باشه، بعد از مهاجرت راه بجای خاصی نخواهید برد و توی کشور محل اقامت میتونید یه زندگی معمولی سطح پایین یا متوسط برایذخودتون فراهم کنید.
در صورتیکه افکار بلند دارید و برای موفقیت و استفاده از موقعیت های بهتر مهاجرت می کنید، زبان جز مسایل بسیار حیاتی هست. در غیر اینصورت موقعیت ویژه خاصی نصیبتون نمیشه و یا اگر هم بشه بخاطر ادبیات ضعیفی که توی صحبت کردنتون در اون زبان خارجی دارین کسی جدی نمیگیرتتون و بهتون بها نمیده.
چون مورد خیلی مهم بود و این تاپیک هم مرتبط با موضوع مهاجرت و اقامت بود، خواستم تجربه ۱۰ ساله خودم را در اختیارتون قرار بدم تا از اول کار دید واقع بینانه داشته باشین.
برای تسلط بالا در این سطحی که میگید چه روش یادگیری به نظر شما از همه بهتره؟

mehran_mo

Registered User
لایک‌ها
146
همه روش های یادگیری زبان برای یاد گرفتن استراکچر یا همون ساختار زبان هست که هر کسی به یه روشی یاد میگیره و نمیشه یه روش خاص را برای همه تجویز کرد. چیزی که توی ذهن من هست اینه که بعد از مهاجرت حداقل سه سال تا چهار سال آدم به خودش پنالتی میزنه تا بفهمه چکار کنه و این مساله کاملا جدا از تفاوت در فرهنگ ها و… هست و اون یه مساله جداگونه هست. شاید خیلی ها مهاجرت کنن و این مساله تفاوت فرهنگ نه تنها براشون مهم و سخت نیست، بلکه خیلی جالب هم هست و کلا احساس می کنن اصلا همیشه دلشون میخواسته همینطوری باشن. پس مساله فرهنگ فقط شامل یه عده میشه و نه همه. اما مساله زبان شامل همه میشه.
قسمت ناخوشایند این موضوع هم اینجاست که تا تو محیط زندگی نکنی اونطوری که باید طرز درست صحبت کردن به زبان اون کشور را یاد نمیگیری. مساله بعدی دایره دوستانی هستند که اونجا باهاشون در ارتباطی چون هم تو ادبیاتت هم شخصیتت تاثیر میزاره. مساله بعدی هم بر میگرده به دل و جرات و روحیه خود شخص که بعد از ورود به جامعه جدید چه راهی را در پیش بگیره.
پشت سر گذاشتن آدم های قبلی در زندگی و ورود به دایره های با کیفیت بالاتر از ملزمات هست که خوب شاید برای خیلی ها کار سختی باشه و از دسته افرادی باشن که به دوستی ها وابستگی پیدا می کنن.

بهترین روش اینه که شخص تا قبل از مهاجرت استراکچر زبان خودش را به هر روشی که احساس می کنه بهتر یاد میگیره کامل کنه و بعد از مهاجرت شروع کنه به فرم و شکل دادنش. منظورم پیچیده صحبت کردن و یا کتابی صحبت کردن و استفاده از کلمات خاص نیست، منظورم استفاده از کلمات، گرامر و جملات در جای مناسب هست.
حالا هر کس این سطح را با یه روشی بهش دست پیدا میکنه، ولی قطعا این روش صبح تا شب تو آموزشگاه زبان نشستن و معلم خصوصی گرفتن نیست. الان بالای ۶۰ درصد افراد جامعه از سن کم اموزشگاه زبان میرن و زبان میخونن، اما همچنان وقتی وارد بازار کار حرفه ای در ایران میشین، کمبود نیروی مسلط به زبان شدیدا احساس میشه و همه کارفرماها باهاش مواجه هستند.

پس روش یادگیری خودتون را پیدا کنین و طبق اون عمل کنین.

jetpack

Registered User
لایک‌ها
340
همه روش های یادگیری زبان برای یاد گرفتن استراکچر یا همون ساختار زبان هست که هر کسی به یه روشی یاد میگیره و نمیشه یه روش خاص را برای همه تجویز کرد. چیزی که توی ذهن من هست اینه که بعد از مهاجرت حداقل سه سال تا چهار سال آدم به خودش پنالتی میزنه تا بفهمه چکار کنه و این مساله کاملا جدا از تفاوت در فرهنگ ها و… هست و اون یه مساله جداگونه هست. شاید خیلی ها مهاجرت کنن و این مساله تفاوت فرهنگ نه تنها براشون مهم و سخت نیست، بلکه خیلی جالب هم هست و کلا احساس می کنن اصلا همیشه دلشون میخواسته همینطوری باشن. پس مساله فرهنگ فقط شامل یه عده میشه و نه همه. اما مساله زبان شامل همه میشه.
قسمت ناخوشایند این موضوع هم اینجاست که تا تو محیط زندگی نکنی اونطوری که باید طرز درست صحبت کردن به زبان اون کشور را یاد نمیگیری. مساله بعدی دایره دوستانی هستند که اونجا باهاشون در ارتباطی چون هم تو ادبیاتت هم شخصیتت تاثیر میزاره. مساله بعدی هم بر میگرده به دل و جرات و روحیه خود شخص که بعد از ورود به جامعه جدید چه راهی را در پیش بگیره.
پشت سر گذاشتن آدم های قبلی در زندگی و ورود به دایره های با کیفیت بالاتر از ملزمات هست که خوب شاید برای خیلی ها کار سختی باشه و از دسته افرادی باشن که به دوستی ها وابستگی پیدا می کنن.

بهترین روش اینه که شخص تا قبل از مهاجرت استراکچر زبان خودش را به هر روشی که احساس می کنه بهتر یاد میگیره کامل کنه و بعد از مهاجرت شروع کنه به فرم و شکل دادنش. منظورم پیچیده صحبت کردن و یا کتابی صحبت کردن و استفاده از کلمات خاص نیست، منظورم استفاده از کلمات، گرامر و جملات در جای مناسب هست.
حالا هر کس این سطح را با یه روشی بهش دست پیدا میکنه، ولی قطعا این روش صبح تا شب تو آموزشگاه زبان نشستن و معلم خصوصی گرفتن نیست. الان بالای ۶۰ درصد افراد جامعه از سن کم اموزشگاه زبان میرن و زبان میخونن، اما همچنان وقتی وارد بازار کار حرفه ای در ایران میشین، کمبود نیروی مسلط به زبان شدیدا احساس میشه و همه کارفرماها باهاش مواجه هستند.

پس روش یادگیری خودتون را پیدا کنین و طبق اون عمل کنین.
لطف میکنید در مورد روشی که استراکچر زبان خودتون رو یاد گرفتید بیشتر توضیح بدید؟ منظور به چه روشی تونستید از جملات درست در جای درست استفاده کنید؟ طوری که خودتون هم کیف کنید.

mehran_mo

Registered User
لایک‌ها
146
زبان یاد گرفتن یه پروسه زمانبره. ما وقتی بدنیا میایم هیچ زبانی برای صحبت کردن بلد نیستیم و بعد آروم آروم شروع می کنیم مقداری را در محیط خانواده، زبان محاوره را در جامعه و جمع دوستان، اصول زبان را در مدرسه یاد بگیریم. موقعی به خودمون میایم و احساس می کنیم میتونیم مثل یه انسان بالغ صحبت کنیم که دیگه حداقل ۱۲ تا ۱۳ سالمون شده.
حالا یادگیری یه زبان خارجی هم به همین صورته. پس تمام مواردی که شامل معرفی روش های یادگیری زبان در یک هفته، یکماه، در خواب و… میشه را فراموش کنین. منبعتون هم نمیتونه فقط یک منبع واحد باشه. مثلا دیدم خیلی ها قبل از آیلتس دادن و یا کلا برای تقویت زبان گیر میدن به سریال هایی مثل فرندز و شدیدا هم از موضعشون دفاع می کنن که بهترین روش یادگیری زبانه و معجزه میکنه و این حرف ها. قطعا دیدن فیلم و سریال در ژانرها و سطوح ادبیاتی مختلف کمک کننده هست ولی نمیتونه بعنوان یه منبع واحد در نظر گرفته بشه.
پس اول همه باید برای یادگیری زبان به خودتون زمان بدین و با خودتون مهربون باشین و توقع یادگیری در کوتاه مدت و یا با روش های معجزه گر را فراموش کنین.
در جوابتون میتونم بگم به تر کیبی از همه روش ها:
کتاب، فیلم پ سریال، فعالیت در فروم های انگلیسی زبان، ترجمه فارسی به انگلیسی (حتی بدون هدف و درآمد، ولی نه ترجمه رایگان برای بقیه بلکه برای استفاده خودتون)، ترجمه انگلیسی به فارسی، آموزشگاه زبان، صحبت کردن یا چت کردن با افراد خارجی زبان و…
روش ها خیلی زیاده و مهم اینه که شما از کدومشون بیشترین استفاده را میبرین.
زبان یادگرفتم به اصطلاح painful هه. چون زمان و انرژی زیادی میبره. مثل بقیه چیزها. مثلا پزشک شدن و بعد متخصص و جراح شدن هم همینطور، چون زمان و انرژی زیادی میبره. بالای ۷ سال تلاش میخواد. بقیه رشته ها هم همینطور، تا بخواین داخلش متخصص بشین سال ها زمان و انرژی میبره.
پس با خودتون مهربون باشین. :)

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
دوستان خرید ملک و منزل در یونان یا پرتقال رو پیشنهاد می کنید که بشه باهاش اقامت گلدن گرفت ؟ می شه بگین چه مشکلاتی داره این نوع اقامت ؟ یکی از دوستانم می خواد هر چه دار و ندار خودش و والدینش دارن بفروشه و از طریق خرید ملک در یونان یا پرتقال اقامت گلدن بگیره بعد اون ملک رو اجاره بده و در ایران خونه اجاره و زندگی کنه
به نظرتون این نوع اقامت مشکلی داره؟ مورد خاصی هست که بتونید بگید در نظر بگیره؟ مثلا ارزش مالی داره این کار یا نه؟ یا مثلا راه بهتری وجود داشته باشه و ...
ممنون

saft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
کلا اروپا وضعش و دورنماش به لحاظ اقتصادی خوب نیست یونان وپرتقال ازکشورهای ضعیف اروپا هستن البته پرتقال وضعش تا حدی بهتره ایده دوست شما بنظر منطق اقتصادی نداره و ریسکش هم بالاست قیمت ملک و املاک هم در کل دنیا با توجه به اقتصاد جهانی مستعد سقوط هست

سارا222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
55
ممنون از توضیخاتتون
این موردی که دوست عزیزمون عرض کردند(بحث زبان)یک مورد از هزاران موردیه که باید روش زوم بشه.برای مهاجرت باید از خودم بپرسم تا چه حد در زبان مسلطم؟تا چه حد خودساخته ام؟آیا تحمل شنیدن ده ها بی توجهی از اطرافیانم را دارم؟(مخصوصا کسانی که در شهرشان دارای مقام و شان بودند).تحمل تنهایی را دارم(افراد زیادی بودند از لحاظ شخصیتی وابستگی درشان دیده نمیشداما آنجا که سر عمل بود کم آوردند).افراد زیادی دیدم خودشان نمیدانند چرا میخواهند مهاجرت کنند و جوابشان این است اینجا جای ماندن نیست همه دارن میرن و حرفهای امثال این.دوستان این مساله شوخی بردار نیست هر چقدر مسایل دیگر سر سری گرفته شد اینجا شوخی بردار نیست.جامعه کنونی چه ایران و چه عیر ایران مثل سابق نیست راحت رفت پناهندگی گرفت کار کرد.چه کسی فکر میکرد کرونایی بیاید و حتی در خود آلمان زندگی کردن سخت شود و فرد از شرمندگی نتواند خانواده خود را به آنجا دعوت کند.این شعار زندگی من در این سنم هست و بهش ایمان دارم در هر صنفی هستی بهترینه کشور خودت باش

بازم تاکید میکنم منظورم صرف نظر کردن از مهاجرت نیست فقط کاری انجام شود که از این جا رونده از اونجا ...

برقرار باشید

mehran_mo

Registered User
لایک‌ها
146
این حرف منم هست. خواستم بین حرفهام بگم، گفتم شاید یسری احساس کنن من میخوام مهاجرت کردن را یه عمل منفی و اشتباه نشون بدم و بخوان حمله کنن بهم و اصلا حوصله اینجور کامنت ها را نداشتم.
مهاجرت کردن خیلی خوبه، اما در صورتیکه با خودش شرایط بهتر بیاره.
میری کانادا، میبینی شخصی از سوئد مهاجرت کرده اومده کانادا. مساله اینه که تمام کسایی که کانادا هستند، آرزو داشتن برن سوئد، نتونستن بنا بر هر دلیل یا شرایطی، اومدن کانادا.
وقتی سوال میپرسی از شخص که چرا سوئد را ول کردی اومدی کانادا، میگه برای شخص من کانادا شرایط و فرصت های بهتر داشت.
مهاجرت با خودش پیشرفت میاره، بشرطی که موارد بالایی که سارا گفت نظر گرفته بشه.

امیدوارم هر کس مهاجرت کرد، شرایط بهتر براش فراهم بشه و زندگی ایدهآلی که توی ذهنش همیشه داشته را بدست بیاره.

نه ایران اونقدر جای بدیه که همش تو فکر مهاجرت باشیم، نه اونطرف اونقدر خوبه که برامون فرش قرمز پهن کرده باشن. نه ایران اونقدر خوبه که بخوایم تحت هر شرایطی ازش دل نکنیم و نه مهاجرت کردن اونقدر مشکل باشه که بخوایم ازش بترسیم.
هر کس بنابر بر شرایط خودش.

Eyou

Registered User
لایک‌ها
11
سلام وقت بخیر
دوستان عزیزم در خصوص مهاجرت به گرجستان لطفا من رو راهنمایی کنید
ممنونم

"Mohammad"

Registered User
لایک‌ها
116
من می خوام بدون چه مبلغی و چه شرایطی برای رفتن به امریکا باید داشته باشم .یکی از دوستان من که امریکایی گفته خونه کار و پول از من .سوالم اینه که چقدر این دوست من می تونه در موفقیت من به امریکا منو کمک کنه .یعنی چه کارهایی ازش ساختس تا من زودتر ویزا بگیرم؟ و دوم من مشکل سربازی ندارم چون فعلا دانشجو هستم می تونم با یک مرخصی تحصیلی برم ؟یا حتما باید معافی بگیرم؟
منم اصفهان هستم اگه دفتری جایی سراغ دارین که می تونه منو راهنمایی کنه لطفا بگین اصلا من باید کجا برم و چیکار کنم ؟ صفرم تو این ضمینه

///

سلام

خب تو این تاپیک میتونید هرگونه سوال , نظر و درخواست راهنمایی خودتون رو در مورد همه مسائل مهاجرت و اقامت بگید و با بقیه در میون بذارید
بهترین روش تحصیلی هست و الان میشه اقدام کرد.
فقط گرفتن وقت سفارت امریکا برای ویزای تحصیلی ممکنه سخت باشه. باید به خاطرش به یکی از کشورهای دیگه سفر کنید.
به نظرم حداقل ۲۰ هزار دلار باید داشته باشید برای این کار. حتی اگر یک نفر بهتون خونه بده اونجا.
مجموع هزینه دوره تحصیلی و گرفتن ویزا و ... و رفت و آمد و بلیط ها به این رقم میرسه.

saft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
گرجستان کشور آرام و زیباییه سطح فرهنگ و طرز برخورد مردمش هم خوبه اما ثبات اقتصادی چندانی نداره (البته نه درمقایسه با کشور ما) باید پرسید برای چه منظور میخواهید به انجا مهاجرت کنید؟ برای سرمایه گذاری یا دنبال این هستید که کار گیر بیارید احتمال دومی کم هست و معمولا کار مناسب به لحاظ درآمد گیر نمیاد و سطح عمومی درآمد هم کلا آنجا پایینه فقط در صورتی که در حرفه ای تجربه بالا داشته باشید و سرمایه بالا امکان موفقیت هست

Eyou

Registered User
لایک‌ها
11
گرجستان کشور آرام و زیباییه سطح فرهنگ و طرز برخورد مردمش هم خوبه اما ثبات اقتصادی چندانی نداره (البته نه درمقایسه با کشور ما) باید پرسید برای چه منظور میخواهید به انجا مهاجرت کنید؟ برای سرمایه گذاری یا دنبال این هستید که کار گیر بیارید احتمال دومی کم هست و معمولا کار مناسب به لحاظ درآمد گیر نمیاد و سطح عمومی درآمد هم کلا آنجا پایینه فقط در صورتی که در حرفه ای تجربه بالا داشته باشید و سرمایه بالا امکان موفقیت هست
پیشنهاد شما چیه ؟
اینطور که من پیگیر شدم و گفتن سطح درآمد بالاتر از هزینه های جاری هستش
تجربه حرفه‌ای دارم ولی سرمایه بالا ندارم

eh.zamani

Registered User
لایک‌ها
93
سلام
ببخشید یک سوال مبتدیانه دارم
خواهر من دو سه سال سئو و طراحی وب و زبان برنامه نویسی آندروید کار کرد.به زبان انگلیسی هم مسلط بود
با همسرش به کانادا مهاجرت کردند(البته برادر همسرش هم چند سالی کانادا بود)و دو ماه بعد از مهاجرت شغلی مرتبط با تخصص خودش پیدا کرده و درآمد خوبی هم داره
سوالم اینه یعنی شخصی که چیزی از کامپیوتر نمی دونست و با دو سه سال سعی و تلاش مستمر تونست تخصصی در این زمینه به دست بیاره به همین راحتی در کاناد صاحب شغل شد؟؟!!!خب اینطوری باشه که همه چند سالی در چنین زمینه هایی به سمت یادگیری میرن و بعدش میرن یک کشور خارجی و ...به همین راحتی!!!

بالا