برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای نصب Xp و پارتیشن بندی جدید برای لپ تاپی با ویندوز ویستا اوریجینال ( del

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
سلام به همه
من مدتی هست که dell xps 1210 گرفتم و روش ویستا اورجینال نصب هست :eek:
2 تا درایو هم داره که یکیش مربوطه به ریکاوری هست

میخوام نظر دوستان رو بدونم در مورد اینکه :

1- میخوام ویستا رو پاک کنم و روش یک ویندوز xp بریزم
نظرتون چیه ؟
2- آیا میتونم ویندوز Xp مخصوص همین لپ تاپ رو پیدا کنم و روش نصب کنم ؟ ( از زیگورات خریدم - ممکنه بهم بدن ؟ )
3- آیا بعد از نصب مشکل درایور و ... نخواهم داشت ؟ سی دی فعلی که درایور ها توش هست توی Xp جوابگو خواهد بود ؟
4- تکلیف این درایو بک آپ چی میشه ؟ میخوام ساختار پارتیشن بندیش رو هم عوض کنم و درایو های جدید اضافه کنم بهش ... تو این مدت با ویستا و فقط 1 درایو اصلا نتونسم درست باهاش کار کنم

منتظر نظر و راهنمایی دوستان هستم :rolleyes:

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
سلام
کسی نظری نداره ؟

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76
سلام به همه
من مدتی هست که dell xps 1210 گرفتم و روش ویستا اورجینال نصب هست :eek:
2 تا درایو هم داره که یکیش مربوطه به ریکاوری هست

میخوام نظر دوستان رو بدونم در مورد اینکه :

1- میخوام ویستا رو پاک کنم و روش یک ویندوز xp بریزم
نظرتون چیه ؟
2- آیا میتونم ویندوز Xp مخصوص همین لپ تاپ رو پیدا کنم و روش نصب کنم ؟ ( از زیگورات خریدم - ممکنه بهم بدن ؟ )
3- آیا بعد از نصب مشکل درایور و ... نخواهم داشت ؟ سی دی فعلی که درایور ها توش هست توی Xp جوابگو خواهد بود ؟
4- تکلیف این درایو بک آپ چی میشه ؟ میخوام ساختار پارتیشن بندیش رو هم عوض کنم و درایو های جدید اضافه کنم بهش ... تو این مدت با ویستا و فقط 1 درایو اصلا نتونسم درست باهاش کار کنم

منتظر نظر و راهنمایی دوستان هستم :rolleyes:

1. ویستا که بهتره !

2. منظورتون از "مخصوص" چیه ؟ همون ویندوز قانونی و اورجینال منظورتونه ؟ اگه آره که باید با فروشنده صحبت کنید که فکر کنم امکان نداشته باشه.

3. به هیچ وجه مشکلی نخواهید داشت.

4. از درایو ریکاوری بکاپ بگیرید و بعد از اون می تونید پارتیشن رو پاک کنید. (روش بکاپ گیری هم توی سایت ذکر شده)

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
سلام
یه سوال دیگه
این پارتیشن ریکاوری واقعی هست یا مجازی هست ؟
یعنی میتونم یه پارتیشن منیجر نصب کنم روی همین ویستا و درایو C رو چند تیکه کنم و این ریکاوری هم باقی بمونه ؟

TAEL

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
76
سلام
یه سوال دیگه
این پارتیشن ریکاوری واقعی هست یا مجازی هست ؟
یعنی میتونم یه پارتیشن منیجر نصب کنم روی همین ویستا و درایو C رو چند تیکه کنم و این ریکاوری هم باقی بمونه ؟

1. این پارتیشن واقعی هست و تقریبا 6 گیگابایت از کل هارد دیسک رو شامل میشه . (البته از این 6 گیگابایت ، حدودا 4 گیگابایت پر شده).

2. بله . میتونید درایو C رو به چند پارتیشن دیگه تقسیم کنید و پارتیشن ریکاوری همچنان پابرجا باشد.

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
ممنون از توضیحان
من بازم سوال دارم

1- تنظمیات اصلی مربوطه به پارتیشن ریکاوری کجا هست ؟یعنی کجای ویندوز تنظیم شده که از اون پارتیشن برای ریکاوری استفاده بشه ؟

2- با توجه به اینکه سی دی ویستا و درایور ها رو هم دارم اگه مشکلی پیش بیاد راحتتر نیست ویستا رو از اول نصب کنم ؟ یا پیشنهاد میکنید ریکاوری کنم ؟

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
سلام
من بالاخره تصمیم گرفتم و زدم ویندوز ویستا اوریجینال رو پاک کردم ( :D ) و به جاش ویندوز xp نصب کردم و الان خیلی راضی هستم :cool:
هم سرعت سیستم افزایش پیدا کرده و هم عمر باطری خیلی خیلی زیادتر شده
الان فقط مشکل پارتیشن بندی دارم :wacko:
کلا 2 تا پارتیش قابل مشاهده موجوده یکی درایو C هست که توش ویندوز نصب کردم و دیگری درایو ریکاوری ماله ویستا خدا بیامرزه !
اما ظاهرا درایو های مخفی دیگه ای هم وجود دارن مثلا یه درایو 94 مگابایتی هم وجود داره که نمیدونم توش چیه و فقط برنامه پارتیشن منیجر paragon اون رو نشون میده
یه پارتیشن دیگه ای هم هست که نمیدونم برای چیه !

کسی تجربه ای نداره ؟
میخوام درایو C رو به پارتیشن های دیگه ای تقسیم کنم چون فضای خیلی زیادی داره ( 140 گیگ )
درایو D هم فکر میکنم خاصیت ریکاوریش رو از دست داده باشه ... درسته ؟ ( کلا به ریکاوری و این حرفا احتیاجی ندارم )
درایو های مخفی رو چیکار کنم ؟ همونطوری باقی بمونن ؟
برنامه پارتیشن مجیک هم اصلا اجرا نشد یه ارور درباره درایو ها و .. داده فقط paragon اجرا میشه ...

یکی کمک کنه من گیچ شدم

sina1808

Registered User
لایک‌ها
7
سلام
این هم وضعیت هارد دیسک بنده
منتظر راهنمایی شما هستم ;)

فایل های ضمیمه

• myhard.JPG
    myhard.JPG
    120.5 KB · نمایش ها: 30

Lapbook

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
این هم وضعیت هارد دیسک بنده
منتظر راهنمایی شما هستم ;)
سلام دوست من
اين مشكل همه جايي است اگر قيد ويندوز ويستا را زدي مي توني پارتيشن مربو به مديا دايركتت را هم پاك كني چون تو xp نميتوني استفاده كني ولي پارتيشن 100 مگي براي dell utility است كه فكر كنم براي مديريت ريكاوري است به نظر من پاكش نكن چون ظرفيتي هم اشغال نكرده است
:specool:

بالا