برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی تحصیل در ترکیه

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
با سلام..من می خواستم واسه ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برم ترکیه...چند تا سوال داشتم کسی میدونه؟
1-مدرک دانشگاه آزاد مورد قبول هستش؟
2-هزینه هر ترم دانشگاه چنده؟
3-مدرک زبان می خواهد یا نه؟تافل..آیلتس یا ...
4
مدرکش تو ایران مورد قبول هست یا نه؟ممنون میشم کمک کنین:)

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
در مورد سه شنیدم که باید ترکی استانبولی بلد باشید که در تهران آموزشگاه هایی برای این زبان وجود دارند.

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
باید ترکی بدونی و توی کنکور کشور ترکیه شرکت کنید

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
باید ترکی بدونی و توی کنکور کشور ترکیه شرکت کنید
ترکی استانبولی فول بلدم..اما تا جایی که من میدونم..واسه تحصیل در دانشگاه تافل می خوان..یا 2ترم وقت میدن که تافل بدیم..

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
اگه ترکی استانبولی فول بلدی خیلی راحت می تونی اطلاعات مورد نیازت رو به دست بیاری:
1. مراجعه به سایت های دانشگاه های ترکیه
2. مراجعه به فروم های ترکیه ای (که تعدادشون کم هم نیستن)
3. چت با ترکیه ای ها (تو مسنجر یاهو)، چت که فقط برای عیاشی نیست!

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
اگه ترکی استانبولی فول بلدی خیلی راحت می تونی اطلاعات مورد نیازت رو به دست بیاری:
1. مراجعه به سایت های دانشگاه های ترکیه
2. مراجعه به فروم های ترکیه ای (که تعدادشون کم هم نیستن)
3. چت با ترکیه ای ها (تو مسنجر یاهو)، چت که فقط برای عیاشی نیست!
یه راه حل خوب پیدا کردم...شماهر تلفن رو از وبسایت ورداشتم فردا زنگ می زنم از دانشگاه می پرسم..تو سایتش که هیچی نبود..تافل هم شده واسه ما یه مصیبت به خدا... :(

milani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دانشگاههای ترکیه به دو گروه تقسیم می شوند
1- دانشگاههای که ترک زبن هستند
2- دانشگاههای آمریکای که زبانشون انگلیسی است البته تعداد این دانشگاهها کم و اتبار آنها خیلی بالا است
برای دانشگاههای ترک زبان امتحان ریاضی زبان ترکی و کمی تست هوش می گیرند.البته فقط برای دانشگاههای غیر حضوری مشکل ایجاد می کنند ولی آزاد مشکلی نداره.
اگه بتونی ثابت کنی که ترک هستی و 50 در صد تخفیف داره در کل هزینه تحصیل سالیانه در ارشد به طور میانگیر 1 میلیون می شود دو وعده بهتون ژتون می دن خوابگاه ماهی 60 هزار تومان ولی اگه بخوای در استانبوا درس بخونی کرایه خانه بیرون مثل تهران هستد.
ماهیانه 300 هزار تومان هم تقریبا هزینه خودت می شه.
دانشگاه انگلیسی تخفیف نداره .ولی یکی از دوستان من در دانشگا اتو درس می خونه هر ماه 70 تومان خوابگاه و هر سال 1/5 میلیون تومان هزینه داده البته روز اول بهشون یک لب تاب داده اند.
هزینه جنبی و رفت آمد در شهر های بزرگ بالاست البته دانشجو ها تخفیف دارند.
خلاصه بهتره هر دو زبان رو بلد باشید چون همون طور که گفتم تعداد دانشگاههای انگلیسی زبان کم هست

samansanati

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من میخوام واسه ارشد برق برم ترکیه.
لطفا در مورد اعتبار دانشگاههاش توی رشته برق و هزینه زندگی ماهانه هرکسی چیزی می دونه بگه.فقط خواهشن جوابتون معتبر باشه.
در ضمن اینکه میگن وزارت علوم قبولشون داره اگه یه ارگانی نیرو بخواد از دانشگاههای دولتی ایران می گیرن یا منی که ترکیه درس خوندم؟
واسه مقاطع بالا مثه دکترا میشه از ترکیه بورس یه دانشگاه خوب تو آمریکا یا اروپا شد؟
کسی که مشکل خدمت داره می تونه بعد از پذیرش گرفتن ترکیه از **** وظیفه معاف تحصیلی بگیره ؟
اگه کسی یه سایت معتبر واسه رنکینهای 2010 داره ممنون میشم بده.

zagriz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز
برا تحصیل در ترکیه در مقطع ارشد برا اکثر دانشگاه ها یاید مدرک تومر یا همون زبان ترکی داشته باشی که امتحانش هم تو ایران هم تو ترکیه برگزار میشه.از طرفی تو 2 تا ازمون دیگه یه اسم های الس همون هوش و ریاضی که به جاش جی ار ای هم میشه .و ازمونی به نام کا پ د س یاهمون زیان انگلیسی که به جاش تافلم میشه.برا اکثر دانشگاه ها امتیاز تو یکی از اینا مهمه و برا اون یکی شرکت تو ازمون کفایت میکنه.وزارت علوم 17 دانشگاهو قبول داره که اسمش تو سایت وزارت علوم هست.

sevdabocegi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه.
من در حال حاضر سوم دبیرستانم و میخام برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اقدام کنم و پیش دانشگاهی هم نمیخام ایران باشم . ایلتس ۷ دارم و ترکی استانبولیم هم تقریبا کامله .
رتبه و درجه علمی دانشگاه برام خیلی مهمه و میخام برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا از کشورهایی مثل امریکا بورس بگیرم .
در ضمن ترجیحا رشته های علوم انسانی و روانشناسی رو میخام اما میتونم تو رشته های مرتبط با تجربی هم درس بخونم چون رشته خودم تجربی هست
حالا با این اوصاف، چند سوال داشتم :
1. آیا ترکیه برای من گزینه ی خوبی هست ؟
2. هزنیه زندگی و تحصیل در ترکیه الان چقدره؟
۳. کدوم دانشگاه برای من مناسب تره؟
۴. چه مدارکی نیاز هاست؟

poyaweb

Registered User
لایک‌ها
26
متقاضیان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری سال 1392 ترکیه-آزمون دوم سال 2013

آزمون آلس : آزمون ریاضی و تست هوش ALES
تاریخ ثبت نام:1 مردادماه الی 27 شهریور 92
تاریخ آزمون: 27 آبان 92
مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام:
1- صفحه اول پاسپورت یا ترجمه شده کارت ملی
2- عکس
3- فیش واریزی 150.000 تومان به حساب 1904224.01 بانک ملت بنام شرکت کاوشگران
4- بیان آخرین مدرک تحصیلی، نام مادر و حوزه مد نظر آزمون در ترکیه در قالب یک فایل WORD یا PDF. (جهت تکمیل ثبت نام)
نکته: این آزمون در کشور ترکیه برگزار میشود و اگر متقاضی شهر خاصی به عنوان محل آزمون مد نظرش نباشد، ما استانبول را به صورت پیش فرض انتخاب خواهیم نمود.
متقاضیان در صورت تمایل میتوانند کتاب آموزشی و نمونه سوالات سالهای قبل این آزمون را به صورت پکیج کامل از طریق ایمیل آدرس زیر تهیه کنند.
مدارک فوق به صورت اسکن شده تا تاریخ مذکور به آدرس الکترونیکی زیر، قابل ارسال ایمیلی است.
شماره های تماس: 09147756881 00905072104253

بالا