برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی درباره آنتن بی سیم و شبکه محلی

mahdi_200

Registered User
لایک‌ها
74
سلام خدمت همه دوستان
میخواستم درباره آنتن بیسیم لیست کالای دیجیتال اطلاعاتی بدید. دوستانی که داشتن و استفاده کردن راهنمایی کنن.
میخوام یه شبکه محلی راه بندازم و به چند تا یوزر سرویس بدم البته فعلا چند تا هستن. اینترنت هم فعلا نمیخوام بدم. فقط یه شبکه محلی. یه کامپیوتر سرویس دهنده دارم و یه اکسس پوینت. میخوام یه آنتن قوی وصل کنم که یه محدوده چند خیابونی و چندین کوچه ای رو بصورت 360 درجه ساپورت کنه. کاربرا هم همگی مودمهای بیسیم معمولی دارن یا wifi هستند. اگه مدل دیگه ای مدل نظر دوستان هست ممنون میشم راهنمایی کنن. در مورد نانواستیشن هم یه چیزایی شنیدم ولی نمیدونم برای کار من مناسب هست یا نه.
ممنون از همگی

3dwin

Registered User
لایک‌ها
438
سلام خدمت همه دوستان
میخواستم درباره آنتن بیسیم لیست کالای دیجیتال اطلاعاتی بدید. دوستانی که داشتن و استفاده کردن راهنمایی کنن.
میخوام یه شبکه محلی راه بندازم و به چند تا یوزر سرویس بدم البته فعلا چند تا هستن. اینترنت هم فعلا نمیخوام بدم. فقط یه شبکه محلی. یه کامپیوتر سرویس دهنده دارم و یه اکسس پوینت. میخوام یه آنتن قوی وصل کنم که یه محدوده چند خیابونی و چندین کوچه ای رو بصورت 360 درجه ساپورت کنه. کاربرا هم همگی مودمهای بیسیم معمولی دارن یا wifi هستند. اگه مدل دیگه ای مدل نظر دوستان هست ممنون میشم راهنمایی کنن. در مورد نانواستیشن هم یه چیزایی شنیدم ولی نمیدونم برای کار من مناسب هست یا نه.
ممنون از همگی

سلام
بدک نیست ، در واقع بعید می دونم گزینه بهتری پیدا کنید . اما اگه جایی مارک Hyperlink سراغ دارید که حتما تهیه کنید . در مورد مارک Alfa هم تحقیق کنید .
کابل پیتگل رو هم می تونید از همون مارک یعنی تی پی لینک انتخاب کنید . با این حال گزینه بهتر Times Microwave خواهد بود .
سمت سرویس گیرنده و برای کلاینت ها هم باید از نانو استفاده کنید . خصوصا اگه فاصله بیشتر از 500 متر باشه و دید مستقیم وجود نداشته باشه .
ضمنا برای نصب و راه اندازی آنتن امنی به احتمال زیاد به مشکلات قانونی بر میخورید .

ذکر هم نکردید که به چه مقدار پهنای باند نیاز دارید و قراره چه اطلاعاتی در شبکه رد و بدل بشه ...

mahdi_200

Registered User
لایک‌ها
74
ممنون دوست عزیز از پاسخت. دیگه داشتم ناامید میشدم.
شبکه قرار نیست اینترنت داشته باشه. یه شبکه محلیه. ممکنه ویدئو یا فیلم و یا داده رد و بدل بشه که قطعا میخوام سرعت بالایی داشته باشه. مثلا برای هر کلاینت در حدود 3mb.

چون طرف سرویس گیرنده ها کاربرای معمولی هستن فکر میکنم باید سیگنال رو روی 2.4 بفرستم البته اگه نخوام از نانو استفاده کنم (که بخاطر هزینه اش نمیخوام). تو مشخصات این آنتن ها چیزای خوبه زیادی نوشته شده مثلا اینکه دید مستقیم تا چندین کیلومتر و... فکر میکردم وقتی دید مستقیم این مقدار است باید دیدغیرمستقیم یک به 20 باشه حداقل. اگه باشه خوبه البته تضمینی.

تو یکی از تاپیک ها خوندم یکی از دوستان گفته بود که آنتن فقط سیگنال رو هم سو میکنه. همه چیز بستگی به ارسال کننده داره یعنی اکسس پوینت. یه خورده گیج شدم. فکر میکنم اگه جواب نده نیاز به اکسس پوینت با وات بالا داشته باشم.
تا اونجایی هم که اطلاعات کسب کردم نانو و پاور ها برای دید مستقیم و point to point استفاده میشه که مدنظر من این نیست. چون میخوام point to multipoint باشه.

در مورد مشکلات قانونیش هم اگه اطلاعاتی داری ممنون میشم بگی.

بازم ممنون داداش.

بالا