برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی درباره کفپوش (پارکت)

√√√

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
یه اتاق 12 متری رو میخوام پارکت کنم... میخوام ببینم کسی تجربه ای داره. شنیدم نصبش خیلی راحته. فکر کنم از پسش بر بیام. خواستم کسی نظری داره بگه. یه سوال دیگه هم دارم، کسی پارکت با چوب طبیعی دیده تا حالا؟ :)

VEET

Registered User
لایک‌ها
287
با چسب یا با مصالح ؟
از این دستگاه های برش پارکت هم باید داشته باشی

√√√

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
با چسب یا با مصالح ؟
از این دستگاه های برش پارکت هم باید داشته باشی

دستگاه بر 2 تیغ در دسترسه. مگه با چسب نصب میشه؟ مگه الیت (شیاردار) نیستند؟ بصورت کشویی نصب میشه دیگه... نه؟

enfejar

Registered User
لایک‌ها
3
اره هم به صورت چسب هست و هم مصالح شیار دار رو نمیدونم والا- ولی من میخواستم اتاقم رو پارکت کنم گفت با چسب بهتره از لحاظ تمیزی و سریع تر انجام میشه ولی فکر نکنم خودت بتونی انجام بدی البته اگه تجربه توی سرامیک کردن اتاق داشه باشی احتمالا میتونی- ولی من اخر سرامیک کردم اتاق منم 12 مترس هزینه نصب با پارکت حساب کرد 700 شد و لی سرامیک رو با نصب رو هم 320 شد - ولی در کل پارکت خوشگل تره

leo.unique

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
2,720
اره هم به صورت چسب هست و هم مصالح شیار دار رو نمیدونم والا- ولی من میخواستم اتاقم رو پارکت کنم گفت با چسب بهتره از لحاظ تمیزی و سریع تر انجام میشه ولی فکر نکنم خودت بتونی انجام بدی البته اگه تجربه توی سرامیک کردن اتاق داشه باشی احتمالا میتونی- ولی من اخر سرامیک کردم اتاق منم 12 مترس هزینه نصب با پارکت حساب کرد 700 شد و لی سرامیک رو با نصب رو هم 320 شد - ولی در کل پارکت خوشگل تره

700 ؟!!!:eek:

√√√

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
الان یه جا قیمت گرفتم پارکت چوب طبیعی راش متری 20،000 تومان رنگ نشده. بهترین پارکت ها چوب طبیعی هستن. تو بعضی کلیساهای ایتالیا یه پارکت هایی هست 400-500 سال پیش ساخته شده ولی هنوز سالم هستند. چوب هم ضرری برای سلامتی نداره ولی پارکت های مصنوعی از خودشون گاز متصاعد می کنند. راش یه چوب بسیار dense و محکمه و خرید و فروش الوارش یه زمانی ممنوع بود چون برای ساخت لنج و قایق ازش استفاده میشد. 100% ضد آبه و آب داخلش نفوذ نمیکنه مخصوصا اگه سیلر بخوره

Corner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
445
پاركت چيه ديگه. ! فقط سنگ انسان از بدو تاريخ تا حالا ارزشمندتر از سنگ براي خود نساخته. سراميك يا گرانيت .
گرانيت چاي روش ريخته بشه پاك نميشه دردسره .

lord-hamed

Registered User
لایک‌ها
408
پارکت چوب 20 تومن و نوع مرغوبش که به درد خونه بخوره 24 تومنه.قیمت بالاتر هم هست که برای جاهای اداری که خیلی رفت و امد باشه که از بین نره.مهم ترین چیز در پارکت نصب اونه.نصاب باید حرفه ای باشه وگرنه پارکت ها تو هم قفل نمیشه و صدا میده.از همه مهمتر فوم زیر ساز پارکته که اگر خوب نباشه پستی بلندی میشه و صدا میده که میره رو اعصاب (حتما فوم سایلنت بگیر).تمامی پارکت های خوب داخل کشور چینی هستند پس بیخودی دنبال ایتالیایی و غیره نگرد.پارکت رو میتونی جمع کنی و دوباره یکجا دیگه پهن کنی فقط نصاب حرفه ای میخواد

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,757
الان یه جا قیمت گرفتم پارکت چوب طبیعی راش متری 20،000 تومان رنگ نشده. بهترین پارکت ها چوب طبیعی هستن. تو بعضی کلیساهای ایتالیا یه پارکت هایی هست 400-500 سال پیش ساخته شده ولی هنوز سالم هستند. چوب هم ضرری برای سلامتی نداره ولی پارکت های مصنوعی از خودشون گاز متصاعد می کنند. راش یه چوب بسیار dense و محکمه و خرید و فروش الوارش یه زمانی ممنوع بود چون برای ساخت لنج و قایق ازش استفاده میشد. 100% ضد آبه و آب داخلش نفوذ نمیکنه مخصوصا اگه سیلر بخوره

پارکت ها یک زیر سازی دارند و بعد از زیر سازی (صاف بودن کف) باید با یک سری چسب مخصوص بچسبونیشون.همه هم کشویی هستند و باید حدود 3 سانت از طرفین کوتاه تر بگیری تا راحت بره جا و بعد دور اتاق رو قرنیز MDF بزنی.خودت میتونی ببری.اگه یک فارسی بر تو محل نصب داشته باشی کارت بسیار ساده است.
اگر بخوای چوب کارکنی باید چوبی رو انتخاب کنی که موریانه خرابش نکنه.

tape

Registered User
لایک‌ها
505
بهترين مارك كانادايي و آلماني هست كه خيلي قيمت داره .هر چند مدت بايد يه واكسي بخوره براي گرفتن خط وخش ها وجلا دادن پاركت .پاركت گرم تره از سنگ وسراميك اما صدا داره اگه با كفش راه بري .اگه سيستم گرمايش از كف داري كه بهتره سراميك كني .در كل زيباتره از سراميك .

0037

Registered User
لایک‌ها
8
من تجربه نصبش رو دارم ، برای اتاق خودم از مارک Quick Step گرفتم که بلژیکیه ، بهترین مدل های کفپوش هم چوب های مهندسی شده هستن که به صورت تار و پود شکل چوب ها به هم بافته شدن و یکم ضخامت زیادی دارن ولی دقیقاً صدای چوب رو منعکس میکنن ، اون زمان که من پارکت کردم اون چوب ها متری 120.000 تومان بود.شریعتی معدن این چیزاست

omid0018

Registered User
لایک‌ها
39
عمو فرانک ترکش متری 20-25 تومنه و جنسش بد نیست نصبش هم کشویی خیلی هم راحته یه اره عمود بر میخواد و یه توپ فوم 1 میل واسه قرنیزش هم اگه فارسی بر داشته باشی خیلی خوبه اگه هم نداری با اره معمولی میشه ردیفش کرد.

iranbodi

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
یه سوال .
کار این عایق صدا چیه ؟ صدای راه رفتن روی پارکت رو میگیره یا مانع انتقال صدا به طبقه پایین میشه ؟
راستش طبقه بالایی ما پارکت 20 سال پیش داره که صدای راه رفتنش هم پایین میباد و دهن ما رو سرویس کرده.

omid0018

Registered User
لایک‌ها
39
سلام
یه سوال .
کار این عایق صدا چیه ؟ صدای راه رفتن روی پارکت رو میگیره یا مانع انتقال صدا به طبقه پایین میشه ؟
راستش طبقه بالایی ما پارکت 20 سال پیش داره که صدای راه رفتنش هم پایین میباد و دهن ما رو سرویس کرده.
همون فوم رو میگن یه جوری زربه گیر البته اگه کف تراز نباشه و فوم هم یک میل باشه هیچ اسری نداره و بدتره ضربه میخوره رو زمین و صدا میده.

بالا