برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی درباره ی ساخت توربین بادی ؟

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با درود

دوستان گرامی من می خوام یک توربین بادی درست کنم. با لوله پولیکا سه پره ی توربین رو درست کردم و با پیچ و مهره و صفحه فلزی این سه پره رو به هم وصل کردم.

حالا نقشم اینه که یک تبدیل کننده ی چرخش پره ها به برق رو به این سه پره وصل کنم. توی اندیشه ی این هستم که مولد برق خودروی پراید رو بگیرم و به این پره ها جوش بدم.

پرسشم اینه که آیا پره های یک متری که من ساختم توانایی گرداندن این مولد رو دارن؟ اگر ندارن باید چه گونه ای از مولد رو تهیه کنم؟

پرسش دوم اینکه آیا من باید مولد رو مستقیم به این پره ها جوش بدم یا اینکه باید با چرخ دنده و .... کاری کنم که گردش مولد تند تر بشه؟

سرانجام می خواستم سیم های مولد رو به یک باتری خودرو وصل کنم که شارژ بشه و ...

با سپاس اگر راهنمایی کنید

rozmad

Registered User
لایک‌ها
308
در توربین بادی جدای از مسله ژنراتور و شارژ باطری و این حرفها مسله مهم طراحی درست آیرودینامیکی است که هم پره های شما با کوچکترین وزشی بچرخد و هم با تغییر جهت باد کل مجموعه شما به سمت جهت وزش بچرخد و نکته دیگر با تغییر سرعت باد زاویه تیغه ها تغییر کند تا بالاترین راندمان را داشته باشید
یه چند تا مقاله داشتم راجه به ساخت ـوربین های خانگی پیدا کنم براتون آپ میکنم

abbas06

Registered User
لایک‌ها
1,114
یه عکس از پره هایی که درست کردی بزار دادا
بعید میدونم پره های یه متری با پولیکا بتونه حتی تو باد نسبتن شدید هم بتونه دینامه ماشین رو حرکت بده
دقیقا نمیدنم امکانش هست یا نه اما فکر کنم از پنکه سقفی هم میتونی برای مولد استفاده کنی

Sent from my NexusHD2 using Tapatalk 2

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
اگه مکانیزم خاصی رو خودتون طراحی کردید که مثلا باد تو لوله پلیکا بچرخه و این گردش محور رو بچرخونه که هیچ به خودتون مربوطه ولی اگه مشابه همین مدلای سازمان انرژی نو که تو منجیل کارکردن لوله رو به شکل ستاره چسبوندی از همین الان بگم بیخیال این طرح بشو که جواب نمیده
میتونی در مورد ملخ و پره ها و زاوویه و پیچشش اطلاعات مناسب رو کسب کنی بعد با رزین قالب بگیری و خودت بسازی و............
در مورد ضریب تبدیل هم باید ببینی قدرت ملخ به تنهایی چقدره اگه میتونه به دینام ماشین غلبه کنه که هیچ و اگه زورش نمیرسه باید گیربکس قدرت بزنی یا مثل کولر آبی فولی و..بزنی و اگر هم قدرتش بیش از قدرت دینامه ضریب رو برعکس کن یعنی به جای بالابردن قدرت -سرعت رو ببر بالا
-----------------------------------

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با سپاس از راهنمایی دوستان

پرسشی که داشتم اینه که توریبن اگز دو پره ای باشه بهتر هست یا سه پره ای؟ من خودم سه پره ای ساختم که البته خیلی شل به نظر می رسه و حس می کنم توی باد شدید خم بشه و... ولی اگر دو پره ای باشه می شه ورق فلزی بلندی روی دو پره قرار داد که مقاوت پره ها رو افزایش بده

85074874861887268181.jpg

همچنین همان گونه که در این نقشه که یکی از دوستان به من داده می بینیم قطعه ای داریم به نام دینام ژنراتور 12 ولت. این دینام رو از کجا می تونم تهیه کنم؟ آیا در بازار وجود داره؟ آیا پره های من که هر کدام نزدیک به یک متر هستند توانایی چرخاندن این دینام را دارند؟

سومین پرسش اینکه آیا نیاز به مداری هست که سر راه سیم برقی که از دینام میاد گذاشته بشه؟ چون باد دائم کم و زیاد می شه و سرعت گردش کم و زیاد می شه و ..

movalled_bargh_badi.gif

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
منکه متوجه نشدم پره ها رو چجوری سمبل کردی - امیدوارم زاویه و ..رو انجام داده باشی ولی با پلیکا:blink:-حداقل با چوب درست میکردی
هرچی تعداد پره ها بیشتر بشه بهتره به نظرم -توربین های پیشرفته پره های بسیار زیادی دارن که مزایای زیادی داره
اون دینام دوچرخس یادش بخیر :دی باید بری تو اوراقی ها و..بچرخی یا لوازم درچه ای ها دارن
یه کار دیگه هم میتونی بکنی از مکانیزم دینام موتورسیکلت استفاده کنی - اونم یه سرچ بزنی میفهمی منظورم رو

h3am

Registered User
لایک‌ها
20
طرح جزابیه
شما اول باید بدونی توربین های بادی از نظر قدرت بر جند دسته هستند که پر کاربرد ترین اونها توربین های قدرت(تجاری) و مینیاتوری(خانگی)
در سبک مینیاتوری نیازی به چرخ دنده نیست
برای دینام پراید شما سرعت تقریبا 15-17 متر بر ثانیه نیاز دارید
طول 1 کتر تقریبا خوبه اما بازدهی کافی نداره
دینامی که عکسشو زدید دینام دوچرخه است که قدیم ها به لاستیک عقب دوچرخه میزدند و 1 چراغ روشن میکرد بازدهی به نسبت خوبی داره اما چون 2 قطبه ثابت داره استارت با قدرت بالا میخواد که تلفات تولید شما بالا میره

h3am

Registered User
لایک‌ها
20
نکات فراموش شده
در سبک مینیاتوری نیازی به چرخش و تنظیم پره ها در مقابل باد نیست و پره ها ثابت است

یک نمونه مشابه میزارم استفاده های زیادی میشه از همین عکس کرد(استفاده شده از شرکت wind tourbin ساخت امریکا)
اطلاعات بیشتری خواستید ایمیل بزنید
wind air 40.jpg

ali_kh70

Registered User
لایک‌ها
55
استارتر پروزه چی شد ؟ چیکار کردی ؟

یه سوال ...
نظرتون در مورد ساخت توربین به کمک هواکش های بادی هست که روی سوله ها معمولا نصب میکنن چیه ؟ میشه به نظرتون ؟ از زیر ادامه محورش رو به ژنراتور یا گیربکس افزاینده سرعت وصل کنیم و ...

Last edited:

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
استارتر پروزه چی شد ؟ چیکار کردی ؟

یه سوال ...
نظرتون در مورد ساخت توربین به کمک هواکش های بادی هست که روی سوله ها معمولا نصب میکنن چیه ؟ میشه به نظرتون ؟ از زیر ادامه محورش رو به ژنراتور یا گیربکس افزاینده سرعت وصل کنیم و ...

اینکار شده - منم تو فکرش بودم - چندسال پیش هم عده ای عملیش رو ساختن
شک نکن جواب میده چون دقت کرده باشی بالای سوله ها همیشه در حال چرخشه چون هوای گرم به سمت بالا میره

z412

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با درود

دوستان گرامی من می خوام یک توربین بادی درست کنم. با لوله پولیکا سه پره ی توربین رو درست کردم و با پیچ و مهره و صفحه فلزی این سه پره رو به هم وصل کردم.

حالا نقشم اینه که یک تبدیل کننده ی چرخش پره ها به برق رو به این سه پره وصل کنم. توی اندیشه ی این هستم که مولد برق خودروی پراید رو بگیرم و به این پره ها جوش بدم.

پرسشم اینه که آیا پره های یک متری که من ساختم توانایی گرداندن این مولد رو دارن؟ اگر ندارن باید چه گونه ای از مولد رو تهیه کنم؟

پرسش دوم اینکه آیا من باید مولد رو مستقیم به این پره ها جوش بدم یا اینکه باید با چرخ دنده و .... کاری کنم که گردش مولد تند تر بشه؟

z412

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با درود

آیا موفق شدید ؟

z412

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با درود

یک جزوه تحقیقاتی که ترجمه فارسی هم دارد را خواندم اینکار اقتصادی است ولی قطره پره های توربین حدود چهار متر و نسبت پولی ها هم قید شده بود ضمنا دینام اتومبیل مغناطیس دایم ندارن یعنی باتری برای تحریک لازم است

f@iry

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3,137
سلام دوستان من برای ساخت ژنراتور .نیاز به آهنربای فلزی قوی دارم از کجا میشه تهیه کرد
سیم پیچ باید به چه صورت باشه آیا طرح خاطر سراغ دارید؟

بالا