برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی در مورد انتخاب مسیر

محمدرضاپ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان اقا من لیسانس مکانیک دارم و کمی هم سالیدورک بلدم اما همه جا سابقه میخوان رزومه میفرستم خبری نمیشه پارتی هم ندارم به خاطر همین تصمیم گرفتم یه مهارت یاد بگیرم مثل مکانیکی یا تعمیر موبایل یا پکیج نمیدونم کدومو برم سرمایه خاصی ندارم حومه تهرانم هستم ممنون اگه تجربه ای دارید راهنماییم کنیم
سپاس

us12

Registered User
لایک‌ها
410
نصب و تعمیر پکیچ و آبگرمکن و بعد کولر گازی و در همین مسیر تعمیر یخچال به صورت سیار و حضور در محل
درآمد خوبی داره ...

MehdiTedi

Registered User
لایک‌ها
800
سلام کار تعمیرات خودرو درآمدش خوبه ولی تجربه میخاد و علاقه و مهارت
کار موبایل هم خوبه به شرطی که تخصص کافی داشته باشی و کلا کارهای فنی خاک خوری داره شما به فرض اگر مکانیک خودرو باشی و تجربه کافی کسب کرده باشی و بخای استارت بزنی باید حداقل چند سال توی مغازه خاک خوری کنی و مشتری جمع کنی و اینم در نظر بگیر که مردم ماشینشون هر جایی نمیبرن تعمیر و معمولا تحقیق میکنن و از آشنا میپرسن که کی کارش خوبه

باید سمت کارهایی بری که دست توش زیاد نیست مثلا من توی یه خیابون شاگرد عموم بودم توی اون خیابون یک رادیاتور ساز بود خیلی مشتری داشت و به پول الان فکر کنم ماهی ۵۰ تومن هم کار میکنه مثلا رادیاتورسازی مثل مکانیکی و اینا نیست زیاد باشه و کمتره پیشنهادم اینه بری سمت این مشاغل و اول باید بری پیش یک نفر کار کنی و چند سال کارو یاد بگیری و خودتم علاقه و پشتکار داشته باشی
من خودم شغلم خدمات فنی هست و لیسانس الکترونیک هم گرفتم و الان‌ پشیمونم که حداقل ۳ سال توی دانشگاه وقتمو عمرمو هدر دادم موفق باشید

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
ی

سلام یعنی از کار خودرو و موبایل بهتره؟
با شرایط اقتصادی که در پیش گرفتیم کارهای خدماتی خیلی خوب شدن , همین دوماه قبل بازسازی خونه داشتیم , هرکی میمومد کمترین اجرتی که میگفت 300-400 بود
تازه این اجرت برای چند دقیقه تا یکی دو ساعت کار بود نه برای کاری که کل روز وقت طرف رو بگیره ,
مثلا برق کار آوردم دوتا سیم ساده و دوتا پریز توکار بکشه برای سرویس بهداشتی 300 تومن اجرت گرفت , کلا هم 40 دقیقه کار کرد !!

محمدرضاپ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام کار تعمیرات خودرو درآمدش خوبه ولی تجربه میخاد و علاقه و مهارت
کار موبایل هم خوبه به شرطی که تخصص کافی داشته باشی و کلا کارهای فنی خاک خوری داره شما به فرض اگر مکانیک خودرو باشی و تجربه کافی کسب کرده باشی و بخای استارت بزنی باید حداقل چند سال توی مغازه خاک خوری کنی و مشتری جمع کنی و اینم در نظر بگیر که مردم ماشینشون هر جایی نمیبرن تعمیر و معمولا تحقیق میکنن و از آشنا میپرسن که کی کارش خوبه

باید سمت کارهایی بری که دست توش زیاد نیست مثلا من توی یه خیابون شاگرد عموم بودم توی اون خیابون یک رادیاتور ساز بود خیلی مشتری داشت و به پول الان فکر کنم ماهی ۵۰ تومن هم کار میکنه مثلا رادیاتورسازی مثل مکانیکی و اینا نیست زیاد باشه و کمتره پیشنهادم اینه بری سمت این مشاغل و اول باید بری پیش یک نفر کار کنی و چند سال کارو یاد بگیری و خودتم علاقه و پشتکار داشته باشی
من خودم شغلم خدمات فنی هست و لیسانس الکترونیک هم گرفتم و الان‌ پشیمونم که حداقل ۳ سال توی دانشگاه وقتمو عمرمو هدر دادم موفق باشید
برق خودرو علاقه دارم ایسیو برد ها مالتی پلکس که پیچیده هستند

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
سلام دوستان اقا من لیسانس مکانیک دارم و کمی هم سالیدورک بلدم اما همه جا سابقه میخوان رزومه میفرستم خبری نمیشه پارتی هم ندارم به خاطر همین تصمیم گرفتم یه مهارت یاد بگیرم مثل مکانیکی یا تعمیر موبایل یا پکیج نمیدونم کدومو برم سرمایه خاصی ندارم حومه تهرانم هستم ممنون اگه تجربه ای دارید راهنماییم کنیم
سپاس
سلام
تعمیر موبایل را که اصلا پیشنهاد نمی کنم

مکانیکی اگر جایی سراغ دارید که بهتون کار یاد بده خوبه اگر نه حداقل رو 3سال شاگردی کردن حساب باز کن

کارهایی مثل پکیج و کولرگازی و تعمیر لوازم خانگی در محل خوبه سریع بازده هم هست اما باید آموزشگاه خوب پیدا کنی که بعدش خودشون به استاد کار معرفیت کنند چند ماهی بری شاگردی

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,828
سلام ، من هم با نظر برخی دوستان موافقم.

در کل یه مقدار صریح مینویسم ، کمی هم جاهل معابانه :دی :

1-سمت تعمیرات موبایل نرید ( شروع تعمیر ِ یک تلفن همراه ، یعنی زنا کردن و بچه ای که حاصل از زنا باشه و تا مدت ها بیخ ریش شماست )
2-سمت کار های ایسیو و دیاگ و اینا هم نرید ، مختونو حروم ِ ایرانخودرو/سایپا میکنید و سر و کله زدن با مردم !
3-توصیه ی خودم به شما ، اول از همه پکیج و رادیاتور و کولرگازیه و انتخاب دوم ، برقکاری ساختمان ( میتونید از خورده کاری شروع کنید)

موفق باشید

محمدرضاپ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما چقدر در زمینه برق و الکترونیک مهارت دارید؟؟؟چقدر از سیستم برق خودرو اطلاع دارید؟
اطلاعات در حد دینام و استارت و ... در مورد برد ها خیر
مهم نقشه خوانی و تحلیل ش هست برق حودرو ک هر عیبی و پیدا میکنن

محمدرضاپ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
تعمیر موبایل را که اصلا پیشنهاد نمی کنم

مکانیکی اگر جایی سراغ دارید که بهتون کار یاد بده خوبه اگر نه حداقل رو 3سال شاگردی کردن حساب باز کن

کارهایی مثل پکیج و کولرگازی و تعمیر لوازم خانگی در محل خوبه سریع بازده هم هست اما باید آموزشگاه خوب پیدا کنی که بعدش خودشون به استاد کار معرفیت کنند چند ماهی بری شاگردی
و علت اینکه تعمیر موبایل نه چرا؟

محمدرضاپ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ، من هم با نظر برخی دوستان موافقم.

در کل یه مقدار صریح مینویسم ، کمی هم جاهل معابانه :دی :

1-سمت تعمیرات موبایل نرید ( شروع تعمیر ِ یک تلفن همراه ، یعنی زنا کردن و بچه ای که حاصل از زنا باشه و تا مدت ها بیخ ریش شماست )
2-سمت کار های ایسیو و دیاگ و اینا هم نرید ، مختونو حروم ِ ایرانخودرو/سایپا میکنید و سر و کله زدن با مردم !
3-توصیه ی خودم به شما ، اول از همه پکیج و رادیاتور و کولرگازیه و انتخاب دوم ، برقکاری ساختمان ( میتونید از خورده کاری شروع کنید)

موفق باشید
سلام ممنون
در مورد موبایل یعنی اینکه گوشی و تعمیر کنی مثل اولش نمیشه ؟ یا چی
هر کاری ک ب مردم مربوط میشه دارای اون قسمت سر و کله زدن هست

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
سپاس
شما که لیسانس مکانیک هستید اگه بخاید داخل رشتتون کار کنید باید سالید کامل بلد باشی،کتیا هم بلد باشی،میتونی‌ کلاسای کتیا بری توش قوی شی،مثلا بخش ورق کاری کتیا خیلی سخت نیست از اون ور بازار کارشم‌ بدک نیست،۲,۳ تا شاخه کتیا خوب‌ یاد بگیری مبتونی تو همین رشتت مشغول بشی ،یعد همراه با کار برو شاخه های دگ‌ کتیا یاد بگیر قوی شو،میتونی جاهای خوبی کار کنی ،میشی ی مهندس درست حسابی

محمدرضاپ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما که لیسانس مکانیک هستید اگه بخاید داخل رشتتون کار کنید باید سالید کامل بلد باشی،کتیا هم بلد باشی،میتونی‌ کلاسای کتیا بری توش قوی شی،مثلا بخش ورق کاری کتیا خیلی سخت نیست از اون ور بازار کارشم‌ بدک نیست،۲,۳ تا شاخه کتیا خوب‌ یاد بگیری مبتونی تو همین رشتت مشغول بشی ،یعد همراه با کار برو شاخه های دگ‌ کتیا یاد بگیر قوی شو،میتونی جاهای خوبی کار کنی ،میشی ی مهندس درست حسابی
بله ولی بلد باشی هم تازه میری تو رقابت با بچه های دیگ و 100جا باید بری برا استخدام

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
اطلاعات در حد دینام و استارت و ... در مورد برد ها خیر
مهم نقشه خوانی و تحلیل ش هست برق حودرو ک هر عیبی و پیدا میکنن
برق و الکترونیک خودرو کار آینده داری هست تو شهرهای بزرگ درآمد خوبی داره مخصوصا اگر روی ماشین خارجی کار کنید اما پرسیدم چقدر از برق و الکترونیک اطلاع دارید چون تا اصول اولیه الکترونیک و عیب یابی قطعات و....یاد بگیرید حداقل یکسال زمان نیازه بعد باید تازه بروید دنبال یادگیری تعمیر ecuو تحلیل مدارات خودرو و....اگر صبر و پشتکار دارید .بسم الله شغل آینده داری هست اگر نه دنبال کاری با بازدهی نهایت 6ماه هستید به نظرم این کار فایده نداره .

آموزشگاه هست که میگه 4ماه همه چیز بهتون یاد میدم و بعد برو مغازه بزن و....اما تا حرفه ای نشید و نتونید عیبهای خاص و پیچیده را پیدا کنید نمی تونید موفق باشید مخصوصا اجاره مغازه شهرهای بزرگ اینقدر زیاده که نتونید کار کنید برجی 10تومن اجاره خودش کمر آدمو میشکنه

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
و علت اینکه تعمیر موبایل نه چرا؟
تعمیر موبایل دیگه تو هر خیابونی یکی باز شده و وحشتناک بازار اشباعی داره

گوشی های رده بالا که سود تعمیر خوبی داره را اکثرا مردم برای تعمیر به مغازه نمی دهند می برند شرکتها

برای اینکه به گوشی مردم گند نزنید باید تجهیزات گرون بخرید که دائما هم باید بروز بشه و عملا برای مغازه دار صرف نمی کنه و باید شرکت یا مجتمع تعمیر باشید یا اینکه برای هرکاری دائما بروید در شرکت و اجرت بدهید تا مثلا تاچ گوشی مشتری را عوض کنند و فقط شما این وسط یک سود ناچیز بگیرید.

برای تعمیر موبایل باید همون اصول الکترونیک و تعمیرات الکترونیک را بلد باشید که اگر قراره روی این کار وقت بگذارید همون الکترونیک خودرو بازدهی مالی بهتری داره .

تعمیر موبایل به نسبت برق خودرو تنها مزیتی که داره شیک بودن و تمیز بودن کاره

کلا شغل تعمیرات همیشه کنتاکت زیادی با مردم داره اما تو شغلی مثل تعمیر موبایل این کنتاکتها خیلی خیلی بیشتره

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
بله ولی بلد باشی هم تازه میری تو رقابت با بچه های دیگ و 100جا باید بری برا استخدام
شما امروز وارد هر شغلی بشی باید رقابت کنی یا حذف میشی .حالا مزیت شغل استخدامی اینه که حداقل استرس اجاره و مالیات و دزدی و جواب پس دادن به مشتری و.....نداری

محمدرضاپ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

گوشی های رده بالا که سود تعمیر خوبی داره را اکثرا مردم برای تعمیر به مغازه نمی دهند می برند شرکتها

برای اینکه به گوشی مردم گند نزنید باید تجهیزات گرون بخرید که دائما هم باید بروز بشه و عملا برای مغازه دار صرف نمی کنه و باید شرکت یا مجتمع تعمیر باشید یا اینکه برای هرکاری دائما بروید در شرکت و اجرت بدهید تا مثلا تاچ گوشی مشتری را عوض کنند و فقط شما این وسط یک سود ناچیز بگیرید.

برای تعمیر موبایل باید همون اصول الکترونیک و تعمیرات الکترونیک را بلد باشید که اگر قراره روی این کار وقت بگذارید همون الکترونیک خودرو بازدهی مالی بهتری داره .

کلا شغل تعمیرات همیشه کنتاکت زیادی با مردم داره اما تو شغلی مثل تعمیر موبایل این کنتاکتها خیلی خیلی م

کلا شغل تعمیرات همیشه کنتاکت زیادی با مردم داره اما تو شغلی مثل تعمیر موبایل این کنتاکتها خیلی خیلی بیشتره
ممنون از شما خودم هم ب خودرو علاقه بیشتری دارم
ولی 3 سال شاگردی کردن بدون درامد یا درامد کم خیلی سخته
به نظرتون درامدش هم بیشتر خودرو نسبت ب موبایل؟

محمدرضاپ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

واینکه شما تو این زمینه ها تجربه دارید؟
چون اطلاعات دقیقی دارید
برق خودرو خوبه مثل مکانیکی هم سنگین نیست
موبایل هم ب قول شما اشباع شده ... اما یه جا شنیدم ماهی 30 تا 40 م درامد دارند درسته؟
پکیج خوبه بعد میتونی گسترش بدی

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
ولی 3 سال شاگردی کردن بدون درامد یا درامد کم خیلی سخته
به نظرتون درامدش هم بیشتر خودرو نسبت ب موبایل؟
نمیشه گفت درآمد فلان شغل بیشتر از فلان شغله .بستگی به سرمایه و مهارت و شهر محل زندگی و نحوه ارتباط با مشتری و....داره

آدم میشناختم تاجر کود گاوی بود بدون هیچ سرمایه ای فقط با یک تیکه زمین کشاورزی چهار دیواری به صورت چکی کود معامله میکرد .به پول دلار 4تومنی بالای 400تومن در سال درآمد داشت

موبایل چون دست زیاد شده و کارهای پرسود رفته سمت شرکتها نظر من بیشتر رو برق خودرو هست .البته موبایلی هم داریم فقط با تعمیرات نرم افزاری و نصب فیل شکن و....ماهی 50 در میاره

بالا