• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

راهنمایی در مورد شراکتی که به بن بست خورد

yar_66

Registered User
لایک‌ها
139
سلام
میدونم ماجرای شراکت ته داستانش جداییه چون تو مملکت ما خیلی چیزها سرجاش نیست و قراردادها اصولی بسته نمیشه
ولی یه راهنمایی میخوام درمورد مشکلم
2 ماه پیش با دامادمون که پسرخاله امم حساب میشه یه مغازه اجاره کردیم
25 میلیون من دادم و 25 میلیون ایشون
48 میلیون مغازه جنس داشت که چون دامادمون اونجا قبلا کار میکرده 12 میلیون طلب داشته که از 48 میلیون کم شد و باقیشو چک دادیم البته چک برای دامادمون بود
بعد 14میلیون هم جنس خریده بود اوناروهم تو مغازه اضافه کرد و گفت چون سابقه اش بیشتره و پول بیشتر داره سود حاصل از فروش 60 به 40 تقسیم بشه
خلاصه تو این 2 ماه دیدم حساب کتابها بهم نمیخوره و من با نرم افزار هلو فاکتورهارو ثبت میکردم و دیدم خارج از مغازه جنس میفروشه و به من نمیگه
حالا به مشکل خوردیم با دعوا جداشیم
پول منو دو فقره چک داده که روی هم 45 روز طول میکشه
منم نرم افزار هلو رو پاک کردم و بک آپشو برداشتم و گفتم حساب کتاب کردیم تحویلت میدم بهت اعتماد ندارم
2 بار منوتهدید کرده تو خونه خودمون حاالا بماند
الان میخوام بدونم تو این 2 ماه اجنساسی که خریدیم و اون 48 میلیون جنس اولیه منم سهم میبرم یا نه؟
قراردادی بینمون نوشته نشده بوده وطرف حسابش با صاحب مغازه خودشه
چکار کنم؟جایی میشه شکایت کرد؟

hamid_brj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
up نکن به این زودی، بزار بچه ها فکر کنن!

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
والا ازونجایی که ایشون دوماد و پسرخاله شما هستن بهتره قضیه رو کدخدامنشی حلش کنید تا آبجیتون این وسط بیش از این دچار مشکل و صدمه نشن.

H.T.C

Registered User
لایک‌ها
1,331
پولتو داده دیگه دو فقره چک
مشکل چیه الان؟
به قول دوستمون کدخدا منشی حلش کنید با حضور بزرگتر ها از هر دو طرف خانواده
شراکت تف سربالاست مگر از همان ابتدا تمام و کمال قرارداد میزان سهم و سود و..... مشخص بشه
شما برای اجناس چک دادید؟
تو این مدت چقد فروختید؟
از جنس های قبلی فروختید یا جدید که اضاف کردید

yar_66

Registered User
لایک‌ها
139
پولتو داده دیگه دو فقره چک
مشکل چیه الان؟
به قول دوستمون کدخدا منشی حلش کنید با حضور بزرگتر ها از هر دو طرف خانواده
شراکت تف سربالاست مگر از همان ابتدا تمام و کمال قرارداد میزان سهم و سود و..... مشخص بشه
شما برای اجناس چک دادید؟
تو این مدت چقد فروختید؟
از جنس های قبلی فروختید یا جدید که اضاف کردید
مشکل اینجاست ک من پولمو نقد دادم الان مغازه دیدم ولی چک قبول نمیکنن
بعد هزینه 45 روز پولی که دستشه میشه 1 میلیون میخواد نده
48 میلیون اجناس چکی از صاحب مغازه گرفتیم و سود 60 به 40 روی همین اجناس حساب شده میگه اینارو چون خودش چک داده مال خودشه
فامیلیت کجا بود نزدیک 1 میلیون تو 2 ماه جنس فروخته مثلا فیلم عاشقانه از شرکت خریدیم 3500 تعداد 1000 تا بعد هربار 400 تاشو برده داده پیک پخش سوپرمارکت کرده تو فاکتور 3700 زده و سود باقیشو تو جیب خودش گذاشته این یک موردشه
خلاصه خیلی عوضیه همه گفتن باهاش شریک نشو گوش نکردم

H.T.C

Registered User
لایک‌ها
1,331
مشکل اینجاست ک من پولمو نقد دادم الان مغازه دیدم ولی چک قبول نمیکنن
بعد هزینه 45 روز پولی که دستشه میشه 1 میلیون میخواد نده
48 میلیون اجناس چکی از صاحب مغازه گرفتیم و سود 60 به 40 روی همین اجناس حساب شده میگه اینارو چون خودش چک داده مال خودشه
فامیلیت کجا بود نزدیک 1 میلیون تو 2 ماه جنس فروخته مثلا فیلم عاشقانه از شرکت خریدیم 3500 تعداد 1000 تا بعد هربار 400 تاشو برده داده پیک پخش سوپرمارکت کرده تو فاکتور 3700 زده و سود باقیشو تو جیب خودش گذاشته این یک موردشه
خلاصه خیلی عوضیه همه گفتن باهاش شریک نشو گوش نکردم

دوست عزیز کار از کار گذشته.من راجع به طرف مقابل قضاوت نمیکنم
ولی پیشنهاد دوستانه وقتی شراکت فامیلی اونم به این شکل بخواد بهم بخوره از یه چیزایی رد شو
خدایی ناکرده مشکل به شخص دیگه نخوره.فردا روزی هم چشم تو چشمید نا جوره.بنا به تجربه میگم.
اگر سود جنسایی که فروخته داد که هیچ وگرنه مغازه بزن خودت جنسم که خداروشکر زیاده بریز از نو شروع کن
این یکماه هم یه اجاره بده صاحب مغازه جدید از تو کار درش بیار
از ماه بعد باهاش قرارداد رسمی بنویس تا چکت پاس بشه
اگر بره تو داستان اذیت ممکنه اونم چکی که داده بهتون پاس نکنه
از خیر شکایت و وکیل هم بیخیال شو که جز هزینه و اعصاب خردی چیزی نداره
این نظر من هست امیدوارم به خیر حل بشه

herkool2000

Registered User
لایک‌ها
393
همینطور که دوستان گفتن با توجه به اینکه طرف دامادتونه بهتره باهاش کنار بیایی.

razi123450

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
123
یارو مغازه میزنه تو یه ماه جمع میکنه 40ملیون ضرر میکنه خوب این بنده خدا داره همه جوره باهات راه میاد چک و بگیر بیخیال شو

Schillaci

Registered User
لایک‌ها
48
همون که پول رو تو یکی دو تا چک بهت میده خدا رو شکر کن
چون فامیل هست زیاد سخت نگیر و دنبال اون یه تومان سود پولت نباش
تجربه شد برات

yar_66

Registered User
لایک‌ها
139
یارو مغازه میزنه تو یه ماه جمع میکنه 40ملیون ضرر میکنه خوب این بنده خدا داره همه جوره باهات راه میاد چک و بگیر بیخیال شو
پسر خوب ما مغازرو جمع نکردیم که ضرر بدیم
مغازه پا گرفته روزی 4 میلیون دخلشه
ایشون سواستفاده کرده پولش کم بود منو واسطه کرد حالا که پا گرفته بهونه ایجاد کرد زد بهم
مشکل ما ایرانیا اینکه بیرون گود هستیم میگیم لنگش کن

yar_66

Registered User
لایک‌ها
139
والا ازونجایی که ایشون دوماد و پسرخاله شما هستن بهتره قضیه رو کدخدامنشی حلش کنید تا آبجیتون این وسط بیش از این دچار مشکل و صدمه نشن.

دوست عزیز کار از کار گذشته.من راجع به طرف مقابل قضاوت نمیکنم
ولی پیشنهاد دوستانه وقتی شراکت فامیلی اونم به این شکل بخواد بهم بخوره از یه چیزایی رد شو
خدایی ناکرده مشکل به شخص دیگه نخوره.فردا روزی هم چشم تو چشمید نا جوره.بنا به تجربه میگم.
اگر سود جنسایی که فروخته داد که هیچ وگرنه مغازه بزن خودت جنسم که خداروشکر زیاده بریز از نو شروع کن
این یکماه هم یه اجاره بده صاحب مغازه جدید از تو کار درش بیار
از ماه بعد باهاش قرارداد رسمی بنویس تا چکت پاس بشه
اگر بره تو داستان اذیت ممکنه اونم چکی که داده بهتون پاس نکنه
از خیر شکایت و وکیل هم بیخیال شو که جز هزینه و اعصاب خردی چیزی نداره
این نظر من هست امیدوارم به خیر حل بشه

همینطور که دوستان گفتن با توجه به اینکه طرف دامادتونه بهتره باهاش کنار بیایی.

همون که پول رو تو یکی دو تا چک بهت میده خدا رو شکر کن
چون فامیل هست زیاد سخت نگیر و دنبال اون یه تومان سود پولت نباش
تجربه شد برات
ممنون همگی بابت راهنمایی
فعلا از این جریان گذشتم چون فکرمو درگیر کرده بود
الان یه مغازه دیدم که به اندازه پولم میتونم روش حساب کنم
یه مغازه سی متری هست با بالکن که اسباب بازی فروشی شده و چهار ماهه طرف راه انداختش
الان بخاطر مشکل شخصی میخواد واگذارش کنه
برای شروع کار بد نیست اما چون پول من چک هست و اون عجله داره میگه نصفشو نقد بده که الانم شرایطش نیست
تو مغاازه قفسه شیک زده با کولرگازیو یکسری جنس که خریده میگه همشو باهم میدم
اگر تجربه اجاره دارید راهنمایی کنید که برای اجاره چکار کنم که بعدا داستان پیش نیاد
کلا 25 تومن سرمایه دارم کار اسباب بازی هم خوبه ولی دخل این مغازه چون تازه پا هست و جای ضعیفیه 200 میانگینشه

Schillaci

Registered User
لایک‌ها
48
پسر خوب ما مغازرو جمع نکردیم که ضرر بدیم
مغازه پا گرفته روزی 4 میلیون دخلشه
ایشون سواستفاده کرده پولش کم بود منو واسطه کرد حالا که پا گرفته بهونه ایجاد کرد زد بهم
مشکل ما ایرانیا اینکه بیرون گود هستیم میگیم لنگش کن
فدات شم ما فقط نمیگیم لنگش کن
اینکه ایشون به نحوی از شما استفاده کرده تا کارش راه بیوفته و شکل بگیره کاملا مشخصه
اما چرا من و بقیه دوستان گفتیم همین که پولت رو میده باز هم جای شکرش باقیه ؟ چون اینقدر چیزهای جور وا جو دیدیم که این مورد شما اون قسمت مدت زمانی که پول شما مورد استفاده اون بوده به چشم نمیاد
تو این دوره ای که حتی ادم نمیتونه پول خودش رو از موسسات دولتی با فعالیت هایی بیش از ده ساله نمیتونه بگیره همین که اصل پول رو بده باز هم خوبه ، و البته این فقط نظر شخصی مون هست

Schillaci

Registered User
لایک‌ها
48
ممنون همگی بابت راهنمایی
فعلا از این جریان گذشتم چون فکرمو درگیر کرده بود
الان یه مغازه دیدم که به اندازه پولم میتونم روش حساب کنم
یه مغازه سی متری هست با بالکن که اسباب بازی فروشی شده و چهار ماهه طرف راه انداختش
الان بخاطر مشکل شخصی میخواد واگذارش کنه
برای شروع کار بد نیست اما چون پول من چک هست و اون عجله داره میگه نصفشو نقد بده که الانم شرایطش نیست
تو مغاازه قفسه شیک زده با کولرگازیو یکسری جنس که خریده میگه همشو باهم میدم
اگر تجربه اجاره دارید راهنمایی کنید که برای اجاره چکار کنم که بعدا داستان پیش نیاد
کلا 25 تومن سرمایه دارم کار اسباب بازی هم خوبه ولی دخل این مغازه چون تازه پا هست و جای ضعیفیه 200 میانگینشه
با دوماد صحبت کن و بگو حداقل نصف پول رو نقد برای کار جدید لازم داری اگر اهل گفتگو هست
در وهله دوم مطمئن باش بخاطر مشکلات شخصی میخواد جمع کنه یه مثال بزنم : پسر داییم رفت یه باشگاه رو از پایه با وسایل و رهن اجاره کرد حتی 10 بیشتر داد بخاطر سابقه کاری طرف
فکر میکرد زود اجاره نکنه دندون گرد زیاد هستن
هنوز یه هفته نبود که متوجه شد همسایه هایی که بالای باشگاه سکونت دارن باعث شده قبلی واگذار کنه و این خودش هم همینطوری باز واگذار کرد به یکی دیگه
این یه مثال بود فقط و شاید هر شغلی بخاطر یه مشکلاتی چه دولتی چه غیر دولتی و غیره شاید نتونه یه جایی شکل بگیره
در مورد اجاره شما حتما حتما با موجر گفتگو کن ، اگر میخوای رهن بدی یا قرار داد ببستی با موجر باشه
یه وقت طوری نباشه مثلا 8 میلیون رهن بدی طرف و تسویه کنی بره و بعدا بفهمی این فقط 5 میلیون رهن کرده بوده یا با اجاره بیشتر
واگذاری مغازه حتما در حضور موجر باشه هم بخاطر نوع قرار دادی که قبلا بسته هم بخاطر تسویه حساب های قبوض

haj-amir

Registered User
لایک‌ها
144
چه جوری خواهرتون رو به همچین ادمی دادید؟
ولی از حقت نگذر به نظر من,برو با یک وکیل مشورت کنم

eman12

Registered User
لایک‌ها
352
دوست عزیز و ارجمند:)، با سلام...

مطالب شما بزرگوار رو خوندم اما بدلیل اینکه فرمودید که فعلا از این جریان گذشته اید، بنده هم نمیخواستم در اینجا پست بذارم بخصوص اینکه اینجا بخش کار، سرمایه و تجارت هست، اما چون دو-سه نکته در خلال صحبتهای شما توجه من رو جلب کرد تصمیم گرفتم که اگه اجازه بفرمایید دو-سه نکته هم من خدمت باسعادت شما عرض کنم، هر چند از جزئیات زندگی شما و بستگانتون بی اطلاعم.

توی پستهای حضرت عالی بود که "فامیلیت کجا بود"... داماد شما شوهر خواهر شما محسوب میشه دیگه، همچنین پسر خاله شما هم پسر خواهر محترم مادر بزرگوار شما بحساب میان (فامیلیت اینجا بود!:general406:)... اینجاست که باید مقداری با احتیاط و تدبیر با مسائل برخورد کرد و نه با تعصب یا خدایی نکرده کژاندیشی...

توصیه دوستانه من اگه بکار بیاد و پذیرا باشید اینه که همیشه در فعالیت تجاری این اصل رو باید در نظر داشت که پول حاصل از کار و تجارت برای اینه که صرف رفاه شخص، نزدیکان و اطرافیان اون بشه (هم رفاه مادی و هم رفاه روحی).
حالا اگه این بیزینس، به هر تقدیر با "نزدیکان" شکل گرفته باشه باید هدف رو این گذاشت که هر سطحی از رفاه که قراره از این طریق فراهم بشه برای "ماست" و نه "من". خود پول و درآمد که هدف نیست. و البته در ضمن پول میاد و میره اما این نزدیکان انسان هستن که یک عمر چشم تو چشم شخص هستند و شاید کمک حال اون در سختی ها (منظورم فقط داماد شما نبود، منظورم خواهر گرامی شما هم بود)...
میخوام بگم اگه حتی دیدید که پول و سرمایه و درآمد شما به هر طریق ممکنه سر از جیب نزدیکانتون و نزدیکانِ نزدیکانتون درآورد میتونید در نظر داشته باشید که در واقع به نوعی سر از جیب خودتون درآورده، یا حداقل جای دوری نرفته (رفته؟)! تجارت این چنینی با نزدیکان رو بنظر من میشه تا زمانی که طرف یا طرفهای مقابل قابل تحمل هستند و به اصطلاح شورش رو در نیاورده اند ادامه داد اما در عین حال اگه کار به لحاظ سوء استفاده بجایی رسید که امکان همکاری نبود، باید مسئله رو کاملا دوستانه فیصله داد، بنحوی که ابدا به طرف یا طرفهای مقابل بر نخوره. میدونم که شما بهتر میدونید که زرنگی و پختگی در مقابل جفای فامیل و اطرافیانِ بخصوص نزدیک در تمام مسائل و مشکلات باید همین باشه.

به نظر من شما تصور بفرمایید که طلبی که از این تجارت دارید خرج زندگی و رفاه خواهر محترم شما شده/خواهد شد و از همه چی بگذرید. همونطور که اگه خدایی نکرده به لحاظ روحی هم بدهی و خسارتی ایجاد بشه، هزینه و تبعاتش فقط گریبان یک نفر فامیل رو نمیگیره.

من اگه جای شما باشم و اگه حتی بدونم که اینطور هم نیست، اما بجای اینکه دور از جون بگم "خیلی عوضیه" یا دعوا و شکایت کنم در مقام فکر میگم ببین واسه رفاه حال زندگی خواهرم و بچه های خواهرم حتی حاضره با من هم روراست نباشه:general406:، ولو درصد بسیار بالایی هم احتمال بدم که اینطور نیست، و در مقام عمل هم اگه لازم باشه به بهانه ایی شراکتم رو فیصله میدم. عذرخواهی میکنم از اینکه این جمله رو میگم، اما این شاید نهایت بی هنری باشه که انسان در مقابل خودی ها همون طرز فکر و رفتاری رو داشته باشه که در مقابل غیر خودی ها هم نباید داشته باشه! بن بست اصلی اتفاقا همینجاست:rolleyes:!

من میدونم و مطمئنم که شما بسیار فهیم تر و آداب دان تر از اون هستید که برای چند میلیون ناقابل تصمیماتی بگیرید که در نهایت واسه شما و خانواده و نزدیکانتون خیری نداشته باشن، و بلکه شاید خدایی نخواسته مضر هم باشن...

موفق باشید دوست محترم.

پ ن، این رو هم حیفم میاد که خدمت انور شما بزرگوار عرض نکنم...
فرمودید که "مشکل ما ایرانیا اینکه بیرون گود هستیم میگیم لنگش کن"... به نظر من مشکل درصد نچندان کمی از ایرانی ها و غیر ایرانی ها اینه که به این دقت نمیکنن که همیشه میشه:p یک مسئله رو از یک نقطه دیگه هم نگاه کرد و به نتایج و جوابهای شاید مناسب تری رسید...

yar_66

Registered User
لایک‌ها
139
دوست عزیز و ارجمند:)، با سلام...

مطالب شما بزرگوار رو خوندم اما بدلیل اینکه فرمودید که فعلا از این جریان گذشته اید، بنده هم نمیخواستم در اینجا پست بذارم بخصوص اینکه اینجا بخش کار، سرمایه و تجارت هست، اما چون دو-سه نکته در خلال صحبتهای شما توجه من رو جلب کرد تصمیم گرفتم که اگه اجازه بفرمایید دو-سه نکته هم من خدمت باسعادت شما عرض کنم، هر چند از جزئیات زندگی شما و بستگانتون بی اطلاعم.

توی پستهای حضرت عالی بود که "فامیلیت کجا بود"... داماد شما شوهر خواهر شما محسوب میشه دیگه، همچنین پسر خاله شما هم پسر خواهر محترم مادر بزرگوار شما بحساب میان (فامیلیت اینجا بود!:general406:)... اینجاست که باید مقداری با احتیاط و تدبیر با مسائل برخورد کرد و نه با تعصب یا خدایی نکرده کژاندیشی...

توصیه دوستانه من اگه بکار بیاد و پذیرا باشید اینه که همیشه در فعالیت تجاری این اصل رو باید در نظر داشت که پول حاصل از کار و تجارت برای اینه که صرف رفاه شخص، نزدیکان و اطرافیان اون بشه (هم رفاه مادی و هم رفاه روحی).
حالا اگه این بیزینس، به هر تقدیر با "نزدیکان" شکل گرفته باشه باید هدف رو این گذاشت که هر سطحی از رفاه که قراره از این طریق فراهم بشه برای "ماست" و نه "من". خود پول و درآمد که هدف نیست. و البته در ضمن پول میاد و میره اما این نزدیکان انسان هستن که یک عمر چشم تو چشم شخص هستند و شاید کمک حال اون در سختی ها (منظورم فقط داماد شما نبود، منظورم خواهر گرامی شما هم بود)...
میخوام بگم اگه حتی دیدید که پول و سرمایه و درآمد شما به هر طریق ممکنه سر از جیب نزدیکانتون و نزدیکانِ نزدیکانتون درآورد میتونید در نظر داشته باشید که در واقع به نوعی سر از جیب خودتون درآورده، یا حداقل جای دوری نرفته (رفته؟)! تجارت این چنینی با نزدیکان رو بنظر من میشه تا زمانی که طرف یا طرفهای مقابل قابل تحمل هستند و به اصطلاح شورش رو در نیاورده اند ادامه داد اما در عین حال اگه کار به لحاظ سوء استفاده بجایی رسید که امکان همکاری نبود، باید مسئله رو کاملا دوستانه فیصله داد، بنحوی که ابدا به طرف یا طرفهای مقابل بر نخوره. میدونم که شما بهتر میدونید که زرنگی و پختگی در مقابل جفای فامیل و اطرافیانِ بخصوص نزدیک در تمام مسائل و مشکلات باید همین باشه.

به نظر من شما تصور بفرمایید که طلبی که از این تجارت دارید خرج زندگی و رفاه خواهر محترم شما شده/خواهد شد و از همه چی بگذرید. همونطور که اگه خدایی نکرده به لحاظ روحی هم بدهی و خسارتی ایجاد بشه، هزینه و تبعاتش فقط گریبان یک نفر فامیل رو نمیگیره.

من اگه جای شما باشم و اگه حتی بدونم که اینطور هم نیست، اما بجای اینکه دور از جون بگم "خیلی عوضیه" یا دعوا و شکایت کنم در مقام فکر میگم ببین واسه رفاه حال زندگی خواهرم و بچه های خواهرم حتی حاضره با من هم روراست نباشه:general406:، ولو درصد بسیار بالایی هم احتمال بدم که اینطور نیست، و در مقام عمل هم اگه لازم باشه به بهانه ایی شراکتم رو فیصله میدم. عذرخواهی میکنم از اینکه این جمله رو میگم، اما این شاید نهایت بی هنری باشه که انسان در مقابل خودی ها همون طرز فکر و رفتاری رو داشته باشه که در مقابل غیر خودی ها هم نباید داشته باشه! بن بست اصلی اتفاقا همینجاست:rolleyes:!

من میدونم و مطمئنم که شما بسیار فهیم تر و آداب دان تر از اون هستید که برای چند میلیون ناقابل تصمیماتی بگیرید که در نهایت واسه شما و خانواده و نزدیکانتون خیری نداشته باشن، و بلکه شاید خدایی نخواسته مضر هم باشن...

موفق باشید دوست محترم.

پ ن، این رو هم حیفم میاد که خدمت انور شما بزرگوار عرض نکنم...
فرمودید که "مشکل ما ایرانیا اینکه بیرون گود هستیم میگیم لنگش کن"... به نظر من مشکل درصد نچندان کمی از ایرانی ها و غیر ایرانی ها اینه که به این دقت نمیکنن که همیشه میشه:p یک مسئله رو از یک نقطه دیگه هم نگاه کرد و به نتایج و جوابهای شاید مناسب تری رسید...

حرفهای شما درست و متین اما من 2 ماه تحمل کردم ودائم به خودم گفتم جای دوری نمیره اما این آدم فوق العاده کثیفه
من کوتاه اومدم و ایشون جای اینکه تا روزی که کار کردیم حقمو بده 4 روز کاریو اصلا حساب نکرده ، اجناسی که باهم خریدیم پولشو نمیده وکلی مسائل دیگه
خلاصه مطلب آب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب ، از حق نباید هیچوقت گذشت ، حالا من بخاطر همون مسائلی که گفتی چشم بستم و چیزی نگفتم اما واگذار کردم ب بالا سری
ایشون هم تو فامیل و اطرافیان شناخته شده ست و همه میدونن چه موجود عوضیه
تجربه خوبی شد مهم نیست پول برمیگرده اما یه چیزایی دیگه برنمیگرده مثل اعتماد

ahangha89

Registered User
لایک‌ها
399
شراکت کلا دردسر داره و نهایتا در اکثر موارد باعث بحث و دعوا بین طرفین میشه حالا شما این بار رو تجربه کسب کردید و چون شوهر خواهرتون هستن و احتمالا با درگیر شدن شما با ایشون ناراحتی از جانب ایشون به خواهرتون منتقل میشه از خیر شکایت بگذرید ولی از خیر اصل پولتون نه که البته چک بهتون دادن
انشاالله در شروع کسب و کارهای بعدیتون با افراد بزرگتر و با تجربه تر مشورت کنید
همین اسباب بازی فروشی هم که میگید از مغازه های همسایش درباره خودش کارش همه چیش بپرسید از صاحب مغازم بپرسید بعد بخرید تا مجدد ضرری نکنید
ضمنا قرارداد مغازه رو حتما حتما با صاحب مغازه در بنگاه املاک با شماره پیگیری رسمی ببندید با مستاجر قرارداد نبندید

بالا