• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

}}}}}}}}} راهنمایی در مورد گرفتن پول پیش مغازه }}}}}}}}}}}}

parsa_teen

Registered User
لایک‌ها
151
سلام دوستان ما یه مغازه اجاره کردیم 5 ملیون پول پیش دادیم و ماهی 200 هزار تومن هم اجازه این مغازه رو مرداد همین امسال اجاره کردیم و الان میخایم مغازه رو تخلیه کنیم به دلیل یه سری مشکلات الان میخام پولمو پس بگیرم که یک ماه زودتر به صاحب مغازه گفتم و بعد از یک ماه هنوز پولمو نداده و امروز فردا میکنه به نظرتون راه قانونی و بهتری وجود داره که بتونم پولمو پس بگیرم و مغازه رو تخلیه کنم ؟

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
نخیر شما تا پایان قرارداد یا باید بشینی یا جات کسی رو بیاری پول پیش و بگیره بت بده یا باهم راه بیاید وگرنه حق با اون شکایت هم بکنید قرارداد رو نشون میده

parsa_teen

Registered User
لایک‌ها
151
آخه مگه میشه هم
نخیر شما تا پایان قرارداد یا باید بشینی یا جات کسی رو بیاری پول پیش و بگیره بت بده یا باهم راه بیاید وگرنه حق با اون شکایت هم بکنید قرارداد رو نشون میده
مگه میشه همچین چیزی من یه جا دیدم اگر مستاجر پولشو بخاد باید یکماه زودتر به صاحب ملک بگه تا پولشو آماده کنه و بده فرض کن کسی خونه اجاره میکنه به مدت یکسال و 6 ماه اونجا زندگی میکنه و میخاد خونه بخره خوب به پول پیشش هم نیاز داره باید 6 ماه دیگه هم صبر کنه تا قرار دادش تموم بشه اینطوری که نمیشه

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
آخه مگه میشه هم

مگه میشه همچین چیزی من یه جا دیدم اگر مستاجر پولشو بخاد باید یکماه زودتر به صاحب ملک بگه تا پولشو آماده کنه و بده فرض کن کسی خونه اجاره میکنه به مدت یکسال و 6 ماه اونجا زندگی میکنه و میخاد خونه بخره خوب به پول پیشش هم نیاز داره باید 6 ماه دیگه هم صبر کنه تا قرار دادش تموم بشه اینطوری که نمیشه
ببین دوست عزیز باز هرکاری بکنی موجر حق قانونی داره و بستگی ب انصافش داره یکی میبینی سریع بت میده یکی دیگه واقعا نداره یکی دیگه هم عوضی شما واسه سریع حل شدن کارت باهاش صحبت کن جا خودت مستاجر بیاری

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
متاسفانه حق با دوستمونه چون خود من هم یکبار به این دردسر افتادم . چون شما تا یکسال قرارداد داری یاباید خودت یکی رو جای خودت بیاری یا صبر کنی صاحب ملک یکی رو پیدا کنه یا شانست بخونه مالک دستش پر باشه و دلش بسوزه پولتو بده. در هر حال حق با مالکه چون قرارداد یکساله داره
یه حالت دیگه هم داره و اون هم بلاییه که سر من اومد. مشکل مالی فوتی فوری پیدا کنی 5 ماه زودتر مجبور به تخلیه بشی مالک بی انصاف هم به تورت بخوره بگه یا مستاجر بیار یا اگه عجله داری اجاره ماههای بعد رو کم میکنم پولتو میدم. چون قرارداد داره حق با اونه و وقتی دستت به هیچ جا بند نباشه و مستاصل باشی مجبوری تن بدی.(صحبت حلال و حرام هم اصلا" نکن که یجورایی بحثش تو این مملکت ورافتاده)

ابن هم که می فرمایین یه ماه قبل اطلاع دادی مال کسیه که پایان قراردادش رسیده و یکماه قبل بگه که میخواد جابجا بشه و مالک تکلیف خودشو برای قرارداد سال بعد بدونه.

floppyrisk

Registered User
لایک‌ها
62
اینکه مالک بگه : "باید طبق قراردادی که بستی تا آخر به من اجاره بدی حالا چه خودت تو ملک باشی چه نباشی " نه حرامه نه بی انصافیه نه ظلمه نه هیچی
حق اون مالکه
شما داری قرارداد رو یک طرفه فسخ می کنی و باید ضرر و زیان بدی

taheri68

Registered User
لایک‌ها
157
سلام.چون قرارداد از طرف شما میخواد فسخ بشه باید اون طرف هم راه بیاد. حق با اونه با هم توافق کنید.

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
اینکه مالک بگه : "باید طبق قراردادی که بستی تا آخر به من اجاره بدی حالا چه خودت تو ملک باشی چه نباشی " نه حرامه نه بی انصافیه نه ظلمه نه هیچی
حق اون مالکه
شما داری قرارداد رو یک طرفه فسخ می کنی و باید ضرر و زیان بدی
فرمایش شما کاملا صحیحه حتی خود من هم به این موضوع اشاره کردم و تو همون خط اول تاکید هم کردم که قانونا" حق با مالکه اما تو قضیه ما وقتی یکهفته بعد از اون داستان , مستاجر جدید بیاره و از طریق بنگاه بهش پیغام بدی که سهم خودت از کمیسیون قرارداد جدیدت رو کم کن و الباقی رو یرگردون و اون بگه "نه" نمیدونم داستانش چیه؟ اگه بی انصافی و حلال و حروم نیست پس چیه ؟ به مدت 5 ماه دوبار گرفتن اجاره بابت یک محل در حالی که مدارک و مستندات گرفتاری ما رو هم دیده بود غیر از زیاده خواهی و بی انصافی هبچ تعریف دیگه ای نداره.

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
فرمایش شما کاملا صحیحه حتی خود من هم به این موضوع اشاره کردم و تو همون خط اول تاکید هم کردم که قانونا" حق با مالکه اما تو قضیه ما وقتی یکهفته بعد از اون داستان , مستاجر جدید بیاره و از طریق بنگاه بهش پیغام بدی که سهم خودت از کمیسیون قرارداد جدیدت رو کم کن و الباقی رو یرگردون و اون بگه "نه" نمیدونم داستانش چیه؟ اگه بی انصافی و حلال و حروم نیست پس چیه ؟ به مدت 5 ماه دوبار گرفتن اجاره بابت یک محل در حالی که مدارک و مستندات گرفتاری ما رو هم دیده بود غیر از زیاده خواهی و بی انصافی هبچ تعریف دیگه ای نداره.
یعنی الان مستاجر نشسته ولی پول شمارونداده؟

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
اگر 6 ماه از تاریخ عقد قرارداد گذشته حق با شماست و باید پیش پول رو پس بده
نداد شکایت کن فوری بگیر
پرسال خودم همین کارو کردم برادر

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
اگر 6 ماه از تاریخ عقد قرارداد گذشته حق با شماست و باید پیش پول رو پس بده
نداد شکایت کن فوری بگیر
پرسال خودم همین کارو کردم برادر
من متوجه نشدم .یعنی قانون میگه شما مغازه را اجاره می کنید بعد 6ماه هر موقع خواستید مغازه را خالی می کنید و صاحب ملک باید پول پیش شما را فورا بده ؟؟؟؟خوب اینجوری که صاحب ملک به مشکل میخوره طرف 20تومن رهن را مثلا سرمایه گذاری کرده سر 6ماه از کجا بیاره بده؟؟؟؟

r3374

Registered User
لایک‌ها
254
حاجی راه نداره
همه چی دست مالکه
بلایی که سر خودم اومد
قرارداد یه ساله بستم
سر سه ماه تخلیه کردم کلیدا رو تحویل دادم
نه تنها پول پیشو نداد
بلکه پولو نگه داشت سر یه سال داد
تازشم پول اون نه ماهو کم کرد
منم دستم به جایی بند نبود
میتونستم نامردی کنما ولی چون خانواده خوبی داشت به اونها رحم کردم و گرنه خیلی راحت میتونستم کارشو جبران کنم

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
همونطور که دوستان و اساتید فرمودن راهکار قانونی وجود نداره !
راهکار عرفی اینه که با املاکی یا با یه بزرگتر یا ریش سفیدی که مالک حرفشو میخونه و قبول داره برین پیش مالک و ازش خواهش کنین با شما راه بیاد
و پولتونو زودتر بده

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
همونطور که دوستان و اساتید فرمودن راهکار قانونی وجود نداره !
راهکار عرفی اینه که با املاکی یا با یه بزرگتر یا ریش سفیدی که مالک حرفشو میخونه و قبول داره برین پیش مالک و ازش خواهش کنین با شما راه بیاد
و پولتونو زودتر بده
پس این دوست بالایی میگه شکایت کردم گرفتم داستان چیه؟

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
پس این دوست بالایی میگه شکایت کردم گرفتم داستان چیه؟
یه کم دوستانه تر باشی مشکلی پیش نمیاد....!!!
ظاهرا از همه طلبکاری !
اینجوری هم بخوای با مالک صحبت کنی مشکل میشه برات !
مگر من گفتم که میشه که از من می پرسی ؟
صحت گفتار هرکسی رو باید از خودش اول پرسید
من توی جریان این دوست زنجانی نیستم
....
خودش بیاد توضیح بده

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
یه کم دوستانه تر باشی مشکلی پیش نمیاد....!!!
ظاهرا از همه طلبکاری !
اینجوری هم بخوای با مالک صحبت کنی مشکل میشه برات !
مگر من گفتم که میشه که از من می پرسی ؟
صحت گفتار هرکسی رو باید از خودش اول پرسید
من توی جریان این دوست زنجانی نیستم
....
خودش بیاد توضیح بده
ظاهرا تو برای جواب دادن به یک سوال خیلی سختت هست دیدم در مسائل حقوقی واردی گفتم مسائله را باز کنم هم من یک چیز یاد بگیرم هم تو نمی دونستم یک سوال ساده بهتون بر می خوره اونم سوالی که کوچکترین بی ادبی توش نبود و خدا را شکر مستاجر هم نیستم صرفا جهت یادگیری در این بحثها شرکت می کنم

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
یکماه از موقعی ک قرارداد تموم شده نه هر موقع عشقش کشید مستاجر
در تکمیل فرمایش شما
مستاجرا میتونه هروقت خواست ملک رو تخلیه کنه و مالک یکماه فرصت داره که با مستاجر تسویه کنه
اما اگر مالک پول پیش رو نداد
مستاجر باید بره حل اختلاف که این خودش چند ماه طول میشکه
و تا اون موقع قرارداد تمومه
ضمنا معمولا خسارت عدم تحویل پول رهن به سختی گرفته میشه
توی حل اختلاف نفع دو طرف رو میگیرن
توی سیستم قضایی نفع کسی که حق با اونه
ولی توی سیستم قضایی خیلی طول میکشه

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
ظاهرا تو برای جواب دادن به یک سوال خیلی سختت هست دیدم در مسائل حقوقی واردی گفتم مسائله را باز کنم هم من یک چیز یاد بگیرم هم تو نمی دونستم یک سوال ساده بهتون بر می خوره اونم سوالی که کوچکترین بی ادبی توش نبود و خدا را شکر مستاجر هم نیستم صرفا جهت یادگیری در این بحثها شرکت می کنم
حتی اگر برای یادگیریه
حداقل با دوستانی که سعی میکنن کمکت کنن مهربون باش

بالا