برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی لازم دارم!

rezac

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان.
میخوام مغازه سی دی فروشی بزنم، تا بحال تجربشو نداشتم که کار کنم. فقط میخواستم دوستانی که میدونن یکم اطلاعات بدن برای شروع کارم.
جواز کسب دارم. مغازه هم میشه گفت امادست.
فقط هر چی توضیح لازمه بهم بدین اگه امکانش هست.

soheyl_ir89

Registered User
لایک‌ها
292
سلام
ان شاالله که به سلامتی کسب و کارتو شروع کنی و زندگی پربرکتی داشته باشی
کدوم شهر؟
منطقه از نظر جمعیت و گروه سنی مهمه. تبلیغ کن و سعی کن جذاب باشی برای مردم اون محل.
اگر محل مغازه جاییه که مشتری عبوری هم می تونی داشته باشی، خوبه. سعی کن اون هارو با تابلوی جذاب و ... جذب کنی.
لوازم جانبی هم می تونی کنارش بذاری. معمولا تعمیرات و ... هم قبول می کنن.
و یه پنل پیامک خوب بگیر و به مشتری هات پیشنهاد بده که عضو بشن و هر محصولی جدید اومد، بهشون اطلاع رسانی کن.
از ارسال منطقه ای پیامک هم می تونی استفاده کنی.

rezac

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
ان شاالله که به سلامتی کسب و کارتو شروع کنی و زندگی پربرکتی داشته باشی
کدوم شهر؟
منطقه از نظر جمعیت و گروه سنی مهمه. تبلیغ کن و سعی کن جذاب باشی برای مردم اون محل.
اگر محل مغازه جاییه که مشتری عبوری هم می تونی داشته باشی، خوبه. سعی کن اون هارو با تابلوی جذاب و ... جذب کنی.
لوازم جانبی هم می تونی کنارش بذاری. معمولا تعمیرات و ... هم قبول می کنن.
و یه پنل پیامک خوب بگیر و به مشتری هات پیشنهاد بده که عضو بشن و هر محصولی جدید اومد، بهشون اطلاع رسانی کن.
از ارسال منطقه ای پیامک هم می تونی استفاده کنی.
ممنون که توجه کردین و پاسخ دادین.
راهنمایی خوبی کردین اما تعمیرات بلد نیستم.
ولی بقیشو حتما انجام میدم.
یه سوال میمونه برای سی دی فروشی چه کار هایی باید بلد باشی؟
یعنی از چه نرم افزار هایی برای رایت رو دستگاه خانگی یا سیستم استفاده کنم؟ همون نرو خوبه بنظرتون؟
یا نرم افزار خاصی هست که بشه تموم فیلم ها رو دسته بندی کرد که بشه سریع بهشون دسترسی پیدا کرد؟
و اگه نرم افزار های دیگه ای هم استفاده میکنن بگین لطفا!
حس میکنم سوالم خیلی آماتوری بود:)

yp097

Registered User
لایک‌ها
146
دوتا نکته خدمت استارتر عزیز .
یک اینکه سعی کن اگر سرمایشو داری در کنار فروش فیلم و اینا یه سری لوازم جانبی کامپیوتر ترجیحا ارزون قیمت هم داشته باشی
مثل موس و کیبور و فلش مموری و ...
فیلم ها و سریال ها رو باید دنبال کنی و همیشه به روز باشی
و این به روز بودن رو یه جورایی به رهگذر نمایش بدی
چه با چاپ پوستر چه با پرینت یه برگه که مثلا البوم فلان خواننده رسید . اپیزود جدید فلان سریال رسید و ...
سعی کن نه به کسی نگی حتی سفارشش رو نداشتی بهش بگی مثلا عصر بیا . تا عصر چیزی که میخواد رو دانلود کنی
و یک نکته ای که یکی از سی دی فروشی های محلمون انجامش داد و با انجام همین کاره که تا الان سرپاست رو بهتون بگم
اولا الان خیلیا خودشون کامپیوتر و اینترنت دارن برای همین بازار این شغل خیلی کمتر شده
دوما دوره سی دی و اینا گذشته
این سی دی فروش محل ما فیلم ها و سریال ها ( چه داخلی چه خارجی ) رو همه رو به روز داره
و هر فیلم سینمایی 400 تومن میگیره میریزه رو فلش خود یارو بهش تحویل میده

شاید فکر کنی به صرفه نیست ولی اول به خاطر اینکه قیمتش زیاد نمیشه طرف خیلی بیشتر راقب میشه ازت بگیره تا بخواد خودش دانلود کنه
دوم یه ارشیو داری که شاید از یه فیلم دانلود شده ات به چند نفر بفروشی و سودتو کرده باشی

البته بازم بستگی به محلی که میخوای شروع به کار کنی داره و مردمش و سطح درامدشون و ... که باید همه چیز رو تو کارت لحاظ کنی

امیدوارم تونسته باشم کمکت کرده باشم :rolleyes::general105:

rezac

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
دوتا نکته خدمت استارتر عزیز .
یک اینکه سعی کن اگر سرمایشو داری در کنار فروش فیلم و اینا یه سری لوازم جانبی کامپیوتر ترجیحا ارزون قیمت هم داشته باشی
مثل موس و کیبور و فلش مموری و ...
فیلم ها و سریال ها رو باید دنبال کنی و همیشه به روز باشی
و این به روز بودن رو یه جورایی به رهگذر نمایش بدی
چه با چاپ پوستر چه با پرینت یه برگه که مثلا البوم فلان خواننده رسید . اپیزود جدید فلان سریال رسید و ...
سعی کن نه به کسی نگی حتی سفارشش رو نداشتی بهش بگی مثلا عصر بیا . تا عصر چیزی که میخواد رو دانلود کنی
و یک نکته ای که یکی از سی دی فروشی های محلمون انجامش داد و با انجام همین کاره که تا الان سرپاست رو بهتون بگم
اولا الان خیلیا خودشون کامپیوتر و اینترنت دارن برای همین بازار این شغل خیلی کمتر شده
دوما دوره سی دی و اینا گذشته
این سی دی فروش محل ما فیلم ها و سریال ها ( چه داخلی چه خارجی ) رو همه رو به روز داره
و هر فیلم سینمایی 400 تومن میگیره میریزه رو فلش خود یارو بهش تحویل میده

شاید فکر کنی به صرفه نیست ولی اول به خاطر اینکه قیمتش زیاد نمیشه طرف خیلی بیشتر راقب میشه ازت بگیره تا بخواد خودش دانلود کنه
دوم یه ارشیو داری که شاید از یه فیلم دانلود شده ات به چند نفر بفروشی و سودتو کرده باشی

البته بازم بستگی به محلی که میخوای شروع به کار کنی داره و مردمش و سطح درامدشون و ... که باید همه چیز رو تو کارت لحاظ کنی

امیدوارم تونسته باشم کمکت کرده باشم :rolleyes::general105:
ممنون که توجه کردین.
اره کنارش میخوام بازی و فلش دسته و....بیارم.
میگی هر فیلم دانلودی رو 400 تومن بدم؟ همه جا 1000 میدن:) یه فیلم مثلا 600 مگابایتی به 400 بدی خوبه بنظرت؟

soheyl_ir89

Registered User
لایک‌ها
292
در قیمت گذاری کالاها و خدمات هم دقت کن
هم بالابردن قیمت و هم پایین آوردنش به کارت لطمه می زنه
خودتو بذار جای مشتری یه فروشگاه :
-چند بار کالای فلان رو ازش خریدی، 2000 تومان و حالا می ری و می گه 3000 تومان! یه مقداری نارضایتی برات پیش میاد و شاید روی خریدهای بعدیت موثره.
-یا یه فلش مموری از یه مغازه خریدی 25 هزار تومان، بعدی می ری می بینه همون مغازه زده همون فلش مموری رو زده 20 هزار تومان؛ برات سوال می شه که چرا به من این قدر فروخته و حالا داره ارزونتر می فروشه.

سعی کن روی فروش در لحظه ی خرید کار کنی. یعنی وقتی خریدار یه کالایی رو خواست ازت بخره، بهش پیشنهادهای دیگه بدی. البته نه طوری که فکر کنه داری بهش میندازی. یا هر چیزی که خرید، بگو فلان فیلم جدید رو هم آوردیم.

soheyl_ir89

Registered User
لایک‌ها
292
اگر چند کالا روی دستت موند و فروش نمی رفت، به پیشنهاد جذاب تبدیلشون کن. مثلا روی شیشه ی مغازه بنویس "دو فلش مموری بخر، 25% تخفیف بگیر" از این چیزا. یا یه ویترین درست کن به نام جشنواره زمستانه و یه سری محصولاتی که می خوای رد کنی رو بذار اونجا و روش یه تخفیف بزرگ بنویس. این هم یه تکنیک تبلیغاتیه، هم این که جنسات زودتر به پول تبدیل می شه تا سرمایه ت به چرخش بیفته.
البته مشتریاتو عادت نده به تخفیف گرفتن. این خیلی مهمه؛ از همون اول عادتشون بده که قیمت هات منصفانه و مقطوعه. گاهی یه خاطره ی خوش به مشتری های وفادارت بده.
برای نمایش تخفیف، بهترین و جذاب ترین و شناخته شده ترین شکل، زمینه ی قرمز و نوشته ی سفید رنگه. اگر من باشم، یه پارچه یا بنر قرمز از بالا تا پایین ویترینم آویزون می کنم که روش با سفید و زرد نوشته باشه. روش هم نور می ندازم تا هر کسی که تا به حال متوجه این مغازه هم نشده، الان ببینه. تصاویر :
http://c8.alamy.com/comp/DPNH1N/sale-up-to-75-off-banners-in-a-shop-window-DPNH1N.jpg
http://c8.alamy.com/comp/DN6N35/a-b...g-christmas-sale-up-to-50-per-cent-DN6N35.jpg
http://www.vphosted.com/Sales/Utili...c=0&hc=c9d31b6fe8e9e60870aa0367b1b62f76&ie6=0
موفق باشی

rezac

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اگر چند کالا روی دستت موند و فروش نمی رفت، به پیشنهاد جذاب تبدیلشون کن. مثلا روی شیشه ی مغازه بنویس "دو فلش مموری بخر، 25% تخفیف بگیر" از این چیزا. یا یه ویترین درست کن به نام جشنواره زمستانه و یه سری محصولاتی که می خوای رد کنی رو بذار اونجا و روش یه تخفیف بزرگ بنویس. این هم یه تکنیک تبلیغاتیه، هم این که جنسات زودتر به پول تبدیل می شه تا سرمایه ت به چرخش بیفته.
البته مشتریاتو عادت نده به تخفیف گرفتن. این خیلی مهمه؛ از همون اول عادتشون بده که قیمت هات منصفانه و مقطوعه. گاهی یه خاطره ی خوش به مشتری های وفادارت بده.
برای نمایش تخفیف، بهترین و جذاب ترین و شناخته شده ترین شکل، زمینه ی قرمز و نوشته ی سفید رنگه. اگر من باشم، یه پارچه یا بنر قرمز از بالا تا پایین ویترینم آویزون می کنم که روش با سفید و زرد نوشته باشه. روش هم نور می ندازم تا هر کسی که تا به حال متوجه این مغازه هم نشده، الان ببینه. تصاویر :
http://c8.alamy.com/comp/DPNH1N/sale-up-to-75-off-banners-in-a-shop-window-DPNH1N.jpg
http://c8.alamy.com/comp/DN6N35/a-b...g-christmas-sale-up-to-50-per-cent-DN6N35.jpg
http://www.vphosted.com/Sales/Utility/Img.caspx?s=/merch/www/mc/legacy/images/vp-site/sell-page/product-highlight/layout-a/GL-banners-stand-H-001-2x-hcc99856cce8e9e60870aa0367b1b62f76.png&w=767&h=1022&langid=1&q=85&c=0&hc=c9d31b6fe8e9e60870aa0367b1b62f76&ie6=0
موفق باشی
ممنون که اهمیت میدین.و برای شروع راهنمایی مینکنین.

yp097

Registered User
لایک‌ها
146
ممنون که توجه کردین.
اره کنارش میخوام بازی و فلش دسته و....بیارم.
میگی هر فیلم دانلودی رو 400 تومن بدم؟ همه جا 1000 میدن:) یه فیلم مثلا 600 مگابایتی به 400 بدی خوبه بنظرت؟
حالا من قیمت این بنده خدا رو گفتم
شما با توجه به حجم فیلم و محله ای که توش مغازه میزنی میتونی قیمت رو خودت تغییر بدی :general406:

Softhearted

Registered User
لایک‌ها
62
دوستان توضیحات رو دادن
فقط میتونم بگم اگر تو هر کاری پروفشنال فعالیت کنی موفق میشی
موردی که دوستان هم گفتن اپدیت بودن تو فیلم و سریال خیلی خوبه رو هارد داشته باش چون الان دیگه دوره ی رایت و این ها گذشته

بالا