برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی و مشاوره برای خرید کنسول

سرندی پیتی

Registered User
لایک‌ها
4,732
ممنون بابت راهنمایی.در مورد پیشنهادت به Wii بیشتر تحقیق میکنم.حقیقتش خودمم دوس دارم xbox1 یا PS4 بگیرم چون به دلم نمیره جنس دست دوم بخرم یا بعد یه مدت کنسول قدیمی بشه بازی های جدید رو ساپورت نکنه.ولی تو کتم نمیره پول زیاد برای بازی بدم.انقدر همه چیز رو کپی استفاده کردیم برام قابل هضم نیست پول زیاد بابت یه سی دی بدم:p کینکت راستش برام مهمه.چون برای یکی از عزیزانم میخوام که دکتر توصیه کرده باید جنب و جوش و حرکت داشته باشه. بخاطر همین کینکت از اوجب واجباته.بین PS4 و XBOX1 کیفیت کدوم بهتره؟PS3 بازی هاش کپی خوره؟
Ps4 و xbox 1 سخت افزارشون مث همه ولی هر کدوم بازی های انحصاری خودشون رو دارن

کینکت سخت افزاره ایکس باکسه

Ps4 کینکت نداره یه چیزی داره فکر کنم اسمش camera controller. باشه

Ps3 سه نسخه ازش ساخته شده یکی اسمش fat هست که خیلی قدیمیه و کپی خوره ولی اگه زیاد روشن بمونه میسوزه

یه نسخه slim هست که کپی خوره و مشکلی با روشن موندن زیاد نداره

یه نسخه هم سوپر اسلیم super slim که این کپی خور نیست

من پلی3 و ایکس باکس 360 داشتم قبلا توصیه میکنم نخری چون خیلی قدیمین و بازی خوبی براشون نیست

بنظر من میتونی سیستم کامپیوتر رو ارتقاء بدی اینطوری 1تیر دو نشونه قبلا مشکلی که پی سی بازها داشتن این بود که بازی ها قفل خیلی قوی روشون بود ولی جدیدا با اومدن چند گروه کرکر بالای 90 درصد بازی ها کرک شدن الان خیلی بازی ها کرکشون موجوده خودم 3 هفته پیش fifa 2017 رو نصب کردم با اینکه سیستمم قوی نیست ولی راحت اجرا میشه بدون دوشواری

اینجا لیست بازی هایی که تا حالا اومدن و کرک شده تو پست اول نوشته

راستی برا بازی های wii یه شبیه ساز هست که میتونی بازی هاش رو روی کامپیوتر اجرا کنی اگه خواستی بخری چنتا از بازی هاش رو تست کن
اینجا خودم تاپیکشو زدم :D

https://forum.persiantools.com/threads/نحوه-بازی-کردن-نینتندو-گیم-کیوب-در-کامپیوتر.881184/

amindead

Registered User
لایک‌ها
171
سلام دوستان.
من در زمینه بازی و کنسول دقیقا صفر صفر هستم هیچ آشنایی ندارم.شرمنده اگر سوالام کمی مبتدیانه س.
من فقط به GTA V و فیفا و بازی های open world مشابه GTA علاقه دارم .همچنین به بازی هایی که با کینکت انجام میشه هم علاقه دارم.باید XBOX بخرم یا PS3 که کینکت داشته باشه؟کدوم کنسول بازی هاش کپی خوره؟نمیخوام خیلی برای بازی خرج کنم.XBOX و PS3 نو و صفر تو بازار فروخته میشه با توجه به اینکه ps4 اومده؟
چند تا سوال دیگه هم دارم:
1-PS4 و XBOX ONE کپی خور هست بازی هاشون؟کدومشون کینکت دارن؟
2-بازی های قدیمی رو میشه روی PS4 و xbox1 اجرا کرد؟مثلا اگر من بخوام Fifa 2012 رو بازی کنم حتما باید PS3 بخرم نه PS4؟در واقع ps4 و xbox 1 بازی های قدیمی رو ساپورت میکنن؟
3-فرق xbox 1 با xbox 360 و ps3 با ps4 چیه؟ارزش داره مدل بالاترش رو بگیرم؟
قیمت کنسول برام خیلی مهم نیست بیشتر کپی خور بودن بازی,داشتن کینکت برام مهمه.
اگر نکته دیگه هم هست که باید در نظرم بگیرم بفرمایید ممنون میشم.
سلام

1- PS4 و Xbox One هنوز جیلبریک نشدن و بازیهاشون به اصطلاح کپی خور نیست اما فروشنده ها از کلمه کپی برای این دو کنسول استفاده می کنند که منظورشون همون اکانت های هکی هست و این اکانت های هکی رو توصیه نمیکنم چون مشکلات خودشون رو دارند.
کینکت نام سنسور تشخیص حرکت شرکت مایکروسافت هست که تو اکس باکس هم استفاده شده اما نام سنسور تشخیص حرکت شرکت سونی، پلی‌استیشن آی برای PS3 و پلی‌استیشن کمرا برای PS4 هست، پس چه اکس باکس و پلی استیشن هر دو سنسور تشخیص حرکت و این مدل بازی ها رو دارن.

2- کنسول PS4 بازی های قدیمی رو اجرا نمیتونه بکنه اما Xbox One قابلیتی بنام سازگاری عقبرو داره که میتونه بازی های قدیمی رو اجرا کنه اما نه همشون. لیست بازی های قدیمی که قابل اجرا هستن تو لینک زیر هست. ضمنا این بازی های قدیمی رو شما باید اورجینال خریداری کنید که بنظرم صرفه اقتصادی نداره.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Xbox_360_games_compatible_with_Xbox_One

3-گرافیک بالاتر و رزولوشن بالاتر کنسول های جدید که البته برای لذت بردن از کیفیت رزولوشن 4K تلویزیون شما هم باید 4K باشه و همینطور بازی های جدید که دیگه برای کنسول نسل قبلی منتشر نمیشن.

بنظرم اگه بازی های نسل قبلی رو انجام ندادید همون PS3 یا Xbox 360 بخرید چون صرفه اقتصادی بالایی دارند مخصوصا برای خرید بازی هاشون چون کپی هستند.

DrAlexa

Registered User
لایک‌ها
3,841
سلام

1- PS4 و Xbox One هنوز جیلبریک نشدن و بازیهاشون به اصطلاح کپی خور نیست اما فروشنده ها از کلمه کپی برای این دو کنسول استفاده می کنند که منظورشون همون اکانت های هکی هست و این اکانت های هکی رو توصیه نمیکنم چون مشکلات خودشون رو دارند.
کینکت نام سنسور تشخیص حرکت شرکت مایکروسافت هست که تو اکس باکس هم استفاده شده اما نام سنسور تشخیص حرکت شرکت سونی، پلی‌استیشن آی برای PS3 و پلی‌استیشن کمرا برای PS4 هست، پس چه اکس باکس و پلی استیشن هر دو سنسور تشخیص حرکت و این مدل بازی ها رو دارن.

2- کنسول PS4 بازی های قدیمی رو اجرا نمیتونه بکنه اما Xbox One قابلیتی بنام سازگاری عقبرو داره که میتونه بازی های قدیمی رو اجرا کنه اما نه همشون. لیست بازی های قدیمی که قابل اجرا هستن تو لینک زیر هست. ضمنا این بازی های قدیمی رو شما باید اورجینال خریداری کنید که بنظرم صرفه اقتصادی نداره.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Xbox_360_games_compatible_with_Xbox_One

3-گرافیک بالاتر و رزولوشن بالاتر کنسول های جدید که البته برای لذت بردن از کیفیت رزولوشن 4K تلویزیون شما هم باید 4K باشه و همینطور بازی های جدید که دیگه برای کنسول نسل قبلی منتشر نمیشن.

بنظرم اگه بازی های نسل قبلی رو انجام ندادید همون PS3 یا Xbox 360 بخرید چون صرفه اقتصادی بالایی دارند مخصوصا برای خرید بازی هاشون چون کپی هستند.
تشکر فراوان بابت راهنمایی.با این حساب(نیاز به انجام بازی های قدیمی تر و نیاز به کپی خور بودن بازی ها) تصمیم گرفتم فعلا گزینه هام رو بین PS3 و XBOX1 محدود کنم.بین این دو کدومش کیفیت بهتری داره؟درسته که میگن PS3 ممکنه سه چراغه بشه و زود خراب بشه؟ps3 و xbox نو و صفر توی بازار برای فروش موجود هست یا باید دست دوم بخرم؟اگر قرار به خرید PS3 شد,کدوم مدلش رو پیشنهاد میدین؟
ممنون.

amindead

Registered User
لایک‌ها
171
تشکر فراوان بابت راهنمایی.با این حساب(نیاز به انجام بازی های قدیمی تر و نیاز به کپی خور بودن بازی ها) تصمیم گرفتم فعلا گزینه هام رو بین PS3 و XBOX1 محدود کنم.بین این دو کدومش کیفیت بهتری داره؟درسته که میگن PS3 ممکنه سه چراغه بشه و زود خراب بشه؟ps3 و xbox نو و صفر توی بازار برای فروش موجود هست یا باید دست دوم بخرم؟اگر قرار به خرید PS3 شد,کدوم مدلش رو پیشنهاد میدین؟
ممنون.
سه چراغه و اینجور چیزا مال قدیما بود شما حتما مدل اسلیم رو بخرید تا خیالتون راحت باشه. هم اکس باکس و پلی استیشن 3 مدل اسلیم دارند.
بازی های کپی PS3 بصورت دیتا درون هارد فروخته میشن اما بازی های کپی Xbox 360 هم روی هارد و هم روی دیسک موجود هستند
ببینید اگه حوصله کپی دیتا بازی ها از هارد رو دارید که کمی وقت گیر هم هست پلی استیشن 3 بخرید
اما اگه حوصله و وقت اینجور کارها رو ندارید همون اکس باکس 360 بخرید که بازی ها دیسکی کپی داره
اکس باکس 360 کپی خور دو مدل داره LT3.0 و J-TAG شما LT3.0 بخرید و حواستون باشه کینکت داشته باشه
آکبند بعید بدونم اما تو همین فروم یا بازی سنتر دسته دو تمیز پیدا میکنید

DrAlexa

Registered User
لایک‌ها
3,841
سه چراغه و اینجور چیزا مال قدیما بود شما حتما مدل اسلیم رو بخرید تا خیالتون راحت باشه. هم اکس باکس و پلی استیشن 3 مدل اسلیم دارند.
بازی های کپی PS3 بصورت دیتا درون هارد فروخته میشن اما بازی های کپی Xbox 360 هم روی هارد و هم روی دیسک موجود هستند
ببینید اگه حوصله کپی دیتا بازی ها از هارد رو دارید که کمی وقت گیر هم هست پلی استیشن 3 بخرید
اما اگه حوصله و وقت اینجور کارها رو ندارید همون اکس باکس 360 بخرید که بازی ها دیسکی کپی داره
اکس باکس 360 کپی خور دو مدل داره LT3.0 و J-TAG شما LT3.0 بخرید و حواستون باشه کینکت داشته باشه
اقا یه دنیا ممنون.
پس انتخاب من
Xbox 360 LT3.0+Kinect
از دوست عزیز,کاربری سرندی پیتی هم ممنونم.

ra_ahmadi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
اقا یه دنیا ممنون.
پس انتخاب من
Xbox 360 LT3.0+Kinect
از دوست عزیز,کاربری سرندی پیتی هم ممنونم.

آقا خریدی بیا اینجا و از تجربیاتت بگو
چطور بوده و راضی هستی یا نه؟
قیمت بازیهاش چطوریه؟
راحت اجرا میشه؟

DrAlexa

Registered User
لایک‌ها
3,841
آقا خریدی بیا اینجا و از تجربیاتت بگو
چطور بوده و راضی هستی یا نه؟
قیمت بازیهاش چطوریه؟
راحت اجرا میشه؟
سلام.چشم حتما.با دو سه نفر فروشنده دارم صحبت میکنم دنبال یه کنسول تمیزم ان شالله ظرف دو سه روز آینده میخرم بعدش یه review میذارم اینجا.

DrAlexa

Registered User
لایک‌ها
3,841
سلام و عرض ادب.
من امروز کنسول xbox 360 رو خریدم.متاسفانه تو شهری که من ساکن هستم هر چقدر گشتم مدل LT3 نبود و یک مدل J-TAG خریدم.سوالی که برای من هست اینه که یک بازی کینکت خور برای تست خریدم.وقتی میخوام بازی رو اجرا کنم یه اروری با این مضمون میگیرم که برای متصل کردن کینکت باید xbox رو آپدیت کنید و به xbox.com/update رجوع کنید.با توجه به اینکه کنسول JTAG هست اگر با کنسول به اینترنت وصل بشم برای آپدیت مشکل خاصی پیش میاد؟راه حل چیست؟
پیشاپیش تشکر.

mate9

Registered User
لایک‌ها
14
آقا یه سوال مهم
اگر من بخوام ps4 pro بخرم آیا میتونم بازیها رو 1080 و 60 فریم بازی کنم؟؟؟؟

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,352
این کابلی که همراه خود ps4 pro هست آیا میتونه کامل از 4K و 60 فریم پشتیبانی کنه یا باید کابل بهتری براش خریداری بشه ؟
ورژن کابلش رو میدونید ؟

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
این کابلی که همراه خود ps4 pro هست آیا میتونه کامل از 4K و 60 فریم پشتیبانی کنه یا باید کابل بهتری براش خریداری بشه ؟
ورژن کابلش رو میدونید ؟

بله میتونه ورژن ۲ هست

Sent from my iPhone using Tapatalk

prn

Registered User
لایک‌ها
2,740
سلام
بالاخره این ps4 هک نشد ؟ کف کردیم از پس با ترس و لرز اکانت زدیم :|

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
سلام
بالاخره این ps4 هک نشد ؟ کف کردیم از پس با ترس و لرز اکانت زدیم :|
سلام.
چند روز پیش خبرش رو خوندم که ورژن ۱.۷۶ هک شده و چندتا بازی مثل فارکرای بدون دیسک اجرا شده.
ولی هنوز فریمور های بالاتر رو نتونستن کاری کنن و فکر نمیکنم با اینهمه وصله امنیتی که سونی گذاشته امیدی وجود داشته باشه.

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
بازم به گیمران عزیز پیشنهاد میکنم اگه بازیهای جدید رو میخواید تجربه کنید و حوصله پول دادن برای دیسک و هک و... ندارید سیستم کامپیوترتون رو ارتقا بدید.
به لطف کرکرها تقریبا همه بازیهای جدید بصورت مجانی در اختیارتون هست.
برای ارتقا سیستم هم نمیخواد زیاد هزینه کنید.
پردازنده ۴ هسته و رم ۸ گیگ و یک گرافیک دست دوم ۴۰۰-۵۰۰تومانی همه چی حل هست.

P.o.D

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
آقا اگه ps4 pro بگیریم در اجرای بازی های 1080 هم تغییری ایجاد می شه؟ مثلا اینکه فریم بیشتری بده یا زودتر مراحل لود شن؟ یا اینکه تنها مزیتش پخش 4K هست؟

mohandes23

Registered User
لایک‌ها
263
آقا اگه ps4 pro بگیریم در اجرای بازی های 1080 هم تغییری ایجاد می شه؟ مثلا اینکه فریم بیشتری بده یا زودتر مراحل لود شن؟ یا اینکه تنها مزیتش پخش 4K هست؟
در بعضی بازی ها تاثیر داره.در فریم ریت و کلا رون تره در بعضی بازی ها.

P.o.D

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
در بعضی بازی ها تاثیر داره.در فریم ریت و کلا رون تره در بعضی بازی ها.
ممنون از پاسختون، یعنی اونقدری هست تغییرات که خریدش نسبت به نسخه اسلیم بیارزه؟

mohandes23

Registered User
لایک‌ها
263
ممنون از پاسختون، یعنی اونقدری هست تغییرات که خریدش نسبت به نسخه اسلیم بیارزه؟
برای کسایی که ps4 ندارن بهتره پرو بگیرن برای کسایی دارن فک نمی کنم اونقدر ضروری باشه.در ضمن xbox one x هم داره میاد که قوی هست.بالاخره تصمیم خودت هست ولی به اندازه نسل به نسل کنسول ها نیست.باید بازی به بازی بررسی کنی.

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
فقط دوربین حرکتی eyetoy برای palystation 2

Eye%20Toy%20USB%20Web%20Cam.jpg

https://forum.persiantools.com/threads/دوربین-eyetoy-برای-playstation2.905874/

بالا