برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی : XBOX 360 بخرم یا PS3

ppn

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
6
Virtual Tennis 3
هم XBOX 360 از Texture هایی با گرافیک پایین تر است بهترین گرافیک این بازی برای PC است با همون 7300

ppn

کاربر فعال
لایک‌ها
6
حالا شما XBOX 360 خریدی مبارکت باشه ولی بعضی از چیز ها رو باید قبول کرد کسی مثل BENBANDU که از بازی ها بیشتر سر در میاره رو بفرست جلو !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
قبول دارم برای خریدن 360 الان بهتره ولی نمی شه منکر گرافیک بالاتره PS3 شد .
راستی این یه قانون است که تو هر دوره کنسول قوی تر کمتر می فروشه مثل PSP و NDS
مثل PS2 , Game Cube , XBOX
مثل PS1 , Nintendo 64 , Sega Dream Cast

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
Legend of Zelda و Sonic and the secret rings هر دوتا دسته هاي Remote و Nunchuck رو ساپورت ميكنن.
در ضمن كنسول wii قابليت ساپورت DirectX9 رو داره كه ps2 نداشت و حتي مقايسه با ps2 هم جايز نيست، چه برسه به PS1 !! اصلا شما يادته گرافيك ps1 چطوري بود؟
دليل اينكه من ميگم شما بقيه كنسولها رو به خاطر 360 زير سوال ميبري اينه كه تا حالا نديدم خوبي يه كنسول ديگه رو بگين يا حتي يه ايراد كوچولو از 360 بگيري.

BENBANDU زياد جدي نگير بعضيا رو
connie_38.gif

2296.gif

بااينكه نينتندو اطلاعات سخت افزاري Wii فاش نكرد اما اين دليل نميشه كه حامي هميشگي سخت افزار گرافيكي اين شركت كه ATI هست هم براي پروژه هاي كنسولي خودش كه غير از 360 كنسول Wii هم بود حرفي نزنه هر چند تا حدودي محتاطانه
Wii از يه تراشه گرافيكي به اسم رمز Hollywood استفاده ميكنه كه 36 موتور پردازش سايه زن پيكسلي شامل ميشه و از قابليتهاي نمايشي مشابه يك تراشه directx9 سود ميبره(رسما به عنوان يك تراشه directx9 تلقي نميشه چون directx منحصر به ماكرو هست)
هر چند شايعه شده بود كه ATI's Hollywood يك نسخه به روز شده از تراشه گرافيكي ATI's R520 هست اما اين در حد همون شايعه باقي موند و Hollywood يك تراشه كاملا مجزاست كه از لحاظ عملكردي يك نسخه 2 تا 3 برابر قوي شده تراشه گرافيكي GameCube هست با اين تفاوت كه بالا اشاره كردم قابليتهاي يك تراشه directx9 داراست

محض اطلاع:كنسول ps2 هر چند رسما تراشه گرافيكيش چيزي به اسم directx نداشت اما قابلتيهاي نمايشيش به نزديك directx8 ميرسيد

ATI "Hollywood" GPU within the Wii console
150px-Hollywood_gpu.png

ppn

کاربر فعال
لایک‌ها
6
BENBANDU زياد جدي نگير بعضيا رو
connie_38.gif

2296.gif

بااينكه نينتندو اطلاعات سخت افزاري Wii فاش نكرد اما اين دليل نميشه كه حامي هميشگي سخت افزار گرافيكي اين شركت كه ATI هست هم براي پروژه هاي كنسولي خودش كه غير از 360 كنسول Wii هم بود حرفي نزنه هر چند تا حدودي محتاطانه
Wii از يه تراشه گرافيكي به اسم رمز Hollywood استفاده ميكنه كه 36 موتور پردازش سايه زن پيكسلي شامل ميشه و از قابليتهاي نمايشي مشابه يك تراشه directx9 سود ميبره(رسما به عنوان يك تراشه directx9 تلقي نميشه چون directx منحصر به ماكرو هست)
هر چند شايعه شده بود كه ATI's Hollywood يك نسخه به روز شده از تراشه گرافيكي ATI's R520 هست اما اين در حد همون شايعه باقي موند و Hollywood يك تراشه كاملا مجزاست كه از لحاظ عملكردي يك نسخه 2 تا 3 برابر قوي شده تراشه گرافيكي GameCube هست با اين تفاوت كه بالا اشاره كردم قابليتهاي يك تراشه directx9 داراست

محض اطلاع:كنسول ps2 هر چند رسما تراشه گرافيكيش چيزي به اسم directx نداشت اما قابلتيهاي نمايشيش به نزديك directx8 ميرسيد

ATI "Hollywood" GPU within the Wii console
150px-Hollywood_gpu.png
من با ایکس رادیکال موافقم !

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62
آقا خواهشا كل كل نكنين زشته!:happy:
از روي منطق حرف بزنين من خيلي توي وب گشتم و به اين نتيجه رسيدم كه از لحاظ سخت افزاري ps3خيلي نسبت به رقباش سر تره
در موردwiiگرافيكش كه قابل مقايسه با ps3وxbox360نيست بيشتر به خاطر گيم كنترل جديدش گل كرده و واقعا يه نوآوري جالب به حساب مياد

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
من اصلاً حرفی از کم بودن قدرت سخت افزاری wii زدم؟ و برداشتم مقايسه کردم با کنسولی؟
بحث اصلی من ايينه که اون بازيسازی که میآد برای wii بازی میسازه فکرو ذکرش بازی
ساختن به شکل عالی برای اجرای بهتر با اون دسته حسگر حرکتيه....و نمیياد وقتسو برای
گرافيک بازی تلف کنه..من عکس ها و دموهای زيادی از بازی wii ديدم ولی اون چيزی که چشمای
من میديد گرافيکی در سطح پايينتر از ps2 بود...البته منکر گرافيک بازيهای مثل , red steel , prince of persia نمیشه
شد که میشه گفت در حدو اندازهای تقريباً ps2 بودند نه بيشتر........ولی اکثر بازيهاش
گرافيک چندانی نداره و اصلاً خوده wii هم تو مسئله هيچگونه ادعايی نداره !!

ppn

کاربر فعال
لایک‌ها
6
من مگر غیر از حرف تو زدن amir_delucia
ولی WII شاید در حد PS3 و XBOX 360 نباشه ولی دیگه از PS2 خیلی بالاتره

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
البته:
بعضي بازيا رو من كه عكساشو ميديدم و نسخه هاي كنسوليش رو مقايسه ميكردم و نظرات رو هم در اين مورد ميخوندم متوجه شدم گرافيك بسيار ضعيفي نسخه Wii بازي داره و خوب چرا حقيقتو كتمان كنم حتي اشاره شده شده ضعيفتر از نسخه ps2 بوده!
البته ميگم اين شامل تنها بعضي از بازيا ميشه كه يكي از مشخص تريناشون Need For Speed Carbon هست:
Need For Speed Carbon ps2

Need For Speed Carbon Wii

حداقل اين عكسا نشون ميدن بازي در ps2 از گرافيك بالاتري برخورداره و با اينكه Wii سخت افزار گرافيكي سطح بالاتري داره اما در نمايش ingame اين بازي توجيه پذير نيست!

مساله ديگه اينه كه قطعا اين برميگرده به ساخته شدن يا پورت شدن ضعيف بازي برا Wii نه ضعف سخت افزار گرافيكيش فرضا resident evil4 برا pc در نظر بگيريد گرافيك بازي ويران كنندس نسبت به نسخه هاي كنسولي ولي خوب مشخصه كه اين تنها يك پورت ضعيف از نسخه pc هس نه محدوديتهاي سخت افزار گرافيكي
احتمالا بعضي سازنده ها هنوز شناخت كاملي از سخت افزار Wii ندارن و اين شايد يك ضعف براي نينتندو باشه كه نتونسته اين شرايط رو فراهم كنه

ppn

کاربر فعال
لایک‌ها
6
Wii به دلیل این که SDK بازی هاش هنوز بتاست و درست و حسابی نیومده به همین دلیل بازی ها خوب پورت نمیشن ولی بازی مثل Prince of persia Rival Sword چون با نثل بعدی SDK ها ساخته شده گرافیکش خیلی خوفه

ppn

کاربر فعال
لایک‌ها
6
Warning !!!!!!!!!!!!!!
آقا من حالا عکس ها رو نگاه کردم
وای ........... یعنی شما فرق عکس DEMO و داخل بازی رو نمی دونید عکس های PS2 همش از فیلم ها و DEMO های بازی است ولی مال WII همش از داخل بازی است یعنی می خواید که DEMO ها و فیلم های Ps2 رو با داخل بازی Wii مقایسه کنید !
آقا شما اول برو عکس داخل بازی مال PS2 رو ببین بعد بیا اینجا نظر بده

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
شما معمولاً به استنباط ديدهای خودت حرف میزنی يا اين که سعی میکنی از يجا که
کاملاً اين جور مسايل رو آناليز میکنه صحبت هارو برداشت کنی؟
بازی virtural tennis 3 و امتيازی که gamespot به اين بازی برای ps3 و xbox360 داده..
امتياز ps3 :
3yplpjo.jpg

امتياز 360 :
2w3c21w.jpg

با توجه به امتياز داده شده میبينيد که تو گرافيک هردو امتياز 8 گرفتن در صورتی که ps3 قابليت
استفاده از 1080p رو هم داره ولی نتونسته امتياز بيشتری نسبت به 360 کسب کنه...
در ماه june هم پورت hdmi برای 360 های معمولی وارد بازار میشه که هرکی از قديم
360 داشته ميتونه اين پورت رو خريداری و استفاده کنه.....
حالا حسابش رو بکنيد ببينيد 360 با 1080p چه شود !!
البته بحث من با شما بی فايدست !!!
کسی که برداشته تو تاپيک های قبلی قدرت گرافيک ps3 با کارت 7300 مقايسه کرده
ديگه واقعاً جای بحثی نميمونه......

شما مگه از من مشکلات 360 رو سوأل کردی که من جواب نداده باشم؟
هرچيزی يه مشکلی داره که 360 هم در کنار مزايا دارای ايراداتی هست از قبيل
کيفيت ساخت پايين
مشکل گرمايی در بعضی دستگاها
نداشتن پورت hdmi ( البته تا 2 ماه ديگه اين مشکل حل میشه )
نداشتن شارژر کيت بر روی خوده دستگاه !!!
پس میبينی که 360 هم مشکلاتی داره.........
در رابطه با بازی zelda من دموی اين بازيرو تو بازی رايانه ديده بودم...گرافيکش چنگی به دل
نمیزد و اين تشخيص من بود که ديدم گرافيک خوبی نداره حتی از ps2 هم کمتر....

خوب شما که میگین گرافیک zelda چنگی به دل نمیزنه...Virtual Tennis هم که از Game spot واسه هر دو کنسول 360 و PS3 در قسمت گرافیک امتیاز 8 گرفتن...در حالی Zelda امتیاز گرافیکش 9 هست
Legend of Zelda Twilight Princess
حالا با در نظر گرفتن امتیازها و فقط نگاه به اعداد این طور که شما مقایسه میکنین پس باید گرافیک Zelda از این بازی و خیلی بازیهای دیگه این دو کنسول بهتر باشه!! ولی خوب این جور مقایسه کردن درست نیست. چون به کنسولهای متفاوت با قدرتهای متفاوت تعلق دارن

ppn

کاربر فعال
لایک‌ها
6
BENBANDU بیا ما رو از دست اینا نجات بده !
این حرف من درست یا نه
واقعا فکر میکنی GPU
XBOX 360 از 7300 بالاتره !!!!
CPU گرافیک های 7300
600 MHZ
Overclocked To 790 Mhz
است و
XBOX 360 = 500 Mhz
Playstation 3 = 550 Mhz
اگه تا حالا Ps3 ندیدی و چیزی در بارش نخوندی برو همون از XBOX 360 تعریف کن ..
اگه تو سایت های خود ایکس باکس و سونی هم بخونی همینو میگن.
تازه 6200 هم
CPU = 550 Mhz Overclocked To 690 Mhz
اگه تو سایت ها خارجی به جز اینو دیدی و تونستی اثبات کنی من از فروم می کشم بیرون .
4 تا آمار الکی که سایت ها می دن که مهم نیست

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
خوب شما که میگین گرافیک zelda چنگی به دل نمیزنه...Virtual Tennis هم که از Game spot واسه هر دو کنسول 360 و PS3 در قسمت گرافیک امتیاز 8 گرفتن...در حالی Zelda امتیاز گرافیکش 9 هست
Legend of Zelda Twilight Princess
حالا با در نظر گرفتن امتیازها و فقط نگاه به اعداد این طور که شما مقایسه میکنین پس باید گرافیک Zelda از این بازی و خیلی بازیهای دیگه این دو کنسول بهتر باشه!! ولی خوب این جور مقایسه کردن درست نیست. چون به کنسولهای متفاوت با قدرتهای متفاوت تعلق دارن

اينو ديگه فکر کنم هر شخصی بدونه که gamespot با توجه به سخت افزار و قدرت و کارايی که
اون کنسول داره امتياز هارو مشخص میکنه که گرافيک هم از اين قاعده مثتثنی نيست !!
zelda در مقايسه با بازيهای ديگه wii گرافيک بهتری داره !!
مثلاً بازی black تو ps2.....شما بازيهای قبلی ps2 نگاه کن بعد black بازی کن..میبينی
که يه سرو گردن بالاتر از بازيهای قبليشه...و از سايتها هم تو گرافيک امتياز خوبی گرفته
ولی اگه بخوای black با بازيهای 360 و ps3 مقايسه کنی فکر نکنم امتياز 3 هم برای
اين بازی کافی باشه !!
اينرو هم ديگه هر شخصی ميدونه که ps3 تا الان هيچ چيزی واسه گفتن نداشته
چه از لهاظ بازيهای خوب چه از لهاظ گرافيک....حالا شايد پيشه خودت
بگی سخت افزار ps3 قويتر از 360 باشه....ولی اينجا بايد يه چيزی مشخص باشه
که هرچقدر ps3 از 360 قويتر باشه هنوز بازی نيمده که گرافيکش بهتر از 360 باشه
به غير 1 بازی که همين چند وقت پيش امد..به نام oblivion که با تأخير 1 سال نسبت
به 360 و pc وارد بازار شد..هرچند که نمره 9 گرفت تو گرافيک ( 360 هم 9 گرفت )
اين روز ها gamespot خيلی سخت به بازيها نمره میده....ولی خوب يه مقاله گزاشته
و مقايسه کرده با pc و 360 و گفته که بافتها تو ps3 بهتر از 360 و pc جزئيات هم بيشتره
ولی تو کيفيت رنگ 360 برتری داره.....بعد از 1 سال هم نبايد انتظاری جز اين داشت !!

ppn

کاربر فعال
لایک‌ها
6
بالاخره کیا پست قبلی منو قبول دارن

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
آقا يه سوالي برام پيش اومد ميخوام ببينم توزيع اين كنسول ها در كشورهاي مختلف چه جوريه ؟؟ آيا كسي آماري داره..؟؟
مثلا XBOX360 فروشش تو انگليس و ژاپن چقدر بوده؟؟
يه تفكري دارم ميخوام نتيجه گيري كنم اگه كسي آمار داره بده ممنون ميشم :)
و اينكه تصميمو گرفتم و احتمالا برم سراغ ps3 فقط ميخوام بدونم تا چند ماه ديگه فكر ميكنيد قيمتش اساسي بكشه پائين ( حدود 500 تا 600 ) و اينكه البته كپي خور هم بشه ؟؟؟
ممنون

ppn

کاربر فعال
لایک‌ها
6
PS3 هم کپی خور شده ولی هنوز بتا است و در اختیار عموم نیست ولی تا چند وقت دیگه فینال ورژنش می آد
اسم برنامش Paradox Iso Loader است ولی شاید به Paradox BD Iso Loader تغییر کنه

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
PS3 هم کپی خور شده ولی هنوز بتا است و در اختیار عموم نیست ولی تا چند وقت دیگه فینال ورژنش می آد
اسم برنامش Paradox Iso Loader است ولی شاید به Paradox BD Iso Loader تغییر کنه

ممنون دوست عزيز لطف كرديد :) خبر جالبي بود :cool:

ppn

کاربر فعال
لایک‌ها
6
پس همون طور که گفتم PS3 به صرفه تزه

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
پس همون طور که گفتم PS3 به صرفه تزه

راستي اگه كرك بشه مگه قيمتش نمي ره بالا ..... فاينال ورژن كپي خورش بياد حدس ميزنيد چه قيمتي داشته باشه و كي ريليز ميشه :)

سیامک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست من کلوپ بازی کامپیوتری داره، تازگی ها یه ps3 خریده.
می تونم بگم که خیلی افتضاحه و به قیمتش (800 تا) نمی ارزه.
بازی هاشم خیلی گرونه فکر کنم هر کدوم 50 تومن!

رفیق پولت رو هدر نده.
از من می پرسی نه xbox و نه ps !

بالا