برگزیده های پرشین تولز

راهنمای کامل برای کاربران در مواجهه و مقابله با سرقت اکانت | استفاده از سرویس هویت سنجی 2مرحله ای

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
دوستان تو 2سال اخیر بارها دیده شده کاربران و فروشنده ها ادعا میکنند که پسورد اکانتشون سرقت شده و با اکانتشون کلاه برداری صورت گرفته!حالا این کلاه برداری ها به انواع و اقسام روش های مختلف بوده ولی چیزی که مهم ائه اکثر ماجرا از هک شدن اکانت و یا دزدیده شدن پسورد شروع میشه! حالا به نظر من اصلا چیزی به اسم کاربر بی گناه تو ماجرا وجود نداره چون شما به عنوان صاحب ای دی موظف هستید که ازش مراقبت کنید و نزارید کسی سو استفاده بکنه! از همه مهمتر فروم ابزار های لازم برای جلوگیری از دزدیده شدن و هک شدن اکانت رو فراهم کرده و میتونید از این ابزار ها استفاده کنید! یکی از مهمترین روش های جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به اکانت شما انتخاب روش ورود با پسورد دوم و هویت سنجی 2مرحله ای هستش!

این تاپیک رو زدم اولا توضیح بدم این روش هویت سنجی 2گانه و مرحله ای چیه و راهنمای استفاده از این روش هم برای دوستان بنویسم و دوما اگر دوستان نمیدونند چه ابزار هایی برای ساختن و ذخیره کردن پسورد های مطمئن وجود داره اونم توضیح بدم.

two-factor authentication یا همون روش هویت سنجی 2مرحله ای و 2گانه یه سیستم عمومی که همین الانم دارید همه جا ازش استفاده میکنید! مثلا عابر بانک! اول کارت رو داخل دستگاه میذارید و بعدش رمز رو میزنید! قسمت اول هویت شما بر اساس اطلاعات کارت سنجیده میشه و قسمت دوم تایید این هویت رو با رمز انجام میدید! یا درگاه پرداخت که از رمز دوم استفاده میکنید! بعضا بعضی از اینترنت بانک ها مثه بانک ملی و صادرات رمز دومشون به وسیله دستگاه توکن ساخته میشه که رمز یکبار مصرف تولید میکنه و کاربران اصرار داشتند که چرا پی تی همچین سیستمی نداره!:general607: من عرض کنم مدتهاست که همین سیستم رو پی تی داره! نه تنها این سیستم رو داره بسیار دقیقتر و تمیزتر و اصولیترش رو داره! برید اینجا (البته باید رجیسترد یوزر باشید) :
http://forum.persiantools.com/account/two-factor

راهنمای فعال کردن در داخل ویندوز:
توجه کنید ممکنه اولش پیچیده به نظر بیاد ولی هیچ پیچیدگی وجود نداره! کارکرد این سیستم های ورود یا هویت سنجی به این صورت که بجز پسورد عادی شما یه تاییده ورود هم از دستگاهی که دارید باهاش لاگین میکنید گرفته میشه. مثلا اگر با گوشی باشید باید اون گوشی تایید شده باشه و بعدش میتونید لاگین کنید. روش کار هم ساده است شما یه نرم افزار برای اون وسیله که دارید باهاش لاگین میکنید (گوشی-تبلت-pc و یا هر وسیله دیگه با هر سیستم عامل دیگه ای) دانلود میکنید که نقش همون دستگاه رمزساز (توکن) بانک هارو داره. این سیستم پی تی هم هویت سنجی 2مرحله ای هستش که شما میتونید داخلش کامپیوتر ها و دیوایس های دیگه (گوشی و تبلت) که باهاش داخل فروم میاید رو تایید و رهگیری کنید. فعلا فقط سیستم Google Authenticator روش فعاله ولی همین سیستم هم برای همه کاربرا و همه دیوایس ها جوابگو ائه! Google Authenticator بر اساس ایجاد توکن های 6رقمی زمانی عمل میکنه! مثه همون دستگاه های رمزساز بانک ملی و صادرات و غیره! بر اساس اطلاعات ورودی شما (کد حروف رقمی یا کد تصویری QR ) بهتون یه رمز میده که برای ورود اون رمز احتیاجه! یعنی اول رمز عادی خودتون رو میزنید و یه کد براتون ساخته میشه (کد تصویری QR یا کد حروف و عددی) و بعدش با کامپیوتر یا تبلت یا گوشیتون کد رو میدید به برنامه متصل به Google Authenticator و رمز دوم هم ساخته میشه و رمز دوم رو وارد میکنید و اون دستگاه تا مدت زمان مشخصی لاگین باقی میمونه تا دوباره از شما رمز دوم رو بخواد! با این روش دیگه به هیچ عنوان کسی نمیتونه مدعی بشه پسورد اولشو دزدین و اکانتش از دست رفته! یکم پایینتر تصویری همین مراحل هم اضافه کردم!

برای اندروید و iOS و بلکبری و وین فون و غیره که app های خود گوگل و غیر گوگل براحتی قابل دریافت و نصب و استفاده هستند! برای ویندوز هم من اینو استفاده کردم و کاملا راضی بودم:
https://code.google.com/p/winauth/

لیست نرم افزار های قابل استفاده رو سایر سیستم عامل ها هم یکی از دوستان گذاشته بود من داخل اسپویلر اینجا اضافه مینم:
Windows Phone 7.5/8: AuthenticatorVirtual TokenFactor
Windows Mobile: Google Authenticator for Windows Mobile
Java CLI: Authenticator.jar
Java GUI: JAuth
J2ME: gauthj2melwuitgauthj2meMobile-OTP (chinese only)totp-me
Palm OS: gauthj2me
Python: onetimepass
PHP: GoogleAuthenticator.php
Ruby: gem (third party implementation
Rails: active_model_otp (third party implementation
webOS: GAuth
Windows: gauth4winMOS AuthenticatorWinAuth
.NET: TwoStepsAuthenticator
HTML5: html5-google-authenticator
MeeGo/Harmattan (Nokia N9): GAuth
Sailfish OS: SGAuth
Apache: Google Authenticator Apache Module
PAM: Google Pluggable Authentication Moduleoauth-pam
Backend: LinOTP (Management Backend implemented in python
Chrome/Chrome OS: Authenticator
iOS: OTP Auth
iOS: Google Authenticator
Android: Google Authenticator
خودتون میتونید اپ ها از اینجا انتخاب کنید و توضیحات مربوط به این روش رو هم بخونید:
http://en.wikipedia.org/wiki/Google_Authenticator

اگرم تا الان متوجه توضیحات نشدید خیلی ساده این روش رو دنبال کنید:
1.این نرم افزار رو دانلود کنید (اگر با گوشی و تبیلت هستید اپ مربوط به خودشو دانلود کنید این فقط مخصوص ویندوزه):
https://code.google.com/p/winauth/
add رو بزنید و Google ور انتخاب کنید!
2.برید اینجا:
http://forum.persiantools.com/account/two-factor
باز add رو بزنید و کدی که به شما داده (یا تصویر QR که داده و برای گوشی و تبلت و غیره هستش) رو کپی کنید و برگردید به پنجره ای که اون نرم افزار winauth بازکرده بود و کد رو وارد کنید و verify کنید و حالا winauth یه کد جدید به شما میده که برگردید داخل صفحه فروم کد رو وارد کنید و attach google رو بزنید! همین! هر دفعه لاگین کنید از شما کد میخواد که دکمه ریفرش رو داخل نرم افزار گشی یا تبلت یا PC اتون میزنید و کد جدید رو به شما میده! درست مثله توکن های بانک! البته میتونید ذخیره کنید که تا 7روز از اون سیستم یا دیوایس تایید شده پسورد دوم رو نخواد و این بری سهولت لاگین کردنه!
بهتره برای نرم افزار ساخت توکن هم پسورد بزارید که حتی پای سیستم هم کسی نتونه دسترسی پیدا کنه!

اینم مرحله به مرحله تصویری:

اول میرید به صفحه مربوط به ورود 2مرحله ای و add new key رو میزنید!
1.jpg

بعدش یه شرح دلخواه بنویسید و کدی که قرمز شده رو کپی کنید!

2.jpg

حالا نرم افزار WinAuth رو باز کنید و add رو بزنید و Google رو انتخاب کنید!

3.png

حالا اون کدی که کپی کرده بودید رو اینجا پیست کنید!

4.png

حالا دکمه Verify بزنید یه کد 6 رقمی نشون میده که هر 10 ثانیه تغییر میکنه! این کد رو حفظ کنید و قبل از تموم شدن 10 ثانیه اعتبارش داخل صفحه قبلی فروم وارد کنید (مثه عکس بعدی)

5.png

بلافاصله بعد از اینکه کد رو زدید اون دکمه اتچ رو بزنید تا دستگاهتون ثبت بشه!

6.png

حالا اگر قصد استفاده از سیستنم ورود 2مرحله ای رو دارید تیک بالای صفحه رو هم بزنید تا فعال بشه!

7.PNG

حالا اگر از فروم خارج بشید (ساین آوت یا لوگ آوت کنید) یا با یه سیستم دیگه بخواید وارد بشید بعد از زدن پسورد از شما کد 6رقمی ورود 2مرحله ای رو میخواد که خیلی ساده روی دکمه ریفرش نرم افزار WinAuth کلیک کنید کد رو میده و تو قسمت مربوطه فروم وارد کنید!

8.PNG

اخرشم دستگاه شمارو به عنوان یه دستگاه تایید شده تو همون صفحه مربوط به ورود 2مرحله ای نشون میده!

2fa.PNG

تا اینجا در مورد سیستم 2گانه ورود بود بعدا پست رو ادیت میکنم موارد لازم برای ساختن و استفاده کردن از یه پسورد مطمئن و سکیور رو هم توضیح میدم و یکمم در مورد استفاده از فایروال و غیره میگم که کسانی که نمیخوان از این روش استفاده کنن حداقل پسورد هاشون امن و بدون مشکل باشه!

Last edited:

saeed0c

Registered User
لایک‌ها
1,352
عالیه وحید.

ولی من 3 دور خوندمش تا تونستم انجامش بدوم.

یک مقدار تصویر بیشتر به کار ببری بهتره.

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
لطفاً عکسهای بیشتری بذارید و عکسها رو هم اسپویل کنید تا تاپیک سنگین نشه.

با تشکر

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
نمیشه مدل SMSدار (با هزینه) برای کاربران فعال کنید؟

007saeed

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
خیلی عالی
موفق باشید
اطلاعات جامعی رو در این مورد ارائه دادید

ashkanshirani

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,102
اطلاعات جامع و خوبی بودش !
انشالله برای همه مفید خواهد بود !

MafiaGame

Registered User
لایک‌ها
410
چیز خاصی نداره یه دور بخونید کاملا میفهمید چی گفته.
ممنون بابت مطلب خوبت

fnews

Registered User
لایک‌ها
799
تاپیک بسیار خوب و مفیدی بود تشکر از استارتر عزیز

hamedovic5405

Registered User
لایک‌ها
11,460

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
حال و حوصله این کارها رو ندارم ، هر کی میخواد نام کاربریم رو هک کنه بکنه من دوشواری ندارم :D

hamedovic5405

Registered User
لایک‌ها
11,460

احسانبزرگي

Registered User
لایک‌ها
3,301
منم متوجه نشدم الان دقیقا کجا باید اینکارو انجام بدیم؟

mirij861

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,354
منم متوجه نشدم الان دقیقا کجا باید اینکارو انجام بدیم؟

اینجا رو بخونید کامل + همراه آموزش تصویری و نرم افزار مربوطه :

سلام به همه دوستان پرشین تولز .....
clap.gif

اگه یادتون باشه چند وقت قبل وحید عزیز (RAX) این تاپیکو ایجاد کرد:
128fs318181.gif

راهنمای کامل برای کاربران در مواجهه و مقابله با سرقت اکانت | استفاده از سرویس هویت سنجی 2مرحله ای

خلاصه ای از این تاپیک این هست که برای پیشگیری از هک و سوء استفاده از اکانت انجمن پرشین تولز امکاناتی برای کاربران فراهم کرده است ! سنجش هویت 2 مرحله ای یا two-factor authentication که روشی بسیار عالی برای بهبود امنیت اکانت کاربران هست !
با این روش شما برای ورود به انجمن علاوه بر رمز عبور خودتون، نیازمند یک رمز دیگر که توسط یک نرم افزار ارائه میشه هستین ! این رمز یک بار مصرفه و با هر بار ورود به انجمن تغییر میکنه !
نرم افزارهای تولید رمز یک بار مصرف برای سیستم های مختلف ، گوشی های مختلف و .... ارائه میشن ...
ما با نرم افزار WinAuth برای ویندوز کار داریم !
computer3.gif

اگه میخواین در مورد این روش بیشتر بدونید تاپیک آقا وحید رو مطالعه کنید.
fingersmiley.gif

در اون تاپیک وحید جان در این مورد صحبت هایی کردن و آموزش هایی هم ارائه شد ...اما باز هم برای برخی از کاربران استفاده از این روش کمی مشکل بود . به 2 دلیل :
1- نرم افزار مربوطه به دلیل تحریم قابل دانلود نبود .
2- آموزش ها به صورت متنی بود و شاید برای بعضی از دوستان این آموزش کافی نبود .

خب حالا من چی میگم :
169.gif

اول : اگه شما واقعا میخواین امنیت اکانتتون حفظ بشه حتما از این روش استفاده کنید!
دوم : برای شما دوستان یک فایل آموزشی برای چگونگی استفاده از این روش آماده کردم
سوم : یک نرم افزار تولید رمز یک بار مصرف ( برای ویندوز ) برای شما آپلود کردم .

خب شما چیکار کنید : :general703:
اول : نرم افزار رو دانلود کنید
دوم : فیلم آموزشی رو دانلود کنید یا داخل سایت آپارات مستقیم مشاهده کنید.
سوم : امنیت اکانتتون رو به بالاترین حد برسونید و حالشو ببرید ...

دانلود نرم افزار WinAuth
دانلود فیلم آموزشی
مشاهده فیلم آموزشی در سایت آپارات : http://www.aparat.com/v/ma2BP

Last edited:
بالا