برگزیده های پرشین تولز

راههاي ماندگاري Windows !ا

CONSTANTLY1317

Registered User
لایک‌ها
2,568
از برنامه Auslogics.BoostSpeed.7.0 استفاده کنید
واقعا عالیه مخصوصا سرعت کامپیوتر رو دو برابر میکنه
فقط کمی باهاش ور برید تا یاد بگیرید چی به چیه!! ;)

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
واسه ویندوز سون
من یه رجیستری ریپیر با کلینر نصب کرده بودم بعضی وقتا اشتباهی حذف میکرد زیاد تعریفی ندارن
به نظر من بهترین راهش نصب دیپ فریز هست (فقط درایو ویندوز فریز بشه و بقیه آن فریز بمونن)
خوب شما برنامه خوب و معتبری نصب نکرده بودی که اونجوری شده. شما برو ccleaner رو نصب کن باهاش رجیستری رو اسکن و پاکسازی کن ببین کامپیوترت از این رو به اون رو میشه. من دارم استفاده میکنم که میگم دیگه.
در ضمن از هر سایتی هم که دستت میاد برنامه دانلود و نصب نکن. خیلی هاشون نسخه های غیر اصلی یا دستکاری شده یا مشکل دار میذارند اون بلایی که گفتی سر ویندوز میاد. واسه دانلود نرم افزار تنها سایت خوشنام و معتبری که من استفاده میکنم و تا حالا یکبار هم نا امیدم نکرده اینه: filehippo.com

mtr3979

Registered User
لایک‌ها
14
سلام وقت همه دوستان عزیز به خیر من خیلی کم برنامه نصب وپاک میکنم وهمیشه ویندوز رو آپدیت میکنم وهمیشه این نرم افزار رو برای پاک سازی استفاده میکنم خیلی کار آمده هست
دوستان شدیدا توصیه میکنم از این برنامه استفاده کنن Ace Utilities

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
یه اس اس دی بگیر خودتو راحت کن هیچ کار دیگه ای هم نمیخواد انجام بدی .
در جواب بعضی از دوستان که شاید بپرسن پولشو از کجا بیاریم باید بگم قصد بی احترامی ندارم ولی خدا وکیلی چقدر پول لباس و خورد خوراک میدی یکمی از سرو تهش بزنی 2 3 ماه اس اس دی میاد دم در خونتون خودش زنگ خونه رو میزنه.:);)
بقیه دوستان رو نمیدونم، اما من یکی دیگه از نون و پیاز کجاشو بزنم تا پول اس اس دی دربیاد فدات؟؟؟!!

htcone

Registered User
لایک‌ها
24
استفاده از برنامه های پاکسازی رجیستری
نصب نکردن برنامه های غیر ضروری
دیفرگ هارد به موقع

personne

Registered User
لایک‌ها
40
خوب کجا بودیم اااا ویندوز xp پرید چی کار کنم میری یه ویندز لایوی یا انتی ویروس بوت پیدا می کنی بعد از یه ویندوز که سالم باشه تو درایو C فایل NTDETECT.COM رو کپی میکنی میریزی تو ویندوز خراب و ویندوز یا کمال میل بالا میاد اگه هر از چند گاهی برا خودت برداری برای بک اپ بهتر کار میکنه تا از جا دیگه بیاری ولی کارت را میندازه تا از برنامه های مالی یا چیز خاصب بک اپ بگیری وین دو باره نصب کنی

اینم لینک دیسک نجات که در از طریق این هم از بوت میتونید این کار برداشتن فایل انجام بدین هم ویروس کشی هم اینکه
http://rescuedisk.kaspersky-labs.com/rescuedisk/updatable/kav_rescue_10.iso

Last edited:

Darkside Fury

Registered User
لایک‌ها
89
مرتب نگه داشتن رجیستری
حذف فایل های بی استفاده

hshs90

Registered User
لایک‌ها
80
با سلام
دوستان خودتونو درگیر نرم افزار نکنید که به جایی نمیرسید .یه هارد اس اس دی تهیه کنیدو خلاص.....بعداشم بوووووم .میترکونه.

mtr3979

Registered User
لایک‌ها
14
با سلام
دوستان خودتونو درگیر نرم افزار نکنید که به جایی نمیرسید .یه هارد اس اس دی تهیه کنیدو خلاص.....بعداشم بوووووم .میترکونه.
سلام یعنی هارد اس اس دی فایلهای ریجستر داخلش خراب نمیشن ؟ویروس نمیگیره ؟ ویندوز یک نرم افزار است ویک نرم افزار میتونه با مرتب نگهداشتن ریجستر از ویندوز نگهداری کنه

Sent from my HTC Butterfly s

hshs90

Registered User
لایک‌ها
80
مرتب نگه داشتن رجیستری
حذف فایل های بی استفاده
نوشترو یه بار دیگه بخون
حرفی از خرابی نیست
حرف از کند شدنه که منم گفتم اس اس دی بزارن ایقدر سرعت بالا ست که هیچ چیز تو سرعت سیستم تاثیر نمیزاره حتی اگر ویروس بگیره .در ضمن سعی کن درباره چیزی که اطلاعت نداری حداقل مخالفت نکنی .

behzad00

Registered User
لایک‌ها
1,110

behzad00

Registered User
لایک‌ها
1,110
سلام.چند وقت یه بار ویندوزو عوض میکنید ؟
داداش نصب ویندوز تایم خاصی نداره بستگی به رجیستری ویندوز داره که به هم بخوره حالا یا به وسیله ویروس یا درایورهای اشتباهی یا نرم افزارهای بتا

hshs90

Registered User
لایک‌ها
80
داداش نصب ویندوز تایم خاصی نداره بستگی به رجیستری ویندوز داره که به هم بخوره حالا یا به وسیله ویروس یا درایورهای اشتباهی یا نرم افزارهای بتا
جواب سوالمو ندادی دوست عزیز .معمولا چند وقت یک بار مجبور میشی ویندوزتو عوض کنی؟

behzad00

Registered User
لایک‌ها
1,110
جواب سوالمو ندادی دوست عزیز .معمولا چند وقت یک بار مجبور میشی ویندوزتو عوض کنی؟
همین ویندوزی که الان رو لبتاپم دارم داره یه ساله میشه عین بنز کار میکنه.8.1 آپدیت روز

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
ویندوز رو درست استفاده کنید اصلا نیاز به عوض کردن پیدا نمیکنه.
1- اولین کار اینه که اصلا ویندوزی که میریزید پدر مادر دار باشه، یعنی دستکاری و داغون و مشکل دار نباشه. (اریجینال بودنش مهم نیست)
2- آپدیت ویندوز بطور مرتب
3- استفاده درست یعنی هر آت و آشغال ناشناسی از هر سایت نا معتبر و رندومی که دستت میاد نصب نکنی
4- آنتی ویروس و فایروال درست و درمون داشته باشی و مرتب آپدیت و اسکن کنی
5- نصب CCLeaner و هر هفته یا هر ماه یکبار باهاش رجیستری رو پاکسازی کنید.
اینکارا رو بکنی، ویندوزت مثل من دو سال و اندیه که مثل ساعت کار میکنه و تا چندین سال دیگه هم نیاز به عوض کردن نخواهد داشت.

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
من از ویندوز 7 سرویس پک 1 استفاده میکنم و الان بالای 3 سال هست که ویندوز رو عوض نکردم.
1-آنتی ویروس و اینجور چیزا ندارم، اما خودم حواسم به برنامه ها و فلش هایی که وصل میکنم هست و تو هر سایتی هم نمیرم.(اینا بیتشر تجربی هست وگرنه آنتی ویروس حتما داشته باشید مخصوصا در سیستمهای مشترکی بین افراد خانواده.)
2-دفراگ به موقع
3-چک دیسک منظم
4-استفاده از نرم افزار windows 7 manager و کمک از آن برای حذف فایلهای زائد و تعمیر و دفراگ رجیستری
5-حذف محتویات پوشه temp به صورت دستی
6-نصب نکردن برنامه اضافه و الکی
7- استفاده از نسخه پرتابل اکثر نرم افزارها که موجب کاهش فایلهای غیرضروری در ویندوز میشه و همین خودش دلیلی بر ثبات بیشتر ویندوز میشه.
8-استفاده از جدیدترین ورژن نرم افزارها ( دانلود از سایتهای معتبر فارسی و خارجی)
9- نریختن فایلهای حجیم و سنگین در دسکتاپ (دیدم بعضی از دوستان فایل فیلم با حجم 4 گیگ و بیشتر رو روی دسکتاپ ریختن تا دسترسی راحت داشته باشن!!!!:general208:)
10-فضای مناسب پارتیشن ویندوز و فری اسپیس کافی برای حرکت و مانور ویندوز
بازم یادم اومد مینویسم:general108:

بالا