برگزیده های پرشین تولز

راهکارهای جدی به جهت رفع مشکل اسپم در وب فارسی

007saeed

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
@EmpireWorld
@mg6
@amir7310
@saeid700
@ap3
@siavashx
@MaxNet
@Hamid2day
@m4ni
@MOHAMMAD026_1
exa9_popup.jpg

دوستان بزرگوار مدتی هست که وب فارسی درگیر سایت های اسپم شده و خوب به شخصه برای خود من که یا تلاش نمیکنم یا اگر کاری رو استارت زدم تا ته ش میرم خیلی سخته که ببینی روز به روز داره شرایطی ایجاد میشه که گاها به این نتیجه میرسی که هر چی بیشتر تلاش کنی کمتر به نتیجه میرسی.
راهکارهای زیادی هم پیش رو هست برای جلوگیری از کپی شدن و ... ( منظور این پست اصلا روش جلوگیری از کپی کردن و ... نیست).
میخواییم امروز سر این مبحث بحث کنیم که چه راهکارهایی رو بالاخره باید در پیش گرفت در جهت اینکه وب فارسی خالی از این اسپمرها بشه.
یه سری ها میگن گزارش به گوگل ( که فکر نمیکنم نتیجه ای در برداشته باشه، که اگر داشت باید تا حالا می داشت)
یه سری ها میگن به امان خدا رها کردن و خود به خود خودشون از نتایج حذف میشن ( که این هم راهکار موثری نیست، چون با حذف یکی جاش دو تا دیگه مثل قارچ رشد میکنن)
یه سری ها هم راه قانونی تر رو پیشنهاد می دن ( که اون هم اینقدر وقت گیر هست که اگر بخوای بیافتی تو مسیرش، زمانی به نتیجه میرسی که کار از کار گذشته)

اگر شما راهکار موثر تری رو مد نظر دارید خوشحال میشیم اون رو در میون بزارید.
-------------
در انتهای مطلب مدتی قبل یکی از دوستان مسئله ی جالبی رو بیان کرد، تحت این عنوان که نمی توان مشکوک نبود به سیستم های نمایش تبلیغات و کدهایی که بعضی از سیستم های پاپ اپ ارائه میدن و ممکن هستش که کیدواژه ها و عناوین رو از وبسایت ها جمع اوری کنند.
اینکه چه کدهایی روی پاپ اپ و این تبلیغات کلیکی اجرا میشه الله و اعلم.

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
معمولا اسپمر ها باید توسط موتور های جستجو از نتایج حذف بشن . بر خلاف دوستان که میگن گوگل به نت فارسی اهمیت نمیده تو نت خارجی اسپمر و نتایج بی معنی دیده میشه . بنظرم نمیشه با جلوگیری از کپی گزارش به گوگل یه شکایت جلوی اینارو گرفت . بنظر من یه موتور جستجوی بومی که قدرت کافی داشته باشه و با گزارش همچین سایت هایی رو حذف کنه (یا حتی از نتایج گوگل استفاده کنه ولی قسمت اسپم هارو فیلتر کنه) میتونه کارساز باشه .

007saeed

کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
معمولا اسپمر ها باید توسط موتور های جستجو از نتایج حذف بشن . بر خلاف دوستان که میگن گوگل به نت فارسی اهمیت نمیده تو نت خارجی اسپمر و نتایج بی معنی دیده میشه . بنظرم نمیشه با جلوگیری از کپی گزارش به گوگل یه شکایت جلوی اینارو گرفت . بنظر من یه موتور جستجوی بومی که قدرت کافی داشته باشه و با گزارش همچین سایت هایی رو حذف کنه (یا حتی از نتایج گوگل استفاده کنه ولی قسمت اسپم هارو فیلتر کنه) میتونه کارساز باشه .
موتور جستجوی بومی به هیچ وجه با اقبال رو به رو نمیشه ( حذف موتور جستجو به نظرم یه کار غیر ممکن خواهد بود)، چرا که ما به دنبال حذف مشکل از سر چشمه هستیم، نه اینکه سر چشمه رو ببندیم و دنبال چشمه ی دیگه ای با کیفیت بهتر باشیم.
البته منکر موتور جستجوی ملی نمیشیم ولی خب وقتی تمام کسانی که میدونن باید چیزی رو که دنبالشن رو در گوگل جستجو کنن با فیلتر یا ... شدنش خیلی وقت میبره تا بیان و از موتور جستجوی داخلی استفاده کنن.
به نظرم باید نظارت داخلی داشته باشیم که کلا سایت اسپم رو نوعی جرم بدونه. و براش یه ماده ای رو معین کنه که هر کسی که از راه میرسه نیاد بره سمت زدن سایت اسپم.
اینطوری دیگه همه حساب کار دستشون اومده و میدونن کارشون خلاف هستش و دیر یا زود ممکنه براشون دردسر بشه.
اما وقتی هیچ نظارت روی این مسئله نیست مسلما 4 نفر که تو اینکار بودن میرن به سمت 40 نفر شدن

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
موتور جستجوی بومی به هیچ وجه با اقبال رو به رو نمیشه ( حذف موتور جستجو به نظرم یه کار غیر ممکن خواهد بود)، چرا که ما به دنبال حذف مشکل از سر چشمه هستیم، نه اینکه سر چشمه رو ببندیم و دنبال چشمه ی دیگه ای با کیفیت بهتر باشیم.
البته منکر موتور جستجوی ملی نمیشیم ولی خب وقتی تمام کسانی که میدونن باید چیزی رو که دنبالشن رو در گوگل جستجو کنن با فیلتر یا ... شدنش خیلی وقت میبره تا بیان و از موتور جستجوی داخلی استفاده کنن.
به نظرم باید نظارت داخلی داشته باشیم که کلا سایت اسپم رو نوعی جرم بدونه. و براش یه ماده ای رو معین کنه که هر کسی که از راه میرسه نیاد بره سمت زدن سایت اسپم.
اینطوری دیگه همه حساب کار دستشون اومده و میدونن کارشون خلاف هستش و دیر یا زود ممکنه براشون دردسر بشه.
اما وقتی هیچ نظارت روی این مسئله نیست مسلما 4 نفر که تو اینکار بودن میرن به سمت 40 نفر شدن
اینی که شما میگی 10 سال بعد ممکنه بشه تو ایران ولی الان نمیشه . (مهم تر از ایناش قانون نداره ) حالا منو تو شاید هر روز 1000 بار تو نت سرچ میزنیم شاید یارویی که روزی 1 سرچ بزور داشته باشه براش زیاد فرق نکنه .

Last edited:

siavashx

کاربر فعال
لایک‌ها
6,661
تا وقتی که منبع درامد وجود داره اینام هستن
اسپمرا رو باید سایت های تبلیغاتی ، پاپ آپ و درگاه ها مسدود کنن تا منبع درامدشون قطع و شرشون کم بشه

007saeed

کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
تا وقتی که منبع درامد وجود داره اینام هستن
اسپمرا رو باید سایت های تبلیغاتی ، پاپ آپ و درگاه ها مسدود کنن تا منبع درامدشون قطع و شرشون کم بشه
البته که درآمدشون قطع نمیشه چون پاپ آپ خودشون و تبلیغات محصولات خودشون رو میزارن
شاید درآمد کمتر داشته باشه ولی به هر حال داره.
این مطلبی که گفتی جای تامل داره

shirazboy

Registered User
لایک‌ها
310
سوال اصلی برای من اینه که چرا گوگل با این همه ادعا این سایت ها رو از نتایج جستجو حذف نمی کنه
سایت های اسپمی هستن که چندین ساله دارن کار می کنن !!!

twitfa

Registered User
لایک‌ها
117
والا اسپمر ها مارو پیر کردند ، رفتن لینک های رو پاک کنم ، 2073 تا دامنه ساب دامین به disavow گوگل معرفی کردم که اسپم هستند . انصافا خدارو خوش نمیاد حاجی مارو نابود کردن

007saeed

کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
والا اسپمر ها مارو پیر کردند ، رفتن لینک های رو پاک کنم ، 2073 تا دامنه ساب دامین به disavow گوگل معرفی کردم که اسپم هستند . انصافا خدارو خوش نمیاد حاجی مارو نابود کردن
همونطور که دوستمون گفت چرا گوگل که این همه با سایت های کپی کار مخالفه وقتی نتایج خودش کپی میشه کاری نداره

twitfa

Registered User
لایک‌ها
117
همونطور که دوستمون گفت چرا گوگل که این همه با سایت های کپی کار مخالفه وقتی نتایج خودش کپی میشه کاری نداره
اخه ببین از گوگل هم خرده نمی تونه بگیری
من یه مدل اسپم بهت معرفی میکنم بگو این اسپم هستش یا نه
طرف یه ربات میزاره رو سایتت هر مطلبی که میزاری رو به طور کامل کپی میکنه در اخرشم لینک میکنه به سایت شما به عنوان منبع !!!
این اسپم هستش یا نه ؟

007saeed

کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
اخه ببین از گوگل هم خرده نمی تونه بگیری
من یه مدل اسپم بهت معرفی میکنم بگو این اسپم هستش یا نه
طرف یه ربات میزاره رو سایتت هر مطلبی که میزاری رو به طور کامل کپی میکنه در اخرشم لینک میکنه به سایت شما به عنوان منبع !!!
این اسپم هستش یا نه ؟
این از نظر من اسپم هست ولی از نظر گوگل نه
ولی خب ما باید یه سری قوانین داشته باشیم دیگه
وقتی من به عنوان ادمین یه سایتی به گوگل گزارش میدم که این کپی میکنه و ... اون باید رسیدگی کنه دیگه، ولی خب رسیدگی نمیکنه
از این طرف ما باید درداخل هم یه سری قوانین داشته باشیم که مقابله کنه با این موارد ولی خب اون هم باز نداریم

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
لیستو بده مام بزنیم تو گوگل

ali yaghoubi

Registered User
لایک‌ها
323
سلام.
بنظرم به لیست از سایت های اسپمر تهیه و به پلیس فتا تحویل بشه تا شیلترشون کنن.
همونطوری که سایتای فیلم رو هیتلر میکنن، اینا رو هم مورد لطف قرار بدن.
حداقل اش اینه که درآمدشون از آی پی های ایرانی صفر میشه. کم کم هم از نتایج حذف میشن.

ویرایش: البته این کار یکم سخت و دور از ذهنه. ولی اگه بشه عالی میشه.

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
منشا نصف اسپمر های وب فارسی رزبلاگ فلان فلان شده هست.:general211::general211:

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
من زیاد تو نت فارسی سرچ نمی کنم ولی به نظرم جز ۲۰-۳۰ سایت اول ایران که به شیوه حرفه ای عمل می کنن بقیه سایتها اسپم هستن. اصولا پاپ آپ که یک شیوه منسوخ شده هست تقریبا توی تمام سایتهای ایرانی وجود داره، یا تعداد زیادی بنر، یا بیست جور تبلیغ بالا و پایین سایت و مطلبی که شما دنبالش هستید کلا ۲ خط وسط صفحه هست.

neeed

Registered User
لایک‌ها
125
یک راهی که هست اینه شخصا ایمیل بزنید یا در تلگرام پیام بدید که سایت را از لیست منایع در بیارن
راهکار دوم یک مطلب منتشر کنید داخل مطلب بزنید دوست عزیز لطفا کپی نکنید وگرنه قانونی برخورد میکنیم
این مطلب داخل سایت منتشر میشه و بالاخره خودش میبینه
این روش های من روش های مقابله رو در رو هست وگرنه رشد قارچی که خب دارن
من این دو روش را به کار میبرم و اکثرا اون قوی تر هاشون را مجبور کردم سایت منو حذف کنن

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
افزونه yoast بخش rss

ali yaghoubi

Registered User
لایک‌ها
323
یک راهی که هست اینه شخصا ایمیل بزنید یا در تلگرام پیام بدید که سایت را از لیست منایع در بیارن
راهکار دوم یک مطلب منتشر کنید داخل مطلب بزنید دوست عزیز لطفا کپی نکنید وگرنه قانونی برخورد میکنیم
این مطلب داخل سایت منتشر میشه و بالاخره خودش میبینه
این روش های من روش های مقابله رو در رو هست وگرنه رشد قارچی که خب دارن
من این دو روش را به کار میبرم و اکثرا اون قوی تر هاشون را مجبور کردم سایت منو حذف کنن

رفتم تو سایت اون اسپمر احمق کامنت گذاشتم یه بار دیگه ببینم کپی کردی شکایت میکنم پدرتو درمیارم.
اونم تو جواب اومده سایت من نظر گذاشته اینجوری جواب داده :D

Screenshot-2017-12-8 ویرایش دیدگاه ‹ آریامن — وردپرس فارسی.png

این جماعت احمق رو خدا زده. هرکاری هم بکنیم درست نمیشن :general602:

neeed

Registered User
لایک‌ها
125
خب دوست عزیز شما بد صحبت کردی
مودبانه درخواست بده حذف میکنن
اشتباه اینجا از خودت بوده !

بالا