برگزیده های پرشین تولز

راهکار‌های نگهداری امن از بیت کوین هایتان

rasoulsh

Registered User
لایک‌ها
251
بیت کوین یک ارز غیرمتمرکز و رمزنگاری‌شده است که به ما امکان پرداخت‌های ناشناس را می‌دهد. محرمانه بودن اطلاعات نیاز روزافزون دنیای امروز است که بیت کوین آن را به‌طور مؤثر فراهم می‌کند.

بیت کوین‌ با پول رایج در جنبه‌های مختلفی متفاوت هستند. به‌عنوان‌مثال، اگر کسی به حساب کاربری شما دسترسی پیدا کرده و مقداری برداشت کند، هیچ راهی برای بازیابی بیت کوین‌های از دست رفته نخواهید داشت.

و البته به این فکر نباشید که چه کسی حوصله هک یا پیداکردن اطلاعات بیت‌کوین شما را دارد.در حال حاظر بیت کوین ارزش بسیار بالایی دارد ( هر یک بیت‌کوین : ۸۵۶۱ دلار بر اساس قیمت سایت CoinDesk ).

و از طرفی هم گفتیم این نوع ارز، غیر قابل ردیابی است، پس بهترین و بی‌خطر ترین گزینه برای یک هکر دقیقا همین بیت کوین خواهد بود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بیت‌کوین به این مقاله مراجعه کنید تا از ساز و کار این ارز دیجیتال با خبر شوید.

پس باید در حفظ امنیت بیت کوین‌هایتان، نهایت تلاش خود را بکنید. در ادامه چند نکته برای حفظ امنیت بیت کوین‌ها را مطرح می‌کنیم.

استفاده از کیف پول بیت کوین
کیف پول بیت کوین برای انجام تبادلات بیت کوین به شما کمک می‌کند. این کیف پول‌ها به شما کمک می‌کنند تا آدرس‌هایی با ترتیب طولانی ۱۲-۱۳ کلمه‌ای ایجاد کنید.

تا حتی زمانی که به دستگاه خود دسترسی ندارید، به بیت کوین‌تان دسترسی پیدا کنید. اما مراقب باشید، اگر شخص دیگری نیز به این کلمات دسترسی داشته باشد می‌تواند از حساب شما استفاده کند.

بلاک چین ( BlockChain ) یک نمونه از کیف پول های معتبر در این زمینه است.

رمزگذاری
رمزگذاری کیف پول نیز یکی از دستورهای اصلی برای ایمن‌سازی بیت کوین‌های شماست. همان‌طور که در بند بالا ذکر شد، هر کس به کلمات رمزی کیف پول شما دسترسی داشته باشد، می‌تواند به بیت کوین‌هایتان نیز دسترسی پیدا کند.

رمزنگاری یک‌لایه امنیت اضافی فراهم می‌کند.

همچنین از رمزهای عبور قوی استفاده کنید که شامل ترکیبی از کاراکترهای عددی و الفبا هستند. همیشه کلمه‌های عبور خود را به یاد داشته باشید، می‌توانید برای این منظور از یک برنامه‌ی مدیریت رمز عبور نیز استفاده کنید.

کیف پول‌های چندگانه
بیت کوین شما را در تعداد آدرس‌ها یا کیف پول‌ها محدود نمی‌کند. بنابراین، توصیه می‌شود که از بیش از یک کیف پول برای فعالیت‌های خود داشته باشید.

برای مثال، می‌توانید از یک کیف پول فقط برای ارسال پول استفاده کنید، از یک کیف دیگر تنها برای دریافت پول. با این کار در هر حساب، پول کمتری را خواهید داشت.

اطلاعات خود را خصوصی نگه‌دارید
داشتن کیف پول‌های جداگانه بیت کوین خوب است، اما مراقب باشید. ممکن است کسی بداند از کدام کیف پول برای استفاده و ارسال بیت کوین‌ها استفاده می‌کنید.

به صورت کلی، اطلاعات مالی هر فرد، یکی از مواردی است که باید از دیگران مخفی نگه‌داشته شود و بیت‌کوین هم جزو این دسته می‌باشد.

این ارز رمزپایه یا کریپتوکارنسی ، اگر به‌درستی استفاده شود، کاملاً ایمن است. برای ایمن نگه‌داشتن آن تنها کمی آگاهی و کنترل نیاز دارید.
منبع : فیت نت

vsf

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
44
بهترین و امن ترین روش نگهداری بیت کوین، ساخت کیف پول کاغذی هست.

pooya87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
335
پرداخت‌های ناشناس
محرمانه بودن اطلاعات
ین نوع ارز، غیر قابل ردیابی است
غلط. بیت‌کوین یک پول قابل ردیابی است. پولهای غیرقابل ردیابی یا untraceable یا anonymous گروه دیگه‌ای از cryptocurrencyها هستند و بیت‌کوین این ویژگی را ندارد.

اگر کسی به حساب کاربری شما دسترسی پیدا کرده
چیزی به عنوان حساب کاربری در بیت‌کوین وجود نداره. شما فقط "جفت کلید" دارید. یک کلید محرمانه (private key) و یک کلید عمومی (public key). اساساً‌ private key یه عدد هست که به طور کاملا رندم ایجاد میشه و بعد به فرمت دیگه‌ای تبدیل میشه تا یوزر بتونه راحت اون رو بخونه و یادداشت کنه (Base58) و همچنین public key طی 2 مرحله hash به آدرس تبدیل میشه که آدرس رو به هر کس می‌شه داد برای واریز بیت‌کوین.

بلاک چین ( BlockChain ) یک نمونه از کیف پول های معتبر در این زمینه است.
وقتی عنوان تاپیک داره میگه "راهکار‌های نگهداری امن از بیت کوین هایتان" اصلا نباید حرفی از وب‌والت‌ها زده بشه برای اینکه از کمترین امنیت بین کیف پول‌ها برخوردارن!!!
جالب اینجاست که تنها کیف‌پولی که معرفی کردی همین 1 دونه هست که اونم جزو پرریسک‌ترین کیف‌پول‌ها قرار داره!!!

تا آدرس‌هایی با ترتیب طولانی ۱۲-۱۳ کلمه‌ای ایجاد کنید.

تا حتی زمانی که به دستگاه خود دسترسی ندارید، به بیت کوین‌تان دسترسی پیدا کنید. اما مراقب باشید، اگر شخص دیگری نیز به این کلمات دسترسی داشته باشد می‌تواند از حساب شما استفاده کند.
این قسمت کاملا مبهمه!
به فرق آدرس و private key در بالا مراجعه شود....

بیت کوین شما را در تعداد آدرس‌ها یا کیف پول‌ها محدود نمی‌کند. بنابراین، توصیه می‌شود که از بیش از یک کیف پول برای فعالیت‌های خود داشته باشید.

برای مثال، می‌توانید از یک کیف پول فقط برای ارسال پول استفاده کنید، از یک کیف دیگر تنها برای دریافت پول. با این کار در هر حساب، پول کمتری را خواهید داشت.
این هم مبهمه!
اصولا توصیه اینه که از هر "آدرس" (نه کیف پول) یک بار بیشتر استفاده نشه ولی اگر هم بشه هیچ ریست بزرگی نداره. https://en.bitcoin.it/wiki/Address_reuse

در کل به نظرم بهتره تحقیق بیشتری راجه به بیت‌کوین بکنین قبل از اینکه بخواین مقاله‌ای مثل این بنویسین و به دیگران بگین بخوننش و گمراه بشن.
مثلا همون طور که گفتن معرفی blockchain.info به عنوان کیف‌پول امن یه اشتباه بزرگه!

twhhhco

Registered User
لایک‌ها
31
سلام خدمت همه اساتید

یک سوال راجع به کیف پولهای کاغذی داشتم:

زمانیکه کیف کاغذی میسازیم و ذخیره میکنیم, موجودی آن صفر است.
حال چطور زمانیکه مثلا از یک کیف پول انلاین به آدرس کیف کاغذی موجودی ارسال میکنیم در آن ذخیره میشود؟

درصورتیکه روی کلیدها هیچ تغییری از لحاظ ساختار, روشون اعمال نمیشه (چون آفلاین هستن)
پس چطور کیف پول کاغذی من شارژ میشه؟

ممنون میشم روال و اصول این فرایند را بفرمایید.

باتشکر

pooya87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
335
مانیکه کیف کاغذی میسازیم و ذخیره میکنیم, موجودی آن صفر است.
حال چطور زمانیکه مثلا از یک کیف پول انلاین به آدرس کیف کاغذی موجودی ارسال میکنیم در آن ذخیره میشود؟
برای اینکه در طراحی بیت‌کوین چیزی به عنوان "کوین" وجود نداره. شما بیت‌کوین ذخیره نمیکنی بلکه "کلید" ذخیره می‌کنید. پول شما یا همون "کوین" توی بلاک‌چین به صورت عمومی و توسط همه peerها توی شبکه ذخیره میشه. برای خرج کردن فقط کافیه با استفاده از اون "کلید" هویت خودتون رو ثابت کنین.

twhhhco

Registered User
لایک‌ها
31
آیا کیف پول دسکتاپ برای الکترونیوم وجود داره؟

قصد دارم موجودی خودم از کیف پول اصلی الکترونیوم به جای مطمئن دیگه منتقل کنم. اما هنوز نتونستم ولت مطمئنی پیدا کنم.

ممنون میشم اگر موردی هست راهنمایی بفرمایید

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
آیا کیف پول دسکتاپ برای الکترونیوم وجود داره؟

قصد دارم موجودی خودم از کیف پول اصلی الکترونیوم به جای مطمئن دیگه منتقل کنم. اما هنوز نتونستم ولت مطمئنی پیدا کنم.

ممنون میشم اگر موردی هست راهنمایی بفرمایید

میتونید از electroneum offline wallet استفاده کنید

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
ممنون, بله میدونم

اما منظورم ولت دسکتاپ بود, مانند Exodus

برای الکترونیوم چنین والت ــی ندیدم
خودم حدود یه ماه پیش که شایعات KYC الکترونیوم رو شنیدم همه ETN هام رو به kucoin منتقل کردم و اونجا به BTC تبدیل کردم
در حالت کلی به الکترونیوم نمیشه زیاد اعتماد کرد الانم که ارزشش نسبت به یه ماه پیش تقریبا نصف شده

بالا