برگزیده های پرشین تولز

راه اندازي Caller ID روي مودم Zoltrix Smart Spirit

TAHB

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من ميخواستم بپرسم كه چطور ميشه از امكان Caller ID كه روي مودم زولتريكس Smart Spirit قرار داره استفاده كرد ؟
با چه نرم افزاري و با چه تنظيماتي ؟
من قبلا با مودم D-Link و نرم افزار Advanced Call Center ميتونستم شماره ها رو ببينم ولي الان كه مودم زولتريكس خريدم و با اينكه يكي از ويژيگيهاش اينه كه نوشته سيستم كالر آيدي داره ولي با چند نرم افزار مختلف تست كردم ولي هيچ كدوم نتونستن شماره بندازن !
اگر كسي از اين مودم داره و ميتونه از سيستم كالر آيدي استفاده كنه لطفا من رو راهنمايي كنه !!!

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
من هم تست كردم و دقيقا مشكل شمارو دارم. ديگه الان بيخيالش شدم. حالا چرا اون مودم رو فروختين آخه!!!!!؟

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از TAHB :
سلام
من ميخواستم بپرسم كه چطور ميشه از امكان Caller ID كه روي مودم زولتريكس Smart Spirit قرار داره استفاده كرد ؟
با چه نرم افزاري و با چه تنظيماتي ؟
من قبلا با مودم D-Link و نرم افزار Advanced Call Center ميتونستم شماره ها رو ببينم ولي الان كه مودم زولتريكس خريدم و با اينكه يكي از ويژيگيهاش اينه كه نوشته سيستم كالر آيدي داره ولي با چند نرم افزار مختلف تست كردم ولي هيچ كدوم نتونستن شماره بندازن !
اگر كسي از اين مودم داره و ميتونه از سيستم كالر آيدي استفاده كنه لطفا من رو راهنمايي كنه !!!
من با یه نرم افزار که الان یادم نیست گمونم اونم اسمش کالر ای دی بود تست کردمو شماره طرفو نشون می داد ولی این ویژگی به چه کار شما می خوره؟

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
برخي از مودم ها caller ID را Support نمي كنند. راه تست اون هم ساده است و در Hyper terminal مي شه تست كرد اگه علاقه مند باشيد راهشو كامل توضيح بدم.

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
عزيز منظورت اتصال به دو كامييوتر هست ؟
؟

babak_b

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم با نرم افزارهاي زيادي امتحان كردم اما هيچ كدوم نتيجه نداد . فكر مي كنم زولتريكس از سيستم كالر آيدي به كار رفته در مخابرات ايران پشتيباني نمي كنه .

Metal Mafia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منم همين مودم را دارم اما متاسفانه نه كالر آيديش نه كال ويتينگش كار نميكنه !

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
مارك و مدله چند تا مودم ( اكسترنال ) كه تو بازار هست و كالر آي دي رو ساپورت ميكنه ( درست حسابي كار كنه ... نه مثل اين مودم كه صحبتش هست نوشته ولي كار نميكنه ... ) رو لطف ميكنيد ؟!

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از tsotodeh :
عزيز منظورت اتصال به دو كامييوتر هست ؟
؟

با سلام
و تشكر و تعجب از دوست عزيزمون
Caller ID چه ارتباطي به اتصال دو كامپيوتر دارد ونيز مگه فقط Hyper Terminal براي اتصال دو كامپيوتر مي باشد.
در ضمن Hyper Terminal يك محيطي مي باشد كه توانايي Command Base Programming را نيز دارد.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از Metal Mafia :
منم همين مودم را دارم اما متاسفانه نه كالر آيديش نه كال ويتينگش كار نميكنه !
کال وی تینگو نمی دونم ولی کالر ای دی رو مطمئنم که کار می کنه چون باهاش کار کردم(البته من اپ دیتشو از رو زولتریکس برایه درایور مودمم دان کرده بودم) من با این برنامه کار کردم و نمی دونم شما چطوری نمی تونید :blink: :blink: :blink: :blink:(البته اسمارت اسپایرت سه چیپ زولتریکس رو میگم)
http://www.beiley.com/programs/acllid13.exe
اینم لینک دانلودش که حجم خیلی کمی داره280 کیلو تو سایتش توضیحات بیشتر رو داره
attachment.php

فایل های ضمیمه

• caller.jpg
    caller.jpg
    11.7 KB · نمایش ها: 704

Mahsoonr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mehrdad1355 :
کال وی تینگو نمی دونم ولی کالر ای دی رو مطمئنم که کار می کنه چون باهاش کار کردم(البته من اپ دیتشو از رو زولتریکس برایه درایور مودمم دان کرده بودم) من با این برنامه کار کردم و نمی دونم شما چطوری نمی تونید :blink: :blink: :blink: :blink:(البته اسمارت اسپایرت سه چیپ زولتریکس رو میگم)
http://www.beiley.com/programs/acllid13.exe
اینم لینک دانلودش که حجم خیلی کمی داره280 کیلو تو سایتش توضیحات بیشتر رو داره
attachment.php
با سلام
من هر كاري كردم جواب نداد و كار نكرد حتي رجيسترش هم كردم :blush:
ولي با دستگاه كالر آي دي معمولي جواب مي ده :eek:

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
بهترین برنامه های کالر آی دی که دیدم فکر کنم یکیش این برنامه کالر آی دی مال AnalogX باشه و یکی دیگش هم Advanced Call Center هست.​

این برنامه کالر آی دی آنالوگ ایکس که میتونید از سایتش دانلدود کنید خیلی باحال و کم حجمه. کلا روی هم با گوشت و استخون در میاد 256 کیلوبایت. سرعتش هم خداست. مجانی هم هست. روی اکثر مودمها جواب میده.​

در مورد زولتریکس سه چیپ اسمارت اسپریت باید بگم من هم متاسفانه دارم و کالر آی دیش جواب نمیده. اونجوری که تحقیق کردم و فهمیدم از نوع کالر آی دی آمریکاست و توی ایران جواب نمیده.​

همونطوری که دوستان گفتن میشه به سادگی با برنامه HyperTerminal کالر آی دی رو امتحان کرد. روشش هم اینطوریه که​
مرحله اول- باید Hyper رو اجرا کرد.​
مرحله دوم- وقتی صفحه New Connection اومد یه اسم بیخودی بزنید و OK کنید.​
مرحله سوم- توی صفحه بعد که Connect To هستش باید از کارد کمبوی آخری Connect Using رو بزارین روی یکی از Com ها که مودمتون روش نصبه. (معمولا مودمهای اینترنال (داخلی) روی Com 3 یا 4 نصب میشن و مودمهای اکسترنال (خارجی) روی Com 1 و 2) اگه شک دارین کدوم Com رو انتخاب کنید، میتونید از روش صحیح و خطا استفاده کنید. یعنی اول یکیش رو انتخاب کنید و بعد به مرحله های زیر برین (همین پایین رو بخونید) اگه کار نکرد دوباره یک Com دیگه رو انتخاب کنید تا جواب بده.​
مرحله چهارم- از شما تنظیمات سرعت و خصوصیات پورت Port Setting پرسیده میشود. تنظیمات پیشفرض رو قبول کنید و OK کنید. اگه در این مرحله ایرادی گرفت از منوی File گزینه New Connection رو انتخاب کنید و به مرحله دوم بروید. اگر ایرادی نگرفت تایپ کنید AT و بعد اینتر کنید. اگه جواب آمد: OK که همه چیز درسته اگر نه باز به مرحله دو بروید و یک Com دیگر را انتخاب کنید.​
مرحله پنجم- باید یک دستور برای راه اندازی کالر آی دی وارد کنید. این دستور رو باید توی کاتالوگ مودم ببینید ولی معمولا یکی از حالتهای زیر هستش:​
AT#CID=2​
AT+VCID=1​
یکی از این دستورات رو تایپ کنید و بعد اینتر بزنید. اگه OK داد یعنی همه چی دسته و باید منتظر زنگ تلفن باشد.​
اگه ایراد گفت یکی دیگه رو امتحان کنید.​

در مورد زولتریکس بگم من با سه چیپش امتحان کردم حالت دوم جواب میده و حتی قبول هم میکنه. حتی زنگ رو هم تشخیص میده ولی نمیتونه شماره رو پیدا کنه.​

مرحله ششم- موفق باشید.​

فایل های ضمیمه

• callerid.jpg
    callerid.jpg
    16.4 KB · نمایش ها: 48
بالا