برگزیده های پرشین تولز

راه اندازی اینترنت بیسیم ADSL در خانه!

arash_0ut_law

Registered User
لایک‌ها
0
از چه مغازه هایی میتونم اینارو تهیه کنم تو پاساژ ایران ؟ کسی نیست راهنمایی کنه ؟

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
دوستان این که به مودم وایرلس پسورد میشه داد چه جوریه و این که مثلا اگر بخواهیم برای یک pc و laptop استفاده کنیم لزومی داره pc روشن باشه ؟ (از جهت پسورد دادن میگم)

hellothere

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان این که به مودم وایرلس پسورد میشه داد چه جوریه و این که مثلا اگر بخواهیم برای یک pc و laptop استفاده کنیم لزومی داره pc روشن باشه ؟ (از جهت پسورد دادن میگم)

اگه روتر شما قابلیت وایفای داشته باشه، روتر روشن باشه کافیه، تنظیمات رمز رو هم تو تنظیمات روتر انجام می دهید
اگه نه، کامپیوتری که وایفای رو تامین می کنه باید روشن باشه و تنظیمات رو هم روی تنظیمات شبکه کامپیوتر انجام می دهید
از دو روش WPA و WEP می تونید استفاده کنید:
در حالت WPA چهار تا عدد معرفی می کنید، وقتی وایفای لپتاپ شبکه رو می شناسه یک عدد می پرسه که یکی از این چهار عدد رو معرفی می کنید
در حالت WEP یک رمز متشکل از حرف و عدد به اون معرفی می کنید که روی لپتاپتون هم همون رو وارد می کنید

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
من اینترنت adsl بصورت PPPoE+ یک مودم سیم دار adsl + یک روتر وایرلسDIR-600) D-Link 150 N ) دارم. میخواستم توی خونه اینترنت بیسیم راه بندازم، اما از توی راهنمای روتر نتونستم، گیج شدم.
الان ethernet مودم رو به ethernet روتر وصل کردم (همونطوریکه توی راهنمای روتر گفته بود)، بعدش باید برم از روی installation cd روتر رو نصب کنم؟ اونجا میگه چرا ethernet روتر به pc وصل نیست! حالا من چکار کنم؟ ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

Last edited:

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
چیزی واسه نصب نیاز نیست، شما اگر در حال حاضر مثلا روی PC با پورت Lan اینترنت دارید و میخواین روی مثلا لپتاپ هم بیسیم اینترنت بگیرید، روی لپتاپ توی کانکشنتون، در اونجا امواج رو چک میکنید دارید یا خیر

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
درست شد، یک خط راهنماش رو جا انداخته بودم! کابلها را رو درست کرم و روتر رو تنظیم کردم و تونستم با موبایل چک کنم. اما با موبایل قطع میشه وقتی استفاده نمیکنم. شاید اشکال از موبایله، حالا باید با لپ تاپ تست کنم.
1- اما آیا پسورد شبکه همونیه که موقع نصب روتر پرسید؟ چون با موبایل که شبکه رو سرچ میکنم، بدون پرسیدن پسورد کانکت میشه
2- چطوری میشه اسم شبکه وایرلس رو عوض کنم؟ الان به اسم d-link هست
3- برای امنیت شبکه چکار میشه کرد؟ چقدر امکان داره و راحته که بشه به شبکه نفوذ کرد و مثلا پسوردها رو بدست آورد؟

ممنون
پی نوشت: حالا احتمالا باز هم برام سوال پیش میاد و میپرسم.

پی نوشت 2: با لپ تاپ هم امتحان کردم. شبکه مشکل نداره، اما پسورد نمیپرسه. من نمیدونم پس اون پسوردی که توی تنظیمات روتر دادم مال چی بود پس؟ کجا دیگه باید پسورد ست کنم؟
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند. همینطور در مورد امنیت شبکه.

Last edited:

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
اگه روتر شما قابلیت وایفای داشته باشه، روتر روشن باشه کافیه، تنظیمات رمز رو هم تو تنظیمات روتر انجام می دهید
اگه نه، کامپیوتری که وایفای رو تامین می کنه باید روشن باشه و تنظیمات رو هم روی تنظیمات شبکه کامپیوتر انجام می دهید
از دو روش WPA و WEP می تونید استفاده کنید:
در حالت WPA چهار تا عدد معرفی می کنید، وقتی وایفای لپتاپ شبکه رو می شناسه یک عدد می پرسه که یکی از این چهار عدد رو معرفی می کنید
در حالت WEP یک رمز متشکل از حرف و عدد به اون معرفی می کنید که روی لپتاپتون هم همون رو وارد می کنید

برای پسورد گذاشتن شبکه وایرلس حتما باید WPA یا WEP نصب کنم؟ پس اون پسوردی که موقع کانفیگ روتر گرفت، چی بود؟

ممنون میشم دوستان در مورد پسورد گذاشتن روی شبکه و امنیت شبکه و لزوم استفاده از WPA یا WEP راهنمایی کنند.

پی نوشت:
خوب فهمیدم اون پسوردی که موقع کانفیگ روتر ازم پرسید، پسورد لاگین به تنظیمات روتر است.
WPA رو ست کردم و موقع کانکت لپتاپ به شبکه هم همون رمز پرسیده شد.

حالا اینطوری که توی راهنمای روتر خوندم میگه
"WEP provides security by encrypting data over your wireless network so that it is protected as it is transmitted
from one wireless device to another."
و WPA که از اونهم قویتره. حالا این یعنی اینکه امنیت شبکه بهتر شده و دسترسی به اطلاعات کامپیوتری که به این شبکه وصله، بیشتر شده؟ و آیا این میزان امنیت کافیه برای یک شبکه خونگی؟

ممنون

Last edited:

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
غیر ازسوالات پست قبل یک سوال دیگه هم داشتم:
چطور میتونم چک کنم که چه کامپیوترهایی به شبکه وایرلس وصل هستند و چقدر مثلا مصرف کرده اند.
ممنون، منتظر راهنماییهای دوستان هستم.

alkin_1987

Registered User
لایک‌ها
18
من بجای شما بودم طرف دی لینک نمی رفتم یکی 2730 داشتم بعد یک ساعت ردش کردم رفت اصلا درست کار نمی کرد تست کردم با مودم دیگه مشکل دی لینک بود:wacko:

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
من بجای شما بودم طرف دی لینک نمی رفتم یکی 2730 داشتم بعد یک ساعت ردش کردم رفت اصلا درست کار نمی کرد تست کردم با مودم دیگه مشکل دی لینک بود:wacko:

من که خوشبختانه فعلا مشکلی باهاش ندارم و راضیم. دفترچه اش هم همه چی رو خیلی خوب توضیح داده بود و تونستم راحت نصب کنم. الان هم دارم باهاش کار میکنم و از کیفیت اینترنت راضیم. البته هنوز شبکه داخلی راه ننداختم
الان هم در مورد امنیت شبکه موجود و امکان شناسایی کامپیوترهایی که بهش کانکت هستند، سوال دارم

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
دوستانی که توی کار شبکه هستند، اگه میشه راهنمایی کنند.
من یک pc دارم و یک سرویس adsl که با یک روتر وایرلس، اینترنت رو وایرلس کردم. pc هم کارت شبکه وایرلس نداره و با LAN به روتر وصله. الان میخواستم ببینم آیا امنیت این pc من مثل اون زمانیست که اصلا روتر وایرلس نداشتم و فقط pc یا LAN به مودم adsl وصل بود یا الان از طریق نفوذ به شبکه وایرلس میشه به pc هم نفوذ کرد؟
ممنون

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
دوستانی که توی کار شبکه هستند، اگه میشه راهنمایی کنند.
من یک pc دارم و یک سرویس adsl که با یک روتر وایرلس، اینترنت رو وایرلس کردم. pc هم کارت شبکه وایرلس نداره و با LAN به روتر وصله. الان میخواستم ببینم آیا امنیت این pc من مثل اون زمانیست که اصلا روتر وایرلس نداشتم و فقط pc یا LAN به مودم adsl وصل بود یا الان از طریق نفوذ به شبکه وایرلس میشه به pc هم نفوذ کرد؟
ممنون
هیچ مشکلی نیست ! امنیت شما مثل قبل هست ! هیچ فرقی نمیکنه

فقط اگه از وایرلس استفاده نمیکنید وایرلس مودم رو خاموش کنید که کسی نتونه استفاده کنه ! چون راه هایی برای پیدا کردن پسورد وایرلس وجود داره مثل اینکه (امتحان نکردم)

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
هیچ مشکلی نیست ! امنیت شما مثل قبل هست ! هیچ فرقی نمیکنه

فقط اگه از وایرلس استفاده نمیکنید وایرلس مودم رو خاموش کنید که کسی نتونه استفاده کنه ! چون راه هایی برای پیدا کردن پسورد وایرلس وجود داره مثل اینکه (امتحان نکردم)

سلام، خیلی ممنون از جوابتون. حالا میخواستم ببینم بدون اینکه کابلهای بین مودم و روتر و pc رو جابجا کنم و در بیارم، میشه کاری کرد که با pc (که با کابل LAN به روتر وصله) بتونم از اینترنت استفاده کنم ولی وایرلس رو قطع کنم؟ توی تنظیمات روتر چیزی پیدا نکردم. روتر من DIR-600) D-Link 150 N هست.
ممنون

بالا