برگزیده های پرشین تولز

راه اندازی اینترنت بیسیم ADSL در خانه!

younesamini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من میخوام یک شبکه وایرلس راه اندازی کنم که در خرید تجهیزات اون به مشورت شما دوستان احتیاج دارم من یک مودم ADSL که خودش اکسس پوینت داره ASUS 604 g میخوام بگیرم ولی نمیدونم کارت شبکه وایرلسی که برای لپ تاپ PCMCA میخوام بگیرم چی باشه بهتره و همچنین کارت وایرلسی که برای دسکتاپ بگیرم PCI چه بهتره لطفا دوستان اهل فن کمک کنن و حدود قیمت هر کدوم رو هم بگن و اگه جای خوبی برای خرید هم میشناسن بگن ممنون از همه شما

kouroshm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من میخوام یک شبکه وایرلس راه اندازی کنم که در خرید تجهیزات اون به مشورت شما دوستان احتیاج دارم من یک مودم ADSL که خودش اکسس پوینت داره ASUS 604 g میخوام بگیرم ولی نمیدونم کارت شبکه وایرلسی که برای لپ تاپ PCMCA میخوام بگیرم چی باشه بهتره و همچنین کارت وایرلسی که برای دسکتاپ بگیرم PCI چه بهتره لطفا دوستان اهل فن کمک کنن و حدود قیمت هر کدوم رو هم بگن و اگه جای خوبی برای خرید هم میشناسن بگن ممنون از همه شما

چه جالب! من هم همین الان همزمان با شما یک تاپیک در مورد همین مودم زدم با این تفاوت که من ریز جزئیات رو سوال داشتم:
http://forum.persiantools.com/t69908.html

حدود قیمت مودم به دلار 44 دلار آمریکاست تو ایران هم یک 10 تومنی بالاتر حساب کنین. (ریالیش رو دقیق نمیدونم)
کارت شبکشم اگر وایرلس میخواین بهتره همون ASUS بگیرین که Compatibility بهتر با هم داشته باشن. برای دسکتاپ ها هم نیاز به وایرلس نیست چون این مودم 4 خروجی شبکه معمولی داره و میتونین به دسکتاپ وصلش کنین

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
d-link , asus محصولات خوبی هستند.
پاساژ ایران میتونی پیدا کنی
قیمت هم حدود 30 تومن به بالا هست اگر اشتباه نکنم

younesamini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چه جالب! من هم همین الان همزمان با شما یک تاپیک در مورد همین مودم زدم با این تفاوت که من ریز جزئیات رو سوال داشتم:
http://forum.persiantools.com/t69908.html

حدود قیمت مودم به دلار 44 دلار آمریکاست تو ایران هم یک 10 تومنی بالاتر حساب کنین. (ریالیش رو دقیق نمیدونم)
کارت شبکشم اگر وایرلس میخواین بهتره همون ASUS بگیرین که Compatibility بهتر با هم داشته باشن. برای دسکتاپ ها هم نیاز به وایرلس نیست چون این مودم 4 خروجی شبکه معمولی داره و میتونین به دسکتاپ وصلش کنین
ممنون از راهنمایی شما عزیز شما قیمت 604g رو میگین حدودا 50 تومان ولی من امروز قیمت گرفتم بین 120 تا 105 قیمت دارم و اگر هم قیمت بهتری دارین لطفا بگید اینطور که فهمیدم شما در حال حاضر خریدین این محصول رو از کجا با چه قیمتی و گارانتی کجا لطفا سریع جواب بدین چون من فردا دارم میخرم در رابطه با کارت وایرلس PCMCA هم قیمت ASUS رو 41 تومان دارم شما چی خریدین و با چه قیمتی در رابطه با دسکتاپ هم باحاتون موافقم :blush: دیدم بجاش یه چیز دیگه بخرم بهتره در رابطه با تعداد کامپیوترهایی که میتونه به 604g وصل بشه امروز پرسیدم گفتن 256 تا ! من که یک لپ تاپ بیشتر ندارم ولی با این حال تعداد قابل قبولی هست

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
خب دوستان من دقیقا کاری که شما میخواهید انجام بدید رو کردم .

مواد لازم :
۱. روتر وایرلس که مودم adsl هم داشته باشه.
۲. یک عدد خط تلفن که با ADSL
۳. یک عدد کامپیوتر ... لپتاپ یا هر وسیله دیگه‌ای که کارت شبکه وایرلس داره و میخواد اینترنت استفاده کنه.

طرز تهیه :

اول تشریف ببرید بازار و این رو بخرید :
3Com® OfficeConnect® ADSL Wireless 54 Mbps 11g Firewall Router

سپس به خط تلفن وصل میکنید و با توجه به ADSL تون تنظیمات لازم رو انجام میدید.

خب اینترنت بی سیم ما حاضره !!!!!!! به همین سادگی ... به همین خوشمزگی !

در ضمن ... من adsl داتک دارم با همون روتر بالا .... با یک عدد کارت WL-100g Deluxe ASUS

این ۳ تا با هم همانند یک تراکتور کار میکنند و جواب میدهند !!!! ( با این اینترنت بیسیم ... هم با laptop های مختلف ... هم چند گوشی موبایل wifi دار و ... تست شده ! )

kouroshm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از راهنمایی شما عزیز شما قیمت 604g رو میگین حدودا 50 تومان ولی من امروز قیمت گرفتم بین 120 تا 105 قیمت دارم

دوست عزیز من گفتم که قیمت به دلار دارم نه ریالی در ضمن احتمالا اونی که شما قیمت گرفتین مدل WL-600g هست که خداست:

مودم ADSL با پشتیبانی از ADSL 2/2+
4 پورت Ethernet 10/100 Mbps با توابع کراس-اور خودکار
2 آنتن بیسیم یکی خارجی و دیگری داخلی
1 اینترفیس USB 2.0 (دارای دوپورت) <<<< خیلی باحاله بهش اگر پرینتر هم دارید وصل میکنید و دیگه لازم نیست از Printer sharing استفاده کنین و اگر Network printer ندارین لازم نیست فرضا برای پرینت گرفتن از لپ تاپ کامپیوتر دسکتاپتونو روشن کنید ./ از پرت دومش میتونید برای اتصال یک هارد دیسک اکسترنال و درست کردن یک سرور ّFTP محلی و عمومی -یعنی میتونی هاستینگ راه بندازی! - (بوسیله نرم افزار خود مودم) یا وصل کردن فلش مموری برای ایجاد فضای مشترک استفاده کنین.
پشتیبانی از ریت داده 802.11g و 802.11b
مجهز به فایروال داخلی + سیستم فیلترینگ IP

اینم لینکش برای اطلاعات بیشتر http://www.asus.com/products4.aspx?modelmenu=2&model=1173&l1=12&l2=43&l3=0

من که میخوام این رو بخرم چون قبلش اینو ندیده بودم ... قیمتشم به دلار 90 تا 120 دلار آمریکا قیمت دارم و فکر میکنم اونی که به شما قیمت دادن اینه نه 604g .

604g نه USB داره و نه سیستم های فایروال به این قدرت تازه این مدل از VoIP هم پشتیبانی میکنه و دارای Game Blaster برای بازی های تحت شبکه و سازگاری با XBOX 360 برای ساخت یک سیستم مدیا سنتر کامل و کارامدم هست!

خب دوستان من دقیقا کاری که شما میخواهید انجام بدید رو کردم .

مواد لازم :
۱. روتر وایرلس که مودم adsl هم داشته باشه.
۲. یک عدد خط تلفن که با ADSL
۳. یک عدد کامپیوتر ... لپتاپ یا هر وسیله دیگه‌ای که کارت شبکه وایرلس داره و میخواد اینترنت استفاده کنه.

طرز تهیه :

اول تشریف ببرید بازار و این رو بخرید :

سپس به خط تلفن وصل میکنید و با توجه به ADSL تون تنظیمات لازم رو انجام میدید.

خب اینترنت بی سیم ما حاضره !!!!!!! به همین سادگی ... به همین خوشمزگی !

در ضمن ... من adsl داتک دارم با همون روتر بالا .... با یک عدد کارت WL-100g Deluxe ASUS

این ۳ تا با هم همانند یک تراکتور کار میکنند و جواب میدهند !!!! ( با این اینترنت بیسیم ... هم با laptop های مختلف ... هم چند گوشی موبایل wifi دار و ... تست شده ! )

اینم چیز جالبیه شایان جان تقریبا مثل همون 604g هست ولی فقط از دیتا ریت 802.11g پشتیبانی میکنه و 802.11b رو پشتیبانی نمیکنه و مثل 600g هم از میانجی USB 2.0 نداره! مارکشم همچین بگی نگی فضاییه (شایدم معروف باشه من نشنیدم چون زیاد تو نخ شبکه نیستم)
برد آنتن 600g هم تقریبا دو برابر اینیه که شما دادین

اما اگر قیمت داری لطف کنی بگی بد نیست ...

music_m

Registered User
لایک‌ها
56
قيمتش حدودن 120 30 بود دقيقاً يادم نيست
مارکشم فضايی نيست
يکی از مارک هاي خيلی معروف تو شبکه اس
WL-600g
اين مدل تو تهران چنده ؟
قيمت مغازه نه net

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
همونطور که گفتن مارکش که از بهترین مارکها تو تجهیزات شبکه هست !!! قیمت هم همون حدود ۱۲۰ تا ۱۵۰ متغییر ...

Never

Registered User
لایک‌ها
10
راستی دوستان access point یعنی چی .خوب این تیکه رو نفهمیدم این چه نوع قابلیتی و جه خصوصیاتی داره

و در ضمن میزان کاهش پذیری این نوع اینترنت چقدر هست منظورم اینه که تا چند متر پشتیبانی می کنه

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
راستی دوستان access point یعنی چی .خوب این تیکه رو نفهمیدم این چه نوع قابلیتی و جه خصوصیاتی داره

و در ضمن میزان کاهش پذیری این نوع اینترنت چقدر هست منظورم اینه که تا چند متر پشتیبانی می کنه
Access Point کار یک سوییچ رو در شبکه های بیسیم میکنه. و چندین کامپیوتر با سیستم بیسیم، از طریق access point به هم متصل میشند.
برد access point هم بستگی به استانداردی داره که استفاده میکنه. اگه تو بازار دیده باشید، روی جهبه اون نوشته که تا چه فاصله ای ، جواب میده.
استاندارد g در فضای بسته، مثل خونه که دیوار داره، تا25 متر جواب میده، بهتره هر مدل رو از manual خودش نگاه کرد.

Radian

Registered User
لایک‌ها
0
FREEDOM city............ PPC : HTC Touch HD ......
فکر میکنم سوالم رو اینجا بپرسم بهتر باشه .

آیا مودم وایرلس این توانایی رو داره که مثلا اگر اونرو توی یک طبقه میزاری به طبقه ی زیرین یا بالایی سرویس بده !

آخه امروز یکی از این فروشنده ها منو به شک انداخت ! گفت من تضمینین نمیدم !!!! ...

hasanh

Registered User
لایک‌ها
1
فکر میکنم سوالم رو اینجا بپرسم بهتر باشه .

آیا مودم وایرلس این توانایی رو داره که مثلا اگر اونرو توی یک طبقه میزاری به طبقه ی زیرین یا بالایی سرویس بده !

آخه امروز یکی از این فروشنده ها منو به شک انداخت ! گفت من تضمینین نمیدم !!!! ...

سلام
احتمالا تا حالا شبکه بیسیم راه انداخته باشی. یک سوال داشتم .

در یک فاصله 20 متری با حداقل 1 و حداکثر 2 دیوار با زخامت 15 سانت , مشکلی در ارتباط بیسیم ( مودم بیسیم adsl و لپتاپ ) پیش نمیاد ؟

ممنون

AKBAR_TR

Registered User
لایک‌ها
98
Access Point کار یک سوییچ رو در شبکه های بیسیم میکنه. و چندین کامپیوتر با سیستم بیسیم، از طریق access point به هم متصل میشند.
برد access point هم بستگی به استانداردی داره که استفاده میکنه. اگه تو بازار دیده باشید، روی جهبه اون نوشته که تا چه فاصله ای ، جواب میده.
استاندارد g در فضای بسته، مثل خونه که دیوار داره، تا25 متر جواب میده، بهتره هر مدل رو از manual خودش نگاه کرد.

سلام
در مورد تعداد کامپیوتر هایی که از Access Point مجزا یا Modem ADSL Acess Point محدودیتی وجود نداره؟
مثلا میشه 8 تا کامپیوتر رو با کارت Wifi به اون وصل کرد؟
مرسی

hasanh

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
در مورد تعداد کامپیوتر هایی که از Access Point مجزا یا Modem ADSL Acess Point محدودیتی وجود نداره؟
مثلا میشه 8 تا کامپیوتر رو با کارت Wifi به اون وصل کرد؟
مرسی

سلام
بستگی به مدل اکسس پوینت یا مودم بیسیم داره. معمولا در بین 32 تا 256 تا اتصال بیسیم را ساپورت میکنن.

AKBAR_TR

Registered User
لایک‌ها
98
سلام
بستگی به مدل اکسس پوینت یا مودم بیسیم داره. معمولا در بین 32 تا 256 تا اتصال بیسیم را ساپورت میکنن.
پس 8 تا رو همه دیگه بایست راحت ساپورت کنن. درسته؟
پس با خیال راحت می تونم برم یکی بخرم؟

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
یه سوال!!

من اگه D-link مدل DSL-2640T رو بخرم ، برای استفاده از اینترنت وایرلس علاوه بر این دستگاه به یه مودم ADSL هم نیاز خواهم داشت؟

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
یه سوال!!

من اگه D-link مدل DSL-2640T رو بخرم ، برای استفاده از اینترنت وایرلس علاوه بر این دستگاه به یه مودم ADSL هم نیاز خواهم داشت؟

نه
این مدل built in مودم داره

Adf

Registered User
لایک‌ها
15
خب سوال من کمی متفاوته شاید :

من مودم باسیم adsl دارم .
لپ تاپ هم دارم که wilan داره .
کامپیوترم wilan نداره و مودمم هم بیسیم نیست .

حالا اگه نخوام مودم بیسیم بخرم(چون برای مودم هزینه کردم دیگه ) و کارت وایلن بیسیم بخرم میشه ؟
راهنمایی کنید لطفا
ضمنا روی کامپیوتر xp و روی لپ تاپ ویستا دارم آیا میشه اینترنت کامپیوتر رو روی لپ تاپ به صورت بیسیم داشته باشم ؟

arash_0ut_law

Registered User
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستای عزیزم

میخوام یه شبکه (بی سیم)کوچیک اداری برای یه شرکت که 4 الی 6 کامپیوتر داره راه اندازی کنم ... به طوری که موم ADSL ّبه wireless swittch وصل باشه و یه هارد شبکه هم بهش وصل کنم فقط نمی دونم این هارد شبکرو چجوری میشناسه ... یا یه مودم ADSL بگیرم که wireless باشه ؟

اگر ممکنه اسم قطعات و لیستشونو به من بگید برایا 4 تا کامپیوترم به یه کارت بی سیم هم احتیاج دارم ....

شرکتی که ازش ADSL میگیرم داتکه فکر میکنید با چه مودمهایی سازگاری داره ؟

بالا