برگزیده های پرشین تولز

راه اندازی ISP...هنوزم می صرفه؟

cowboy_sun

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان...
با این اوضایی که پیش اومده و رواج ADSL o Wireless o satellite آیا هنوزم از لحاظ اقتصادی به صرفه هست که آدم یه ISP بزنه یا نه؟

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خوب مونده کجا و چه نوع سرویسی بخوای بدی ! به نظرم الان فقط آدم باید بزنه تو کاره وایرلس که اون هم سرمایه هنگفتی می خواد !

ghasempouri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوست عزیز راه اندازی ISP از این ببعد اصلا صرف نداره. هزینه هم بستگی به خودت داره که در چه ابعادی بخواهی کار کنی. در خیلی از شهرها ISP ها واگذار کرده یا ورشکست شدند. وایرلس هم که میبینی داتک راه انداخته میدونی چقدر هزینه بابت این کار گذاشته؟ و میدونی چند تا پرسنل داره و چقدر هزینه نصب آنتن شده؟ تازه از 27 دیماه پورت 1720 مخابرات هم بسته شده یعنی دیگه .... هیچی

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
این پورت 1720 دیگه جریانش چیه ؟

cowboy_sun

Registered User
لایک‌ها
0
منم دوست دارم بدونم. به ما هم بگین...

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
ما رو هم کنجکاو کردین ،
بی زحمت ...
26.gif

ghasempouri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بله دوستان
البته پیش خودمان بماند. یعنی اینکه مثلا غیر از ما چند نفر کسی این تاپیک را نباید بخواهند. پس گوش شیطون کر و چشم نامحرم درویش.
از روز چهارشنبه گذشته حدودای ساعت 6 عصر این پورت در روترهای مخابرات سراسر کشور بسته شد(تقریبا همون موقعی که بخش فارسی سایت بی بی سی فیلتر شد البته برای بعضی جاها از دوشنبه فیلتر شد). خیلی از شرکتهای ISP که ادعای اینترنت ارزان داشتند بیشترین سود خود را بابت ترمینیشن و اورجینیشن مخابراتی می کردند. خوب ایرانی مقیم خارج زیاد است که ترمینیت می کنند. یعنی دقیقه ای چند سنت به ایران زنگ می زدند و بر عکس کارتها تلفن اینترنتی که به کارت تلفن خارجه معروف بود و خیلی ها هم بی نام و نشان بود یعنی به نام شرکتهای کذایی و اقماری ! با مسدود شدن این پورت اوضاع خیلی عوض شده و سود سرشار شرکتهایی که توانسته بودند با یک شرکت خارجی انانس کنند دیگه از بین رفته. بخش بازرسی مخابرات شدیدا این شرکتها را بعنوان متخلف شناسایی کرده و پرونده هایی برایشان به جریان افتاده. خلاصه مهم اینست که VOIP که بصورت تکثیر باکتری داشت در ایران توسعه پیدا میکرد بطور ناگهانی به نقطه مرگ خود رسید. و اما خلاصه کلام:

اونهایی که از داخل به خارج زنگ می زدند (اورجینیشن) وصدایشان از باکس VOIP و بکمک آی پی های حقیقی حمل میشده بدلیل وارد کردن ضرر وزیان به یکی از بزرگترین شرکتهای داخلی یعنی مخابرات مسدود شدند

اونهایی هم که از خارج به داخل زنگ می زدند البته ضرری برای مخابرات نداشتند ولی تلفن آنها بعنوان کانال مکالمات بین الملل قابل شناسایی و ردیابی اطلاعاتی (قابل شنود) نبود! ضرر با امنیت ملی

با بسته شدن پورت1720 دیگر امکان نت میتینگ و تله کنفرانس سلب شده و آموزش مجازی در هاله ای از ابهام فرو رفته. مگر اینکه این پورت برای آی پی های داخلی بصورت ارتباط بین روترها باز بشود. البته امکان دارد این پورت را برای دانشگاههای معتبر که از سیستم استاد خارجی غیر حضوری در برنامه خود استفاده می کنند باز کنند. یعنی برخی نهادها مجوز استفاده پیدا کنند.

باز هم پیش خودمان بماند که با امکان تونلینگ می توان همه اینها را دور زد ولی تکلیف کالر آی دی چه می شود؟ با زیرساختار فعلی مخابرات و کالر آی دی های رایج شده (Number Seven System) تنها زمانی می توان از ترمینیشن یا اورجینیشن استفاده کرد که نشانگر شماره وجود نداشته باشد وگرنه سرویس دهندگان بلافاصله شناسایی و درب و داغان می شوند. کافی است یا باز هم نیاز به قلم فرسایی است؟

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اونهایی که از داخل به خارج زنگ می زدند (اورجینیشن) وصدایشان از باکس VOIP و بکمک آی پی های حقیقی حمل میشده بدلیل وارد کردن ضرر وزیان به یکی از بزرگترین شرکتهای داخلی یعنی مخابرات مسدود شدند
این که مجوز داشت !!؟؟ مگه نه !؟

ghasempouri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بله همانطور که اشاره کردید داشت و شما در سایت ادراه دیتا تعرفه VIOP را در کنار تعرفه اینترنت و تقریبا دو برابر آن می بینید. اما تنها چند شرکت تهرانی تاکنون موفق به گرفتن مجوز شدند. بعد از آن هم باکسهایVOIP را روی پهنای باند اینترنت قرار دادند. مثلا مجوز 64 کیلوبیت در ثانیه گرفتند اما میدانیم که این پهنا جوابگوی 4 مکالمه همزمان است یعنی 4 خط تلفن. آمدند 200 خط تلفن به پهنای مثلا 8 مگا بایت وصل کردند و گندکاری بالا آمد. فعلا خیلی از این سرویسها با چنین تخلفاتی بسته شده است.
در اینجا هم موضع گیری جدید دکتر معتمدی وزیر سابق مخابرات آمده. بد نیست این را هم بخوانید تا ببینید با چه دلایلی این سرویسها متوقف شده.

cowboy_sun

Registered User
لایک‌ها
0
عجب... کی قراره اوضاع سر و سامان بگیره؟

ghasempouri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خیلی بعیده که از این ببعد پورت 1720 باز بشه !!!

farshiiid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با...سلام....من..می.خوام....isp...بزنم...لطفا....قیمت...تجهیزات...isp...رو...بهم...بگین...ممنون

Ehsan225

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از cowboy_sun :
سلام دوستان...
با این اوضایی که پیش اومده و رواج ADSL o Wireless o satellite آیا هنوزم از لحاظ اقتصادی به صرفه هست که آدم یه ISP بزنه یا نه؟
نه. حداقل تو تهران دنبالش نرو.

nr_navid

Registered User
لایک‌ها
6
خیلی بعیده که از این ببعد پورت 1720 باز بشه !!!

عجیب هست من دارم پست خودم رو جواب میدم نمیدونم چرا این پست جوابم میاد از استارتر عذر خواهی می کنم. فکر میکنم سایت با Tapatalk مشکل داره.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

بالا