برگزیده های پرشین تولز

راه حل شما برای جلوگیری صد درصدی از کپی شدن متن فایل های PDF چیست؟!

vsf

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
44
من از هر برنامه ای برای پی دی اف کردن استفاده کردم، به راحتی می شد با برنامه های دیگری متن PDF را کپی کرد.
میخوام بدونم کسی هست که روشی بلد باشه که بشه جلوی سرقت متن داخل یک فایل پی دی اف را گرفت؟
برام خیلی مهمه که متنی را که می نویسم فقط داخل فایل پی دی اف که ساختم بشه خواندش و کپی نشه توی وبلاگ ها منتشر بشه و زحمات من بر باد بره. ممنون می شوم اگر روشی که 100 درصد جلوی کپی متن را میگیره بلد هستید به من هم یاد بدین.
البته به ذهنم رسید که صفحاتم را عکس کنم و عکس را پی دی اف کنم، اما گفتم شاید روشی باشه که من بلد نباشم از شما بپرسم.

jowshany

Registered User
لایک‌ها
270
دوست عزیز خب شما هر کاری که بکنید ، به راحتی میشه از طریق دکمه ی prin screen از مانیتور عکس گرفت و بعد اون رو تبدیل به پی دی اف کرد یا همون عکسهای رو شماره گذاری کرد و به صورت زیپ در آورد و کلا به راحتی قابل خوندنه .

miladkhoshtip98

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
کجا میشه پی دی اف را راحت کپی کرد؟؟ پی دی اف فارسی اصلا قابل تبدیل به تکست نیست!

vsf

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
44
کجا میشه پی دی اف را راحت کپی کرد؟؟ پی دی اف فارسی اصلا قابل تبدیل به تکست نیست!

توی گوگل داک راحت باز میشه.

دوست عزیز خب شما هر کاری که بکنید ، به راحتی میشه از طریق دکمه ی prin screen از مانیتور عکس گرفت و بعد اون رو تبدیل به پی دی اف کرد یا همون عکسهای رو شماره گذاری کرد و به صورت زیپ در آورد و کلا به راحتی قابل خوندنه .

من هدفم اینه که خود متن فقط کپی نشه. میخوام جلوی انتشار متن پی دی اف را توی بلاگ ها بگیرم

vsf

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
44
یغنی نیستش کسی که تو این زمینه مهم تجربه داشته باشه؟!

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
اگه میخوای متن کپی نشه خب میتونی همون عکسش کنی و به صورت عکس پی دی افش کنی.

vsf

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
44
اگه میخوای متن کپی نشه خب میتونی همون عکسش کنی و به صورت عکس پی دی افش کنی.
200 صفحه هست! حجمش خیلی بالا میره کسی دانلودش نمیتونه بکنه اونوقت!
هر برنامه ای استفاده کردم و کد کردم متنشو خودم تونستم یک جوری باز متنشو کپی کنم!

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
راه داره خیلی راحته :)

اول باید از خود برنامه adobe acrobat استفاده کنید برای تولید pdf
دوم در قسمت protection باید اجازه کپی و پرینت و سایر مواردی که نمی خواهید انجام شود رو بردارید
سوم باید گزینه encryption رو انتخاب کنید تا pdf ساخته شده بصورت کدگذاری شده تولید شود.

تا این مرحله شما یک pdf امن دارید که اجازه کپی و پرینت نمیده و با برنامه های تبدیل هم قابل دسترسی نیست.

برای اطمینان بیشتر adobe قابلیت کلید عمومی و کلید خصوصی هم ایجاد کرده که بسیار قوی تر هست و میتونید یک کلید خصوصی درست کنید و اجازه خواندن به همه بدید که در این روش فوق العاده امن تر هست ...

یه زمانی در مورد این قضیه باید تحقیق می کردم که همه این ها رو تست کردم ... نتیجه ایجاد pdf با رعایت مسائل فوق تنها راه شکستن این نوع pdf ها فقط و فقط ocr هست.

AzarKhan

Registered User
لایک‌ها
0
راه داره خیلی راحته :)

دوم در قسمت protection باید اجازه کپی و پرینت و سایر مواردی که نمی خواهید انجام شود رو بردارید
سوم باید گزینه encryption رو انتخاب کنید تا pdf ساخته شده بصورت کدگذاری شده تولید شود.

تا این مرحله شما یک pdf امن دارید که اجازه کپی و پرینت نمیده و با برنامه های تبدیل هم قابل دسترسی نیست.

برای اطمینان بیشتر adobe قابلیت کلید عمومی و کلید خصوصی هم ایجاد کرده که بسیار قوی تر هست و میتونید یک کلید خصوصی درست کنید و اجازه خواندن به همه بدید که در این روش فوق العاده امن تر هست ...

یه زمانی در مورد این قضیه باید تحقیق می کردم که همه این ها رو تست کردم ... نتیجه ایجاد pdf با رعایت مسائل فوق تنها راه شکستن این نوع pdf ها فقط و فقط ocr هست.
تائید.

من هر کاری کردم نتونستم این جور pdf ها رو به ورد تبدیل کنم. همش خرچنگ قورباغه میشد متنش ولی با ocr شد که اونم زیاد جالب نبود.

vsf

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
44

فقط کافیه فایل را با جیمیل برای یکی بفرستی یا توی گوگل داک آپلود کنی اونوقت گزینه View as Html را بزنی تا سه سوت متن اچ تی ام ال را بهتون بده و کپیش کنید.
ده ها بار این راه ها را انجام دادم ولی هر بار متن را میشد بگیری.
با OCR من کار نکردم. متن فارسی را خوب برگردان میکنه؟!
تا حالا برای فارسی تست کردین که جواب میده یا نه؟
برای من خیلی مهمه که متنی که توی پی دی اف می نویسم به هیچ وجه کپی نشه!

migmig3000

Registered User
لایک‌ها
2,705
فرض کنیم یکی یه مقاله به صورت pdf نوشته و برای فروش قرارش داده.یعنی دیگه واتر مارک زدن و ... مهم نیست.حالا یکی میاد اون مقاله رو میخره و آپلودش میکنه و لینکش رو توی نت پخش میکنه.در این صورت باید چه کار کرد؟! غیر از شکایت راه دیگه ای نیست که از این کار جلوگیری کنیم؟؟؟

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
فرض کنیم یکی یه مقاله به صورت pdf نوشته و برای فروش قرارش داده.یعنی دیگه واتر مارک زدن و ... مهم نیست.حالا یکی میاد اون مقاله رو میخره و آپلودش میکنه و لینکش رو توی نت پخش میکنه.در این صورت باید چه کار کرد؟! غیر از شکایت راه دیگه ای نیست که از این کار جلوگیری کنیم؟؟؟

اینجاست که نرم افزار من میاد وسط و نمیزاره :happy: اصلا نمیزاره خود طرف که پی دی افو خریده بتونه فایل رو آپلود کنه یا کپی کنه جای دیگه.
فقط هنوز نرم افزار مشکلاتی داره که منکرش نمیشم ولی تمامی مشکلاتش قابل حله.

vsf

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
44
من هم دانلود و هم خوندن فایل برای همگان آزاده و هرجا بخوان میتونن آپلودش کنند.
ولی من فقط میخوام متن پی دی اف به هیچ وجه کپی نشه سر از وبلاگ های کپی کار در بیاره.

Pixelweb

Registered User
لایک‌ها
80
چند وقت پیش نیاز داشتم دو تا پی دی اف فارسی رو تبدیل به متن کنم. چند نفر هم جتظر شدند در ازا هزینه انجام بدن که نتونستند. یکی از پی دی اف ها هم مثل اینکه رمز گذاری شده بود.
اما در نهایت هر دو تبدیل شد.

vsf

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
44
یعنی هیچ راه مطمئنی نیست؟!
ببینم اگر عکس کنیم و بعد پی دی اف بسازیم ازش باز هم با OCR قابل کپی شدنه؟ (برای متن فارسی OCR کار میکنه؟)
بعدش اگر کسی متن را باز کنه وکپی کنه آیا قابل شکایت هست؟!
یا متن کتاب حتما باید مجوز ارشاد داشته باشه که بشه پیگیری حقوق مولف را براش انجام داد؟!

Pixelweb

Registered User
لایک‌ها
80
قیمت OCR فارسی درست و درمون میدونید چنده؟
کسی نمیاد اینهمه هزینه کنه برای انتشار پی دی اف شما در وبلاگ . جز اینکه خیلی خیلی خیلی شاخ باشه

vsf

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
44
قیمت OCR فارسی درست و درمون میدونید چنده؟
کسی نمیاد اینهمه هزینه کنه برای انتشار پی دی اف شما در وبلاگ . جز اینکه خیلی خیلی خیلی شاخ باشه
حالا یک راه حل مطمئن برای کدگذاری معرفی کنید که نخوام صفحات را عکس کنم!
حجم فایل میره بالا کسی دانلود نمیکنه اونوقت!
یعنی کسی قبلا مشکل اینو نداشته؟
هیچ راه دیگری نیست که Ebook منتشر کنی که متنش قابل کپی نباشه؟!

webs

Registered User
لایک‌ها
1,464
(برای متن فارسی OCR کار میکنه؟)
من حدوداً 30 صفحه رو با چندین نرم افزار OCR به فارسی برگردوندم. اما نتیجه اصلاً جوری نیست، که بشه روی متن تبدیل شده حساب باز کرد و متن رو بدون ویرایش منتشر کرد. مثلاً ممکنه یه سطر بدون هیچ خطایی باشه ولی در عوض یه سطر دیگه چندتا خطا داشته باشه.

من که ترجیح دادم متن رو دوباره تایپ کنم، تا از OCR فارسی استفاده کنم. اما OCR های فارسی هم هستند که حدوداً بالای 1میلیون قیمت دارند، چندتا دموی تصویری (نه دموی نرم افزاری) ازشون دیدم، در مورد اون متونی که در دمو تبدیل کرده بودند، تقریباً 85درصد درست بود.

به نظر من خیلی حساسیت به خرج نده، همون روشهایی که alik گفت رو به کار بگیر. اگه کسی قرار باشه بیاد فایل رو جیمیل کنه و با گوگل داک باز کنه و... مطمئن باش اگه پاش بیفته میاد دوباره متن رو تایپ می کنه!!

migmig3000

Registered User
لایک‌ها
2,705
اینجاست که نرم افزار من میاد وسط و نمیزاره :happy: اصلا نمیزاره خود طرف که پی دی افو خریده بتونه فایل رو آپلود کنه یا کپی کنه جای دیگه.
فقط هنوز نرم افزار مشکلاتی داره که منکرش نمیشم ولی تمامی مشکلاتش قابل حله.

اگه رایگان نباشه و برای فروش گذاشته باشینش پس گرونه نه ؟ :whistle:

بالا