برگزیده های پرشین تولز

راه های جذب کاربر فعال برای انجمن

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
همانطور که از عنوان تاپیک مشخص هست میخواستم راه های جذب کاربر فعال برای انجمن رو بدونم؟!
یعنی چطوری بازدید کننده رو به عضویت ترغیب کنم و در نهایت تو فروم فعالیت کنه :)

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
برای اینکه کاربر بخواهد ترغیب بشه ، تو سایت شما فعالیت کنه ، باید کاربر رو تو یک محیط جدید قرار بدی ، محیطی که قبلا تجربه نکرده .
باید طوری باشه ، که کاربر کنجکاو بشه ، ببینه تو سایت ات چه خبره .
باید المان هایی رو معرفی کنی که کاربر ، بخواهد یک بار دیگه هم به سایت سر بزنه .
مهم تر از همه باید سایت ات طوری باشه ، که ارتباط برقرار کردن با کاربرهای دیگه راحت باشه ، باید فعالیت کاربرها تو رو جوری به نمایش در بیاری که بازدیدکنندها ، مشتاق باشن که جزء اون جامعه بشن.

البته این ها رو به خاطر این گفتم که انجمن هم یک نوع سایت بر محوریت فعالیت کاربرهاست ، فقط با این فرق که محیط ثابت و یک نواخت و تکراری داره :دی

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
قرعه کشی . وعده های جایزه . مطالب جذاب.
قرعه کشی و دادن جایزه وقتی قابل اجرا هست که کاربر داشته باشی! الان من باید برای خودم قرعه کشی کنم و به خودم جایزه بدم :دی

k-boy

Registered User
لایک‌ها
7,060
قرعه کشی و دادن جایزه وقتی قابل اجرا هست که کاربر داشته باشی! الان من باید برای خودم قرعه کشی کنم و به خودم جایزه بدم :دی
خب تواین دوره زمونه که تنهایی نمیشه انجمن راه انداخت :دی باید یسری دوست و رفیق از جاهای دیگه داشته باشی و بهشون سمت بدی. حالا اگه این دوست و رفیقا جنسیتشون مونث باشه که دیگه چه بهتر. تجربه نشون داده این جماعت بیوفتن تو خط روکمکنی حاضرن از ضروریات زندگیشون بزنن ولی پوز رقیبو به خاک بمالونن! مورد هی و حاضر جلو چشامه که دارم میگما :|

shahgoosh

Registered User
لایک‌ها
32
یه چندتا کاربر به اسمای دختر درست کن باهاش پست و تاپیک بزن یه گفتگو آزاد بزار با یوزرای خودت با هم حرف بزن دوتام پسر باشه بعدش یه هغته بعد یه انجمن تفریحی پربازدید داری

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
خب تواین دوره زمونه که تنهایی نمیشه انجمن راه انداخت :دی باید یسری دوست و رفیق از جاهای دیگه داشته باشی و بهشون سمت بدی. حالا اگه این دوست و رفیقا جنسیتشون مونث باشه که دیگه چه بهتر. تجربه نشون داده این جماعت بیوفتن تو خط روکمکنی حاضرن از ضروریات زندگیشون بزنن ولی پوز رقیبو به خاک بمالونن! مورد هی و حاضر جلو چشامه که دارم میگما :|
باتوجه به تجربیات شما پس اول برم یه رفیق مونث پیدا کنم بعد به فکر ادامه کار باشم :دی
یه چندتا کاربر به اسمای دختر درست کن باهاش پست و تاپیک بزن یه گفتگو آزاد بزار با یوزرای خودت با هم حرف بزن دوتام پسر باشه بعدش یه هغته بعد یه انجمن تفریحی پربازدید داری
گفتگوی آزاد؟ اسپم؟ یوزر فیک؟ اون هم تو انجمن من؟! :eek:
اینجا رو نیگا نکن که مدیرا کاری ندارن تو فروم راه اندازی نشده من کسی بخواد 1 اسپم بزنه دیگه باید بای بای کنه :general112: :دی
انجمنی که قوانین اش بر اساس دیکتاتوری وضع نشده باشه انجمن نیست :general107:

k-boy

Registered User
لایک‌ها
7,060
باتوجه به تجربیات شما پس اول برم یه رفیق مونث پیدا کنم بعد به فکر ادامه کار باشم :دی

اینجا رو نیگا نکن که مدیرا کاری ندارن تو فروم راه اندازی نشده من کسی بخواد 1 اسپم بزنه دیگه باید بای بای کنه :general112: :دی
یکی نه , هرچه بیشتر بهتر :دی

persianm

Registered User
لایک‌ها
199
با جایزه و کارت شارژ و قرعه کشی هیچ پیشرفتی حاصل نمیشه
وقتی جایزه و کارت شارژ تموم شد همه میرن دیگه برنمیگردن

انجمن باید محتوای خاص داشته باشه، چیزی که کاربر رو به بحث بکشونه
مثلا یه نرم افزار بذارید برای دانلود که کار کردن باهاش سخت باشه تا همه بیان ادامه تاپیک سوال بپرسن (یا همچین چیزی)

کلا انجمن چندنفری رو میخواد که فقط پست بذارن و جواب بقیه رو بدن
اگه نخواید هزینه خوب بکنید پیدا کردن اینطور آدما سخته

AGATE

Registered User
لایک‌ها
186

خیلی خوشم اومد .. افرین
90 درصد انجمن ها با همین اسپم بازی به زور و غیر اصولی رشد کردن اگر از روز اول سخت بگیری انجمنت در اینده نظم خوبی میگیره و قایبل کنترل میشه
= راه حل جذب مخاطب =

1- وجود محتوای جذاب برای کاربر معمولی
2- ایجاد جذابیت کاری برای کاربر مطلع و حرفه ای که 2 راه بیشتر نداره یکی اینکه به قول دوستمون رفاقتی بیاد یکی اینکه درامد داشته باشه یا مثل اینجا بتونه تبلیغ ازاد داشته باشه که البته من نمیپسندم

موضوع انجمن شما چی هست شاید تونستیم کمک کنیم

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
خیلی خوشم اومد .. افرین
90 درصد انجمن ها با همین اسپم بازی به زور و غیر اصولی رشد کردن اگر از روز اول سخت بگیری انجمنت در اینده نظم خوبی میگیره و قایبل کنترل میشه
= راه حل جذب مخاطب =

1- وجود محتوای جذاب برای کاربر معمولی
2- ایجاد جذابیت کاری برای کاربر مطلع و حرفه ای که 2 راه بیشتر نداره یکی اینکه به قول دوستمون رفاقتی بیاد یکی اینکه درامد داشته باشه یا مثل اینجا بتونه تبلیغ ازاد داشته باشه که البته من نمیپسندم

موضوع انجمن شما چی هست شاید تونستیم کمک کنیم
موضوع انجمن نظرم روی موسیقی هست.

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
با جایزه و کارت شارژ و قرعه کشی هیچ پیشرفتی حاصل نمیشه
وقتی جایزه و کارت شارژ تموم شد همه میرن دیگه برنمیگردن

انجمن باید محتوای خاص داشته باشه، چیزی که کاربر رو به بحث بکشونه
مثلا یه نرم افزار بذارید برای دانلود که کار کردن باهاش سخت باشه تا همه بیان ادامه تاپیک سوال بپرسن (یا همچین چیزی)

کلا انجمن چندنفری رو میخواد که فقط پست بذارن و جواب بقیه رو بدن
اگه نخواید هزینه خوب بکنید پیدا کردن اینطور آدما سخته
باهات موافق هستم ... اصلا با وعده جایزه عضو گرفتن رو دوست ندارم. فرض کن 1000 نفر عضو داشته باشی نهایت اش به 100 تاشون میشه جایزه داد اون 900 نفر مابقی اکثرشون فکر خواهند کرد که دادن جایزه دروغ بوده و اگر هم جایزه ای داده شده به آشناها بوده! برای همین خود این مسئله مشکل ساز هست و اعتبار نداشته مون رو هم خدشه دار میکنه :دی

Last edited:

omidsmart

Registered User
لایک‌ها
887
من قبلا عشق انجمن بودم تو مدت خیلی کم هم خیلی کاربر جذب کردم البته به خاطر مشکلات مالی چند بار به سی هزار کاربر رسید سایت قطع شد بعد بک آپ 17 هزار تایی گذاشتم یه بارم پنجا هزار تایی رسید بک آپ گذاشتم دو بارم فی شد که باز کردم ولی خوب تنها شروع نکردم خیلی دوست و رفیق داشتم که اومدن اما روش های خاصی داره کاربر جذب کردن اول اینکه باید با همه دوست باشی مخصوصا دختر ها بزار هر کدوم فکر کنن فقط با خودشون دوستی البته بعدا گندش در میاد :د بلایی که سر من اومد دیگه تو 75 هزار کاربر عضو شده سایت رو واگذار کردم که اونم یک هفته بعد بست کلا رفت خونش نکته بعدی سعی کن فروم خیلی ساده باشه این رو کاربر ها میگفتن که چون اینجا محیطش سادس راحت ترن میان از یه طرف به این نکته توجه داشته باش تو هزار نفرم تو سایتتت انلاین باشن همه گفتگو آزاد باشن هیچ منفعتی برای تو نداره در آمد از انجمن صفره اما از همه مهمتر چطوری کاربر جذب کنی فعال از اونجایی که من دیگه عمرا فروم بزنم راه هاشو میگم که توی یک ماه چطوری اون همه کاربر فعال جذب کردم که از هر 10 تا شاید یکیش پسر بود:د اول اینکه برو بلاگ لیپ نظر دهی خودکار بخر بعد با اسم دختر تبلیغ کن بگو بیا محیط گرمه و از این چیزا دوم اینکه یه بخش بزن به اسم باشگاه خبرنگاران به اسم فرومت یه سری سوال آماده کن بده به وبلاگ نویسا حتی اون کوچول موچولو ها البته قبلش دعوت کن ازشون برای محاسبه ایمیلتم بده بهشون قبول میکنن بچه ان سوالا رو بده جواب میدن بعد تو وبلاگشون میگن با ما محاسبه شده ماشالا وبلاگ دخترا هم که پر از نظر بعد محاصبه های انجام شده رو توی هذر بزار ببینن اینا خودشونم میان فعال میشن بخش های انجمنت هم کم بزن فعلا گفاگو آزاد بزار و چند تا قسمت گفتگویی کم کم گرافیک وبرنامه و هر چیز دیگه ای خاستی اضافه کن

Dr Web

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
38
بهترین راه ایجاد رقابت و رسیدن به مقام بالاتر ( دسترسی بیشتر ) در انجمن هست
به عنوان مثال انجمن ایران پرود به کاربران با توجه به مدت زمان فعالیتشون و تعداد پست ها و تشکر هاشون لقب میده که کاربران دائما برای رسیدن به مقام بالاتر تلاش می کنند
جایزه نقدی و غیر نقدی به کاربران برتر ماه هم راه حل خوبی برای افزایش کاربر فعال و ثابت هست

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151
انجمن مورد نظرت اگه تفریحی باشه بیخیالش شو دیگه جواب نمیده
ولی غیر تفریحی حتما جواب میده فقط باید مطالب بروز + خبرنامه داشته باشی
زمان بسیار زیادی میخوره بهش ولی ارزش وقتی که میزاره رو داره

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
@omidsmart از دکمه ای به نام enter هم استفاده کن به دلش میاد :دی مواردی رو هم که گفتی برای تست عمل میکنم ببینم نتیجه اش چی میشه
@Dr Web این مورد رو خودم در نظر دارم ولی این برای زمانی هست که کاربر ثبت نام کرده باشه و تو فروم فعالیت کنه! فعلا در مورد گرفتن عضو صحبت می کنیم.
@Rascal انجمن میخوام تخصصی موسیقی باشه و تفریحی مد نظرم نیست. اگه تخصصی نبود جذب کاربر راحت تر بود چون بخش های زیاد میشد ایجاد کرد. برای خبرنامه چی پیشنهاد می کنی؟ قبلا خودم از گروه های یاهو استفاده میکردم ولی اون هم اواخر به اسپم میرفت بیخیال شدم.

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
اگر قوانین دیکتاتوری داری اصلا به فکر راه اندازی انجمن پس نباش !
شما یه رسانه یک طرفه مثل وبسایت راه اندازی کن و امکان guest post بزار .

قوانین دیکتاتورگونه برای سوشیال مدیا باعث حذف و عدم فعالیت کاربرا میشه تازه !

crashday

Registered User
لایک‌ها
1,323
سلام،
تجربه من میگه انجمنی موفق هست که تخصصی باشه،دیگه دوره انجمن های تفریحی کم کم داره تموم میشه،اگر انجمن تخصصی در زمینه ای که نیاز هست و رقیب کمتر هست و تخصص خودتون هم هست بزنید و خدمات خوبی رو ارائه کنید قطعا به مرور زمان کاربر جذب میشه.

omidsmart

Registered User
لایک‌ها
887
@payam-nice من نمیدونم چرا این ادیتور پرشن تولز برام کنده کلی مینیوسم بعد کلمه کلمه میره جلو برای همین توی تکس نوشتم طولانی بود:د
بعد روش اینکه هر تعدا پست میره بالا درجه خودکار تغییر میکنه مهمه مثلا 100 پست اول هر ده تا پست رو گذاشته بودم 10% 20% میرفت بالا بعد از 100% میرسی 120 پست که توپ طلایی بود یا گل طلایی همچین چیزی که 4تا بود اول 20 تا 20 تا بعد 30 تا بعد 40 تا میرفت شکلای بعدی

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
اگر قوانین دیکتاتوری داری اصلا به فکر راه اندازی انجمن پس نباش !
شما یه رسانه یک طرفه مثل وبسایت راه اندازی کن و امکان guest post بزار .

قوانین دیکتاتورگونه برای سوشیال مدیا باعث حذف و عدم فعالیت کاربرا میشه تازه !
راه اندازی سایت با امکان ارسال پست توسط کاربران مد نظرم بود و با دروپال هم تصمیم داشتم راه اندازی کنم ولی تو راه اندازی اش کم آوردم. اطلاعاتم در مورد دروپال خیلی کم هست :(
درضمن قوانین دیکتاتوری یکم اغراق هست ولی خب بدون قوانین هم که نمیشه :دی
سلام،
تجربه من میگه انجمنی موفق هست که تخصصی باشه،دیگه دوره انجمن های تفریحی کم کم داره تموم میشه،اگر انجمن تخصصی در زمینه ای که نیاز هست و رقیب کمتر هست و تخصص خودتون هم هست بزنید و خدمات خوبی رو ارائه کنید قطعا به مرور زمان کاربر جذب میشه.
اینکه بگیم دوره انجمن های تفریحی تموم میشه فکر نکنم درست باشه! همین الان اش هم بزرگترین فروم هامون تفریحی ها هستن که در کنار موضوعات آبکی تخصصی ترین بخش ها رو هم ساپورت میکنن! مزیت فقط تخصصی بودن این هست که میدونی با چه دسته از افرادی سر و کار داری که میتونه تو مدیریت سایت خیلی مفید باشه.
@payam-nice من نمیدونم چرا این ادیتور پرشن تولز برام کنده کلی مینیوسم بعد کلمه کلمه میره جلو برای همین توی تکس نوشتم طولانی بود:د
بعد روش اینکه هر تعدا پست میره بالا درجه خودکار تغییر میکنه مهمه مثلا 100 پست اول هر ده تا پست رو گذاشته بودم 10% 20% میرفت بالا بعد از 100% میرسی 120 پست که توپ طلایی بود یا گل طلایی همچین چیزی که 4تا بود اول 20 تا 20 تا بعد 30 تا بعد 40 تا میرفت شکلای بعدی
خب باتوجه به متن به نظر میرسه انجمنت در زمینه فوتبال یا ورزشی که با توپ باشه بوده :D
به نظرت برای درجه کاربری یه فروم موسیقی از چه عنوانینی و تصویرهایی استفاده بشه بهتر هست؟

بالا