خرید بک لینک,خرید رپورتاژ آگهی
zula

رباتهاي خبيث دشمانان جديد اينترنت

شروع موضوع توسط BRADER SHIAN ‏3 ژوئن 2007 در انجمن گفتگوی آزاد

 1. BRADER SHIAN

  BRADER SHIAN Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏19 ژانویه 2006
  نوشته ها:
  1,485
  تشکر شده:
  2
  محل سکونت:
  مینشن
  شبکه يک پارچه ف ي لت ري ن گ که از اسفند 85 در حال آزمايش است، به زوي راه اندازي مي شود.اين شبکه که با استفاده از ربات هاي هوشمند کار مي کند حتي سايت ها و وبلاگ هايي را که لينک سايت ف ي ل ت ر شده اي را در متن خود داشته باشند، از دسترس کاربران در ايران خارج مي کند.نکته جالب اينکه مسئولان مخابرات اسم سيستم تازه فيلترينگ را"شبکه ملي ف ي ل ت ري ن گ" نهاده اند.

  يکي از مسئولان "شرکت ارتباطات نوين"، مجري ف ي ل ت ري ن گ سايت ها و وبلاگ هاي اينترنتي در کشور به خبرگزاري مهر گفته: "من خبري به شما مي‌دهم که تاکنون اعلام نشده است و آن هم راه‌اندازي شبکه يکپارچه ف ي ل ت ري ن گ در کشور است".

  وي در مورد ويژگي‌هاي اين شبکه هم گفته: "اين شبکه ظرف روزهاي آينده و به سرعت در کشور راه‌اندازي مي‌شود و از طريق آن تمام فعاليت‌هاي مرتبط با ف ي ل ت ري ن گ و نظارت بر پايگاه‌هاي تحت وب به صورت ملي و يکپارچه زيرنظر شرکت فناوري اطلاعات وابسته به شرکت مخابرات ايران صورت مي‌گيرد".

  اين مسئول در شرکت مجري فيلترينگ در توضيح اين "ضرورت ملي" افزوده است: "ربات‌هاي پيشرفته‌اي که در اين شرکت مستقر هستند به طور دقيق تمامي محتواي يک پايگاه را مطالعه مي‌کند و کلماتي را که از قبل در حافظه‌اش قرار دارد علامت‌گذاري مي‌کند. به اين ترتيب اگر حجم اين کلمات از سطح مجاز بيشتر باشد سايت مورد نظر مسدود مي‌ شود. ممکن است برخي سايت‌ها به دليل برقرار کردن پيوند با سايت‌هاي مسدود شده دچار اين مشکل شوند؛ به عنوان مثال اگر پايگاهي به سايت بازتاب يا بي‌بي‌سي فارسي پيوند بدهد آن سايت هم بسته مي‌شود".

  اشتباه در فيلترينگ

  اين خبر در حالي منتشر مي شود که همين خبرگزاري خبر داد که: "در دو سه ماه اخير به دليل راه‌اندازي آزمايشي ربات‌هاي پيشرفته ف ي ل ت ري ن گ در شرکت مخابرات، مشکلاتي براي برخي کاربران شبکه اينترنت و صاحبان وب‌سايت‌ها به وجود آمده است که مديران شرکت ارتباطات نوين قول داده اند اين مشکلات با راه اندازي شبکه ملي فيلترينگ بر طرف شود".

  به نوشته خبرگزاري مهر "اختلالات شبکه اينترنت در ايران داستان تازه‌اي نيست، اما موج مسدود شدن سايت‌ها و پايگاه‌هاي اينترنتي که از اسفند 1385 به صورت گسترده رخ داده است موجب شد تا دست‌اندرکاران ISPها به فکر راه چاره براي کاهش خطاي نرم‌افزار فيلترينگ بيافتند و آن را به شرکت مخابرات اطلاع دهند؛ غافل از اينکه اين مشکلات عمدتا به دليل راه‌اندازي آزمايشي بي‌سروصداي يک ربات فوق مدرن در بخش ف ي ل ت ري ن گ شرکت ارتباطات نوين به وجود آمده است".

  از جمله سايت هايي که ربات هاي "هوشمند" مخابرات آن را ف ي ل ت ر کرده اند و خبرش چند روز پيش منتشر شد، فيلتر سايت تکفا متعلق به شوراي عالي اطلاع‌رساني ايران است که زير نظر مستقيم شوراي عالي انقلاب فرهنگي فعاليت مي‌كند.

  با آنکه حجت‌الاسلام حميد شهرياري، دبير اين شورا از ف ي ل ت ر اين سايت به عنوان "خطا" نامبرده و گفته که اين خطا را صريحا به مديريت شركت فناوري اطلاعات اعلام کرده اما هنوز اين "خطا" برطرف است. به همين علت خبرگزاري مهر در گزارش از اوضاع ف ي ل ت ري ن گ مي نويسد: "اگر محقق قصد تحقيق در حوزه مثلا مطالعات زنان را داشته باشد و کلمهWOMENS STUDIS را در يکي از موتورهاي جستجو وارد کند به کوچه بن بستي مي خورد که اين پيام را نمايش مي دهد، باعرض پوزش بر طبق مقررات شرکت مخابرات ايران بازيد از اين سايت ممنوع مي باشد. البته گاهي هم اين پيغام نمايش داده مي شود: مشترک گرامي ! دسترسي به اين سايت امکان پذير نمي باشد".
  اين دو پيام يکي براي سايت هايي است که از سوي قوه قضائيه و با دستور مرجع قضايي مسدود شده و ديگري براي سايت هايي که بدون دستور مرجع قضايي مسدود شده اند اما هر دو يک معني دارند و آن عدم امکان دسترسي به سايت مورد نظر براي کاربر است.
  اين اشتباه "به همين ترتيب در برخي ديگر از پايگاه هاي اينترنتي و وبلاگ ها نيز که محتوايي بدون مشکل داشته اند" و به شرکت هاي تامين کننده پهناي باند مخابرات تعلق دارند، ادامه دارد و دليل آن نيز "تشخيص اشتباه سيستم فيلترينگ جديد شرکت فن آوري اطلاعات" اعلام شده است.
  اما مسئولين بخش ف ي ل ت ري ن گ در شرکت ارتباطات نوين به خبرگزاري مهر گفته اند که آنچه باعث مي شود تا ربات هاي فيلترينگ يک وبلاگ يا سايت را به عنوان متخلف به صورت خودکار فيلتر کنند "درج کلمه‌هاي کليدي ممنوع اعم از غيراخلاقي و مربوط به عبور از ف ي ل ت ر در قسمت سر تيتر، کلمات کليدي معرف صفحه و توضيحات زيرعکس" مي باشد."درج هرگونه لينک به سايت‌هايي که قبلا مسدود شده است" و "درج هرگونه Link Box که حاوي کلمات ممنوعه و يا لينک به سايت‌هاي غيرمجاز باشد" نيز از دلايل ديگر ف ي ل ت ر کردن يک سايت يا وبلاگ است.
  آنها البته به اين خبرگزاري نگفته اند که اين موارد را خود پيشتر به ربات ها ارائه کرده اند تا بر همين اساس سايت ها و وبلاگ ها را فيلتر کند.
  خبرگزاري ايتنا نيز در همين ارتباط و به نقل از عليرضا شيرازي مدير سايت بلاگفا يکي از سه سرويس دهنده بزرگ وبلاگ هاي رايگان فارسي نوشت: "معتقديم که معيارها و الگوريتم‌هاي تعريف شده با توجه به اينکه باعث تشخيص و فيلتر شدن اشتباه بسياري از وبلاگ‌ها شده است نياز به بازنگري دارد.به عنوان مثال اگر در يک پايگاه پيوندي با پايگاه ديگري که بعدها فليتر شود ايجاد کرده باشد به صورت خودکار اين وب‌سايت هم ف ي ل ت ر خواهد شد بدون اينکه کلمه غيرمجازي داشته باشد".
  طنز ف ي ل ت ري ن گ
  مسئولان بخش ف ي ل ت ري ن گ شرکت مخابرات در حالي خبر از اعمال ف ي ل ت ري ن گ گسترده تر مي دهند که دبير شوراي عالي اطلاع رساني چندي پيش اعلام کرده بود: "ايران از جامعه اطلاعاتي دنيا عقب مانده است".

  به گفته شهرياري "اگر به اين عقب افتادگي توجه نشود، صدماتي در حوزه مديريت دولتي و بخش خصوصي خواهيم ديد كه جبران آن بسيار مشكل خواهد بود".

  حميد شهرياري دو هفته پيش در مراسم گشايش نخستين جشنواره و نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال و نرم‌افزارهاي چندرسانه‌اي درمحل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران، افزود: "مسوولان و فعالان حوزه‌هاي فناوري اطلاعات در كشور بايد تلاش مضاعفي براي توليد نرم‌افزارهاي چند رسانه‌اي و محتواهاي ديجيتالي آغاز كنند".

  رييس كميته مخابرات مجلس با انتقاد از پيشقدم شدن وزارت ارتباطات و فن آوري در اين زمينه گفته است: "وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات بايد از سرمايه‌‏گذاري‌‏هاي انجام شده در جهت بهره‌‏وري اقتصادي حركت مي‌‏كرد و انتظار مي‌‏رفت به عنوان متولي حوزه ارتباطات در كشور چه از نظر محدوديت سرعت اينترنت و چه از لحاظ اعمال فيلترينگ دقت بيشتري صورت مي‌‏گرفت تا اين سرمايه‌‏گذاري بازدهي بيشتري داشت".

  رمضانعلي صادق زاده در گفتگو با خبرگزاري ايلنا، ايمني ارتباط را از جمله شاخص‌‏هاي حوزه ICT عنوان كرده و گفته است: "روندي كه در حال حاضردر افزايش ضريب نفوذ اينترنت عنوان مي‌‏شود از بعد كمي است، اما بايد از نظرات سرعت و ضريب نفوذ كيفيت اينترنت نيز با ديگر كشورها مقايسه شويم".

  طنز ماجرا درجائي است که دبير شوراي فن آوري اطلاعات وزارت ارتباطات که فيلترينگ سايت ها و وبلاگ در مجموعه تحت مديريت وي اجرا مي شود نيز به خبرگزاري ايسنا گفته است: "وضعيت رسانه‌هاي ديجيتالي در كشور ما با آن چه كه در سطح دنيا وجود دارد، فاصله زيادي دارد".

  عبدالمجيد رياضي که مجموعه تحت مديريتش هر سال ربات هاي هوشمند تري را با صرف ميلياردها تومان براي گسترش ف ي ل ت ري ن گ خريداري مي کند تا جلوي محتواي فارسي توليد شده در اينترنت را بگيرد، پيشنهاد داده است: "اگر هر ايراني در ماه يك صفحه محتواي فرهنگي توليد و در شبكه اينترنت ارايه كند، ماهانه شاهد اضافه شدن 70 ميليون صفحه محتواي فرهنگي در فضاي ديجيتالي خواهيم بود".

  با اين فيلترينگ "ملي" حتما هم بايد منتظر 70 ميليون صفحه فرهنگي بود.
   
 2. کوتاه کننده لینک
 3. shahkey

  shahkey Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏16 نوامبر 2005
  نوشته ها:
  1,232
  تشکر شده:
  4
  بابا اینا ر...دن با این فیلترینگشون مثلا کلمه cproxy تو یه صفحه سایتم بود بخاطر همون اون صفحه فیلتر شده بود.
  یه زمانی نمیدونم چی تو سایت hotscript (صفحه اصلیش) بود که اونم فیلتر شد!! واقعا یه مشت احمق دور هم جمع شدن و حکومت میکنن!

  پ.ن:الان به احتمال زیاد این صفحه به خاطر اون کلمه فیلتر میشه!!!
   
 4. Tehranshahr

  Tehranshahr فروشنده معتبر [؟]

  تاریخ عضویت:
  ‏15 اکتبر 2004
  نوشته ها:
  3,633
  تشکر شده:
  289
  محل سکونت:
  تهران
 5. boros

  boros کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏22 ژانویه 2007
  نوشته ها:
  61
  تشکر شده:
  0
  چی هست ؟ از کجا باید خرید ؟ با 1500 چند وقت میشه ازش استفاده کرد ؟
   
 6. Romain_Gary

  Romain_Gary Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏23 فوریه 2005
  نوشته ها:
  1,711
  تشکر شده:
  6
  باهاش وصل میشی به آی پی یه کشور دیگه :) آی پیت عوض میشه . راحت تو اینترنت میچرخی :)

  فکر کنم ماهی 1500 تومن
   
 7. Romain_Gary

  Romain_Gary Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏23 فوریه 2005
  نوشته ها:
  1,711
  تشکر شده:
  6
  در ضمن توی بازارچه بچه ها میفروشن
   
 8. خرید بیت کوین
 9. reza395

  reza395 کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏8 می 2006
  نوشته ها:
  573
  تشکر شده:
  1
  لطفا بلایی که سره پروکسی آوردید را سره *** نیارید.
  هر چی ناشناخته تر , سریع تر و بهتر
   
 10. magserver2000

  magserver2000 Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏6 نوامبر 2005
  نوشته ها:
  263
  تشکر شده:
  0
  محل سکونت:
  http://localhost/
  rostam جون مگه این vps به تعداد کاربرها بستگی داره ؟!

  راسی میشه ip vps رو فیلتر کرد یعنی اینم هپولی بشه !؟
   
 11. BRADER SHIAN

  BRADER SHIAN Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏19 ژانویه 2006
  نوشته ها:
  1,485
  تشکر شده:
  2
  محل سکونت:
  مینشن
  من هنوزم پراكسي دارم!يه سال خورده اي گزاشتم تو امضام يكي لوم داد سه تا اخطار(كارت قرمزو!) پنج امتياز منفي از شايان گرفتم!ولي جاش كار خيليا رو راه انداختم!;)
   
 12. Ostadb

  Ostadb Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏5 ژوئن 2005
  نوشته ها:
  870
  تشکر شده:
  61
  انحصارطلبي:hmm:
  مرگ آ ز ا د ي. . .
   
 13. babakkh

  babakkh Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏3 دسامبر 2005
  نوشته ها:
  350
  تشکر شده:
  214
  هیچ بعید نیست که فاز دوم این پروژه تحت نام رباتهای هوشمند ارتقا امنیت ملی در مراحل آزمایش باشد

  این رباتها بر اساس برنامه های از پیش نوشته شده قادر به تشخیص مصادیق بد حجابی بوده و بعد از تشخیص فرد بد حجاب از طریق سنسور اقدام به ضرب و شتم وی می کنند

  در اینگونه مواقع احتمالا خبرگزاریهای حکومتی اشکلات جزئی در پردازنده را عامل خشونت خارج از عرف معرفی خواهند کرد
   
 14. Romain_Gary

  Romain_Gary Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏23 فوریه 2005
  نوشته ها:
  1,711
  تشکر شده:
  6
  چه قدر ما بدبختیم که اینا باید برامون تصمیم بگیرن که چه سایتی بریم و چه سایتی نریم . اگر من بخوام برم جهنم به کسی چه آخه :(
   
 15. Wolfbane

  Wolfbane کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏17 مارس 2007
  نوشته ها:
  53
  تشکر شده:
  1
  جاش دیگه مطمئنیم همگی با کله میریم تو بهشت.

  فقط من یه مشکلی دارم، نخوام تو بهشت همنشین اینا باشم باید کیو ببینم؟؟ [​IMG]
   
 16. Wolfbane

  Wolfbane کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏17 مارس 2007
  نوشته ها:
  53
  تشکر شده:
  1
  من خودم ولحلا رو به بهشت ترجیح میدم. چون اصلا دوست ندارم تو بهشت هم دور و برم برادران و شیخان اسلامی ببینم
   
 17. Romain_Gary

  Romain_Gary Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏23 فوریه 2005
  نوشته ها:
  1,711
  تشکر شده:
  6
  میگم به تو توی طبقه سوم یه کاخ بدن ، اونجا از این همنشینا نداری
  ولحلا دیگه چیه ؟؟؟؟
   
 18. BRADER SHIAN

  BRADER SHIAN Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏19 ژانویه 2006
  نوشته ها:
  1,485
  تشکر شده:
  2
  محل سکونت:
  مینشن
  من برادر شيان هر نوع ارتباطمو با شيخان و برادران تكذيب مي كنم!:lol:
   
 19. shahkey

  shahkey Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏16 نوامبر 2005
  نوشته ها:
  1,232
  تشکر شده:
  4
  oh yesssssssssss !!!
  دیگه از این بهتر نمیشه!!
  امروز دیدم یکی از طرف سایت ایمیل زده که چرا قسمت رجیستر کردن فرومتون فیلتره!!
  ما هم گفتم جک نگو فیلتر نیست ولی الان رفتم دیدم بلههههه!
  اولش یک document داره که مثلا میگه چیزای خلاف و پ و ر ن و و س ک س ی اینجا نذارین بعد دیدم بخاطر همون فیلتر شده!!
  آخه یه مشت ابله سیستم هوشمند راه اندازی کردن واقعا آدم میمونه بهشون چی بگه!!!
   
 20. BRADER SHIAN

  BRADER SHIAN Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏19 ژانویه 2006
  نوشته ها:
  1,485
  تشکر شده:
  2
  محل سکونت:
  مینشن
  [​IMG] [​IMG] :lol: [​IMG]
   
 21. dead_chatter

  dead_chatter Registered User

  تاریخ عضویت:
  ‏8 دسامبر 2005
  نوشته ها:
  1,061
  تشکر شده:
  3
  پس احتمالا باید گوگل هم فیلتر کنن؟! [​IMG]
   
 22. hamed1297

  hamed1297 کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏29 مارس 2005
  نوشته ها:
  2,551
  تشکر شده:
  7
  محل سکونت:
  shiraz
  متاسفانه هدف فیل تر کردن سایتهای سک30 نیست بلکه هدف چیزه دیگه ای هست که همه میدونیم.همون علتی که باعث بستن سایت بازتاب شد.
   
avanak عسل طبیعی و گرده گل ایرانی همکاری در فروش