برگزیده های پرشین تولز

رتبه 178 تهران از نظر سطح زندگی

marco250

Registered User
لایک‌ها
340
یک مؤسسه مطالعاتی در رتبه‌بندی 215 شهر جهان از نظر سطح زندگی، رتبه جهانی و منطقه‌ای، تهران را از این نظر به ترتیب 178 و 7 اعلام کرد.

به گزارش فارس، مؤسسه «مرسر»، گزارش سال 2009 خود را از نظر کیفیت زندگی در 215 شهر مهم جهان منتشر کرده است.

در این گزارش، شهر وین اتریش به عنوان بهترین و شهر بغداد به عنوان بدترین مکان برای زندگی معرفی شده‌اند.

زوریخ که در گزارش سال 2008 مرسر، در رتبه نخست قرار داشت، در گزارش امسال به رتبه دوم سقوط کرده است.

ژنو نیز رتبه سوم را از این نظر به خود اختصاص داده و دو شهر ونکور و آکلند، مشترکاً در رتبه چهارم جای گرفته‌اند.

به طور کلی شهرهای اروپایی رتبه‌های بالایی را در فهرست رده‌بندی مرسر به خود اختصاص داده‌اند و خبری از شهرهای مهم آمریکا در این رتبه‌ها نیست.

بالاترین رتبه آمریکا در این فهرست مربوط به شهر هونولولات است که در جایگاه 29 قرار گرفته است.
واشنگتن و نیویورک نیز به ترتیب رتبه‌ای بهتر از 44 و 49 به دست نیاورده‌اند.

لندن در رتبه 38، بیرمنگام و گلاسکو در رتبه 56، سنگاپور در رتبه 26 و توکیو نیز در رتبه 35 جای گرفته‌اند.

منبع : تابناک​

kamran190

Registered User
لایک‌ها
1
نه بابا بعد از کابله ؟!

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
منصور جان ببين هميشه وقتي ميخوان يه رتبه بندي كنن بايد اون شهرها رو با يه معيارهاي خاصي بسنجن ...شهر قم هم اينجا سنگ محك بوده براي اين 215 شهر اصلا شما نگران نباش ...!

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
منصور جان ببين هميشه وقتي ميخوان يه رتبه بندي كنن بايد اون شهرها رو با يه معيارهاي خاصي بسنجن ...شهر قم هم اينجا سنگ محك بوده براي اين 215 شهر اصلا شما نگران نباش ...!
ها؟:blink:

کلا بگو این که گفتی یعنی خوب یا بد؟ :rolleyes:

ataamini

Registered User
لایک‌ها
8
مرسی

قم چندمه؟

قم چیه؟

............

چرا این کلیدا این پایین اینجوری شده؟؟

fbwol728civksvu0tas5.jpg

Last edited:

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
بهترین شهرهای خاورمیانه و آفریقا
Dubai, United Arab Emirates
Port Louis, Mauritius
Abu Dhabi, United Arab Emirates
Cape Town, South Africa
Port Elizabeth, South Africa

به این نکته هم دقت داشته باشید

There are no Middle Eastern or African cities in the top 50

Last edited:

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
تهران اصلا شهر مناسبی نیست برای تست ...خیلی پراکندگی داره

NavidM

Registered User
لایک‌ها
1
برن و زوریخ هم شهرهای خوبی هستن.

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
ديروز تو تلوزيون داشت ميگفت هر روز تو آمريكا يه معلم 60 تا دانش آموز رو ميكشه ، اينا يعني چي ؟ بعد اينا ميگن نيويورك شهر خوبيه ، گوش نكنيد اين حرفا رو ، اينا ميخوان ضربه بزنن ، ايران رو تو جامعه جهاني خراب كنن . بابا اونجا اصلا امن نيست / من خودم پريشب داشتم تو يكي كوچه پس كوچه هاي شهرمون قدم ميزدم ( ساعت 10 شب ) جلومو گرفتن ساعت و گوشيمو تقديمشون كردم ، شما فكر ميكنيد اگر تو آمريكا بودم چه اتفاقي مي افتاد ؟ مسلما لحظه اول منو ميكشتن ، اصلا اونا وحشين پول براشون مهم نيست دوست دارن فقط بكشن .

Ashimoto

Registered User
لایک‌ها
1
این آمار رو امروز صبح رادیو هم میگفت ولی 178 چون خیلی عدد گنده ای هست نگفتش! فقط گفت تهران هشتم هست, توی شهرهای بزرگ خاورمیانه!

hamed1297

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
تهران این باشه تکلیف شهرستان ها دیگه مشخصه.

من خودم پريشب داشتم تو يكي كوچه پس كوچه هاي شهرمون قدم ميزدم ( ساعت 10 شب ) جلومو گرفتن ساعت و گوشيمو تقديمشون كردم ، شما فكر ميكنيد اگر تو آمريكا بودم چه اتفاقي مي افتاد ؟ مسلما لحظه اول منو ميكشتن ، اصلا اونا وحشين پول براشون مهم نيست دوست دارن فقط بكشن .

این قضیه تقریبا خیلی عادی شده.
اون روز دوست برادرم پشت چراغ خطر بوده تو ماشین،یه موتوری میاد کنارش کارد میزاره زیر گلوش میگه صدات در نیاد تا دوستم از اون طرف بیاد سوار شه.شانس آورده تونسته فرار کنه.
مملکت گل و بلبل.

nargill

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برید خدا رو شکر کنید که دارید تو ایران زندگی می کنید درسته سطح زندگی پایین تره ولی به جاش تا ابد در بهش برین خواهید بود بذارید این عمر دو روزه مال این غرب زده های فلک زده باشه به جاش تا ابد در آتش جهنم خواهند سوخت,پس خوشبخت حقیقی ما هستیم.

بالا