برگزیده های پرشین تولز

رده‌بندي ۲۰۰۰ دانشگاه اول دنيا

Persianit

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از Electronics Art :
ببخشید من یه سوال فنی دارم
این دانشگاه ها چطوری پذیرش میدن ؟
مثلاً دانشگاه MIT تو مقطع فوق لیسانس یا بالاتر برای رشته مهندسی برق - الکترونیک
منظورم از پذیرش پذیرش به شیوه بورس تحصیلی هستش یعنی خرج و مخارج دانشجو بر عهده دانشگاه
مثلاً یه فرد باید چه ویزگی ها و امتیازاتی داشته باشه که این دانشگاه بهش بورس تحصیلی بده ؟
معدلش خوب باشه - مقاله علمی چاپ کرده باشه - لیسانس رو از یه دانشگاه خاص گرفته باشه - اختراع ثبت کرده باشه
تو مسابقاتی چیزی مقام آورده باشه - تو آزمون ورودیش قبول شده باشه چیکار کرده باشه ؟
اگه اطلاعاتی دارین بگین ممنون میشم
:)

باید با یک استاد دانشگاه Mit مکاتبه کنی. بعد استاده برات پذیرش بگیره
این تنها روش ممکنه و برای افراد کل جهان یکسانه(ایرانی - آمریکایی و ..)

nima178

Registered User
لایک‌ها
12

aurora

Registered User
لایک‌ها
6
ببخشید من یه سوال فنی دارم
این دانشگاه ها چطوری پذیرش میدن ؟
مثلاً دانشگاه MIT تو مقطع فوق لیسانس یا بالاتر برای رشته مهندسی برق - الکترونیک
منظورم از پذیرش پذیرش به شیوه بورس تحصیلی هستش یعنی خرج و مخارج دانشجو بر عهده دانشگاه
مثلاً یه فرد باید چه ویزگی ها و امتیازاتی داشته باشه که این دانشگاه بهش بورس تحصیلی بده ؟
معدلش خوب باشه - مقاله علمی چاپ کرده باشه - لیسانس رو از یه دانشگاه خاص گرفته باشه - اختراع ثبت کرده باشه
تو مسابقاتی چیزی مقام آورده باشه - تو آزمون ورودیش قبول شده باشه چیکار کرده باشه ؟
اگه اطلاعاتی دارین بگین ممنون میشم
:)

الان توي دنيا ديگه هيچ دانشگاهي وجود نداره كه خرج و مخارج دانشجوشو كامل بده!! حتي اگر طرفش انيشتين هم باشه! تا يه حدودي ميشه به كمك دانشگاه ها حساب كرد... بقيش بايد يا خوده طرف كار كنه يا قرض دانشجويي بگيره و تعهد بده كه بعدا پس ميده! راهش هم اينه كه هر دانشگاهي توي وب سايت خودش يه بخشي داره براي كسايي كه ميخوان منتقل كنن... همون جا فرم هم داره... اينترنتي راحت ميشه پر كرد... بقيه ي كارا و مداركايي هم كه لازمه رو خودشون يا از طريق سايتشون يا از طريق نامه اينا اعلام ميكنن...

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
خوب اسفندیار جان این جور قضاوت کردن یکم بی انصافیه :) ولی از حرف رک خیلی خوشم میاد
اولاً خیلی از شریفیا هستند که رفتن و پذیرش هم شدن
و خیلی هم از غیر شریفیا هم هستند که اونا هم رفتن و پذیرش شدن
حساب منم جداست من ریاضی نخوندم من فنی خوندم و کارشناسی ناپیوسته هستم
حالا بماند دنگ و فنگ کارشناسی ناپیوسته کارشناسی ناپیوسته الکترونیک ( مهندسی )
تو کل ایران فقط دانشگاه صنعتی شیراز داره و لا غیر اونم با ظرفیت 30 نفر در ضمن من نگفتم
میخوام برم میخواستم بدونم که کسایی که میرن و پذیرش میگیرند یا بورسیه میشن چه کارها
و فعالیتهایی انجام دادند و شرایطشون چی بوده خوب من هم هنوز وقت بسیار دارم تا پخته شم
و هیچ ادعایی هم ندارم هم اینکه بدونم دارم چیکار میکنم و اصل و پایه علمی کاری رو که دارم
انجام بدم رو بدونم برام خیلیه در مورد طرح و پروزه هم دستم اینقدرا هم خالی نیست یه چیزی
تو چنته دارم که این سوالا رو ازتون میپرسم ما هم یه پروژه طراحی کردیم برای پالایشگاه تبریز
سیستم کنترل و از این حرفا ولی متاسفانه انگار داشتیم تو گوش خر ( بلا نسبت ) یاسین میخوندیم
بازم میگم من نمیگم حتماً میخوام برم که اونا هم رام ندن ولی دارم اطلاعات کسب میکنم که
اونایی که رفتن چطوری رفتن حالا ما هم اگه تونستیم بریم که خوب میشه حالا امریکا نشد مریم
مالزی یه چیزی هم که هست اینکه ارزش طرح به محاسبات پیچیده بودنش نیست یا به قول خودتون
" محاسبات آماری و ریاضی و انتگرالهای عجیب و غریب " بلکه ارزشش به اینه که در عین سادگی
بهترین و بیشترین کارآیی رو داشته باشه ( البته جسارت نمیکنم ارزش کار پسرخاله شما رو زیر سوال ببرم )
فقط همین ما هم یه خدای خوب بالا سرمون داریم که کمک مون میکنه خیالی نیست :)
امیدوارم موفق باشید..ولی اون خیلیا خیلی مشکلات داشتند و نتونستن از جاهای توپی که اول شما اسم بردین پذیرش بگیرن....

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
نه گذشته از شوخی همه که انیشتین نمیشن :lol:
میخوام بدونم اونا که پذیرش میشن و یا بورس میگیرن
چه راه هایی رو رفتن و چه فعالیت هایی کردن ؟ ;)
سلام.
من چون کمی اطلاعات دارم در این زمینه برات میگم اگه سوالی داشتی این مطلب رو بخون بعدش بگو اگه بلد بودم میگم اگه بلد نبودم هم برات کامل میپرسم.
خارج از این لیست به صورت عام در رشته های مهندسی دانشگاها چند قسمند اول 20 تا دانشگاه اول امریکا که واقعا راهیابی به این دانشگاها بدون چونه چرا کار مشکلیه که خفنشونم mit یا همون دانشگاه ماساچوست هست حالا توضیح میدم بعد میرسه به کشور کانادا که 3-4 دانشگاه معتبر درست حسابی داره بعدشم به استرالیا و انگیلیس و بقیه کشورهای اروپایی میرسه که البته جای توضیح داره که در مورد رشته های مهندسی و علوم پایه به این صورته ورشته با رشته هم در دانشگاها با هم فرق میکنه مثلا یه دانشگاه گروه کامپیوترش قویتره یه دانشگاه برقش ولی به صورت کلی که در نظر بگیریم به همین صورتیه که گفتم حالا چجوری بورس میدن بیین دوست عزیز بورسیه دو مدله حالا چجوریه. یه مدلش تو وارد دانشگاه میشی و به پول شهریه به وسیله کارهای تحقیقاتی و ti انجام میده پرداخت میشه برای مثال شما یه پروژه تحقیقاتی انجام میدی قرار 4000 بگیری بجاش دانشگاه 1000 به تو میده یا میری جای استاد سر کلا وای میسی و کلا در ازای خدمات تو به دانشگاه اجازه درس خوندن به عنوان بورس به شما داده .مدل دوم بورس شما در دانشگاه راه میری درس میخونی و دانشگاه تمام هزینهای شما رو میده که البته که البته این سطح بورس مربوط به انسانها خفن میشه که توضیح میدم حالا چجوری.....

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
حالا شرایط بورس چیه .
اول توصیه من به عنوان یه دوست کوچیک به شما اگر واقعا میخوای بری یه دانشگاه درست حسابی به عنوان بورس بشین لیسانس رو بخون اینجا با معدل و نمرات اختصاصی خوب سعی کن برای فوق یکی از این دانشگاها قبول بشی شریف - تهران - یا دیگه امیر کبیر یا حداقل دیگه خیلی بدش علموصنعت .و بعد برای phd بری یه دانشگاه خوب.حالا چرا.
اولا که برای فوق پذیرش یه دانشگاه درست حسابی در امریکا گرفتن تقریبا یک کار بسیار بسیار سختیه و اطمینان داشته باش اگه از شریف و تهران یا امیرکبیر نباشی حتی رزومتم نمیخونن و میندازن دور اگه برای کانادا بخوای بخونی باید از این سه تا دانشگاه باشی اولا یا اینکه انقدر رزومه خفنی داشته باشی که بتونن از دانشگاهت چشمپوشی کنن یه خوبی که دانشگاهای کانادا داره اینه که نمره ازمون جی ار ای(ازمون مهندسی خفن) رو احتیاج نداره و نمره tofel بالای 600 میخواد(که البته کار سختیه) یه معدل خیلی خوب ونمرات دروس اختصاصی خیلی خوب و اگه مقاله هم داشتی باشی تو مجله معتبر امتیاز خوبی محسوب میشه یه تاییدیه از استاد معتبر که بشناسنش مثلا برای کامپیوتر دکتر لوکس هم تو رزومت خیلی تاثیر داره.البته میدونی اینا اینطوری نیست که مثلا قانون خاصی داشته باشه در اصل یه گروه استاد هستند که تصمیم میگرن به تو پذیرش بدن یا نه.
حالا چرا گفتم برای دکترا بری چون معمولا برای دکترا ساده تر پذیرش میدن
این بحث خیلی زیادی داره و خیلی مسائل هست که برای رفتن به یه دانشگاه معتبر وجود داره ولی اینطوری بهت بگم که باید خیلی درس بخونی خیلی اصلا کار راحتی نیست ولی یه مورد بسیار مهم برای موفقت که من خودم به عینه دیدم در مورد کسایی که به اون سطح میرسن که مثلا از یه دانشگاه درست حسابی امریکا پذیرش بگیرن علاقه است اول علاقه به رشتت و دوم علاقه خیلی زیاد به خوندن یعنی هیچ وقت از خوندن و یادگرفتن خسته نشی .

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از esfandiyar2002 :
امیدوارم موفق باشید..ولی اون خیلیا خیلی مشکلات داشتند و نتونستن از جاهای توپی که اول شما اسم بردین پذیرش بگیرن....

بله اسفندیار جان گفته های شما کاملاً درست و عین واقعیت هستش
و همون طوری که نیاکانمان گفتند : هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد
خوب اون جاهای توپ رو بیخیال میشیم ولی سعی میکنم مقاطع بالاتر رو از یه جای معتبر بگیرم
شما هم ما رو دعا کنین :)

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از saeid_2001 :
اول توصیه من به عنوان یه دوست کوچیک به شما اگر واقعا میخوای بری یه دانشگاه درست حسابی به عنوان بورس بشین لیسانس رو بخون اینجا با معدل و نمرات اختصاصی خوب سعی کن برای فوق یکی از این دانشگاها قبول بشی شریف - تهران - یا دیگه امیر کبیر یا حداقل دیگه خیلی بدش علموصنعت .و بعد برای phd بری یه دانشگاه خوب

ممنون از توضیحات مفیدتون خیلی برامم جالب بود
اینو قبلاً هم بهم توصیه کرده بودن
خودمم فکر میکنم بهترین راه حل باشه ;)

به نقل از saeid_2001 :
باید خیلی درس بخونی خیلی اصلا کار راحتی نیست ولی یه مورد بسیار مهم برای موفقت که من خودم به عینه دیدم در مورد کسایی که به اون سطح میرسن که مثلا از یه دانشگاه درست حسابی امریکا پذیرش بگیرن علاقه است اول علاقه به رشتت و دوم علاقه خیلی زیاد به خوندن یعنی هیچ وقت از خوندن و یادگرفتن خسته نشی

خوشبختانه اون دو مورد اخری رو که گفتی شدیداً صدق میکنه خیلی امیدوار شدم :)

به نقل از aurora :
راهش هم اينه كه هر دانشگاهي توي وب سايت خودش يه بخشي داره براي كسايي كه ميخوان منتقل كنن... همون جا فرم هم داره... اينترنتي راحت ميشه پر كرد... بقيه ي كارا و مداركايي هم كه لازمه رو خودشون يا از طريق سايتشون يا از طريق نامه اينا اعلام ميكنن...

میشه یکم بیشتر توضیح بدین و یه چند تا مثال و آدرس از اون سایتا بدین ;) ممنون

به نقل از Persianit :
باید با یک استاد دانشگاه Mit مکاتبه کنی. بعد استاده برات پذیرش بگیره
این تنها روش ممکنه و برای افراد کل جهان یکسانه(ایرانی - آمریکایی و ..)

ممنون پرشین جون
خوب فکر نکنم به این سادگیا هم باشه
باهاش مکاتبه کنم بگم چی ؟ منو معرفی کن :blink:
یکم بیشتر توضیح بده ;)

در آخر ممنون از همه دوستانی که پاسخ میدن :)

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
یه پیشنهاد خوب
خوب به نظر من حیفه که این بحث تو بخش گفتگوی آزاد بمونه برای همین هم یه تایپیک تو بخش
علم و دانش به آدرس روبرو تحت عنوان چگونه از دانشگاه های معتبر جهان پذیرش تحصیلی بگیریم ؟
باز کردم چون دوستان اطلاعات و تجربه ها و پیشنهاد های مفیدی دارن ازشون خواهش میکنم
که اطلاعاتشون رو اونجا بنویسن تا همه استفاده کنن
ممنون :)

Persianit

Registered User
لایک‌ها
16
باید در مورد پروژی کارشناسی یک توضیح خوب بدی و بعدش بگی ازت دعوت کنه

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
از ادمین ها و مدیران هم میخوام در صورت امکان مطالب اینجا رو به قسمت جدید منتقل کنن

ممنون ازتون :)

بالا