برگزیده های پرشین تولز

رزولوشن

bird

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
می خواستم بپرسم برای اینکه برنامه تان در رزولوشن های مختلف کار بکند، از چه روشی استفاده می کنید؟

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
دقیقا یعنی چی؟؟ معمولا من طوری تنظیم میکنم که تو 800*600 کار کنه بافیشم درسته دیگه!

bird

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فرض کنید در حالی که رزولوشن کامپیوترمان 768*1024است، برای یک برنامه یک فرم طراحی می کنیم، از آنجائیکه با تغییر ابعاد فرم، فاصله دکمه های روی فرم نسبت به همدیگر تغییر می کند و این مطلوب ما نیست، به کاربر اجازه تغییر ابعاد فرم را نمی دهیم و BorderStyle را bssingle تعریف می کنیم. اما اگر کامپیوتر کاربر کارت گرافیکی اش پایین باشد و یا به هر دلیل دیگری نتواند رزولوشن کامپیوترش را بیشتر از600* 800 بکند، در این صورت ابعاد فرمی که من طراحی کرده ام، در کامپیوتر او بسیار بزرگ می شود و او توانایی دیدن تمام دکمه های روی فرم را نخواهد داشت.
منظور شما اینست که وقتی می خواهید یک فرم طراحی کنید، رزولوشن کامپیوترتان را 600*800 می گذارید و بعد شروع به طراحی می کنید؟ اگر اینطور است پس فرم برنامه تان در کامپیوترهای با رزولوشن بالا، کوچکتر از مقدار مطلوبتان خواهد بود.
یا اگر به کاربر اجازه تغییر ابعاد فرم را می دهید، مشکل تغییر فاصله ی نسبی دکمه ها(خاصیت Anchor دکمه ها را هم false کرده ایم) را چگونه حل می کنید؟

-با تشکر

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
در واقع شما خودتان جواب را میدانید. من معمولا از Align و Anchor استفاده میکنم و تمام کام÷وننتها را با کنارههای فرم تنظیم میکنم. به همین راحتی. در ثانی الان بهتر است که برای 800*600 تنظیم کنید. برای رزولوشن بالا آنقدرها هم مشکل آفرین نیست (برای من که اصلا نبوده!)

bird

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من فکر می کردم که دیگران برای اینکه برنامه شان در رزولوشن های مختلف کار بکنه، کار های عجیب غریبی مثل استفاده از توابع API برای خواندن رزولوشن جاری و... می کنند. یا وقتی به کاربر اجازه تغییر ابعاد فرم را می دهند، حتما برای رویداد OnResize فرمشان قطعه کدی می نویسن. اما حالا متوجه شدم که قضیه چیز ساده ای است.

-با تشکر

بالا