سایت ساز وبزیکسب درآمد

رسالت فرهنگی با رژ نيکل کيدمن و بارداری آنجلينا جولي!

شروع موضوع توسط Mahmoud58 ‏22 فوریه 2007 در انجمن گفتگوی آزاد

 1. Mahmoud58

  Mahmoud58 کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏29 نوامبر 2005
  نوشته ها:
  848
  تشکر شده:
  7
  دوهفته نامه ای که به اصطلاح پرتیراژترین در کشور است و صاحب امتیاز صداوسیمایی آن به واسطه درآمدهای میلیونی از راه اجرای برنامه های عمومی دستگاه های دولتی، تلاش وافری برای به دست آوردن خریداران عام و سطح پایین جامعه برای این محصول به اصطلاح فرهنگی دارد و حتی در این مسیر مدت ها تیزرهای مختلفی را از شبکه های رادیو و تلویزیونی با استفاده از یک شعار قدیمی تبلیغاتی به خورد جامعه می‌داد، در چتر حمایتی برخی مسئولین سابق صداوسیما و فعلی وزارت ارشاد به ترویج ابتذال در فضای مطبوعاتی کشور و کسب درآمدهای میلیاردی مشغول است.  این دو هفته نامه که به صاحب امتیازی یکی از مجریان خستگی ناپذیر رادیویی که در سال های اخیر به لطف حضور مدیران سابقش به سیما، وی هم به تلویزیون کوچ کرده، به واسطه حلقه های دوستی که در برنامه های مهم زنده شبکه اول با مسئولین دستگاه های مختلف به دست آورده، توانسته به جایگاه فعلی برسد و راه اندازی این مجله پایگاهی بود که در بعد کلان ارزش و حرمت مسایل و موارد مختلفی را به چالش کشیده و در ذهن افشار مختلف جامعه ساده و بی ارزش جلوه داد.

  بررسی زندگی دختران فراری در بعد بسیار دقیق و حتی با ذکر دست کم نمونه های واقعی که به نیت خیرخواهانه انجام می شد! شاید برای خودشان جذاب و برای مردم حیرت انگیز بود، اما هیچ گاه به سطح ناهنجاری های این آموزش های غیرمستقیم دقت نشد، تا اینکه نگارنده این سریال های دنباله دار غیر علمی خود مجبور به رها کردن موضوع شد!

  همچنین در این محصول فرهنگی مورد تایید وزارت ارشاد، هر هفته می توانید به راحتی آخرین اخبار را از هفته های بارداری آنجلینا جولی، دوست پسر جدید کامرون دیاز، ماجرای بارداری ویکتوریا بکام، معشوقه های شرق آسیایی بکام، ماجرای شوهر معتاد بریتنی اسپیرز و بارداری دومش، خبرهای جذاب در مورد کاترین زتا جونز، بررسی وضعیت دوران تجرد نیکل کیدمن، ماجراهای جذاب ماریا شاراپوا و دوستان نیویورکی اش، حاشیه های جذاب فوتبالیست های اروپایی و همسران رسمی و دوستان زن و دختر آنها را بی هیچ واسطه ای با عکس های بسیار جذاب، رنگی و حتی با توضیحات لازم ببینید.

  این میزان سایه حمایتی و بی توجهی به ابزارهای نهی شده برای دیگر رسانه ها در این مجله موجب شده که چیزی شبیه مجله سطح پایین People در کشوری راه بیافتد که وزارت ارشاد و دستگاه های فرهنگی آن برای دادن امتیاز محصول فرهنگی داعیه کرامت انسانی و توجه به ارزش های اخلاقی دارند. اما در این نمونه استثنایی شرح بند بند زندگی پرحاشیه هنرپیشگان و فسادی بی حد و حصر زندگی حاشیه سازان هالیوود و آمریکا که بی شک در بسیاری از موارد برای مردم ایالات متحده هم جذابیتی ندارد و تنها عاملی برای وقت گذرانی های سطح پایین است، در کشور خودمان به ابزار داخلی و مصداقی دقیق از تهاجم فرهنگی بر ارزش ها و هنجاری اخلاقی تبدیل شده است.

  متولیان این مجله سعی دارند، زیر سایه حمایت‌های پنهان و همچنین قراردادن بحث‌های سنگین فقهی و صفحه‌ای نمادین برای بحث‌های دینی، ضمن موجه جلوه دادن خود، به سادگی تمام و به هدف فروش بیشتر معیارها و ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی غرب را ترویج داده تا از راه فروش بیشتر و تیراژ بالاتر تندیس افتخاری برای وزارت ارشاد باشند.

  در این سال ها تبلیغات محصولات ناشناس تجاری و به اصطلاح پزشکی در مطبوعات با خطوط قرمز فراوانی همراه بود، اما در این مجله به راحتی می توانید محصولات تجاری را که در شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان تبلیغ شده را ببینید.

  تضادها در این مقوله که به ادعای تولید کنندگان بیشترین سطح تیراژ را دارد، آنقدر زیاد است که معلوم نیست خانواده های سطح پایین جامعه و مخاطبان نقاط دور دست آن تحت تاثیر چه فضایی قرار گرفته و اثرات سوء آن چه زمانی خود را پدیدار می کند.

  رانت خواری در مجموعه مطبوعات و هفته نامه های اجتماعی که قالبی آبرومند ولی باطنی بسیار زرد دارند، به این دو هفته نامه محدود نمی شود، بلکه چندین مجله دیگر نیز هستند که در این میان سعی در جلب مخاطب و بازارگرمی تجاری خودشان دارند.

  یکی از این مجلات که در سال های اخیر پایگاه انرژی درمانی یک شیاد در کشورمان بود، در ماه های اخیر که ماجرای کلاهبرداری های وی و شکایت های مردمی بالا گرفت، بی سر و صدا مطالب او را حذف کرده و حتی نامی هم از وی نمی‌برد.

  دیگری با چاپ دخترکان آرایش کرده ۵ تا 9 ساله سعی در ایجاد جذابیت جنسی سعی در فروش بیشتر خود دارد و تعجب انگیز نیست وقتی تمام هم و غم وزارت ارشاد به فیلترینگ غیرقانونی سایت های داخلی معطوف می شود، باید هم عده ای در زیر سایه این بی توجهی ها و البته برخی حمایت های رانت گونه جیب خود را از نابودی فرهنگ عمومی و کم رنگ شدن ارزش های اخلاقی اجتماعی پر کنند!

  فراموش نکنید در پشت جلد هر کدام از این مجلات به اصطلاح اجتماعی و بازارگرمی های تجاری یک نام با عنوان «دکتر» مطرح است، اما ای کاش می شد روزی میزان تخریب فرهنگی و اجتماعی با این درجات علمی در این محصولات مورد بررسی قرار می گرفت!

  منبع بازتاب
   
 2. بازدیدیار - افزایش بازدید سایت و سیگنال های برندخرید بک لینک
عسل طبیعی و گرده گل ایرانیخرید و فروش اتوماتیک ارزهای الکترونیکی