برگزیده های پرشین تولز

رقبای K750i

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
:) همونطور که می دونید K750 برای دوربینش معروفه . برای اتوفوکسش ، برای ماکروش ، برای فلاش قوی و ....
K750 انتخاب خیلی منطقی تری نسبت به N90 بود . هر دوی اونها یک امکانات عکاسی داشتند و یک جور عکس میگرفتند
ولی N90 دو برابر K750 بود .
خوب اگر من می خواستم یک گوشی بخرم برای دوربینش ، تنها عکاسیش مدنظرم نبود بلکه فیلمبرداریش هم برام مهم
بود . واسه ی همین همیشه یک نیم نگاهی هم به N90 می کردم ولی خوب نمی تونستم سایز به اون بزرگی ، صدای
مونو :wacko: و در آخر 600 هزار تومن رو تحمل کنم . برای همین اصلا دیگه به N90 فکر نکردم
فیلم K750 رو هم دیده بودم . می دونستم که فیلمش نسبتا خوبه ولی عالی نیست . بخصوص وقتی ویدیوی W900
را دیدم . بگذریم ما این رو رها کردیم تا دیروز پریروز که رفتم و ویدیوی D600 رو هم دیدم و بسی خوشمان آمد :D ولی
می دونستم که عکس D500 به خوبی عکس K750 نیست . ( چون عکسهاش رو هم دیدم ) حالا آقا من موندم
شما قضاوت کنین . از دوستانی که واردترن من فقط نظر می خوام . ببینید :
ایرادات D600 از نظر من :
1 - نداشتن دوربین قوی و امکان AF و در نتیجه ماکرو
2 - اینکه جنس کره ایه و هنوز من نمی تونم خیلی بهش اعتماد کنم
3 - نداشتن رادیو
ایرادات K750 از نظر من :
1 - نگرفتن فیلم در حد خوب
2 - نداشتن خروجی TV نسبت به D600
3 - سایز کوچک LCD
برتری های سامسونگ :
1 - سایز بزرگ صفحه
2 - شفافیت رنگ فوق العاده
3 - خروجی TV
4 - فیلم خیلی قوی
5 - پخش mp3 دو بانده
6 - بازیهای خیلی جالب
برتری های سونی اریکسون :
1 - اعتماد کامل به این برند
2 - عکس گرفتن در حد عالی با امکانات خوب
3 - رادیو
4 - تم های بیشتر
5 - و ....

حالا تنها موردی که نمی گذاره من فردا برم و D600 رو بخرم اینه که یعنی این که کره ایه واقعا سالم می مونه ؟ :f34r:
اصلا بدرد می خوره ؟
لطفا همین جوری نیاین بگین : نخر . مگه دیوانه شدی و از این حرفها ! یک سری هم به اون تاپیکی که دیروز زدم بزنید
یک سوال هم از دوستمون سونی اریکسون :
شما که از D600 تعریف کردی پس چرا گفتی 10 روز فقط دستم بوده ؟ :f34r:
ببخشین طولانی شد

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
وای !
ببخشید من اینو اینجا زدم . اگر بتونین لطف کنین ببرینش بخش مشاوره خیلی لطف کردین
بخدا اصلا حواسم نبود

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
چشم قربان!

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
خب جناب tin tin به نظر من D600 انتخاب بهتری هست نسبت به K750 مخصوصا توی فیلم برداری و همین طور از لحاظ خوشگلی و کوچک تر بودن نسبت به k750

من بودم اگه گوشی سیمبین دار نمی خواستم حتما همین D600 رو می گرفتم. شما فیلمش رو تا از نزدیک و توی تلویزیون نبینید باورتون نمیشه که حتی از N90 هم بهتره . فریم ریت N90 در حدود 15 هست ولی مال D600 حدود 21 هست و توی تلویزیون واقعا خیلی خوب میشه تماشا کرد به علاوه اینکه N90 اصلا همچین امکانی نداره

ببینید این K750 دیگه قدیمی شده و حالا که می خوایین گوشی بگیرین بهتره برین سراغ گوشی های جدید تر

من بهتون اطمینان میدم تو این رنج قیمت و با این مشخصات عکس و فیلم از این D600 بهتر گیر نمیارین

دلیل اینکه اون 10 روز دست من بود هم این بود که گوشی مال من نبود بلکه برای کس دیگری بود و ما با هم 10 روز گوشیهامون رو عوض کرده بودیم

ولی خب شما یعنی به نظرت یه گوشی با کیفیت کره ای از این K750 که چینی یا ریمارک هست بدتره کیفیتش؟ مسلما نه . من هم تو اون مدتی که دستم بود کیفیت بدنه به نظرم بد نیومد و خوب بود

بعد یه چیز دیگه کیفیت صفحه نمایشD600 خیلی خیلی عالی هست . میدونید که سامسونگ خودش بزرگترین تولید کننده مونیتور و صفحه نمایش هست و سعی می کنه گوشیهاش هم صفحه نمایش های خوبی داشته باشن اگه اون review مربوط به D600 رو تو سایت mobile-review خونده باشین گفته که صفحه نمایشش از سونی اریکسون و نوکیا و موتورلاو... بهتره تنها گوشیهای panasonic رو در حد اون دونسته و منم که دیدم خیلی صفحه شفاف و عالی داره از K750 که خیلی بهتره و در ضمن فراموش نشه که رزولوشنش هم 320x240 هست

موفق باشید

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از Sony Ericsson!! :
خب جناب tin tin به نظر من D600 انتخاب بهتری هست نسبت به K750 مخصوصا توی فیلم برداری و همین طور از لحاظ خوشگلی و کوچک تر بودن نسبت به k750

من بودم اگه گوشی سیمبین دار نمی خواستم حتما همین D600 رو می گرفتم. شما فیلمش رو تا از نزدیک و توی تلویزیون نبینید باورتون نمیشه که حتی از N90 هم بهتره . فریم ریت N90 در حدود 15 هست ولی مال D600 حدود 21 هست و توی تلویزیون واقعا خیلی خوب میشه تماشا کرد به علاوه اینکه N90 اصلا همچین امکانی نداره

ببینید این K750 دیگه قدیمی شده و حالا که می خوایین گوشی بگیرین بهتره برین سراغ گوشی های جدید تر

من بهتون اطمینان میدم تو این رنج قیمت و با این مشخصات عکس و فیلم از این D600 بهتر گیر نمیارین

دلیل اینکه اون 10 روز دست من بود هم این بود که گوشی مال من نبود بلکه برای کس دیگری بود و ما با هم 10 روز گوشیهامون رو عوض کرده بودیم

ولی خب شما یعنی به نظرت یه گوشی با کیفیت کره ای از این K750 که چینی یا ریمارک هست بدتره کیفیتش؟ مسلما نه . من هم تو اون مدتی که دستم بود کیفیت بدنه به نظرم بد نیومد و خوب بود

بعد یه چیز دیگه کیفیت صفحه نمایشD600 خیلی خیلی عالی هست . میدونید که سامسونگ خودش بزرگترین تولید کننده مونیتور و صفحه نمایش هست و سعی می کنه گوشیهاش هم صفحه نمایش های خوبی داشته باشن اگه اون review مربوط به D600 رو تو سایت mobile-review خونده باشین گفته که صفحه نمایشش از سونی اریکسون و نوکیا و موتورلاو... بهتره تنها گوشیهای panasonic رو در حد اون دونسته و منم که دیدم خیلی صفحه شفاف و عالی داره از K750 که خیلی بهتره و در ضمن فراموش نشه که رزولوشنش هم 320x240 هست

موفق باشید
متشکرم از بابت اینکه وقت گذاشتی

pastgirls

Registered User
لایک‌ها
9
d 600 اصلا سیمبیان داره یا جاوا هست من شنیدم جاوا هست

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
به نقل از MILAD-KHATAR :
d 600 اصلا سیمبیان داره یا جاوا هست من شنیدم جاوا هست

جاوا هست:happy:

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
نظرات دارندگان d600 رو که می خوندم دیدم خیلی ها مخالفش بودن. البته معلوم بود که خیلی ها حرفهای درست و حسابی نمیزدند ولی برخی مشکلات رو که خیلی ها مطرح کرده بودند رو می نویسم تا اگر کسی گوشی رو داره تائید یا رد کنه.
در نظرات کاربران gsmarena این موارد زیاد به چشمم می آد (فقط نقاط منفی رو میگم. برخی از نکات مثبت همینجا یا در http://forum.persiantools.com/showthread.php?p=513673#post513673 توسط دوستان گفته شده)

1- با شارژ باطری مخصوصا توسط usb مشکل دارند.

2- عمر باطری خیلی پایین است. مثلا یکی دو روز (البته در مشخصات اومده که 300 ساعت استندبای و 7 ساعت مکالمه. حالا چی جوریاست من نمیدونم)

3- مثل سابق هنوز خیلی یوزر فرندلی نیست(مثلا هر بار برای فرستادن sms میپرسه که save کم یا نه)

4- دوربین در حالت نزدیک خیلی بد عمل میکنه ( این رو خیلی ها گفته بودند. حالا نمیدونم منظور مایکرو هست یا 40 -50 سانت رو هم نزدیک میگیرن)

5- عملکرد کشویی گوشی نسبت به d500 افت کرده

در ضمن حیف که رادیو نداره. از سامسونگ که به all in one معروفه بعیده
16.gif

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
یک مورد دیگه که یادم افتاد این بود که یکی گفته بود 10 یا 20 تا ذخیره ی message بیشتر نداره
3.gif
به نظر بعید میاد . نه ؟

ضمنا من تو مشخصاتش منشی ندیدم. داره؟

یک نمونه عکس نزدیک از این گوشی که در gsmarena اورده. به نظر که مشکل داره. : http://www.mobilmania.cz/Article/Bi...les/Obrazky/art18/SamsungD600E/F&file=/48.jpg
البته یکم بیاد عقب تر انگار خوب میشه http://www.mobilmania.cz/Article/Bi...les/Obrazky/art18/SamsungD600E/F&file=/63.jpg

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
به نقل از HendeseH :
سلام
نظرات دارندگان d600 رو که می خوندم دیدم خیلی ها مخالفش بودن. البته معلوم بود که خیلی ها حرفهای درست و حسابی نمیزدند ولی برخی مشکلات رو که خیلی ها مطرح کرده بودند رو می نویسم تا اگر کسی گوشی رو داره تائید یا رد کنه.
در نظرات کاربران gsmarena این موارد زیاد به چشمم می آد (فقط نقاط منفی رو میگم. برخی از نکات مثبت همینجا یا در http://forum.persiantools.com/showthread.php?p=513673#post513673 توسط دوستان گفته شده)

1- با شارژ باطری مخصوصا توسط usb مشکل دارند.

2- عمر باطری خیلی پایین است. مثلا یکی دو روز (البته در مشخصات اومده که 300 ساعت استندبای و 7 ساعت مکالمه. حالا چی جوریاست من نمیدونم)

3- مثل سابق هنوز خیلی یوزر فرندلی نیست(مثلا هر بار برای فرستادن sms میپرسه که save کم یا نه)

4- دوربین در حالت نزدیک خیلی بد عمل میکنه ( این رو خیلی ها گفته بودند. حالا نمیدونم منظور مایکرو هست یا 40 -50 سانت رو هم نزدیک میگیرن)

5- عملکرد کشویی گوشی نسبت به d500 افت کرده

در ضمن حیف که رادیو نداره. از سامسونگ که به all in one معروفه بعیده
16.gif

خب!
من میگم جریان چیه:
1- من که می زدم به usb مشکلی نداشت و شارژ میشد البته خب شما که نمی خوای با usb شارژ کنی معمولا می زنی به شارژر چون کم اتفاق میوفته مثلا گوشی 1.5 ساعت به Usb وصل باشه درسته؟
ولی کلا تو شارژ با usb من مشکلی ندیدم

2-ببینید باتری خوبه بستگی به کار خود ادم داره ولی من با روزی 25 دقیقه حرف زدن و حدود 10 دقیقه فیلم برداری و 15 تا عکس 2.5 روز جواب میداد

3-بستگی داره یوزر فرندلی رو چی بدونیم اگه مثل سونی اریکسون در نظر بگیریم بله یکم ضعیفه هنوز

4- این درسته چون دوربین اصلا حالت macro نداره ولی خوب تو تجربه ای که من تو گوشی های دوربین دار داشتم حالت عکس برداری از نزدیک زیاد هم حداقل به درد من یکی نمی خوره البته تو فاصله های 30 سانت به بالا خوب عمل میکنه و واضح میندازه

5- به نظر من حتی بهتر هم شده :happy: خیلی نرم و عالی حرکت میکنه

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
به نقل از HendeseH :
یک مورد دیگه که یادم افتاد این بود که یکی گفته بود 10 یا 20 تا ذخیره ی message بیشتر نداره
3.gif
به نظر بعید میاد . نه ؟

ضمنا من تو مشخصاتش منشی ندیدم. داره؟

یک نمونه عکس نزدیک از این گوشی که در gsmarena اورده. به نظر که مشکل داره. : http://www.mobilmania.cz/Article/Bi...les/Obrazky/art18/SamsungD600E/F&file=/48.jpg
البته یکم بیاد عقب تر انگار خوب میشه http://www.mobilmania.cz/Article/Bi...les/Obrazky/art18/SamsungD600E/F&file=/63.jpg

200 تا sms توش جا میشه

بعد هم اونی که شما تو اون سایت میبینی D600 ی هست که تو خارج میاد دست مردم اینجا خود pars gaem گوشی رو روش هم منوی فارسی میریزه هم منشی و خیلی هم خوب هست منشی اش:happy:

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
همه ی حرفهای سونی اریکسون جان تایید میشه

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
پس با این حساب گوشی خوبیه . فقط باید یکم قیمتش بیاد پایین(30- 40 تومن گرونتر از k750 کمی زیاده
11.gif
)

بعد هم اونی که شما تو اون سایت میبینی D600 ی هست که تو خارج میاد دست مردم اینجا خود pars gaem گوشی رو روش هم منوی فارسی میریزه هم منشی و خیلی هم خوب هست منشی اش

نتیجه ی اخلاقی : پس روی جاوا هم میشه منشی ریخت. فقط برنامه اش لو نرفته (تا حالا فکر میکردم منشی های سامسونگ یه جورایی سخت افزاری اند)

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
به نقل از HendeseH :
پس با این حساب گوشی خوبیه . فقط باید یکم قیمتش بیاد پایین(30- 40 تومن گرونتر از k750 کمی زیاده
11.gif
)

نتیجه ی اخلاقی : پس روی جاوا هم میشه منشی ریخت. فقط برنامه اش لو نرفته (تا حالا فکر میکردم منشی های سامسونگ یه جورایی سخت افزاری اند)

معلومه که میشه ریخت ولی خب یه برنامه جدا که نیست

ببین سامسونگ میاد یه firmware برای ایران با زبان فارسی و منشی میده به pars qaem بعد هم اونا تمام گوشیهایی که گارانتی میکنن رو firmware ش رو عوض می کنن در نتیجه هم فارسی داره هم منشی

البته میشه خب ادم بره سراغ firmware و مثلا ببینه سامسونگ چه غلطی توش کرده که منشی اضافه شده بیاد یاد بگیره و برای بقیه هم بکنه منتها تا حالا مرد ندیدم بره دنبالش...

خودمم هم که به این چیزها و برنامه نویسی جاوا وارد نیستم اگه نه حتما میرفتم دنبالش

می دونی که خیلی ثواب داره یه جماعتی دنبالشن همه دعام میکردن:D ;)

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
معلومه که میشه ریخت ولی خب یه برنامه جدا که نیست

ببین سامسونگ میاد یه firmware برای ایران با زبان فارسی و منشی میده به pars qaem بعد هم اونا تمام گوشیهایی که گارانتی میکنن رو firmware ش رو عوض می کنن در نتیجه هم فارسی داره هم منشی

البته میشه خب ادم بره سراغ firmware و مثلا ببینه سامسونگ چه غلطی توش کرده که منشی اضافه شده بیاد یاد بگیره و برای بقیه هم بکنه منتها تا حالا مرد ندیدم بره دنبالش...

خودمم هم که به این چیزها و برنامه نویسی جاوا وارد نیستم اگه نه حتما میرفتم دنبالش

می دونی که خیلی ثواب داره یه جماعتی دنبالشن همه دعام میکردن

ممنون. پس این جوریه. (البته یه چند تا سوال برام ایجاد شد که اگه بپرسم تاپیک منحرف میشه. جای یه تاپیک در باره ی اصول و مبانی سیستم موبایل، اینجا خالیه)

D600 ba x7oo chand hast?
D600 باید طرف های 330-340 باشه.

tintin جان رقیب دیگه ای نبود ؟
67.gif

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
البته با تستی که من از هر دو گوشی ( هر کدام تقریبا یک روز ) انجام دادند
اگر شما سونی اریکسون K750 یا برادر نارنجی رنگش ! W800 را بخرید بیشتر راضی خواهید بود

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
لبته با تستی که من از هر دو گوشی ( هر کدام تقریبا یک روز ) انجام دادند
اگر شما سونی اریکسون K750 یا برادر نارنجی رنگش ! W800 را بخرید بیشتر راضی خواهید بود

چطور ؟ از چه جهت هایی؟
البته من گوشی رو برای کسی میخوام که حتما منشی هم می خواد.
من خودم تا یک گوشی جمع وجور سیمبیان نیاد به بازار ، گوشی ام رو عوض نمیکنم.
31.gif

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
در اون صورت حتما d600 را بگیرین
دلایل من اینها بود ( البته بیشتر شخصین )
1 - کیفیت عکاسی خیلی ضعیف بود
2 - دکمه ها و منوها اصلا مثل سونی اریکسون یوزر فرندلی نبودن
3 - وصل شدن به تلویزیون اونقدر به کارم نیومد
4 - پخش mp3 هم خیلی خوب نبود

بالا