برگزیده های پرشین تولز

رمهاي Sigle Side و Double Side

mehdixp

Registered User
لایک‌ها
1
سلام به همه دوستان.
من ميخوا با اجازه همگي يك مادر برد MSI K8N- Neo4 Platinium بگيرم.توي راهنماش نوشته اگر از چهار تا مازول رم Single Side يكسان استفاده كنيد در اين صورت رمهاتون به صورت Dual Channel و با فركانس 400 كار ميكنه ولي اگر از رمهاي Double Side استفاده كنيد در اين صورت با فركانس 333 كار ميكنه.
حالا چطوري ميشه تشخيص داد كه ماژول رم Single يا Double هستش؟
من ميخوام كينگ DDR 400 اصل بگيرم .اينها Single و يا Double هست؟
ايا اين مساله با قضيه يكرو چيپ و دورو چيپ ارتباطي داره؟
ممنون

sunny4u

Registered User
لایک‌ها
8
Double Side یعنی دورو چيپ و Single Side یعنی يكرو چيپ. اگه بخوای رم 512 مگ بگیری بعید میدونم که يكرو چيپ گیرت بیاد.

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
شنيده بوديم كه در ساپورت كردن تعداد ماژول هاي دوطرفه محدوديت وجود داره اما نشنيده بودم كه سرعت رو پايين بيارند . البته توجيهش منطقي هست ! مديريت ماژول دو طرفه باسه كنترلر حافظه دشوار است باسه همين فركانس رو پايين مياره تا درصد خطاش رو استاندارد كنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟

mehdixp

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از من :
آقا لینک اینی رو که حتما بده چون خیلی عجیبه:blink:
اين مطلب رو توي دفترچه منوال مادربرد نوشته.برات اسكن كردم.:rolleyes:
attachment.php

msi.jpg

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از sunny4u :
Double Side یعنی دورو چيپ و Single Side یعنی يكرو چيپ. اگه بخوای رم 512 مگ بگیری بعید میدونم که يكرو چيپ گیرت بیاد.

كروشيال و كينگ چيپ ميكرون هر دو سينگل سايد و 512 مگي هستند و تقريبا به راحتي پيدا ميشن...احتمالا بيشتر مدلهاي كينگ و كينگ مكس و توين موس و غيره كه از BGA Package بهره ميبرن هم سينگل سايد هستند..

در مورد صحبت اصلي هم حرف عليرضا خان به نظر من درست مياد با توجه به اينكه منطقي پشت اين قضيه نيست..

يه مثال ساده:
من يه زمانيK7N2G-L داشتم كه تو دفترچه ذكر شده بود اگه رم باس 400 و گرافيك انبرد هر دو استفاده بشن رم ميشه 333 ولي اين اتفاق نيفتاد..نميشه گفت نظر MSI حجته ولي شايد با توجه به اون مطلب خيلي قديمي تامس كه عليرضا خان نقل كرده بود افزايش ماژولها باعث تاخير اضافي ميشه و خوب واردين كه چيپهاي Nforce كلا با تاخير بالا مشگل دارن...

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
اوه تصحيح ميكنم...اين مطلبي شما فرموديد كاملا درسته...همين ديشب ارا تست كرد ديد تو باس 400 سيستم بالا مياد ولي تو تست ممتست ارور ميده..پس هر دو حالتي كه گفتيد منطقيه..فكر كنم مشگل از كنتلر رم اتلون 64 باشه...

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
با اين تفاسير پردازنده هاي سوكت 939 از چهارتا ماژول حافظه DDR400 دو طرفه پشيباني نميكنند

mehdixp

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از rax :
كروشيال و كينگ چيپ ميكرون هر دو سينگل سايد و 512 مگي هستند و تقريبا به راحتي پيدا ميشن...احتمالا بيشتر مدلهاي كينگ و كينگ مكس و توين موس و غيره كه از BGA Package بهره ميبرن هم سينگل سايد هستند..[...

كينگ فقط با چيپ ميكرون و يا با هر چيپي؟.كروشال چطور؟
از روي قيافه ماژول نميشه تشخيص داد؟

mehdixp

Registered User
لایک‌ها
1
اينم جواب شركت معظم كينگ‌استون به اين مساله:
[
Thank you for your email.

Actually, this KVR400X64C3A/512 module has two different configuration--single sided or double sided. Single-sided module has 8 chips on the module, and each chip with 512Mb density. Double-sided module has 16 chips on the module, and each chip with 256Mb density.

mfaridi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

از دوستان عزیز ممنون می شوم اگر به من راهنمایی کنند چگونه رم های اورژینال کینگستون را از غیر اورژینال چگونه تشخیص بدهم تصمیم دارم رم دستگاهم را افزایش دهم
از دوستان عزیز ممنون می شوم اگر به من بگویند چه تفاوتی مابین رم های معمولی و dual channel وجود دارد
ملا می گویند رمی دویال چنل هست یعنی چه
با تشکر
فریدی:blush:​

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از mfaridi :

از دوستان عزیز ممنون می شوم اگر به من راهنمایی کنند چگونه رم های اورژینال کینگستون را از غیر اورژینال چگونه تشخیص بدهم تصمیم دارم رم دستگاهم را افزایش دهم
از دوستان عزیز ممنون می شوم اگر به من بگویند چه تفاوتی مابین رم های معمولی و dual channel وجود دارد
ملا می گویند رمی دویال چنل هست یعنی چه
با تشکر
فریدی:blush:​
شما رمها رو از جاي مطمئن با چيپ ميكرون پيدا كني مطمئن باش قلابي نيست !

mehdixp

Registered User
لایک‌ها
1
اصل بودن رمهاي كينگ‌استون را ميتوانيد در اين قسمت سايت خودشون با دادن شماره سريالهاي رم و ساير مشخصات چك كنيد.
البته رمهايي با گارانتي ايمانتك ، سرير ، انفورماتيك گستر ، فورتكس اصل هستند.
دليلي هم ندارد كه فقط با چيپ ميكرون اصل باشد .من خودم 4 تا ماژول 512 مگ را تست كردم كه يكيش چيپهاي خود كينگ داشت و يكيشم Hynix بود و هردوتا هم اصل بود.

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از mehdixp :
اصل بودن رمهاي كينگ‌استون را ميتوانيد در اين قسمت سايت خودشون با دادن شماره سريالهاي رم و ساير مشخصات چك كنيد.
دليلي هم ندارد كه فقط با چيپ ميكرون اصل باشد .من خودم 4 تا ماژول 512 مگ را تست كردم كه يكيش چيپهاي خود كينگ داشت و يكيشم Hynix بود و هردوتا هم اصل بود.
تناقضي با حرف من داشت؟
upset.gif

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از mehdixp :

كي گفته فقط با چيپ ميكرون اصله..:blink:

عنوان تاپيك رو لطفا يه نيگا كوچيك بندازيد...

بحث راجع به فهميدن اصل و غير اصل زياد انجام شده اونم تو تاپيك خودش...ضرورتي كاربر رو تو اشتباه بندازيم...

بالا