منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

رنگ مو یا کلینیک لیزر مو؟:

mojtaba_br

Registered User
تاریخ عضویت
15 نوامبر 2015
نوشته‌ها
173
لایک‌ها
7
سن
28
رنگ مو یا کلینیک لیزر مو؟: دوست دارید موهایتان چه رنگی داشته باشد؟ کدام رنگ را ترجیح می دهید؟ خیلی از خانم ها متوجه این موضوع که ممکن است رنگ مویی که برای کسی جذاب می باشد ممکن است برای آن ها مناسب نباشد ، نیستند. کارشناسان در این مورد توصیه می کنند قبل از انتخاب رنگ مو حتما به رنگ پوستتان توجه نمایید. در این انتخاب می توانید علاوه بر رنگ پوست به رنگ چشم ها ، تیپ شخصیتی و موقعیت اجتماعی نیز توجه کنید. پیدا کردن رنگ مناسب کار دشواری می باشد. از آن بدتر انتخاب از روی کاتالوگ و سپس خریدن آن است. رنگی که شما میبینید حاصل بازتاب نور از روی رنگدانه های رنگ شده می باشد. پس می توان نتیجه گرفت رنگ ها بر موهای مختلف حالت های متفاوتی را به وجود می آورند. رنگ مو های مصنوعی و طبیعی در زیر آفتاب به صورت متفاوت به چشم می آیند. رنگ کردن مو یک امر قدیمی می باشد. انسان در گذشته نیز به رنگ کردن موهایش علاقه مند بوده است و تا امروز نیز این حس پا بر جا مانده است. در گذشته استفاده از رنگ مو تنها برای افراد سن بالا برای پوشاندن مو های سفید بوده اما متاسفانه امروزه شاهده استفاده از رنگ مو های شیمیایی میان جوانان و نوجوانان نیز هستیم. محصولات شیمیایی هیچ وقت بدون ضرر نبوده اند و نخواهند بود. استفاده از رنگ مو های شیمیایی نیز می تواند عوارضی داشته باشد. با وجود خبر هایی که در مورد این مضرات می شنویم اما هنوز شاهد رشد میزان استفاده از این نوع محصولات هستیم. حال اگر نمی توانید مصرف رنگ مو را کنار بگذارید ، کلینیک زیبایی و کلینیک لیزر مو بهتین به شما توصیه می کند روش های صحیح اصولی استفاده از آن را یاد بگیرید و در صورت امکان از رنگ مو های گیاهی به جای شیمیایی استفاده نمایید.


رنگ مو ها را می توانید با اشکال گوناگونی مانند کرم ، ژل ، تیوپی یا شامپویی استفاده کنید. رنگ مو های شامپویی در صورت عدم استفاده از اکسیدان رنگشان زود عوض می شود.
انتخاب رنگ موی مناسب

انتخاب رنگ موی مناسب به عواملی همچون مرغوبیت رنگ ، سلیقه اشخاص و مدت زمان آن بستگی دارد. بانوان معمولا از رنگ‌ موهای تیره شروع می‌ کنند و هر بار، رنگ یک درجه روشن‌تر از قبل را انتخاب می کنند. اگر رنگ‌ مویی که انتخاب کرده اید ، موهای سفیدتان را نمی پوشاند ، از رنگ های مرغوب ‌تر و با یک درجه بالاتر از رنگ موی اصلی خود استفاده نمایید.
عوارض استفاده از رنگ مو

عده ای از محققان بر این باورند که استفاده بسیار از رنگ موهای شیمیایی باعث سرطان مثانه و لنفوم غیر هوچکین (نوعی سرطان خون) می‌شود. همچنین استفاده مکرر یا نادرست از رنگ موها مخصوصا رنگ موهای دائمی ، موجب آسیب موها و بروز موخوره نیز می شود.
خشکی ، زبری و شکنندگی موها جز آسیب‌هایی است که در اثر از بین رفتن چربی مو به وجود می‌آیند. استفاده متداوم از رنگ مو باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی ، شوره سر ، خارش و حتی قرمزی پوست سر می‌شود. در صورتی که مواد شیمیایی موجود در رنگ قوی باشند و فرد نسبت به این مواد دارای حساسیت باشد ، ممکن است باعث ایجاد سوختگی در سر شود. اثرات سوختگی سر می‌تواند تا آخر عمر باقی بماند. این حساسیت ها به علت وجود ماده‌ای به نام پارافنیلین دیامین (PPD)‌ در رنگ مو می باشد.
اصولا نشانه های این حساسیت ها شامل قرمزی پوست سر ، خارش پوست سر ، سوزش و ایجاد تاول و کنده شدن پوست سر می باشد. به دلیل حساسیت هایی که این مواد در برخی از افراد ایجاد می‌کنند ، در برخی از کشورها استفاده از این مواد در رنگ موها ممنوع شده و در بسیاری از رنگ موها درصد آن تا حد بسیار زیادی کاهش یافته است، اما به هر حال افرادی که به این مواد حساسیت دارند ، نباید از این رنگ موها استفاده نمایند.
روش هایی برای کاهش عوارض رنگ مو

• برای رنگ کردن موهایتان توصیه می‌شود که به متخصصین این امر مراجعه نمایید و سعی کنید تا آن جا می توانید خودتان این کار را نکنید .
• از رنگ موهای کاملا استاندارد و دارای مجوز وزارت بهداشت استفاده نمایید.
• بیشت از زمان مورد نیاز ، رنگ را روی سر نگذارید.
• بعد از استفاده از رنگ مو ، سر را با آب خوب بشویید.
• رنگ موهای مختلف را باهم ترکیب نکنید ، زیرا ممکن است باعث ایجاد مواد مضری در آن ها بشوید.
• هنگام استعمال رنگ مو از دستکش استفاده کنید.
• قبل از رنگ کردن ، موهایتان را با یک شامپوی مناسب بشویید.
• هرگز پس از رنگ کردن موها از مواد صاف‌کننده یا فرکننده استفاده نکنید.
• پس از رنگ کردن موها ، از مواد تقویت‌کننده مو استفاده کنید.
• از تعویض مکرر رنگ مو اجتناب کنید.
• رنگ مو را در فواصل زمانی بلند تری استفاده کنید ، زیرا هر چند عوارض رنگ مو در دراز مدت پدید می آید ، ولی هر چه فاصله

زمانی رنگ کردن موها طولانی تر شود ، این عوارض نیز کمتر می شوند.
رنگ مو های گیاهی

در این قسمت چند توصیه مهم برای رنگ کردن مو ارائه می کنیم تا شما را از رنگ های شیمیایی و مصنوعی بی نیاز سازیم. مو، زینتِ صورت و رنگ کردن آن با گیاهان طبیعی سنت ایرانیان و شعار اهل ایمان و اسلام می باشد. رنگ کردن مو با حنا و وسمه از قدیم در میان ایرانیان مرسوم بوده است. اعراب نیز دستور آن را از ایرانیان گرفته بودند و با استفاده از حنای ایران و گیاهان دیگر ایرانی مو هایشان را رنگ می کردند. از آنجایی که حنا جز رنگ های طبیعی و بی ضرر می باشد و موهای سر و صورت و کف دست و چا را به رنگ قرمز که نماد شادی و نشاط است در می آورد ، ایرانیان و اعراب در جشن هایشان و مراسم ازدواج از آن ها استفاده می کردند.
پنج عامل موثر در انتخاب رنگ مو

در انتخاب رنگ مو عوامل زیر تاثیر به سزایی دارند:
• رنگ پوست
• رنگ طبیعی مو
• رنگ چشم
• چاقی و لاغری فرد
• شخصیت فرد
رنگ موی سر شما می بایست کامل کننده رنگ پوست ‌تان باشد. هرگز موهایتان را بیشتر از 2 تا 3 درجه از رنگ طبیعی روشن ‌تر یا تیره‌ تر نکنید. برای تشخیص رنگ مو سه عامل متفاوت دخیل هستند:
تن رنگ

تعیین کننده گرمی و سردی رنگ مو می باشد. رنگ ‌های گرم یعنی قرمز ، نارنجی و زرد. از رنگ‌ های سرد نیز معمولا آبی ، سبز و بنفش برای رنگ مو مورد استفاده قرار می‌ گیرد.
سطح رنگ

تعیین کننده روشنی و تیرگی رنگ مو است که با افزایش رنگ ‌های مشکی و سفید تغییر می ‌کند.
ضریب اشباع رنگ

درجه غلظت و یا میزان رنگ دانه‌ های موجود را تعیین می‌ کند.
انواع رنگ مو
موقت

تنها به اندازه یک شامپو زدن دوام دارد و تنها به روی ساقه ی مو قرار می گیرد.
نیمه موقت

این رنگ ها به اندازه 4ا لی 6 بار شامپو زدن دوام دارند.
نیمه ثابت

این رنگ ها نیز برای پوشاندن موهای سفید و روشن استفاده می شود و 2 تا 6 هفته دوام دارند.
ثابت

فرمول های رنگ در رنگ موی طبیعی تغییر پیدا می کنند.
“رنگ کردن مو در دوران بارداری ممنوع”

به علت اینکه تحقیقات در این زمینه هنوز به حد کافی انجام نشده است ، نمی‌توان ادعا نمود که قطعا رنگ مو تأثیر مضری بر روی جنین خوهاد گذاشت ، اما لازم به ذکر است که پوست کف سر این قابلیت را دارد که مقدار زیادی از مواد شیمیایی موجود در رنگ را جذب و وارد جریان خون کند. به دلیل این که در سه ماهه اول بارداری ، جنین شکل‌گیری می کند ، جنین در این زمان بسیار حساس و آسیب‌پذیر می شود ، پس ما به زنان باردار توصیه می کنیم که تا پایان دوران بارداری از رنگ‌ مو های شیمیایی به خصوص در سه ماهه اول بارداری استفاده نکنند. رنگ‌ موهای شیمیایی می‌توانند موجب سقط جنین هم بشوند ، در نتیجه استفاده از آن در دوران بارداری به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

کلینیک زیبایی – کلینیک لیزر – لیزر مو
 

mona_jalalifar

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
27 دسامبر 2015
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
1
سن
28
محل سکونت
تهران
سلام دوستان
ما یه سایت داریم به اسم پزشک خوب که شما میتونید توش هر دکتر و متخصصی که دنبالشون هستید رو پیدا کنید و اطلاعات اونا رو از جمله آدرس و شماره تلفن مطب و یا خدماتی که ارایه میدن رو ببینید.
حتی میتونید از پزشک مورد نظرتون بصورت آنلاین وقت بگیرید.
کافیه یه سر به سایت ما بزنید.
اینم لینکشه:
http://pezeshkekhoob.com/
تااااازه یه چیز دیگه...اگه هر پزشک و متخصص خوبی ک میشناسید یا سراغ دارید رو به ما معرفی کنید از ما هدیه هم میگیرید.
اینم لینک توضیحات هدیه:
http://pezeshkekhoob.com/PezeshkeKhoobeMan/
به ما سر بزنید
 
بالا