برگزیده های پرشین تولز

رهنمایی دوره سیسکو

pipetehranir

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
13 ژانویه 2014
نوشته‌ها
52
لایک‌ها
2
سن
35
آموزش CCNA
آموزش CCNA بيانگر توانايي شخص در نصب ،پيکر بندي ،پياده سازي و عيب يابي شبکه هايی در مقياس متوسط در زمينه Routing،Switching و شبکه هاي با ارتباطات راه دور که از سرويس هاي مخابراتي استفاده مي کنند مي باشد.

سرفصل آموزشCCNA شامل تکنولوژی های مختلف می باشد که در لیست ذیل آورده شده اند:

Networking Concepts:

OSI , TCP/IP Layers , IP classes , Subnetting , VLSM

Switching:

Concepts , Intro , Port modes ,Vlan , VTP , PVST+ , Rapid-PVST , Security , EtherChannel

Routing:

(Routing Theory , Static Routing , RIP , EIGRP , OSPF , Router on a Stick)

Access Control Lists , NAT (Static , Dynamic , PAT)

WAN (HDLC , PPP , Frame Relay)

IPV6 (Static Routing , RIPNG)

Wireless , *** , Troubleshooting


فراگیران پس از پایان آموزش CCNA توانایی مدیریت شبکه ها در مقیاس متوسط را خواهند داشت . این افراد می توانند سویچ های سیسکو را در این شبکه ها نصب و راه اندازی نموده و تنظیمات اولیه آنها را انجام دهند. همچنین پروتکل های Routing مختلف جهت برقراری ارتباط ساختمانهای مختلف یک شرکت با همدیگر همچون OSPF , EIGRP , RIP را می توانند config نمایند. همچنین این افراد با config کردن NATیاPAT درRouterهای سیسکو ، امکان اتصال کاربران یک شرکت به اینترنت رافراهم سازند. پیاده سازی IPV6 Static Routing و RIPNG از توانایی های دیگر مربوط به این فراگیران می باشد. از قابلیت های تخصصی آموزش CCNA می توان به توانایی آنها در پیاده سازی پروتکل های مختلف WAN همچون PPP , HDLC و مهمتر از همه FrameRelay اشاره کرد، از این پروتکل هاجهت اتصال شعبات مختلف یک شرکت به همدیگرتوسط Router های سیسکو استفاده می شود. هر چند شبکه مخابراتی FrameRelay توسط مخابرات ایران پیاده سازی نشده است ولی برای فراگیرانی که علاقمند به شرکت در دوره های CCIE , CCNP هستند، یادگیری این تکنولوژی و کار عملی با آن اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که پروتکل وشبکه Frame Relay از آیتم های بسیار مهم در استاندارد آموزش CCNA می باشد. عصر شبکه تنها موسسه آموزش سیسکو در ایران می باشد که در آن دانشجویان بصورت عملی سناریو CCNA مختلف را با استفاده از شبکه Frame Relay راه اندازی می کنند.
به دانشجویانی که در موسسات آموزشی دیگر آموزش CCNA را طی کرده و علاقمند به ادامه تحصیل در عصرشبکه می باشند، قویاً توصیه می شود که با تهیه یک نسخه DVD CCNA عصر شبکه که توسط آقای مهندس شاهی تهیه شده است، نواقص اطلاعات مربوط به این دوره را برطرف نموده وپس از آن در دوره های بعدی ثبت نام نمایند.فراگیران پس از گذراندن آموزش CCNA همچنین آشنایی با نمونه آزمون های سیسکو توانایی شرکت در آزمون CCNA را خواهند داشت.اما هدف اصلی عصرشبکه از برگزاری این دوره،توانایی در انجام کار بصورت عملی می باشد.
دوره آموزش CCNA V2.0
دوره آموزش CCNA با شماره آزمون 200-120 نسبت به آزمون 640-802 تغییرات بسیار زیادی دارد . در این دوره آموزشی یک سری از مطالب آموزشی مربوط به دوره CCNP R&S اضافه گردیده است علاوه بر کامل تر شدن سر فصل های Routing برای پروتکل OSPF و OSPV3 نیز به این لیست اضافه شده است و سر فصل جدیدی تحت عنوان Troubleshooting نیز به CCNA اضافه شده است که به آن CCNA V2.0 می گویند.

براي دريافت مدرک CCNA دو راه حل وجود دارد .
راه حل اول:شرکت در آزمون شماره ICND 1 100-120
شرکت در آزمون شماره ICND 2 200-101
راه حل دوم:شرکت در آزمون شماره CCNA 200-120

آموزش ccna
آموزش ccnp
آموزش MCSE
 
Last edited:

pipetehranir

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
13 ژانویه 2014
نوشته‌ها
52
لایک‌ها
2
سن
35
آموزش CCNP
پیشنیاز دوره:آموزش CCNA

آموزش CCNP در عصرشبکه بصورت کلاس های CCIE LAB برگزار شده و تمامی مطالب مربوط به سه درس Route , Switch ,TSHOOT بصورت ترکیبی و بصورت یک تکنیک خاص برگزار می گردد.
دانشجویان بعد از اتمام آموزشCCNP به راحتی می توانند در دوره ی CCIE LAB شرکت می نمایند. در این دوره نیزدانشجویان تمامی سناریوهای دوره را روی CCIE Rack پیاده نمایند. این شیوه برگزاری منحصراً مربوط به آقای مهندس شاهی می باشد. دانشجویان پس از اتمام آموزش CCNP به یک حدی از توانایی در زمینه Routing ، Switching ، Troubleshooting می رسند که خود را یک سر و گردن بالاتر از تمامی فراگیرانی می بینند که دوره آموزشی خود را در هر موسسه آموزشی در هر کشوری گذارنیده اند. در این دوره آموزشی در طی یک جلسه به توضیح و پیاده سازی تکنولوژی آموزشی مربوط به آن جلسه پرداخته شده (سناریو توسط استاد پیاده سازی می شود) و در جلسه بعدی دانشجویان دوره همان سناریو را باید پیاده سازی و Troubleshoot نمایند. در طی این دوره Troubleshooting به صورت عملی در حین پیاده سازی سناریو ها آموزش داده می شود.
تنها مدرسینی توان تدریس این دوره به صورت ترکیبی را دارا می باشند که در دوره های CCIE LAB عصر شبکه شرکت نموده و به این سطح از توانایی رسیده باشند.
دوره Switch همان BCMSN نسخه قبلی آموزش CCNP می باشدکه باکمی تغییرات به نامSwitch تغییر داده شده و دوره Route نیز همان BSCI نسخه قبلی دوره CCNP می باشد که به نام Route تغییرداده شده است.TSHOOT سرفصل جدید آموزش CCNP می باشد که در این دوره مباحث مختلف در راستای Troubleshooting توسط سیسکو گنجانده شده است. ظاهراً با توجه به اینکه موضوع Troubleshooting در امتحان CCIE LAB خیلی بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است ، سیسکو سعی دارد که فراگیرانی که در سطح آموزش CCNP هستند را بیشتر درگیر این موضوع بکند. دراین دوره مباحث زیر گنجانده شده است:دراین دوره مباحث زیر گنجانده شده است:
-Cisco Catalyst Switch Troubleshooting
-Routing Protocols Troubleshooting
-آشنایی با ابزارهای Troubleshooting
-Redistribution Troubleshooting
-IP & IP V6 Troubleshooting
-BGP Troubleshooting
-Security Troubleshooting

CCNP Exams & Recommended Training
Required Exam(s)
Recommended Training
642-902 ROUTEImplementing Cisco IP Routing (ROUTE)
642-813 SWITCHImplementing Cisco IP Switched Networks (SWITCH)
642-832 TSHOOTTroubleshooting and Maintaining Cisco IP Networks (TSHOOT)
تجهیزات مورد نیاز برای دوره آموزش CCNP
Router : روترهای سری 2800 به بالا مورد استفاده قرار می گیرد و روتری با توانایی راه اندازی Frame Relay از جمله 2522
Switch : علاوه بر سوئیچ های لایه دوم از سوئیچ های لایه سوم از جمله 3550 و 3560 نیز استفاده می گردد.
Cable: کابلهای اترنت و سریال مورد استفاده قرار می گیرد و در مواردی کابلهای فیبر نوری توصیه می گردد.
Module :ماژولهای WIC و NM در روترها توصیه می گردد.

آموزش ccna
آموزش ccnp
آموزش MCSE
 
Last edited:

pipetehranir

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
13 ژانویه 2014
نوشته‌ها
52
لایک‌ها
2
سن
35
آموزش CCIE
این مقطع بالاترین سطح آموزشی سیسکو در شاخه های مختلف می باشد. دارنده این مدرک دارای توانمندی های بسیار بالا در نصب و راه اندازی ، طراحی و پیاده سازی و مهم تر از همه Troubleshooting می باشد.چنین فردی پیچیده ترین سنایورهای شبکه را توانسته پیاده سازی و عیب یابی کند.
بنابراین از تجربیات این فرد می توان در طراحی و پیاده سازی سناریوهای بزرگ و پیچیده بهره برد.جهت دریافت این مدرک در دو آزمون نمره قبولی باید کسب کنیم. آزمون اول CCIE Written نام دارد.
آزمون CCIE همانند سایر آزمون های سیسکو توسط شرکت VUE برگزار می گردد که حدوداً بین 90 تا 110 سوال را باید در این آزمون پاسخ دهیم. آزمون دوم CCIE LAB می باشد.
امتحان LAB به دوبخش تقسیم می شود. بخش اول صرفاً Troubleshooting بوده و مدت آن دوساعت می باشد .
بخش دوم پیاده سازی یک سناریو اختصاص داده می شود و 6ساعت به طول می انجامد. جهت قبولی در این آزمون علاوه برداشتن دانش مورد نیاز باید توانایی پیاده سازی و Troubleshooting سناریوهای پیچیده را داشته باشید. دوره آموزش CCIE علاوه بر انتقال دانش موردنیاز به شما با ارائه سناریوهای مختلف تحت نظر مدرس CCIE مجرب راه را برای شما سهل و ساده می نماید. در عصر شبکه جهت یادگیری و آمادگی آزمون CCIE R&S در دو کلاس باید شرکت کنیم:

- CCIE LAB 1 - CCIE LAB 2

در طی این دو دوره کلیه مطالب CCIE Written و CCIE LAB در قالب 20 سناریو آموزش داده می شود این دوره تخصصی ترین دوره آموزش سیسکو در عصر شبکه بوده و تنها برگزار کننده آن در ایران نیز عصرشبکه میباشد. در کلاس های CCIE LAB عصرشبکه هر دو دانشجو، با یک CCIE Rack تمرین می کنند.

در صورتی که تمایل به چک کردن CCIE NO شخص خاصی دارید می توانید به سایت سیسکو به آدرس www.cisco.com/go/ccieمراجعه نموده و در آن صفحه گزینه CCIE Verification Tool را انتخاب نموده و سپس با Login کردن به سایت سیسکو اسم و CCIE NO شخص مورد نظر را وارد کنید, سپس سیسکو صحت آن اطلاعات را به شما نمایش خواهد داد.نحوه ثبت نام در آزمون LAB فقط از طریق سایت سیسکو می باشد وهزینه آن به 1500 دلار افزایش یافته است .جهت پرداخت هزینه از کارت های Master یا VISA باید استفاده نمایید.

تجهیزات مورد نیاز برای دوره آموزش CCIE
Router : روترهایی با خصوصیات پیشرفته در IOS توصیه می شود که از سری 2800 به بالا و به طور مثال سری 3800
Switch : سوئیچهای لایه سوم به طور مثال 3560
Cable: کابلهای اترنت و سریال در صورت نیاز فیبر نوری
Module : ماژولهای ارتباطی بر حسب نیاز

آموزش ccna
آموزش ccnp
آموزش MCSE
 
Last edited:

pipetehranir

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
13 ژانویه 2014
نوشته‌ها
52
لایک‌ها
2
سن
35
آموزش CCNA Security
مدرک CCNA Security تایید می کند که با ابزارها و قابلیت های مختلف به منظور حفظ امنیت شبکه ی خود آشنایی دارید. همچنین بیانگر این است که شما توانایی شناسایی انواع حملات و تهدیدهای شبکه را دارا می باشید. استاندارد آموزش CCNA Security شامل تکنولوژی های امنیتی, نصب و عیب یابی و مانیتورینگ تجهیزات شبکه جهت اعمال Integrity،Confidentiality ،Availability داده ها و تجهیزات شبکه می باشد، جهت دریافت مدرک CCNA Security آزمون (IINS (640-554 را باید گذراند.
پیش نیاز آموزش CCNA Security ، آموزش CCNA می باشد.

CCNA Security Exams & Recommended Training
Required Exam(s)
Recommended Training
640-554 IINSImplementing Cisco IOS Network Security (IINS v2.0)
تجهیزات مورد نیاز برای دوره آموزش CCNA Security
Router: روترهای 2800 ترجیحاً با IOSهای دارای خاصیت امنیتی از جمله کد K9
Switch : سوئیچ های لایه دوم و سوم با IOS امنیتی
Cable: کابلهای اترنت و سریال بهمراه نرم افزار SDM و ASDM سیسکو
Module : ماژولهای ارتباطی بر حسب نیاز


آموزش ccna
آموزش ccnp
آموزش MCSE
 
بالا