برگزیده های پرشین تولز

روت کردن ای پی در isa server

sogoli

Registered User
لایک‌ها
1
در isa server 2004 به چه شکل می توان یک ip valid را به 256 ip داخلی یا مجازی روت کرد؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
روت یک چیز دیگه است - این اسمش nat هست

sogoli

Registered User
لایک‌ها
1
سرور ما 2تا کارت شبکه داره که یکیش برای وایمکس و ای پی ولید و دیگری وارد سویچ شده و متصل به شبکه سازمان هست.
حال وقتی ای پی ولید رو با nat روت می کنم روی یک رنج ای پی ، کلا اینترنت قطع میشه . و وقتی که کارت شبکه دوم رو که متصل به شبکه شرکت هست غیرفعال می کنم اینترنت وصل میشهووو
دلیلش فکر می کنید چی باشه؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
خوب شما اول یک نگاهی به بخش آموزش بندازین - اونجا فکر کنم یک تاپیک ویژه همینکار بود.

بطور کلی برای nat شما 2 تا کارت شبکه نیاز دارین. یکی برای شبکه داخلی تون و یکی هم برای اتصال اینترنت. طبیعتا" ip کارت اولی که بعنوان gateway کلاینتها هم تعریف شده باید در رنج lan شما قرار داشته باشه و همراه دیگر کامپیوترهای lan به سوییچ یا هاب وصل هست.
کارت دوم که اینترنت متصل هست حتما" باید یک ip فیکس و مشخص داشته باشه (در لینوکس لازم نیست) و دقت کنین که این با ip روتر یا مودم شما فرق داره و البته لازم هم نیست valid باشه مگر isp شما اینجوری تعریف کرده باشه

حالا شما از چه سیستم عامل و نرم افزاری استفاده میکنین؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
الآن دقت کردم دیدم نوشتین isa - خوب من حضور ذهن ندارم که روش کار در isa دقیقا" چی هست. بهروز خان بهتر میتونن راهنمایی کنن.

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
خوب شما اول یک نگاهی به بخش آموزش بندازین - اونجا فکر کنم یک تاپیک ویژه همینکار بود.

بطور کلی برای nat شما 2 تا کارت شبکه نیاز دارین. یکی برای شبکه داخلی تون و یکی هم برای اتصال اینترنت. طبیعتا" ip کارت اولی که بعنوان gateway کلاینتها هم تعریف شده باید در رنج lan شما قرار داشته باشه و همراه دیگر کامپیوترهای lan به سوییچ یا هاب وصل هست.
کارت دوم که اینترنت متصل هست حتما" باید یک ip فیکس و مشخص داشته باشه (در لینوکس لازم نیست) و دقت کنین که این با ip روتر یا مودم شما فرق داره و البته لازم هم نیست valid باشه مگر isp شما اینجوری تعریف کرده باشه

حالا شما از چه سیستم عامل و نرم افزاری استفاده میکنین؟

خيلي ممنون توضيحات شما خوبه ولي مي خوام بدونم چطوري ميشه ISA رو راه انداخت روش كارش چطوريه
اگه بهم توضيح بدين ممنون ميشم

بالا