برگزیده های پرشین تولز

###ریزش مو###

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
دوستان من امروز رفتم دکتر کلا کمتر از 5 دیقه ویزیت کرد.کله ام رو بردم جلو یه نگاه کرد و با دستش تقریبا محکم موهامو کشید بعد یدونه تار در اومد و بهم گفت ببین ته تار موی تو،سفیده و گفت ریزشت مقطعی هست و ارثی نیست
بهش گفتم که داداشام موهاشونو تقریبا از دست دادن و پدرم و عموهام موهای خوبی دارن اما اینارو یادم رفت بهش بگم:
اینکه به مدت یه سال از سشوار رو درجه ی داغی استفاده میکردم که کاملا اشتباه بود(همش رو درجه داغی بود)
2.اینکه الان از مکمل کراتین برای بدنسازی استفاده میکنم ایا تاثیری رو ریزش مو داره؟
3.موهای شقیقه ی سمت راستم عقب نشینی و سفید نشون دادنش نسبت به کل موهای سرم کاملا مشخصه
4.موهای سرم تقریبا کیفیتشون رو از دست دادن و حالت وزوز به خودشون گرفتن که خودم فک میکنم به خاطر استفاده نادرست از سشوار در یک سال گذشته بوده
5.و همینطور ازش نخواستم که ازمایش هورمون و تعیین کردن سطح اهن و روی و...بدم
این 5مورد بالارو یادم رفت بهش بگم .ایا برگردم پیشش و اینارو بگم؟
کلا 6 تا امپول بهم داد نمیدونم نامشون چیه که دو مدل سه تایی ان گفت هفته ای یه بار از هر کدوم بزن
بعد یه شامپو لامینین بهم داد(چون بهشگفتم نمیدونم چه شامپویی استفاده کنم و معطلم)
بعد انا کپس برام نوشت که تو داروخونه نبود به جاش پرفکتیل پلاتینیوم رو تجویز کرد
خودم احساس میکنم سرسری معاینه کرده و باید برام شامپو های ضد ریزش کافئین دار مینوشت و میگفت ازمایش هورمون بدم
من یه پرسش دارم من شامپو های ضد ریزش کافئین دار رو در کنار این شامپو مصرف کنم مشکلی پیش میاد؟
من دوباره برم پیش دکتره؟یا برم پیش یه دکتر دیگه؟
الان کلا دلم قرص نشده
حتی دلم نمیاد برم حموم چون نمیتونم ببینم موهام جلو چشمام بریزه:(
تازه موضوع تپش قلبم دارم که با تعداد کم میزنه اما موجشو تو کل بدنم حس میکنم وبا قدرت میزنه انگار که برای انجام کاری دلشوره دارم اما نمیدونم چیه این موضوع بیشتر از دوماهه که هست
خوشحال میشیم دوستان راهنمایی کنن

Last edited:

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
دایی داری ؟ اگر داری، وضعیت موی ایشون چطوره ؟

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
دایی داری ؟ اگر داری، وضعیت موی ایشون چطوره ؟
اره 4 تا دارم همشونم به جز یکی کف سر و جلوی سرشون تقریبا خالی شده و موهای بسیار نازکی دارن اما من موهام کاملا ضخیمه و تازگیا این موهای نازک پیداشون شده

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
ریزشمم بیشتر میان کف سر و جلوی سر هست یعنی شما پیشونی رو در نظر بگیر یک سانت عقب تر از موهای بالای پیشونی

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,651
اگر بتونی یک عکس بزاری کار رو خیلی راحت تر میکنی
این افتک دکتر نیست ولی دکترای برق داره و از پزشکی هم به اندازه چند تا دکتر متخصص سر درمیاره. دوست و آشنای دکتر زیاد داره. من خودم همیشه غذا که میخوردم سر معدم میموند و ترش میکردم این دکتر افتک یه معجونی برای ما درست کرد و گفت روزی یک لیوان از این بخور آقا هم وضعیت معدم رو به راه شد و هم کمردردم خوب شد. خلاصه می خوام بگم کارش رو بلده و خیالت راحت باشه :general601:

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
این افتک دکتر نیست ولی دکترای برق داره و از پزشکی هم به اندازه چند تا دکتر متخصص سر درمیاره. دوست و آشنای دکتر زیاد داره. من خودم همیشه غذا که میخوردم سر معدم میموند و ترش میکردم این دکتر افتک یه معجونی برای ما درست کرد و گفت روزی یک لیوان از این بخور آقا هم وضعیت معدم رو به راه شد و هم کمردردم خوب شد. خلاصه می خوام بگم کارش رو بلده و خیالت راحت باشه :general601:
سپاس
عکسا رو بار گذاشتم اپلود بشن:rolleyes:

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
اره 4 تا دارم همشونم به جز یکی کف سر و جلوی سرشون تقریبا خالی شده و موهای بسیار نازکی دارن اما من موهام کاملا ضخیمه و تازگیا این موهای نازک پیداشون شده
نمیخوام نا امیدت کنم، اما کارت خیلی سخته.
اول شامپوت رو عوض کن. متخصص پوست معمولا چند تا شامپو رو به شما معرفی میکنه. شما ببین کدومشون با آب منطقه تون سازگاری داره. ممکنه یه شامپو در شمال کشور برای شما خیلی خوب جواب بده، اما همون شامپو در تهران باعث بدتر شدن ریزش موی شما بشه
دوم اگر شوره سر داری، معالجه کن
سوم ماینوکسیدیل بگیر و 6 ماه مرتب استفاده کن. ماینوکسیدیل بجز در موارد خاص و حساسیت ها، نیازی به تجویز پزشک نداره. اگر سابقه بیماری خاص داری، یا بعد از اولین مصرف احساس تنگی نفس یا ناراحتی کردی، به پزشک مراجعه کن.
چهارم استرس و نگرانیت رو کم کن و ساعت خوابت رو مرتب کن
پنجم با توجه به سنت، حتما با مراجعه به پزشک از فیناستراید استفاده کن. به هیج وجه خودسرانه مصرف نکن
ششم اگر همه اینا جواب نداد، حداقل کچل شدنت رو به تعویق می اندازه:D. اینجوری تا 7-8 سال دیگه که شما کچل میشی، روش های جدید و مدرن تر کاشت مو هم معرفی شده:general601:
من عکس 18+ میخوام. با عکس معمولی، تشخیص سخت میشه:D

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
نمیخوام نا امیدت کنم، اما کارت خیلی سخته.
اول شامپوت رو عوض کن. متخصص پوست معمولا چند تا شامپو رو به شما معرفی میکنه. شما ببین کدومشون با آب منطقه تون سازگاری داره. ممکنه یه شامپو در شمال کشور برای شما خیلی خوب جواب بده، اما همون شامپو در تهران باعث بدتر شدن ریزش موی شما بشه
دوم اگر شوره سر داری، معالجه کن
سوم ماینوکسیدیل بگیر و 6 ماه مرتب استفاده کن. ماینوکسیدیل بجز در موارد خاص و حساسیت ها، نیازی به تجویز پزشک نداره. اگر سابقه بیماری خاص داری، یا بعد از اولین مصرف احساس تنگی نفس یا ناراحتی کردی، به پزشک مراجعه کن.
چهارم استرس و نگرانیت رو کم کن و ساعت خوابت رو مرتب کن
پنجم با توجه به سنت، حتما با مراجعه به پزشک از فیناستراید استفاده کن. به هیج وجه خودسرانه مصرف نکن
ششم اگر همه اینا جواب نداد، حداقل کچل شدنت رو به تعویق می اندازه:D. اینجوری تا 7-8 سال دیگه که شما کچل میشی، روش های جدید و مدرن تر کاشت مو هم معرفی شده:general601:

من عکس 18+ میخوام. با عکس معمولی، تشخیص سخت میشه:D
من قزوینم اب قزوین کلا اهکش زیاده
عکس هم گذاشتم
سپاس از توجه شما
اما من نمیتونم از فیناستراید استفاده کنم چون ورزش حرفه ای کار میکنم(بدنسازی) و همه پیشرفت هایی که در بدن شکل میگیره (رشد ماهیچه ها و بزرگتر شدنشون) به خاطر تولید ماده ای به نام تستسترون هست و خود این انزیمی به نام دی هیدرو تستسترون(DHT) تولید میکنه و اگه اینا نباشن رشد در بدنسازی بسیار بسیار کند صورت میگیره و حالا فینا میاد جلوی تولید اینا رو میگیره و از عوارض میشه به شل شدن ماهیچه و کاهش سطح انرزی بدن اشاره کرد که حتی نمیشه تمرین درست حسابی کرد
اما دکتر بهم گفت نیازی به ماینو و فینا نیست و پس از دوسه ماه دوباره بیا

tehran_games

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
492
اگه تهران هستی، به نظرم یه سر برو پیش دکتر محسن فیاض (متخصص پوست، مو و زیبایی) چند تا از دوستای من برای ریزش مو رفتن پیشش، تقریباً 2 ماهه وضعیت موی سرشون کلّی عوض شد. یادم نیست، مطبش کجا بود.

smahdis

Registered User
لایک‌ها
1,368
عاغا من قبلا گفتم بازم میگم،

برو فوق تخصص غدد، نه متخصص زیبایی. چون متخصص زیبایی از خداشه موهات بریزه و مجبور بشی بکاری و اصلا مشاوره درست نمیدن و فقط هدفشون اینه نظرت رو تغییر بدن که بکاری.

احتمالا پر کاری تیروئید داری.

سرندی پیتی

Registered User
لایک‌ها
4,732
i4OfVOFke0jxm.gif

انصافا شوخیت گرفته؟؟ تو به این میگی ریزش مو؟؟ تو که اندازه جنگل آمازون مو داری
اگه مث من کچل میشدی چکار میکردی ؟:(

بعنوان یه کچل بهت بگم وقتی دیدی 2 طرف شقیقه موهات بطور همزمان حداقل 2 / 3 سانت عقب نشینی کرد بدون این اولین مرحله رزش مویه

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
نه. اون در تخصص مصفاست:D
الگوی ریزش مو معمولا از طرف مادر منتقل میشه
اینی که میگی به طور معمول یعنی شاید بالای 80 درصد موارد درسته اما خیلیا رو دیدم موهای داییشون خوب بوده ولی از نظر ریزش مو به پدرشون که طاس بوده رفتن و موهای سرشون ریخته. تو فامیل خودمون 4 مورد این شکلی داریم.

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
مشاهده پیوست 1012480

انصافا شوخیت گرفته؟؟ تو به این میگی ریزش مو؟؟ تو که اندازه جنگل آمازون مو داری
اگه مث من کچل میشدی چکار میکردی ؟:(

بعنوان یه کچل بهت بگم وقتی دیدی 2 طرف شقیقه موهات بطور همزمان حداقل 2 / 3 سانت عقب نشینی کرد بدون این اولین مرحله رزش مویه
اخه کمتر داره میشه هر روز:(
به هر کی میگم ریزش مو دارم باور نمیکنه:general505:

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
عاغا من قبلا گفتم بازم میگم،

برو فوق تخصص غدد، نه متخصص زیبایی. چون متخصص زیبایی از خداشه موهات بریزه و مجبور بشی بکاری و اصلا مشاوره درست نمیدن و فقط هدفشون اینه نظرت رو تغییر بدن که بکاری.

احتمالا پر کاری تیروئید داری.
فک کنم حق با شما باشه دوست گرامی
اخه خودمم نظرم رو ازمایش و اینا بود اما نمیدونستم برم پیش دکتر غدد

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
تا جایی میتونی از این ژل و تافت و ... استفاده نکن..
موهاتو طبیعی شانه کن و چیز اضافه ای بهش نمال!

سعی کن یه شامپو مناسب و هرچیزی مثل صابون اگه به موی سرت میزنی تو حموم مناسب باشه..
مکمل های بندسازی هم باعث ریزش مو میشه

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
موهات که تو عکس خوبه.
ببین معمولا مو به خانواده مادری میره یا مثلا پدر بزرگ سمت مادری.
از یه سنی به بعد هم مطمئنن دیگه ریزش به صورت کچلی نداری.
در مورد قرص فینا با دوز پایین من قبلا چند سال مصرف میکردم الان نمیخورم . ولی اون موقع هم زیاد تحقیق کردم دکتر میگفت مشکلی نداره و تو کمتر از یک درصد مردان مشکل بچه دار شدن ایجاد میکنن. تو نت بیشتر میگفتن مراقب باشین اخرم نفهمیدم مشکل ایجاد میکنه یا نه. یکی گفت fda تاییدش کرده یکی میگفت نه. یه دوره هم باشگاه میرفتم از مربی پرسیدم گفت مشکلی نداره. دقیق نمیدونم ولی به مستقیم به تولید تستسترون بدن کاری نداره.مطمئن نیستم. مصرفش هم به من گفت تا اخر عمر.
اون موقع خیلی لاغر بودم. از ۱۸ تا ۲۱ ۲ میخوردم. اواخرش میرفتم باشگاه و افزایش وزن خوبی داشتم. الان یکی در میون میرم باشگاه رو ول میکنم بدنم ضعیف میشه. ولی قرص هاش رو میل جنسی اثر مستقیم داره. بستگی به بدنت داره.

تو بدنسازی مصرف مکمل معمولی پروتئین به نظرم مشکل ایجاد نمیکنه. اینا ات و اشغال هم باشه به کبدت ضربه میزنه. کلا من از خیلی دکتر ها از جراح بینی تا فوق تخصص مو یا چشم شنیدم این چیزا رو نخور :)) یکیشون که میگفت به من پیشنهاد دادن بیا پول بذار مارکشو تولید کنیم بزنیم روش.

در مورد عقب رفتن موی سر یه پروسه عادیه.
شما مثلا بازیگر ها فوتبالیست ها هم ببینی موهاشون با افزایش سن عقب تر رفت. مثالش رونالدو.

کلا متاسفانه هنوز راه حل کلی ریزش مو ارائه نشده. همشون موقتیه.
بهترین راه ریزش و کاشت مجدد مو هست.

شامپو هم انچنان فکر کنی تاثیر نداره ولی آب چرا. حتی میتونه کچل هم کنه. مثل دیدم اینایی که میرن استخری که کلرش زیاده به صورت مداوم کچل میشن.

تغذیه ژله، پای مرغ خوبن. قرص ویتامین تقویت کننده هم خوبه.
ژل و واکس و هر چی میزنی کم بزن و شبش بشور.
موهاتو حتما قبل چرب شدن بشور. حداکثر ۲ شب یه دفعه.
تجربه خودم مو کثیف ریزشش بیشتره موقع شستن.

@F-May5th به مصطفا بگو نسخه ما چیشد :general304:

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
موهات که تو عکس خوبه.
ببین معمولا مو به خانواده مادری میره یا مثلا پدر بزرگ سمت مادری.
از یه سنی به بعد هم مطمئنن دیگه ریزش به صورت کچلی نداری.
در مورد قرص فینا با دوز پایین من قبلا چند سال مصرف میکردم الان نمیخورم . ولی اون موقع هم زیاد تحقیق کردم دکتر میگفت مشکلی نداره و تو کمتر از یک درصد مردان مشکل بچه دار شدن ایجاد میکنن. تو نت بیشتر میگفتن مراقب باشین اخرم نفهمیدم مشکل ایجاد میکنه یا نه. یکی گفت fda تاییدش کرده یکی میگفت نه. یه دوره هم باشگاه میرفتم از مربی پرسیدم گفت مشکلی نداره. دقیق نمیدونم ولی به مستقیم به تولید تستسترون بدن کاری نداره.مطمئن نیستم. مصرفش هم به من گفت تا اخر عمر.
اون موقع خیلی لاغر بودم. از ۱۸ تا ۲۱ ۲ میخوردم. اواخرش میرفتم باشگاه و افزایش وزن خوبی داشتم. الان یکی در میون میرم باشگاه رو ول میکنم بدنم ضعیف میشه. ولی قرص هاش رو میل جنسی اثر مستقیم داره. بستگی به بدنت داره.

تو بدنسازی مصرف مکمل معمولی پروتئین به نظرم مشکل ایجاد نمیکنه. اینا ات و اشغال هم باشه به کبدت ضربه میزنه. کلا من از خیلی دکتر ها از جراح بینی تا فوق تخصص مو یا چشم شنیدم این چیزا رو نخور :)) یکیشون که میگفت به من پیشنهاد دادن بیا پول بذار مارکشو تولید کنیم بزنیم روش.

در مورد عقب رفتن موی سر یه پروسه عادیه.
شما مثلا بازیگر ها فوتبالیست ها هم ببینی موهاشون با افزایش سن عقب تر رفت. مثالش رونالدو.

کلا متاسفانه هنوز راه حل کلی ریزش مو ارائه نشده. همشون موقتیه.
بهترین راه ریزش و کاشت مجدد مو هست.

شامپو هم انچنان فکر کنی تاثیر نداره ولی آب چرا. حتی میتونه کچل هم کنه. مثل دیدم اینایی که میرن استخری که کلرش زیاده به صورت مداوم کچل میشن.

تغذیه ژله، پای مرغ خوبن. قرص ویتامین تقویت کننده هم خوبه.
ژل و واکس و هر چی میزنی کم بزن و شبش بشور.
موهاتو حتما قبل چرب شدن بشور. حداکثر ۲ شب یه دفعه.
تجربه خودم مو کثیف ریزشش بیشتره موقع شستن.

@F-May5th به مصطفا بگو نسخه ما چیشد :general304:
سپاس;)

بالا