برگزیده های پرشین تولز

ریست کردن فلش Corrupted BIOS به وسیله SPI

mhsnrah

Registered User
لایک‌ها
41
سلام

مشکلم رو تو این پست مطرح کردم:
سلام

یه P5B Mainboard دارم که تو Vista 64 بایوسش رو آپدیت کردم، ولی موقع وریفای failed کرد و بعد از ریبوت هم دیگه بالا نیومد. هرکاری هم که کردم درست نشد.
تو نت هم یکی این مشکل رو داشت که جواب نگرفت:
کد:
Hi All,
I tried to upgrade my BIOS using the latest version of ASUS Update on Vista x64 system. The first try erased present BIOS and flashed 100%. The checksum verification failed at 0% as seemed unable to read from motherboard. The status screen instructions said to try again. So I tried again and erase said 100% but nothing else happened. No matter how many times I clicked. On re-boot motherboard is dead. PS and fans come on but nothing else happens.

Anyone have any ideas?
منم فکر می کنم راههای عادی جواب نده، مگر اینکه بشه مثلا دوتا پایه رو مین بورد رو اتصال کوتاه کرد،
یا اینکه فرستاد گارانتی و یه هفته علاف شد!

کسی تاحالا همچین موردی داشته؟ پایه ریست فلش cmos (نه تنظیمات cmos) رو کسی میدونه؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
حدس میزنم از طریق هفت کانکتور SPI_J1 که روی مین بورد هست میشه فلش بایوس رو ریست کرد.

میخواستم اساتید الکترونیک یه راهنمایی بکنن که میشه دستی این کارو کردیا اینکه پروگرمری چیزی میخواد؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ErfanEa

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
10
ریست کردن فایده ای نداره .
باید بوسیله ی یک پروگرمر دوباره پروگرم بشه . که لازمش در اووردن بایوسه .
که باید ببریش جاهایی که سخت افزار تعمیر میکنند . اونا پروگرمر های یونیورسال دارند . بایوس رو در میارند پروگرمش میکنند و میزارند سر جاش . هزینش هم بستگی به انصاف طرف داره . ولی در کل کار چند دقیقست .

mhsnrah

Registered User
لایک‌ها
41
مرسی دوست عزیز، بردم گارانتی درستش کرد.

بالا