برگزیده های پرشین تولز

"ریشه های بداخلاقی های فوتبالی و بداخلاقی های فرومی "

ataamini

Registered User
لایک‌ها
8
تا زمانی که احساس به جای عقل تصمیم بگیره همین آش و همین کاسه

F A R A M A R Z

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,642
آخه این بحث فقط در ورزشگاه های ما نیست این بر می گرده به بطن جامعه
مثلا در فیلم های آمریکای از کلمه fu....k زیاد استفاده میشه می گفتیم این آمریکای ها چقدر بی ادب هستند در صورتی که خودمون هم درست همین شکل هستیم فقط رومون نمیشه تو فیلم هامون اون رو بیان کنیم
همانطور که فرزاد گفت مثلا یارو یک کار خارق العاده کرده می خواهیم بگیم عجب کاری کرده و تشویقش کنیم میگیم بی شرف عجب کاری کرده یا چه چیزی درست کرده بی شرف ، خوب نحوه تشویق کردن ما هم با فحش همراه هست

و به نظر من این به نسل ها هم بر می گرده مثلا به نظر خودم نسل خودم یعنی دهه 60 بیشتر از نسل قبلش بی حرمتی و بد دهانی انجام داده و نسل جدید دهه 70 هم از ما بیشتر و این تقصیر نه من هست نه نسل جدید بلکه تقصیر یک جامعه هست

در یک کشور خارجی دیدم که برای خالی کردن خشمشان شروع به شکستن وسیله های یک اتاق می کردند و این در حالی هست که در کشور های اون طرف خیلی چیز ها برای رفع کمبود های یک انسان وجود داره حالا بحث فلسفی نمی خوام بکنم که اونا از اعتقاداتشان نمی تونند سودی بگیرند و غیره ، در جامعه ایرانی به خصوص الان جوان ایرانی قبل از اینکه بزرگ بشه می فهمه که چقدر آزادی باید داشته باشه چون بهتر از نسل من با جامعه بیرون در ارتباط هست و می بینه که یک جوان در بیرون از این چارچوب خودش که دیگران براش تهیه کردند چطور اوقات می گذرونه و وقتی خودش رو با اونها مقایسه می کنه دچار یک افسردگی میشه و شاید یک نوع عقده و نداشتن چیزی یا کاری یا حرکتی برای خالی کردن عقده های خودش و در این جامعه جوان می خواد اون رو خالی کنه و می گرده دنبال چیز های که در این جامعه بسته می تونه ازش استفاده کنه
خوب حالا همچین کسی که همینطوری دچار مشکلات اینچنین هست میاد ورزشگاه و با مشکلاتی که فرزاد جان گفتند فکر نکنم که باید بهتر از اینی باشه که هست و فکر کنم که هر کسی جای این شخص باشد در اون شرایط نتواند جلوی اعصاب خودش رو بگیره و همچین کاری رو انجام نده

موفق باشید :)

ShahramB

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
590
خوشــــــا شیــــــــــــــــــــــــــــــــراز
به نظر من کل کل کردن مربیان و فوتبالیستان نه تنها چیز بدی نیست بلکه باعث جذاب تر شدن رقابتهای فوتبالی میشن به شرطی که شان و شخصیت افراد رو زیر سوال نبریم و توهین به زندگی شخصی فرد نکنیم ولی می تونیم از نظر فنی کل شونده :D رو زیر سوال ببریم
برا فرهنگ تماشاچیا هم انقدر این ورزشگاها ظرفیت داره و علاقه مند زیاده که به نظر من خیلی از جوونان ایرونی رو میتونیم از همین ورزشگاههای فوتبال اصلاحشون کنیم و فرهنگ صحیح رو بهشون منتقل کنیم شما برید ببینید این عربا برا 1000 تا تماشاچی چه مبالغی رو میدن ولی ما 110 هزار تا رو هم تو بازیهامون میبینیم
میتونیم با جذب لیدرهای بیشتر با سواد و با فرهنگ و پشتیبانی لیدرهامون چه از نظر مالی و چه امکانات و .... و هم چنین قرار گرفتن تو بین تماشاچیا جلوی هرزه گویی های بی مورد رو بگیریم
باید اونقدر به جوونامون احترام بزاریم و بزرگشون کنیم که خودشون کم کم حتی از رو رودربایستس احترام نگه دارن
البته حرفای سراب هم شدیدا تایید میشه
جامعه ای که جوون توش فقط میتونه تو ورزشگاه خودشو خالی کنه و انرژیش رو تخلیه کنه جامعه مناسبی نیست باید یه فکر اساسی برا این جوونا بشه هرچند میتونیم فرهنگ رو ابتدا از مدیرا بعذ مربیا و بهد بازیکنا به تماشاچی منتقل کنیم وقتی مربیهامون از ادبیات چاله میدونی استفاده میکنن به خودشون اجازه میدن برخورد فیزیکی با افراد کنن چه انتظاری از تماشاچی داریم ؟
ما میتونیم 200 مربی رو توجیه کنیم ولی 1 ملیون آدم رو کار خیلی سختیه

Last edited:

nedi

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
5
با تبريك مجدد خدمت 3 دوست استقلالي حاضر (فرزاد سراب و شهرام1368 عزيز. ببخشيد اگر كسي از قلم افتاد)

باز هم يه اتفاق ميمون و پيامدهاي ناميمون. پيامد هر ساله قهرماني

حتما در همه شهرها دوستان شاهدش بودن كه از طرف طرفداران تيم فاتح و تيم رقيب چه بر سر شهر اومد. جالبه كه درگيري طرفدارهاي دو تيم هم به شادي اضافه شد. خود من ديروز گذشته از اين كه نزديك بود توسط يه ماشين پرچم آبي زير گرفته بشم متاسفانه شاهد شوخي هاي لفظي وحشتناك بين استقلالي ها و كل كل هاي وحشتناكتر بين طرفداران دو تيم بودم به حدي كه مجبور شدم سرعت راه رفتنم رو به دويدن برسونم تا از اين هجمه در برم.

حيف اين همه زيبايي و شادي و نشاط نيست؟؟؟

از حضور سراب و شهرام هم تشكر مي كنم ان شالله پستها رو دقيق ميخونم فرصت شد نظرمو ميگم.

پ.ن: سوء تفاهم نشه منظورم اين نيست كه استقلاليها اينجورين پارسال هم همين اوضاع بود و سال بعد هم . اميدوارم با كمك همه اين اتفاق ده سال ديگه رخ نده

ShahramB

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
590
با تبريك مجدد خدمت 3 دوست استقلالي حاضر (فرزاد سراب و شهرام1368 عزيز. ببخشيد اگر كسي از قلم افتاد)

باز هم يه اتفاق ميمون و پيامدهاي ناميمون. پيامد هر ساله قهرماني

حتما در همه شهرها دوستان شاهدش بودن كه از طرف طرفداران تيم فاتح و تيم رقيب چه بر سر شهر اومد. جالبه كه درگيري طرفدارهاي دو تيم هم به شادي اضافه شد. خود من ديروز گذشته از اين كه نزديك بود توسط يه ماشين پرچم آبي زير گرفته بشم متاسفانه شاهد شوخي هاي لفظي وحشتناك بين استقلالي ها و كل كل هاي وحشتناكتر بين طرفداران دو تيم بودم به حدي كه مجبور شدم سرعت راه رفتنم رو به دويدن برسونم تا از اين هجمه در برم.

حيف اين همه زيبايي و شادي و نشاط نيست؟؟؟

از حضور سراب و شهرام هم تشكر مي كنم ان شالله پستها رو دقيق ميخونم فرصت شد نظرمو ميگم.

پ.ن: سوء تفاهم نشه منظورم اين نيست كه استقلاليها اينجورين پارسال هم همين اوضاع بود و سال بعد هم . اميدوارم با كمك همه اين اتفاق ده سال ديگه رخ نده
سلام ندی
شما شیراز تشریف دارید
من خودم دیروز با دوستام رفتیم دروازه قرآن تو راه خیلی از خیابونها رو شلوغ کرده بودن
و طرفدارهای تیم ما با پرچم های آبی به بوق و سر و صدا و غیره میپرداختن
قبول دارم اینگونه شادی به این صورت کار درستی نیست
ولی به نظر شما ما باید چیکار کنیم ؟
تو خونه شادی کنیم؟
بیاییم تو فرومها بر اثر جو گرفتگی تایپیک بزنیم :D
یا بریم تو خیابون
مسلما تو خیابون لذت دو چندانی داره ولی برا درست شدن فرهنگ این کار میتونن قبل از بازیهای مهم اعلام کنن که اگه تیم محبوبتون قهرمان شد میتونید بیایید حافظیه (مثال برا شیراز ) به جشن وسرور بپردازید البته به شرطی که دخترا رو هم راه بدن ;)

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
سلام ندی
شما شیراز تشریف دارید
من خودم دیروز با دوستام رفتیم دروازه قرآن تو راه خیلی از خیابونها رو شلوغ کرده بودن
و طرفدارهای تیم ما با پرچم های آبی به بوق و سر و صدا و غیره میپرداختن
قبول دارم اینگونه شادی به این صورت کار درستی نیست
ولی به نظر شما ما باید چیکار کنیم ؟
تو خونه شادی کنیم؟
بیاییم تو فرومها بر اثر جو گرفتگی تایپیک بزنیم :D
یا بریم تو خیابون
مسلما تو خیابون لذت دو چندانی داره ولی برا درست شدن فرهنگ این کار میتونن قبل از بازیهای مهم اعلام کنن که اگه تیم محبوبتون قهرمان شد میتونید بیایید حافظیه (مثال برا شیراز ) به جشن وسرور بپردازید البته به شرطی که دخترا رو هم راه بدن ;)

شهرام عزیز به نکته بسیار خوبی اشاره کردن . کلا برای مردم و فوتبالدوست های ما تعریف درستی از شادی پس از پیروزیها نشده . این قضیه "اینکه شادی نکنیم پس چیکار کنیم" و یا اینکه "اگه شادی بشه ممکنه مشکلاتی هم پیش بیاد" برای خودش داستانی داره ( البته در کشور ما)
فکر می کنم بد نباشه راجع به این موضوع هم بحث داشته باشیم.

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
منم دیروز شاهد این شادی ها بودم
ویراژهای وحشتناک تو خیابونی که پر ا مفازه و رد شدن مردم هستش
رفتن و راه رفتن وسط خیابون....
خوب شادی کنیم ولی پارک و فضاهای دیگه مناسب تره
این جوری هم ترافیک می شه هم ممکنه مشکلی ناراحت کننده رخ بده
کلا با ترس داشتم راه می رفتم دیشب

nedi

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
5
شهرام عزیز به نکته بسیار خوبی اشاره کردن . کلا برای مردم و فوتبالدوست های ما تعریف درستی از شادی پس از پیروزیها نشده . این قضیه "اینکه شادی نکنیم پس چیکار کنیم" و یا اینکه "اگه شادی بشه ممکنه مشکلاتی هم پیش بیاد" برای خودش داستانی داره ( البته در کشور ما)
فکر می کنم بد نباشه راجع به این موضوع هم بحث داشته باشیم.

دقيقا. موافقم

متاسفانه اينقدر كه به غم و نحوه ابراز و ارضاي اون بها داده شده به شادي بها داه نشده كه دلايل خيلي زيادي داره و بحث دلايل اصلا جاش اينجا نيست.

شادي براي جامعه لازمه ذات انرژيك جوون رو نميشه عوض كرد. بايد محل مناسب براي تخليه انرژي قرار بدن و البته ابراز شادي در اين مكانها قطعا با پس لرزه هاي كمتري خواهد بود (حافظيه:دي عجب پيشنهادي. به نظرم صدرا بهتره. آقايون برن ما خانوما پيشكش) ,

شادي هم متناظر با بددهني كردن يا تو صورت خانواده و خانومها داد زدن و شعار دادن نيست

نقش دولت خيلي موثره بايد امكانت فراهم كرد مخصوصا اينكه نميشه از همه توقع رعايت كردن داشت پس بهتره كه حداقل شرايط رو براي ضرر كمتر ايجاد كرد. مثلا 4شنبه سوري . ( البته اينقد جاهاي پرت انتخاب ميكنن كه هيشكي نميره اونجاها و البته ادمهاي جاهل معلوم الحال هم كه اصولا هدفي جز آزار ندارن به كار خودشون ادامه ميدن در اينجا همون ياكوزا بايد به ميدون بياد:دي)

پ.ن: آقا شهرام اونجا رو نميدونم چمران كه خيلي افتضاح بود من تو مسير بودم ديوونه شدم تا رسيدم مقصد.

ShahramB

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
590
دقيقا. موافقم

متاسفانه اينقدر كه به غم و نحوه ابراز و ارضاي اون بها داده شده به شادي بها داه نشده كه دلايل خيلي زيادي داره و بحث دلايل اصلا جاش اينجا نيست.

شادي براي جامعه لازمه ذات انرژيك جوون رو نميشه عوض كرد. بايد محل مناسب براي تخليه انرژي قرار بدن و البته ابراز شادي در اين مكانها قطعا با پس لرزه هاي كمتري خواهد بود (حافظيه:دي عجب پيشنهادي. به نظرم صدرا بهتره. آقايون برن ما خانوما پيشكش) ,

شادي هم متناظر با بددهني كردن يا تو صورت خانواده و خانومها داد زدن و شعار دادن نيست

نقش دولت خيلي موثره بايد امكانت فراهم كرد مخصوصا اينكه نميشه از همه توقع رعايت كردن داشت پس بهتره كه حداقل شرايط رو براي ضرر كمتر ايجاد كرد. مثلا 4شنبه سوري . ( البته اينقد جاهاي پرت انتخاب ميكنن كه هيشكي نميره اونجاها و البته ادمهاي جاهل معلوم الحال هم كه اصولا هدفي جز آزار ندارن به كار خودشون ادامه ميدن در اينجا همون ياكوزا بايد به ميدون بياد:دي)

پ.ن: آقا شهرام اونجا رو نميدونم چمران كه خيلي افتضاح بود من تو مسير بودم ديوونه شدم تا رسيدم مقصد.
ای تو روح این رفیق ما که هرچی گفتم بریم چمران قبول نکرد :D:D(آخه مخالف این کار بود که بریم وشادی کنیم میگفت هرکی باید تو خونه خودش شادی کنه برا چی مزاحم مردم بشه :wacko:
اینقدر رو مخش راه رفتم تا یخورده لاهی کشید و بوق زد :D:D)
دروازه قرآن زیاد شلوغ نبود
میومدن ورد میشدن بوق و لاهی کشیدن و ...
پیشنهاد صدرا خوبه ولی یهو میگیرنمون ..... آخه اونجا تا یه چیزی بشه دخترا و پسرا قاطی میشن برا رقصیدن
za2.gif

گفتی ما دخترا پیش کش .........اتفاقا این دخترا بیشتر دلشون میخواد بیان بیرون حیف که یه سری محدودیت ها براشونه اینجوری نبین پاش بیفته بیشتر از پسرها هم مکیترکونن:D:lol:
پ ن :اسم تایپیک رو تغییر بدید به این :مکان مناسب برا شادیهای پسر و دخترهای شیرازی :lol::D

Last edited:

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
به نظرم تو کل کل باید اجازه فحش دادنم بدن.
چون نمیشه با ادب که کل کل کرد.
باید قشنگ طرف بفهمه حرفو.

nedi

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
5
يه بد اخلاقي ورزشي هم داريم كه به نظر خوش اخلاقي مياد اما اخر بد اخلاقي هست اونم اين كه با ارامش يا به طرف متلك بگي و بخندي يا با احترام فراوان هر توهيني ميتوني بكني. مثل اقاي احمد زاده كه اون سال كه از پرسپوليس باختن گفت اين پرسپوليسي كه من ديدم عادي نبود . بعدشم محروم شد.

اين كار هم خيلي ناجوانمردانست. روساي باشگاهها اين كارو زياد ميكنن.

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
يه بد اخلاقي ورزشي هم داريم كه به نظر خوش اخلاقي مياد اما اخر بد اخلاقي هست اونم اين كه با ارامش يا به طرف متلك بگي و بخندي يا با احترام فراوان هر توهيني ميتوني بكني. مثل اقاي احمد زاده كه اون سال كه از پرسپوليس باختن گفت اين پرسپوليسي كه من ديدم عادي نبود . بعدشم محروم شد.

اين كار هم خيلي ناجوانمردانست. روساي باشگاهها اين كارو زياد ميكنن.

و همچنین فیروز خان:happy:
خوب این اوج زیرکی و رندی هست که در اوج لبخند به همه تهمت می زنن و همه رو از سلاخی بیانشون بی نصیب نمی زارن:eek:

nedi

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
5
در ادامه پست 51 خودم متاسفانه چقدر شايع هست كه به بهانه شوخي و دور هم بودن و خنديدن!!! از بدترين مفهومات ( نه صرفا لغات ) استفاده مي كنيم. واقعا اينقدر بردو باخت ارزش داره كه به بهانه حتي شوخي و خنده صرف اينكه در موضع قدرتيم ( شرط بندي، باخت تيم حريف يا هر اتفاقي از اين دست)به نظر و عقبده فرد مقابل كه كلام ما رو بي ادبي و توهين ميدونه و شايد از قضا دوستمون هم باشه توهين كنيم؟؟؟
من با داشتن لحظات مفرح و شاد مشكلي ندارم و ناكيد مي كنم كه اصلا لازمه اين شايها اما نه اينكه در كنارش حرمت و حريمي شكسته بشه. فهميدن اينكه چه حرفها و عباراتي هم بهتره به كار نرن خيلي سخت نيست و فرمول پيچيده اي نداره
كاش يه فرقي بين شوخي و توهين قائل بشيم.

King Cyrus

Registered User
لایک‌ها
21
در ادامه پست 51 خودم متاسفانه چقدر شايع هست كه به بهانه شوخي و دور هم بودن و خنديدن!!! از بدترين مفهومات ( نه صرفا لغات ) استفاده مي كنيم. واقعا اينقدر بردو باخت ارزش داره كه به بهانه حتي شوخي و خنده صرف اينكه در موضع قدرتيم ( شرط بندي، باخت تيم حريف يا هر اتفاقي از اين دست)به نظر و عقبده فرد مقابل كه كلام ما رو بي ادبي و توهين ميدونه و شايد از قضا دوستمون هم باشه توهين كنيم؟؟؟
من با داشتن لحظات مفرح و شاد مشكلي ندارم و ناكيد مي كنم كه اصلا لازمه اين شايها اما نه اينكه در كنارش حرمت و حريمي شكسته بشه. فهميدن اينكه چه حرفها و عباراتي هم بهتره به كار نرن خيلي سخت نيست و فرمول پيچيده اي نداره
كاش يه فرقي بين شوخي و توهين قائل بشيم.

درود

من نیز با شما در اینباره هم‌داستانم.

همچنین این نکته را نیز از من بپذیرید که شاید همگان از شوخی‌های دوستان با یکدیگر و یا شرط‌بندی‌هایشان آگاهی نداشته باشند و چه بسا آنرا بسیار جدی و گاه زننده تلقی نمایند.

مثالی می‌زنم از یک تجربهٔ تازهٔ خود در این باره. چندی پیش در امضای شخصی جمله‌ای را دیدم مبنی بر داشتن مشکل باد معده و فراری شدن اطرافیان ایشان و اینکه اگر کسی راه‌حلی دارد حتما به ایشان پیام خصوصی بدهد! این نوشتار در امضا برایم به شدت شگفت‌انگیز بود که اگر آن دوست واقعا مشکلی دارد و نیازمند یاری است چرا چنین بی‌پروا آنرا بیان داشته است؟ تا اینکه همان متن را در امضای تنی چند نیز مشاهده نمودم و یکی از ایشان بر بالایش توضیحی نوشته بودند مبنی بر «مبلغ شرط‌بندی» که بدین‌گونه دانستم که دلیل آن نوشتهٔٔ نه چندان خوشایند چه بوده است!

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
سلام دوستان
فکر می کنم به موضوع خوبی اشاره شد . شخصا در بعضی شرط بندیهای تک نفره از دوستان خواستم کمی غلظت شوخی یا هر متنی که در جمله طرف قرار می دهند رو پایین بیارن ، که خوشبختانه با پاسخ مثبت بعضی دوستان هم روبرو شدم.
ولی در شرط بندی ها، بچه ها خودشون رو آماده می کنند تا با هر جمله ای ( که خارج از دایره ادب نباشه) روبرو بشن . ولی مساله مهم اینه که دایره ادب برای افراد مختلف با سلائق مختلف متفاوته.

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
یک جمله همیشه توی ذهن من هست که هر وقت بخوام احساسی برخورد کنم یک بار مرروش می کنم :

" باید باور کنیم که فوتبال دیگه یک ورزش مطلق نیست "

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
سلام خدمت دوستان
حیفه که این تاپیک پایین بره . متاسفانه استارتر محترم تاپیک چند وقتی هست که کم در تالار حضور دارند و امیدوارم هر جا که هستند سلامت و شاد باشند .
اما در خصوص موضوع تاپیک : شنبه آخرین مسابقه تیم ملی بود و حتما همه دوستان در جریان هستند که نتیجه آنی نشد که مد نظر ما بود. اما نکته جالب قضیه این بود که هجمه ها و یورش ها به سرمربی جدید تیم ملی پس از کسب این نتیجه بسیار کمتر از هجمه ای بود که درزمان سرمربی سابق به ایشان شده بود. البته قبول دارم که قطبی از یک مصونیت بیشتری نسبت به دایی برخوردار بود و دلیلش هم به زعم من زمان اندک در دست گرفتن تیم ملی توسط قطبی بود ولی این نمیتونه تنها دلیل مماشات رسانه ها و مردم با شخص قطبی باشه .
قطبی در این بازی اشتباهات کمی نداشت ولی انتقادهای بسیار ملایم تر از زمان دایی شنید . من دلیل اصلی این امر رو شخصیت قطبی می دونم که همواره سعی بر این داره به مخاطبش احترام بگذاره و خیلی زیاد با چهره ای خندان و بشاش در مقابل مخاطبین قرار میگیره نه مانند شخص علی دایی که دائم در حال جبهه گیری بود متاسفانه و حتی اگر حرف حقی هم می زد با این روش ازش نتیجه ای نمی گرفت .
بار دیگه نشان داده شد که خلق و خوی مناسب حتی میتونه مرهمی باشه برای نتیجه نامناسب و احترام فی مابین بین یک مربی و مردم چقدر میتونه فضای کار رو برای یک مربی به سمت تعادل و کسب فرصتهای بعدی ببره.
شاد و پیروز و سلامت باشید

بالا