برگزیده های پرشین تولز

"ریشه های بداخلاقی های فوتبالی و بداخلاقی های فرومی "

nedi

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
5
با سلام خدمت دوستان عزيز فعال در فروم فوتبال

حتما همگي به اين مساله واقفيد كه حلقه گمشده ورزش و مخصوصا فوتبال ما عدم توجه به حفظ اخلاقيات هست. كه متاسفانه اينقدر شعاري بهش پرداخته شده كه به جاي اينكه جايگاه مهمي براش متصور بشيم اون رو بيشتر كليشه اي ميدونيم كه فقط خوراك بحث تلويزيوني هست.

مشكلي كه امري طبيعي نه تنها در ورزشگاه ها بلكه در گفتمان افراد در جايگاه هاي خرد و كلان هم شده چيزي كه در نامه نگاريهاي اخير مربي تيم ملي و ديگر قضايا ميبينيم.

كل كل هاي خارج از حوصله اخير كه در اونها به نظر ميرسه توهين و اهانت نه تنها ناپسند نيست بلكه ابزار موفق بودن نسبت به حريف محسوب ميشه.

كل كل و كري خوندن ناپسند نيست اما متاسفانه طبق عادت تاريخي ما در انحراف معنا و كاربرد به جايي كشيده ميشه كه قابل تحمل نيست

نكته مهم براي من ، باز شدن اين باب حتي در گفتگوهاي فرومي هست كه متاسفانه ديده ميشه. با زندگي در جامعه مجازي كه حتي رودر رو نيستيم هم اين مشكل بوجود مياد .

بايد به اين فكر كنيم كه چرا اساسا واكنش افراد به برد يا باخت به اينصورت بروز پيدا ميكنه؟ هدف از بحث در اينجا ارائه نظر و تجربه دوستاني است كه هم در ورزشگاه ها حضور دارند و هم در فروم فعالند و بحث ميكند و به بطن بحث نزديكترند. قصد هم نسخه پيچي نيست. اما بايد فكري كرد و به اين رسيد كه در مواجهه با اين هيجانات چه شخصي چه در فرد ديگر بهترين و عملي ترين رفتار چي هست.

به اين بپردازيم كه در فروم جايگاه اخلاق در برخوردها و كل كل ها كجاست و چطور ميشه اون رو ارتقاء داد به نحوي كه همه از بودن در كنار هم با وجود اختلاف نظر و سليقه حساس آرامش داشته باشند
فكر ميكنم قدم مهمي باشه

با حضور دوستان فرهيخته اي كه در اين فروم فعال هستند مطمئنم به نتايج كاربردي خوبي ميرسيم مخصوصا در برخوردهاي فرومي

با تشكر از صبر و حوصله شما

simban

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تعصب بیش از ورزشی بعضی کاربرا رو رفتارشون تاثیر گذاشته
بابا ورزش خوبه ولی همه زندگی نیست

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
دوست عزیز ممنون از استارت این تاپیک . به نظر من این تاپیک جایش در تالار فوتبال خالی بود و می تواند منشا نزدیکی طرفداران تیمهای مختلف در تالار ورزش و فوتبال شود. ضمن اینکه امیدوارم همه ما بتوانیم از دغدغه های خود نسبت به توهین ها و شوخی های طرفداران تیمهای رقیب نسبت به تیم(و افراد) مورد علاقه در این جایگاه صحبت کنیم.
سخنان آغازین شما بسیار دلنشین و صحیح بود . امیدوارم تمامی دوستان تالار فوتبال و سایر دوستان دیگه ما رو در این تاپیک همراهی کنند.

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
یاالله:happy:
مرسی از زدن تاپیک عزیزم

خوب من در مورد اخلاقیات نظرتای دارم از جمله اینکه با دو تا برنامه و صحبت نمی شه درست کرد...چرا رودربایستی داریم با هم خودمون خوب می دونیم که مردم ما بددهن و تا حد زیادی بی فرهنگ هستن(کسی جبهه نگیره به واقعیت ها فکر کنیم)
وقتی ما تو زندگی معمولی به راحت توهین می کنیم و فحش می دیم و کسی نیست جلوی مارو بگیره پس خواه نا خواه می شه جزیی از تربیت و فرهنگ ما...
ماهایی که ادعای پوچمون این هست که بهترین تماشگران دنیا هستیم(دروغی بزرگ)ولی طاقت یک باخت رو نداریم(اینو به خودم هم می گم)...
انگلیس که به نظر من دارای بهترین تماشگران دنیا هست..شما نگاه کنید تماشگر چسبیده به زمین...می دونه اگر کاری بکنه راحت از روی شماره صندلی پیداش می کنن...می دونه تیم محبوبش جریمه می شه(احساس مسئولیت نسبت به تیمش)...وای اگر یه روزی شکل ورزشگاه های ما جوری بشه که این قدر تماشگر نزدیک بشه به نظر من هیچ بازیکنی جرات نیم کنه بازی کنه...
شما نگاه کن تیم باخته و بازیکن حریف میاد اوت بزنه..کاملا امنیت داره ...وای به روزی که ایران ورزشگاه این شکلی بشه....به نظر بازیکنه ترجیح می ده تیمش 3 تا گل بخوره ولی نزدیک هوادار بازنده نباشه

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
بنظر من به وقتش کل کل لازمه و اینکه هر کسی با تعصب از تیم یا موضع خودش جانبداری کنه.
شاید نیاز نباشه همه با هم دوست باشند ...
البته اکثر دوستان با هم به وقتش دوستن و به وقتش رقیب.

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
بنظر من به وقتش کل کل لازمه و اینکه هر کسی با تعصب از تیم یا موضع خودش جانبداری کنه.

جگوار جان فکر کنم پست اول رو درست نخوندی. گفته نشده که کل کل نکنید یا به تیمتون تعصب نداشته باشید . هدف اینه که به این سوال پاسخ بدیم چرا گاهی کار به زد و خوردهای فرومی کشیده میشه؟

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663

اتفاقا تو وقت ناراحتی و ناخوشی درست رفتار کردن نشونه می ده طرف چقدر جنبه داره...نه موقعی که ریلکسه

sJaguar

کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
جگوار جان فکر کنم پست اول رو درست نخوندی. گفته نشده که کل کل نکنید یا به تیمتون تعصب نداشته باشید . هدف اینه که به این سوال پاسخ بدیم چرا گاهی کار به زد و خوردهای فرومی کشیده میشه؟
شاید بشه گفت این راهی نداره!
چون همه جا آدم بی فرهنگ و جوگیر به وفور پیدا میشه.

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
شاید بشه گفت این راهی نداره!
چون همه جا آدم بی فرهنگ و جوگیر به وفور پیدا میشه.

خوب اگر سعی بر اصلاح جامعه ولو اندک نکنیم دیگه فاتحه خوندست...همیشه به روزنه ها هم می شه نگاه کرد

nedi

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
5

سلام دوست عزيز نكته اي در حرف شماست: دوستي

ببينيد لازم نيست براي رعايت حرمت حتما دو طرف با هم دوست باشن. حتي در مرحله بدتر دشمن باشند چه لزومي هست به اهانت و تحقير؟ اين روشيه كه ادم بخواد ضعف خودشو بپوشونه يا اينكه نخواد وارد بحث منطقي بشه

و اگر فردي با حفظ احترام به طرفداري تيمش بپردازه و حتي از تيم مقابل انتقاد كنه به معناي عدم تعصب نيست.

اين فكر اشتباهي هست كه جا افتاده كه هر چي دوز شور و حرارت و البته اهانت به رقيب بالاتر باشه يعني فرد متعصب تره

درسته كه اگر من و شما و ايكس شروع كنيم كه خودمون و ديگران رو به اين سمت سوق بديم حركت كندي هست اما با ادامه اين نگاه و روش در دوستان و خانواده نهضتي راه ميوفته كه شايد نتيجش چندين سال بعد مشخص بشه . كلا تغيير عادات رفتاري خيلي زمانبر هست اونم در سطح جامعه اگر صبر نداشته باشيم و بخوايم يه شبه به مقصد برسيم قطعا ره به جايي نخواهيم برد

اگر ميخوايم تغيير ايجاد بشه اول از خودمون بايد شروع بشه و از حركت كند اين عمليات هم نبيد نا اميد بود . اما واقعا مهم اينه كه دغدغه وجود داشته باشه كه متاسفانه يافت مي نشود

Last edited:

sJaguar

کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
خیلی زود ناامید شدی ;)
باید دید نظر سایر دوستان چیه؟

ناامید شدن دلایلی داره بس مفصل

اول اینکه اینکار در محیط فروم یه مدیریت قوی میخواد با برخورد!
که بخش ورزش پی تی انگار هیچ کس پیدا نمیشه مدیریتشو قبول کنه حامد عزیز هستن اما خوب زیاد سر نمیزنن و در بحث و گفتگوها نیستن!
خوب پس اول نیاز به یک مدیر قوی و کسی که قدرت برخورد کردن داشته باشه هست!

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
سلام دوست عزيز نكته اي در حرف شماست: دوستي

ببينيد لازم نيست براي رعايت حرمت حتما دو طرف با هم دوست باشن. حتي در مرحله بدتر دشمن باشند چه لزومي هست به اهانت و تحقير؟ اين روشيه كه ادم بخواد ضعف خودشو بپوشونه يا اينكه نخواد وارد بحث منطقي بشه

و اگر فردي با حفظ احترام به طرفداري تيمش بپردازه و حتي از تيم مقابل انتقاد كنه به معناي عدم تعصب نيست.

اين فكر اشتباهي هست كه جا افتاده كه هر چي دوز شور و حرارت و البته اهانت به رقيب بالاتر باشه يعني فرد متعصب تره

کاملا تایید میشه .
پ.ن: دوستان لطف کنند فقط راجع به موضوع تاپیک پست بدن . ضمنا خواهش می کنم جواب بعضی دوستان رو که خارج از موضوع تاپیک پست میدن رو هم ندن . با تشکر

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
سلام
بالاخره کل کل قسمتی از رقابت هست به نظر من تا حدی که حرمتی از بين نره کل کل موردی نداره
به نظر من تعصب بيش از حد که فقط از روی احساس هستش باعث بد اخلاقی يا زير پا گذاشتن اخلاق ميشه
به نظر من برای اين طور رفتار بايد 1 سری خط قرمز مشخص کرد تا شخص يا گروه خاطی حد خودشون رو بدونن
در پست 4 jerii به تماشگر های انگليس اشاره کرد که همه ميدونيم جزو وحشی ترين تماشگر ها بودن و هستن اما با کنترل مناسب به منظم ترين تماشاگرها تبديل شدن
در واقع نظر من اينکه اين طور رفتار همه جا هست اما اين کنترل مناسب هست که ميتونه ،همه چيز رو کنترل کنه چه در محيط مجازی و چه در محيط غير مجازی

پیشاپیش قهرمانی تیم شهید پرور ذوب آهن را به جامعه ورزش و خانواده های معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع جانانه مقدس و علی الخصوص به خانواده های محترم بازیکنان تیم زحمت کش ذوب آهن تبریک عرض می نمایم

ذوب آهن قهرمان
همینه همینه

نمونه اي از ابراز احساست

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663

دقیقا
یه نکته یبزرگ اینه که ما هیچ وقت عیب خودمون رو نیم بینیم و این باعث تعصب بی جا می شه(نه تعصب شدید)
وقتی من ایرادهای تیمم رو می دونم..وقتی کسی می گه نباید بهش بتازم..بلکه باید قبول کنم...
چیزی که خیلی باعث دعوا می شه مثلا یکی طرفدار تیم ایکس هست می ره در مورد ضعف های تیم وای صحبت می کنه و طرفدار تیم وای اینو توهین تلقی می کنه..در صورتی که همچین چیزی نیست

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
خیلی مباحث داره خوب پیش میره به نظر من. از فهیم ، مرجان جگوار و وحید عزیز که نظر دادن خیلی ممنونم .

حالا من میخوام یه بحثی رو شروع کنم که البته توی خیلی از قسمتهای فروم هم دیده میشه . قضیه چند کاربری بودن که در تالار فوتبال من فکر می کنم کاربر دوم یا میشه تاییدکننده بدون قید و شرط کاربر اصلی یا نقش ژوکرو بازی میکنه .
همین چند وقت پیش بود توی یک بحث که میان استقلالی ها در گرفته بود یک کاربری با یک پست اومده بود گفته بود من با اینکه خودم یک استقلالی هستم مثلا از فلان مورد در استقلال خوشم نمیاد . اونوقت یکی از بچه هایی که اکثرا توی تاپیک اس اس هستند بهش گفته بود پس چرا من تا حالا شما رو توی تاپیک استقلال یکبار هم ندیدم؟دی:

همینطور احساس می کنم هستند کاربرانی که بعضی حرکات مسخره و اسپم بازیها رو با آی دی دیگه ای انجام میدن و خودشون رو طرفدار فلان تیم هم می دونن. ولی اکثر طرفدارهای واقعی از دستشون در عذابند. نمونه هاش در دسترس هستند.
به هر حال من فکر می کنم این مورد هم جزو بداخلاقی های فرومی باشه.

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
خیلی مباحث داره خوب پیش میره به نظر من. از فهیم ، مرجان جگوار و وحید عزیز که نظر دادن خیلی ممنونم .

حالا من میخوام یه بحثی رو شروع کنم که البته توی خیلی از قسمتهای فروم هم دیده میشه . قضیه چند کاربری بودن که در تالار فوتبال من فکر می کنم کاربر دوم یا میشه تاییدکننده بدون قید و شرط کاربر اصلی یا نقش ژوکرو بازی میکنه .
همین چند وقت پیش بود توی یک بحث که میان استقلالی ها در گرفته بود یک کاربری با یک پست اومده بود گفته بود من با اینکه خودم یک استقلالی هستم مثلا از فلان مورد در استقلال خوشم نمیاد . اونوقت یکی از بچه هایی که اکثرا توی تاپیک اس اس هستند بهش گفته بود پس چرا من تا حالا شما رو توی تاپیک استقلال یکبار هم ندیدم؟دی:

همینطور احساس می کنم هستند کاربرانی که بعضی حرکات مسخره و اسپم بازیها رو با آی دی دیگه ای انجام میدن و خودشون رو طرفدار فلان تیم هم می دونن. ولی اکثر طرفدارهای واقعی از دستشون در عذابند. نمونه هاش در دسترس هستند.
به هر حال من فکر می کنم این مورد هم جزو بداخلاقی های فرومی باشه.

حرف خوبی زدی
من فکر می کنم یکی از دلایل این هست که حامد عزیز دست تنها داره اینجا رو اداره می کنه
اگر یک مدیر دیگه باشه و بتونه کمک کنه...لوی این همه اغتشاش گرفته می شه
ولی نباید یادمون بره که همیشه از خودمون باید شروع کنیم
اینکه خودمون مبادی فرهنگ و ادب باشیم
ظرفیت انتقاد پذیری(چیزی که تو جامعه ی ایرانی به شدت کم یاب هست)

pany

Registered User
لایک‌ها
19
دی :happy:

----------------------------------------

خوب من فکر میکنم انرژی جوانان ما داره زیادی صرف فوتبال و حواشی اون میشه و اون خشم پنهان نسل ما در

فوتبال و حواشی اون هم پدیدار شده .

ربطی داشت این حرفهای من ؟

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
دی :happy:

----------------------------------------

خوب من فکر میکنم انرژی جوانان ما داره زیادی صرف فوتبال و حواشی اون میشه و اون خشم پنهان نسل ما در

فوتبال و حواشی اون هم پدیدار شده .

ربطی داشت این حرفهای من ؟

شرمندم گلم ولی ربط نداشت:happy:

بالا