برگزیده های پرشین تولز

زبانهای برنامه نویسی لازم برای یک وبمستر!!!

Dash Ashki

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
23
سلام دوستان...

یه سوالی دارم که مدتهاست ذهنم رو مشغول کرده، یک وبمستر حرفه ای بایستی خصوصیات یک طراح وب حرفه ای رو داشته باشه یا نه؟!؟

و حداقل مسلط به چه زبانها و یا ابزاری باشه؟!؟

» شاید سوالم کمی آماتور گونه باشه ، اما از وبمسترهای حرفه ای و دوستان عزیز Pt راهنمایی میخوام :)

ممنون :D

.

Lover_Suspended

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پی اچ پی
mysql
خلاقیت
کتاب زیاد بخون
و از اون بهتر برنامه ها را بگیر
سورسشون را بخون
خیلی کمکت می کنه
کلی ایده جدید بهت می ده

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
صرفا برای فقط وبمستر بودن نیازی نیست که به زبان های برنامه نویسی مسلط باشی ولی اگه یاد بگیری بسیار بسیار به نفعته و راه رو رفتی. در ضمن من هم میگم پی اچ پی چون اکثر وبمستر ها با هاست های لینوکس و اسکریپت های آماده دارن توی ایران کار میکنن که پی اچ پی هست.
ولی asp هم هست. به علاوه asp.net که به نظر من خیلی خوبن. ولی شما همون پی اچ پی رو یاد بگیر.
در ضمن mysql هم یک بانک اطلاعاتی هست.

alimosavifard

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
356
php
css
html
javascript

از همش باید یکم بدونه . اگر می خواهی یک وبمستر تمام عیار باشی. همش یک موقعی لازم می شه

siavashmusic

Registered User
لایک‌ها
2
سلام

آقا بی خیال طرف الان فکر می کنه میخواد برنامه نویس بشه !
دوست عزیز فقط در حد آگاهی بدونی کافیه
مثلا یه وبمستری که با گوگل کار میکنه چرا باید برنامه نویسی بدونه !!

البته دونستنش بعضی جاهائ بکار میاد ولی صرفا این یک اختیار نه اجبار

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
البته نه لزوما php
خود من دات نت کار میکنم هرچی هم لازم داشته باشم خودم مینویسم
نمیخوام بحث دات نت و پی اچ پی را بندازم
ولی فرق نمیکنه
هرکدوم راحتتری
ولی دنیای دات نت یه چیز دیگس

Dash Ashki

کاربر فعال
لایک‌ها
23
به نقل از Lover_Suspended :
پی اچ پی
mysql
خلاقیت
کتاب زیاد بخون
و از اون بهتر برنامه ها را بگیر
سورسشون را بخون

خیلی کمکت می کنه
کلی ایده جدید بهت می ده

ممنون :happy:
اون قسمتی که بولدش کردم فکر کنم خیلی کمک کنه :D

به نقل از Amirbahal3 :
سلام
صرفا برای فقط وبمستر بودن نیازی نیست که به زبان های برنامه نویسی مسلط باشی ولی اگه یاد بگیری بسیار بسیار به نفعته و راه رو رفتی. در ضمن من هم میگم پی اچ پی چون اکثر وبمستر ها با هاست های لینوکس و اسکریپت های آماده دارن توی ایران کار میکنن که پی اچ پی هست.
ولی asp هم هست. به علاوه asp.net که به نظر من خیلی خوبن. ولی شما همون پی اچ پی رو یاد بگیر.
در ضمن mysql هم یک بانک اطلاعاتی هست.

سلام...

ممنون ، منظورم از زبانهای برنامه نویسی ، اونایی که واقعا لازمه برای یک وبمستر حالا چه طرف آماتور باشه چه حرفه ایی و بقول شما ما که کارمون بیشتر با لینوکس و پورتالهای نوشته شده با زبان PHP هستش این فکر کنم اولویتش بیشتر از بقیه باشه.

به نقل از alimosavifard :
php
css
html
javascript

از همش باید یکم بدونه . اگر می خواهی یک وبمستر تمام عیار باشی. همش یک موقعی لازم می شه

ممنون ، اون دو مورد بولد شده رو تا حد لازم بلدم :rolleyes:.

به نقل از siavashmusic :
سلام

آقا بی خیال طرف الان فکر می کنه میخواد برنامه نویس بشه !
دوست عزیز فقط در حد آگاهی بدونی کافیه
مثلا یه وبمستری که با گوگل کار میکنه چرا باید برنامه نویسی بدونه !!

البته دونستنش بعضی جاهائ بکار میاد ولی صرفا این یک اختیار نه اجبار

سلام...
:D خوب همه زبونهایی که دوستان پیشنهاد دادن به نوعی بایستی یه برنامه نویس وب بلد باشه حالا یکی هم مثل شما که هم برنامه نویس وب هستش و هم یه وب مستر ، مسلما شما خیلی جلوتر از یه وبمستری که توانایی های لازم رو برای نوشتن برنامه های مورد نیازش رو نداره هستید .

در مورد گوگل هم که اینجا ایران است :f34r: پس گوگل برای ما تعطیله :wacko:

به نقل از shervinrv :
البته نه لزوما php
خود من دات نت کار میکنم هرچی هم لازم داشته باشم خودم مینویسم
نمیخوام بحث دات نت و پی اچ پی را بندازم
ولی فرق نمیکنه
هرکدوم راحتتری

ممنون شروین جان :)

والا منم نمیخوام دوستان بحثی ر وراه بندازند که به چنگ منتهی بشه :p

خودم تا قبل اینکه تاپیک رو بزنم نظرم روی Php و آژاکس بودش ، الانم فکر کنم همین دو گزینه مناسب باشه برام.

الان پورتال های معروفی هستش که با همین دات نت ها مثل Asp نوشته شده باشه؟

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
البته اگه بخواید بیشتر به جای اینکه از پایه بنویسید برید روی سورس بقیه اسکریپتها کار کنید پی اچ پی بهتره چون معمولا سورس پی اچ پی ها در دسترسه ولی دات نت ها اینجوری نیست
و اینم بگم دلیل اینکه پورتال های پی اچ پا طرفدار بیشتر داره به خاطر معمولا اپن سورس بودنشه
و اینکه هزینه سرور های لینوکس ارزونتره البته الان دیگه این اختلا قیمت زیاد به چشم نمیخوره
خلاصه هرکدومو که یاد بگیری اگه حرفه ای یاد بگیری خوبه
زیاد تو قید کدوم زبون نباش یکیو انتخاب کن و حرفه ای کار کن

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
وب مستر اصلا كارش يه چيزه ديگه هستش لازم نيست حتما برنامه نويسي بلد باشه فقط صفر صفر هم نبايد باشه كه بتونه با برنامه نويس خودش ارتباط بر قرار كنه

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
وب مستر اصلا كارش يه چيزه ديگه هستش لازم نيست حتما برنامه نويسي بلد باشه فقط صفر صفر هم نبايد باشه كه بتونه با برنامه نويس خودش ارتباط بر قرار كنه
بله حرف شما درسته
ولی از اونجایی که هزینه های برنامه نویسی خیلی بالاس بهتره که یه وب مستر یه برنامه نویس هم باشه

siavashmusic

Registered User
لایک‌ها
2
شروین جان شما چرا ؟ مگه برنامه نویس شدن به همین راحتی ها هست ؟! که من دارم خودم میکشم هنوز نشدم !
این نیازی که شما فرمودید فقط در حد آنایی و رابط بین پروژه ها هست وگرنه بنظر شما دونستن oop برای یک وبمستر چه سودی داره که بلد بودنش براش داشته باشه

راستی :

میخوای اذیت کنی؟ ؟!

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
شروین جان شما چرا ؟ مگه برنامه نویس شدن به همین راحتی ها هست ؟! که من دارم خودم میکشم هنوز نشدم !
این نیازی که شما فرمودید فقط در حد آنایی و رابط بین پروژه ها هست وگرنه بنظر شما دونستن oop برای یک وبمستر چه سودی داره که بلد بودنش براش داشته باشه

راستی :

میخوای اذیت کنی؟ ؟!
بستگی داره یه وب مستر چه برنامه ای واسه خودش داشته باشه
اگه بخواد همینجوری بازی کنه آره حرف شما درسته
ولی اگه قرار باشه همیشه کار خودشو گسترش بده و همش در حال اجرای یه پروژه جدید باشه اونوقت قضیه فرق میکنه
ما که به جایی نرسیدیم هنوز ولی تاحالا اگه میخواستم واسه سایتا و برنامه هایی که واسه این کار نوشتم پول بدم شاید تا الان یه 20 میلیونی پیاده شده بودم
اگه یه وب مستر یه برنامه نویس خوب نباشه یا باید مایه دار باشه که از پس هزینه های بالا بر بیاد یا باید بیخیال پروژه های سنگین بشه
غیر از اینه؟
مگه از وب مستری فقط یه آپلود سنتر زدنو ... بلد باشه

persian-earning

کاربر فعال
لایک‌ها
1
در اینکه انسان هر چه راجع به مسائل مختلف بیشتر بداند ، خوب است شکی نیست ولی اگر به طور اختصاصی سوالتان در مورد دانشهائی که نیاز است یک وب مستر حرفه ای کسب کند، باید عرض کنم که تسلط به زبان برنامه نویسی نیاز اساسی ای حساب نمی شود.
در واقع در این حیطه مطالب برای فراگیری زیاد است که فکر نمی کنم زمانی برای برنامه نوشتن و یا اختصاصی کردن باقی بماند. به عنوان مثال اگر ادمین یک سایت فقط بخواهد دانش SEO خود را هر روز آپدیت کند و در سطح متوسطی به ترید (Trade) بپردازد شاید بیش از ده ساعت زمان نیاز باشد.
البته این نظر شخصی بنده بود و نظر تمام دوستان دیگر قابل احترام است.

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
وب مستر ها چند دسته اند !
یه سری هستن که خودشون سایت میزنن بش میرسن ... و اداره میکنن که بیشتر در زمینه برنامه نویسی و طراحی رابط کاربری باید مسلط باشن + کمی دانش فنی در مورد موتورهای جستجو .
سری دیگه وب مسترهای مایه دار هستن :)D) که سایت دیگران رو میخرن و ادامه میدن راهشونو ..اینجور افراد باید بهینه سازی محتوا و سرویس های بهینه سازی را بیش از برنامه نویسی مسلط باشن .

شما جزء کدومشون هستید ؟

Dash Ashki

کاربر فعال
لایک‌ها
23
به نقل از persian-earning :
در اینکه انسان هر چه راجع به مسائل مختلف بیشتر بداند ، خوب است شکی نیست ولی اگر به طور اختصاصی سوالتان در مورد دانشهائی که نیاز است یک وب مستر حرفه ای کسب کند، باید عرض کنم که تسلط به زبان برنامه نویسی نیاز اساسی ای حساب نمی شود.
در واقع در این حیطه مطالب برای فراگیری زیاد است که فکر نمی کنم زمانی برای برنامه نوشتن و یا اختصاصی کردن باقی بماند. به عنوان مثال اگر ادمین یک سایت فقط بخواهد دانش SEO خود را هر روز آپدیت کند و در سطح متوسطی به ترید (Trade) بپردازد شاید بیش از ده ساعت زمان نیاز باشد.
البته این نظر شخصی بنده بود و نظر تمام دوستان دیگر قابل احترام است

چرا مبحث سئو هم خیلی مهمه :happy: اما دونستن برنامه نویسی هم فکر کنم خیلی مهم باشه برای یک وبمستر حرفه ای ، حالا نه در اون حدی که بیاد یه پورتال بنویسه مثل دروپال:p

مرسی :)

به نقل از mohsenshahbazi :
وب مستر ها چند دسته اند !
یه سری هستن که خودشون سایت میزنن بش میرسن ... و اداره میکنن که بیشتر در زمینه برنامه نویسی و طراحی رابط کاربری باید مسلط باشن + کمی دانش فنی در مورد موتورهای جستجو .
سری دیگه وب مسترهای مایه دار هستن :)D) که سایت دیگران رو میخرن و ادامه میدن راهشونو ..اینجور افراد باید بهینه سازی محتوا و سرویس های بهینه سازی را بیش از برنامه نویسی مسلط باشن .

شما جزء کدومشون هستید ؟

والا اگه منظورتون منم که :D
من جزوء هیچ کدوم از این دسته ها نیستم دقیقا :rolleyes:

نه مایه دار هستیم و نه برنامه نویسی مون حرفه ای هستش ، ما فعلا آماتوریم در این زمینه ، انشالله حرفه ای میشیم و بقیه رو هم حرفه ای میکنیم :p

;)

.

nsh

Registered User
لایک‌ها
4
اینم نظر من :
در کل لازم نیست چیزی بدونه البته کمی از PHP و بانک اطلاعاتی (مخصوصا) بونه خیلی کمکش خواهد کرد
البته اگه خوب نگاه کنی همه دوستان اکثرا php یا asp رو گفتن اما خقیقت اینه که منظور یه زبان طراحی صفحات دینامیک هستش
اما جدا از اینا html و css رو حتما باید بدونه ( اینا هم که زبان نیستن markup ان)

Xiv

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من php و asp و asp.net رو در حد کم بلدم و به دردم می خوره چون از اسکریپت های آماده استفاده می کنم و جایی که لازم بشه تغییر می دم.
Perl رو هم فول بلدم ولی بازم اسکریپت CGI آماده می گیرم و جایی که لازم باشه دستکاری میکنم.

بالا