برگزیده های پرشین تولز

زودتر!کمک!!!چه سی دی راتر/دی وی دی رامی بخرم؟

s666sss

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
زودتر!کمک!!!چه سی دی رایتر/دی وی دی رامی بخرم؟درايوهاي جديد كه هم سي دي رايتر و هم دي وي دي رام combo driveهستند كدوم ماركشون خوبه؟()...teac....lg....sony?
http://italyian.persianblog.com وبلاگي در مورد قدرت...ثروت...و شهرت وبلاگ من...

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
من با درايوهاي combo ال جي و سامسونگ كار كردم,بنظر من بين اين دو تا سامسونگ خيلي بهتر هست از ال جي.
مارك سوني من combo اش رو كار نكردم,اما سي دي رام سوني و رايترش رو چند مورد ديدم كه چندان جالب نبودن چون ساخت كشور چين بودن, و از نظر كيفيت رضايت بخش نيودن و تو خوندن سيدي ها خيلي مشكل داشتن.
مارك teac هم خيلي عاليه البته من combo تيك تا بحال نديدم,اما هم رايتر ها و هم سي دي رامهاي اين مارك خيلي عالي هستن.
در كل من combo هاي سامسونگ رو زياد كار كردم و خيلي رضايت بخش بوده هم كارشون هم قيمتشون.

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هشدار اول: اصلا سراغ Lg نرو که درصد خرابی هاش سر به فلک می زاره.
در مورد سونی باید بگم که Cd-romهاش واقعاُ افتضاح بودند.
اما سامسونگ من کسانی را دیدم که ازش راضی بودند ولی خودم اصلاُ سراغ محصولاتی از سامسونگ که قطعات مکانیکی دارند نمی روم.
من بهت پیشنهاد می کنم که Combo نخری ارزش اش را داره که بابت دو تا درایو جدا یک کم بیشتر پول بدی .
پیشنهاد من اینه که یک Dvd ایسوس و یک رایتر ایسوس بخری(هرچند که خریدن سامسونگ را رد نمی کنم)
البته اگر می تونستی یکdvd پایونیر اصل ژاپن گیر بیاری حتما می گفتم که بخری ولی اصل ژاپنش را نمی دونم می تونی گیر بیاری یا نه.
در مورد رایتر هم قبلاُ توضیحات بیشتر را در یکی از سوالها دادم. ولی می گویند که رایتر های Suzuki هم بد نیست و از Asus و سامسونگ بهتره ولی تا حالا خودم استفاده نکردم.
در ضمن رایتر های Teac تازگی بوی Remarkی می دهند نمی دونم می تونند انتخاب خوبی باشند یا نه؟؟؟؟
باز هم خوشحال می شم بتونم کمکت کنم.

s666sss

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
[سلام...دوستان
خيلي ممنون..راستشو بخواهيد خودم هم نميدونم كدومو بخرم ..شمائي كه ميگوئيد سامسونگ خوبه قيمتش چقدره؟من ساكن قزوين هستم اگر امكان داره بيايم تهران تهيه كنم .راستي گارانتيشون چه جوريه؟تعويضه يا تعمير؟
آيا درسته 8 مگا بايت بافر دارند؟(من براي مصرف خانگي ميخواهم.)
در ضمن آيا صلاحه به قوله دوستمون يك سي دي رايتر جدا و يك دي وي دي رام جدا بگيرم؟در ضمن امروز در فروشگاهي صاحبش گفت كه teacاصلا خوب نيست و بعد از 5-6 ماه لنزش ضعيف ميشه.
در آخر از شما 2 دوست محترم هم خيلي ممنونم.

b_amighi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من دو تا Writer ساخت شركت Teak دارم. هم مدل قديمي با سرعت Write حداكثر 8 سرعت و هم مدل جديد با سرعت حداكثر 40 و بسيار هم ازشون راضي هستم.
در مورد Combo فقط سامسونگ رو پيشنهاد ميكنم. در اين مورد هم مدل قديمي و جديدشو خريدم و تست كردم (سه تا) و خيلي هم خوب كار ميكنه.
اينكه 8 مگابايت بافر داره صحيحه و يكسال گارانتي تعويض هم داره. (اونايي كه نياز به گارانتي پيدا كردند ميدونن چقدر بايد براش دردسر تحمل كني ! فرقي هم نميكنه گارانتي كدوم شركت باشه)
آخرين خريدي هم كه در مورد Combo سامسونگ انجام دادم مربوط به يك هفته قبله و به قيمت 59000 تومان در بازاررضا خريدمش. (با پك و گارانتي معتبر)

اين نكته رو هم هميشه در نظر داشته باش كه به حرف فروشنده توجه نكني (فقط شنونده باش) جدا از اين مسئله كه ميخوان جنسشونو بفروشن, معمولا اطلاع كافي در مورد اجناس ندارند !

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
من هم با چيزهايي كه b_amighi و Hardware گفتن موافقم.

در مورد سامسونگ..درسته 8 مگابايت بافر داره..من الان خودم رايترش رو دارم و راضيم.كمبوهاش هم كه گفتم زياد بستم و مشكلي نديدم.اما منم شنيدم سرويس تعميراتشون يكيم اذيت ميكنن.
در مورد TEAC هم ريمارك و تقلبيش زياد شده مواظب باش...
بهرحال اگه COMBO ميخواي سامسونگ حدود 60 تومن قيمت دارم آخرين بار..
رايتر سامسونگ هم حدود 38 يا 39 تومن الان بايد باشه.(رايترهاي جديدش ساخت فيليپين هست اما مشكلي نداره)
در مورد جدا خريدن هم فكر بدي نيست ..اما خب حداقل 20 تومن گرونتر تموم ميشه..اگه خواستي جدا بخري من DVD ايسوس و رايتر هم ايسوس يا سامسونگ رو پيشنهاد ميكنم.(بسته به پولي كه داري تصميم بگير..بهرحال كمبو هم چيز بدي نيست.قيمت DVD ايسوس آخرين بار كه داشتم حدود 38-40 تومن بود..و رايترش هم هم قيمت سامسونگ هست.

DVD پايونير كه الان تو بازار هست ژاپني نيست و بدرد نميخورن (دو نوع هست يك مدل كه چيني هست و ديسك توي Tray ميگذاري يك مدل هم كه ديسك مستقيم مثل فلاپي ميگذاري تو كه فكر ميكنم تايلندي هست) كه من خيلي مورد ميشناسم كه از هر دو نوع ناراضي هستن و زود خراب شده.پس پايونير رو فراموش كني بهتره.

در ضمن COMBO هاي مارك RICOH هم خيلي عاليه اما نسبت به ماركهاي ديگه نسبتا گرونتره ..منتهي ژاپنيش كه اصلا گير نمياد,كره ايش خيلي خوبه كه اونم كمه..چينيش زياد جالب نيست.

saberioon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم فقط teach را توصيه مي كنم , امتحان كردم خوب جواب داده !

s666sss

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ..دوستان....از راهنمائيتون خيلي ممنون
فکر ميکنم با توجه به صحبتهاي شما samsung بهتر باشه.من combo اينجا قيمت کردم 65000 تومان.راستي گارنتيش مال کدوم شرکته؟در ضمن اگر بخواهم جدا بخرم حالا اگه رايتر samsung باشه 35000 تومان و دي وي دي رام هم حدودا 35000 تومته که جمعا ميشه 70000 تومان يعني 5000 تومان اختلاف قيمت داره.در مورد مارکasus هم چون سي دي رام asus 52 دارم چند بار سي دي خورد کرده بهد به شرکت گارانتيش بردم (الماس) فقط باز ميکردن و تميز ميکردند همين.در ضمن حقيقت داره که سامسونگ با بعضي از نرم افزارها مثل کلون سازگار نيست. و اينکه سي دي هاي کوچک را هم رايت ميکنه؟سي دي هاي جديد 800 مگا بايتيو چطور؟روي جعبه نوشته شدخ ميزان بافر 2+6 يعني چي؟سامسونگ جنس تقلبي يا ريمارک شده هم داره؟...
http://italyian.persianblog.com وبلاگ من..خوشحال ميشم ..مهمون من باشيد....

b_amighi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از s666sss :
فکر ميکنم با توجه به صحبتهاي شما samsung بهتر باشه.من combo اينجا قيمت کردم 65000 تومان.راستي گارنتيش مال کدوم شرکته؟در ضمن اگر بخواهم جدا بخرم حالا اگه رايتر samsung باشه 35000 تومان و دي وي دي رام هم حدودا 35000 تومته که جمعا ميشه 70000 تومان يعني 5000 تومان اختلاف قيمت داره.در مورد مارکasus هم چون سي دي رام asus 52 دارم چند بار سي دي خورد کرده بهد به شرکت گارانتيش بردم (الماس) فقط باز ميکردن و تميز ميکردند همين.در ضمن حقيقت داره که سامسونگ با بعضي از نرم افزارها مثل کلون سازگار نيست. و اينکه سي دي هاي کوچک را هم رايت ميکنه؟سي دي هاي جديد 800 مگا بايتيو چطور؟روي جعبه نوشته شدخ ميزان بافر 2+6 يعني چي؟سامسونگ جنس تقلبي يا ريمارک شده هم داره؟...
http://italyian.persianblog.com وبلاگ من..خوشحال ميشم ..مهمون من باشيد....

در مورد CD Rom با مارك Asus اينكه ميگي بد در اومده خوب عجيب نيست. اين نوع CD Rom فقط 40 سرعتش اونهم به شرطي كه ساخت تايوان باشه خوب كار ميكنه. اصولا من اين نوع CD Rom رو به هركسي كه ميخواد بخره توصيه ميكنم ولي 52 سرعته كه شما داريد به بد كاركردن معروفه !
اينكه CD هاي كوچيكه رايت كنه چيز عادييه. اگه دقت كرده باشي توي CD Rom (وقتي درشو باز كني) يه قسمت گودتري نسبت به جاهاي ديگه هست (يه گودي براي CD هاي معمولي و يكي ديگه هم داخل اون براي CD هاي كوچيكتر) بنابراين مشكلي وجود نداره و همينطور بايد در نظر بگيري كه CD هاي كوچيك تفاوتي با CD هاي عادي ندارند, بجز حجم و احتمالا شكل ظاهري كه تزيينيه. اون قسمتي كه بايد اطلاعات روش رايت بشه دقيقا دايره اي شكله و خارج از اون ميتونه به هر شكلي باشه.
اگه ميخواي رايتر بصورت جداگانه بخري همونطور كه قبلا گفتم من Teak رو پيشنهاد ميكنم. با توجه به اينكه جفتشونو دارم اينو با اطلاع كافي ميگم ولي در مورد ماركهاي ديگه نميدونم چه مزيتهايي دارند.

اصولا سعي كن چيزي رو بخري كه قبلا بقيه تجربه كافي در موردش دارن و اينكه يه چيزي جديد اومده و يا اسمش معروفه حداقل در مورد لوازم مرتبط با كامپيوتر مزيت محسوب نميشه.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از s666sss :
در ضمن حقيقت داره که سامسونگ با بعضي از نرم افزارها مثل کلون سازگار نيست.
ابدا حقيقت نداره..اتفاقا من رايتر سامسونگ دارم و اكثرا هم با Clone CD رايت ميكنم.
به نقل از s666sss :
و اينکه سي دي هاي کوچک را هم رايت ميکنه؟
بله.
به نقل از s666sss :
سي دي هاي جديد 800 مگا بايتيو چطور؟
امتحان نكردم ولي دليلي نداره رايت نكنه.
به نقل از s666sss :
روي جعبه نوشته شدخ ميزان بافر 2+6 يعني چي؟
سريهاي قبلي رايتر سامسونگ كه اومده بود 6 مگ بافر داشت,حتي تو مدل 52X هم سري اول 6 مگ بود,اما بعد اومد و همين سري رو هم 8 مگ بافر كرد و روي جعبه براي اينكه مثلا سري قبلي رو كوچيك نكنه مينويسه 2+6
بهرحال 8 مگ بافر هست.
به نقل از s666sss :
سامسونگ جنس تقلبي يا ريمارک شده هم داره؟...
خوشبختانه تا اونجا كه من ديدم نه.البته به پك بودن و باز نشده بودن پك و برچسب هولوگرام گارانتيش كه روش چسبيده دقت كن.

در مورد ايسوس هم البته سي دي رامهاي ايسوس هيچكدوم به خوبي 40 نيست ولي 52 هم من خيلي كار كردم و نديده بودم اين مشكل كه ميگي رو.بهرحال رايتر و DVD هاي Asus هم خيلي خوب هستن.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
يه توضيح نهايي هم بدم كه البته اين نظر شخصيه منه.

اگه خواستي COMBO بگيري كه بهترين انتخابت احتمالا Samsung هست.
اگه هم خواستي جدا بگيري,DVD مارك Asus و رايتر مارك Asus/Samsung يا Teac

Teac رايترهاش كاملا از ايسوس و سامسونگ بهتره.من سري 50 سرعته اون كه پارسال اومد (اينهايي كه روش با آبي نوشته) و هيمنطور 40 سرعته هاي اونو خيلي بستم و به جرئت ميگم از بهترين و به قول معروف سگ جون ترين رايتر هايي هست كه ديدم,هيچ مشكلي نميشه ازش گرفت,حتي به نظر من ميشه با ياماها مقايسش كرد.
اما بدبختانه چون تيك طرحهاي ساده اي داره تقلبي (تقلبي واقعي يعني درايوي كه اصلا ساخت تيك نيست!) يا ريماركش زياد شد بعد از اونسري.الان هم تيك هاي سري جديد كه اومده خيليهاش تقلبيه..و تو بعضي موارد تشخيصشون هم مشكل .براي همين بايد خيلي مواظب ياشي اگه اين مارك رو ميخواي بخري.(در ضمن تمام درايوهاي تيك كه من ديدم ساخت مالزي هستن,اينو با تقلبي بودن اشتباه نگير)

در مورد اينكه COMBO بگيري يا جدا هم من نظري نميدم.اما من شخصا خودم در صورتي جدا ميگيرم كه CD ROM جدا نداشته باشم و اونوقت يه DVD ميگيرم كه كار CD Drive رو هم به خوبي بكنه و فشاري به رايتر نياد + يه رايتر.
(چون اينكه يه كمبو هم به عنوان رايتر باشه هم دي وي دي و هم سي دي رام بنظر من پدرش در مياد!)
اما اگه CD ROM جدا داشته باشم,ميرم يه COMBO ميگيرم برا رايت و پخش DVD .
چون بنظر من داشتن 3 تا درايو زياد جالب نيست.
بهرحال اين مورد نظر شخصيه منه. ;)

البته يك حسن جدا گرفتن هم اينه كه ريسك خراب شدن پايينتره..اگه يكيش كاملا از بين بره ضرر كمتري ميكني..هرچند الان قيمتها پايينه و اينم ديگه ريسك محسوب نميشه.

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه خیلی وسواس داری و پول هم داریplextor بگير خيالت راحت.
تو ايران هم نمايندگي درست حسابي داره. شركت سریر نمايندگي شونه كه توي سايت plextor هم بهش اشاره كرده اند.

s666sss

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام..دوستان...
3 تا سئوال دارم..ممنون ميشم پاسخ بدهيد:1-حقيقت داره ميگن سي دي رايترهاي samsung کنترلي بر روي سرعتشون ندارن و سي دي با سرعت زياد يکهو متوقف مي کنن اونم با صداي بلندي؟جديدترين مدلش 52*32*52 درسته؟
2-با توجه به اختلاف کم قيمت teac با samsung بهتر نيست teac بگيرم.در مورد تقلبي بودنش از کجا معلوم ميشه؟اگه گارانتي سرير داشته باشه چطور؟ميشه بهش اعتماد کرد؟
-چرا بعضي گارانتي هاي samsung شش ماه و بعضي ديگه 12 ماهه؟گارانتي تک تيم بهتره يا mst؟
3-نظرتون راجع به رايتر هايmsi چيه؟
متشکرم.... http://italyian.persianblog.com ميزبان شما...مطلبي كه بعد از آن براي مدتي نگرشتون نسبت به وقايع عوض ميشود تماما در وبلاگ من...
در ضمن اگر در مورد خريد دوچرخه. موتورسيكلت و سواري.....خريد. طرز نگهداري و بيماريهاي پرندگان زينتي....سئواي داشتيد خوشحال ميشوم كمكتون كنم...

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببین پسرم خیلی در خرید وسواس به خرج نده چون بدتر میشه
قیمت رایتر asus الان که گرون شده 40 تا 41 تومانه
samsung سفید در حدود 35 تومانه
dvd ایسوس 31 تومانه
قیمتcombo را نمی دانم
در مورد گارانتی
تک تیم گارانتی خوبیه
mst هم بد نیست
فقط به تاریخ هاشون دقت داشته باش.
من باز هم teac را در حال حاضر پیشنهاد نمی کنم اما اگه گارانتی سریرشو گیر بیاری فکر نکنم بد باشه چون تاحالا ندیدم آشغال بیارند.
برای Asus هم گارانتی digital وmtc هر دو خوبند فقط به تاریخ digital ها دقت داشته باش.
دیگه همین.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از s666sss :
سلام..دوستان...
3 تا سئوال دارم..ممنون ميشم پاسخ بدهيد:1-حقيقت داره ميگن سي دي رايترهاي samsung کنترلي بر روي سرعتشون ندارن و سي دي با سرعت زياد يکهو متوقف مي کنن اونم با صداي بلندي؟
نه..اصلا همچين چيزي حقيقت نداره!
به نقل از s666sss :
3-نظرتون راجع به رايتر هايmsi چيه؟
من تا بحال 3 مورد رايتر msi بستم و بايد بگم به نظر من اصلا خوب نيستن.از نظر رايت زياد مشكلي ندارن و قابل تحمل هستن,اما از نظر خوندن CD خيلي خيلي ضعيف عمل ميكنن..جوري كه از خوندن خيلي از CD هاي كاملا سالم عاجز هستن.در كل ماركهاي ديگه كه نام برده شد خيلي قابل اطمينان تر هستن.

در آخر هم اينكه خيلي هم وسواس به خرج نده.اينكار هميشه نتيجش بدتر ميشه.
ديگه الان قيمت رايتر و سي دي رام اينقدر پايين هست كه واقعا دليلي بر اينهمه وسواس و نگراني وجود نداره. ;)

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم گفته هاي rammstein_persia را تاييد مي كنم
موفق باشي و خريد خوبي داشته باشي

s666sss

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام...
با تشکر از راهنمائی شما
بالاخره سی دی رایتر سامسونگ 52*24*52 خریدم با گارانتی یکساله تک تیم 36000 تومان
از راهنمائی تمام شما دوستان صمیمانه تشکر میکنم...
اگر امکان داره به سئوال بعدی من با عنوان فرم" زودتر!کمک!!!چه کارت تی وی بخرم؟" را نیز

پاسخ دهید ..
http://italyian.persianblog.com

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوبه انشا الله كه سالهاي سال با خوبي و خوشي در كنار هم سالم باشيد

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165