برگزیده های پرشین تولز

سئوالاتی درمورد بهتر شدن رتبه و ایندکس شدن وابزار در موتورهای جستجو

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
سئوالاتی درمورد بهتر شدن رتبه و ایندکس شدن در موتورهای جستجو

یک مقاله خواندم درمورد این کسی اطلاعاتی داره
نفهمیدم چی میگه
1-
صفحات doorway
صفحات hallway

اینا چطوری درست میکنند چه تاثیری دارند؟ توضیح میدهید

2-همچنین نوشته است که تایتل از 10 کلمه بیشتر نباشه
و تو کیورد وتوضیحات از 15کلمه بیشتر نباشه

3-من تو صفحاتم هر صفحه که اپلود میکنم کیورد ها وتوضیحات همهشون یکی است وفکنم از 40 کلمه هم بیشتر است ولی تایتل ها فرق داره به همین علت است یکبار مثلا گوگل میزنه 8000صفحه ایندکس یک روز بعد میزنه 7000صفحه ایندکس:D
خوب اگر این درست باشه بدتره که توی سایت ها دینامیک مثلا با MT که کد ثابت و کیورد ها وتوضیحات یکسانه اونا بیشتر شبیه به هم میایند شایدم تایتلشون فرق میکنه

4-به نظرتون این روش خوبه یک مقاله یا مطلبی هم مگذاریم بعضی از کلمات رو که توش است لینک کنیم به صفحه اول یا جاهی دیگر از سایتمان مقید است؟ چون یک جایی خواندم میگه اگر لینک خروجی زیاد توی یک صفحه باشه بده از یک طرف خوبه از یک طرف بد؟ کدوم درسته؟

5- میگند قبل </head> بسته بشه تو <h1>yur text </h1> گذاریم مفید است حالا توی این چند کلمه بگذاریم؟
توی صفحات html راحت میشه برای هر صفحه یک چیز گذاشت ولی برای صفحات دینامیک مثل MT چطور؟

6- توی ابزار گوگل سایت مپی که معرفی کردیم به نظرتون اگری روزی یک بار بعد از اینکه صفحات سایتمون بروز ش مطالب جدید گذاشتیم سایت مپمون رو resubmitبزنیم مفید است؟ باعث میشه زود عنکبوتها ایندکسر ها وخزنده ها بیایند؟
چون مثلا با mt روشی است که پویا سایت مپ درست میکنه و هرمطلبی بزنیم توی سایت مپه میاد و توی ابزار هربار معرفی کنیم بهتره؟

7- توی ابزار گوگل یک قسمتی داره به نامSubscriber stats این چیه؟
الان برای سه تا از سایت هام زده Google Subscribers یکی 3تا یکی 16 تاyes
این چیه دقیقا هر چی بیشتر باشه یعنی بهتره؟ یعنی تعداد نفراتی هست که دیگران از مال من دارند استفاده میکنند؟

8- بالاخره نفهمیدیم با این ابزار رایگان سایتمون توی دایرکتری ها معرفی کنیم یا نه یک جا میزنه مفید یک جا میزنه ضرر(نه به اون صورت میگه بی تاثیر)
همچنین هر پستی زدیم درجا دستی بریم توی گوگل ویاهو .. دستی ادد کنیم خوبه یا بگذاریم بقیه صفحات رو خود جستجوگرها پیدا کنند چون مثل اینکه میگن خودشون پیدا کنند ارزشمندتره تا اینکه معرفی کنیم!!!!

9- در مورد این
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=1984692&postcount=12
کسی بیشتر توضیح میده ملاک عمل چیه؟مثلا برای tafrihi.ir انجام داده ولی برای tafrihi.com نه !!!

10-درمورد این بک لینک چطوری حساب میکنه ؟ مگه لینک توی سایت های دیگر نیست؟ الان توی 20 تا دومین وچند وبلاگ دیگرم لینک سایت تفریحی توش است پس چرا بک لینک حساب نمیاد؟ ولی بک لینک از صفحات فروم این پرشین تولز حساب میاد؟!!:blink:
بک لینک پس یعنی چی؟

11- ایا معرفی ساب دومین های سایت مثلا قسمت جوک یا عکس توی دایرکتوری یاهو هرکدام توی بخش خودش معرفی کنیم مفید است
یعنی یک دومین رو توی موضوعات مختلف دایرکتوری معرفی کنیم (ویراستارش قبول میکنه) این dmoz که ثبت نمیکنه اصلا سایتی رو!!

12- به نظرتون درست کردن یک لینک باکس که کد RSSبگذاریم یعی لینکها توی اون نشان داده بشه بهتره یا اینکه یک لینک باکس درست کنیم منظورم این است که چون توی لینک باکسی که درست میکنیم خود اون متن لینک دستی نوشتیم ولی RSS متغییر است وهربار به روز میکنیم عوض میشه واون متن قبلی نیست اگر لینک جدیدی بدیم ودیگه اون متن که قبلا توی سرچ میامد نیست کدوم بهتره؟

13-این کد سرچ گوگل رو ایا درصفحات سایت بگذاریم تاثیری در زودتر ایندکس شدن واینکه عنکبوت ها به اون صفحه بیان بیشتر میشه یا نه؟

Last edited:

Mahiar0

لایک‌ها
1,208
13-این کد سرچ گوگل رو ایا درصفحات سایت بگذاریم تاثیری در زودتر ایندکس شدن واینکه عنکبوت ها به اون صفحه بیان بیشتر میشه یا نه؟

Mahiar0

لایک‌ها
1,208
ماشاالله چقدر سوال!

اين كتاب رو بخونيد تا به جواب همه سوالاتتون برسيد:

Search Engine Optimization FOR Dummies 3RD EDITION

دوتا کتاب بود فارسی خوندم یکی فکنم مال همین ایران سئو بود که این سئوالات برام پیش اومد ولی همین قاطی پاتی ادم بره جلو مثل اینکه بیشتر جذب میکنه تا اصولی
حالا میخوام این سئوالات کسی جوابی داره جواب بده یکمی روشن بشیم

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
کد کادر جستجو؟ نه

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
نه , تاثیری نداره !

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
آآآه زیاد پرسیدی , ادم حوصلش نمیکشه جواب بده
0-gigiipb.gif

1- روش خوبی نیست , ارزش وقت گذاشتن نداره , وقتت رو با دنبالش رفتن هدر نکن !
2- راست میگه , ولی قسمت دومش 30 تا کلمه هم شد عیب نداره , بیشتر نشه!
3- کیورد ها و توضیحات نباید یکسان باشه همه جا !
4- کمتر بهتر !
5- < h1> رو بعد تگ head میزارن !

دیگه بقیش باشه برا دفعه بعد که از اینجا رد شدم, زیاد نوشتی ادم خسته میشه
healer.gif

Sensi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
یه سوال:
این link:website.com تو گوگل تعداد بک لینکها رو میده؟ اگر اره چرا در مقایسه با بقیه سایتا که تعداد بک لینک میدن اینقدر کمه؟؟!!

Mahiar0

لایک‌ها
1,208
آآآه زیاد پرسیدی , ادم حوصلش نمیکشه جواب بده
0-gigiipb.gif

1- روش خوبی نیست , ارزش وقت گذاشتن نداره , وقتت رو با دنبالش رفتن هدر نکن !
2- راست میگه , ولی قسمت دومش 30 تا کلمه هم شد عیب نداره , بیشتر نشه!
3- کیورد ها و توضیحات نباید یکسان باشه همه جا !
4- کمتر بهتر !
5- < h1> رو بعد تگ head میزارن !

دیگه بقیش باشه برا دفعه بعد که از اینجا رد شدم, زیاد نوشتی ادم خسته میشه
healer.gif

ممنون
درمورد 3 و5 نگفتی چطوری؟
تو html که راحته میشه برای هر صفحه توضیحات وکیورد جدا گذاشت ولی توی php چطور همین MT چطور هر صفحه یک توضیح و کیورد؟ یا h1

و...:blink:

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
خوب مورد 3 داینامیک میشه , یعنی با پی اچ پی میگن که مثلا 50 تا کلمه اول متن این صفحه رو بزار تو متاتگ , یا بعضی cms ها اصلا جا گذاشتن براش , مثل wp ,
که وبمستر خودش تعیین میکنه چی باشه برا هر صفحه !

5 هم که معلوم هست , <h1> رو قبل تگ <head> نمیزارن !

Mahiar0

لایک‌ها
1,208
:D
خوب مورد 3 داینامیک میشه , یعنی با پی اچ پی میگن که مثلا 50 تا کلمه اول متن این صفحه رو بزار تو متاتگ , یا بعضی cms ها اصلا جا گذاشتن براش , مثل wp ,
که وبمستر خودش تعیین میکنه چی باشه برا هر صفحه !

5 هم که معلوم هست , <h1> رو قبل تگ <head> نمیزارن !

برای MT رو میدونید؟
اگر میشه بگید
بعد این برای توضیحات برای کیورد چطور؟

یا راه اسانتر فکنم کلا این دوتا متا تگ برداریم بهتر که خود ربات ها بیان بردارند از داخل متن:D

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
:D

برای MT رو میدونید؟
اگر میشه بگید
بعد این برای توضیحات برای کیورد چطور؟

یا راه اسانتر فکنم کلا این دوتا متا تگ برداریم بهتر که خود ربات ها بیان بردارند از داخل متن:D
اگه وردپرس بود راحت بود , ولی mt من تاحالا کار نکردم باحاش , ولی یقینا باید داشته باشه ها خودش , سیستم به اون گندگی باشه و نداشته باشه اینو مسخره میشه ؟!!

خوب ما دو تا متا تگ داریم برا این کار, یکی تگ keywords هست , که دیگه تاثیری نداره , اون یکی که تقریبا تاثیر داره description هست ,
که تو متاتگ توضیحات یه 30-50 کلمه توضیحات مینویسی درباره صفحه فعلی!

1900cd

Registered User
لایک‌ها
119
توی wp از کجاش باید کلمات کلیدی رو وارد کرد.من که هرچی گشتم پیدا نکردم.ورد پرس فارسی البته :D

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
توی wp از کجاش باید کلمات کلیدی رو وارد کرد.من که هرچی گشتم پیدا نکردم.ورد پرس فارسی البته :D

سمت چپ يك بخشي داره براي اضافه كردن tags

ضمن اينكه افزونه قدرتمند All in one seo رو اگر نصب كنيد ؛ به شما اجازه تعيين كلمات كليدي و description ميده .

1900cd

Registered User
لایک‌ها
119
ممنون که جواب دادین.
یه سوال درمورد تبادل لینک دارم.این مهم هست که لینک ها در صفحه اصلی باشند؟شنیده بودم مهم نیست.
اگر مهم نباشه که فکر کنم نیست فرضا ما بریم توی یه سایت رنک بالا توی بخش کامتنت ها لینک سایتمون رو بزاریم و بعد به سایت مورد نظر لینک بدیم در سایتمون تاثیری در گوگل می تونه داشته باشه؟یا اینکه گوگل به بخش کامت ها اهمیت زیادی نمیده؟خودم بعید می دونم تاثیر گذار باشه

Last edited:
بالا