برگزیده های پرشین تولز

سئوالات سی بیلدر

saalek110

Registered User
لایک‌ها
1
من مخصوصا به این علت سراغ دلفی و سی بیلدر رفتم چون که:
برنامه های ساخته شده توسط آنها در کامپیوتر دیگر بدون نیاز به نصب چیزی اجرا می شود .

و در ثانی سرعت اجرای خوبی هم دارند برنامه های ساخته شده.

---------------------
و اولین سئوال من اینه که:

من 3 ویندوز دارم. سومی را گذاشتم برای تست برامه ها. و هیچی عمدا روی آن نصب نکرده ام.
و بعد ساختن چند برنامه رفتم به ویندوز سوم تا ببینم برنامه های ساخته شده آیا اجرا می شوند یا نه.
که اجرا نشدند.
و می دانم که باید تنظیماتی انجام دهد تا موقع تبدیل به exe برنامه کامل ساخته بشه. ولی اون تنظیمات را بلد نیستم. با سی بیلدر 6 کار می کنم.

Arash_j13

Registered User
لایک‌ها
2
برنامه های کنسول نوشته شده به بیلدر نیاز به یه دی ال ال دارن که کتابخانه خاص بورلند رو همراه خودش داره متاسفانه این DLL به طور پیش فرض تو ویندوز موجو نیست و باید همراه برنامه برده بشه اسم این فایل دقیقا یادم نیست ولی اگه برنامه رو رو سیستم عاملتون که هیچی نداره اجرا کنید بهتون می گه چی رو کم داره همون رو کپی کنید تو دایرکتوری سیستم حل می شه قضیه ولی این نکته فقط مربوط به برنامه های کنسول هست و برنامه های ویژوال به شرطی که تو تنظیمات دستکاری نکنید به هیچ فایل اضافی احتایج ندارن البته اگه تنظیمات مربوط به نوع کامپایل پکیج ها رو دستکاری کنید ممکنه لازم بشه پکیج ها رو جدا گانه با خودتون ببرید

saalek110

Registered User
لایک‌ها
1
ممنون.
شاید بد نصب کردم. ویندوز و سی بیلدر را دوباره نصب می کنم.

saalek110

Registered User
لایک‌ها
1
آرش جان درست شد.
در آپشن باید تیکی را برمیداشتی

options_packages_static.gif

عکس از سایتی که در پایین لینک داده شده

قبلش زیر 50 کیلو بود حجم فایل اگزه. وقتی تیک را برداشتم حجم فایل شد 400 کیلو. یعنی همه چیزهای لازم درونش اضافه شد.
در ویندوز دیگر اجرا کردم اجرا شد بی مشکل.
البته باز هم باید به تنظیمات در تب های دیگر آپشن ور بروید. کلا فایل اولی دو تا dll و دو تا bpl کم داشت که با تنظیمات این ها را برمی داشت و کامل می شد.

کسانی که این مشکل را دارند یعنی برنامه ساخته شده با سی بیلدر آنها در کامپیوتر دیگر اجرا نمیشه لینک زیر به شکل مصور همه چیز را توضیح داده:
http://www.hc11.demon.nl/thrsim11/cdk/documentation/builder_debug.htm

بالا